Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.05.2007, 10:17
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard roman kafasinca roman yaziyorsun..

vaybe:-) sen herbaktigin yerde 1insanOl görüyorsun demek:-)...Yoksa C.A yoldasini zordan kurtarmak icin konuyu saptirmanmi gerekti...

1)ben O yaziyi senin kopyaladigin yerden almadim

2) Orda hakaret edenlerle bana nasil bir baglanti kurbildin? sen yoksa romanlarin ermislerindenmisin.

ben iddia edip diyorum ki; yer yüzününde en saygisiz Müslüman bile dinsizlerin en saygilisindan daha saygili ve saygi degerdir...
-Baksimdi capulcu cocuk bana hm hakaret ettin hemde halen özür dileyecegine kendine kilif ariyorsun..kargaya ot koyuna le$ vermek adalet olmaz,tersini yapmak adalettir.Bende sana le$ veriyor onlarla yetin, saygi sevgi gibi ütün degerleri birak saygi degerlere diyorum!

yaziyi aldigim forum

Ateizmin Sonu
Ana Sayfa
Kurallar
Yardım
Arama
Üyeler
Takvim
Sayfalar

Sadece bu forumda ara?
Gelişmiş Arama Seçenekeleri
[X]
Yardımcım
Lütfen Bekleyiniz... Lütfen Bekleyiniz...
X Site Mesajı
(Mesaj iki dakika içersinde otomatik olarak kapanacaktır)
Giriş Kayıt Ol
Ateizmin Sonu - Ateizm İle Alakalı Dini Sohbetler &gt Din & Ateizm &gt Din ve Ateizm

Reply to this topicStart new topic
&gt Nazım Hikmet, Camiiye gider

Ayarlar V
V Başlığa Abone Ol
V Bu başlığı e-posta ile gönder
V Başlığı Yazdır
V Başlığı İndir
V Bu bölüme abone ol
Gösterim şekli
V Değiştir: Dışsal
V Normal
V Değiştir: Doğrusal+
Ahmet7
Üye Profili
Mesajlarını bul

mesaj May 13 2007, 10:45 PM
İleti #1

Moderasyon Ekibi

Grup: Uygulayıcı
Nereden: ÜYE
Üye No: 24

Nazım Hikmet (1902-1963) hayatı boyunca komünist ideoloji peşinde koşturarak zikzaklar içinde geçen bir ömür sürmüştür. Ömrünün son yıllarına doğru arkadaşı Mustafa Mehmed"e arayış içinde ve pişmanlık dolu olduğunu ifade etmiştir.Mustafa Mehmed onunla Romanya"daki beraberlikleriyle alakalı şunları anlatır:

"1960"lardan önceydi. Nazım Romanya"nın davetlisi olarak Bükreş"e gelmişti.İsteği üzerine Bilimler Akademisi"nden beni buldular.Kaldığı otele gittim. Açık radyosundan Türkiye"yi dinliyordu. Sohbet sırasında saatine bakarak bana "Bu gece Kadir Gecesi!" dedi ve benden kendisini Türkler"in biraraya geldikleri camiye götürmemi istedi. Ben o gecenin Kadir Gecesi olduğunun farkında değildim. Bir an tereddüt ettim. Ama Nazım"ın ricası Romanya"da bir emirdi.Rus eşi Vera, ben ve Nazım taksiyle caminin bulunduğu semte yöneldik. Arabayı rica ve minnetle caminin bulunduğu parka sokabildik. Camiye girdiğimizde Türkler meevlid okuyorlardı. Nazım mevlidi dinlerken coştu ve cemaate hitaben bir konuşma yaptı.Konuşmasında "Ben komünistim ama sizin burada biraraya gelmeniz beni çok duygulandırdı!" dedi. O sıralarda kalp yetmezliğinden muzdarip olduğundan heyecanlanmasından endişelendim. Cidden de endişelerim yerindeydi. Konuşmasından sonra kendisini kriz yokladı. Eşi Vera"yla ben Nazım"ı dışarıdaki banklardan birinin üzerine yatırdık. Vera yanında bulundurduğu ilaçlardan verdi ve daha sonra koluna girerek güç bela taksiye bindirdik. Ben Nazım"ın Romanya"da camiye gittiğini şimdiye kadar saklı tuttum.İşte ilk defa anlatıyorum!"

Genç Beyin/İlknur Boydak

--------------------
BİR MİLLET DİL ,DİN, YAŞAYIŞ BİÇİMİ, KILIK KIYAFET OLARAK
BAŞKA MİLLETLERE ÖZENİRSE O MİLLETİN KÖLESİ OLUR