Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 10.11.2014, 23:51
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Tüm dinlerin veya uluslarin devlet insaalarinda mutlaka kan akmis ve katliamlar yapilmistir.

Atatürk, cocuk yasta yetim kalmis ve buram buram kan ve barut kokan askeri okullarda egitim görüp türkiyenin ulus devlet insaasinda öncü rolünü oynamistir. Süphesiz, öyle bir cografyada /laz,cerkez,ermeni,kürt,alevi vb farkliliklari kullanarak insa ettigi bu ülke büyük bir basaridir. Ancak isin insani boyutuna indiginde ise olayin son derece trajik oldugunu, ve ölüm koktugunu görebiliyoruz. Ermeni,alevi,cerkezlerin bu devlet yapisiyla hizla asimile edilip yok olduguna tanik olduk.

Senin savundugun ne ülke benim ülkem, ne de inancin benim inancim. Senin gibiler "türkcülük veya dincilik" yaparak toplumda yer edinmeye calisiyo.yani sizin siz de olan yalnizliginiz cogullasmak amacli ittigi bu gürültüde,bazi degerleri bir limon nidasinda cürütüyor.

Din, kendini elestirdikce gelistirir..
Ülkeler de, topraklarimda..kendinle yüzlestikce güzellesir..

Senin gibi kokmus ve psikolojisi bozuk insanlarin,ülke ve din sevgisi o degerleri mundarlayip ne inanilir ne de sevilir hale getiriyo.. yani ülkeyi tuvalete, dini de kerraneye ceviren tiplersiniz..

Onu yapmadik bunu yapmadik,lan yaptiginiza da sahip cikmiyorsunuz mk.Nasil tiplersiniz, daha gecen atatürkün evladi olarak bilinen TGB üyeleri dersimde alevilere az yaptik bildirisi yayinladilar. konusuyosun gööt gööt iste..

Senin o Olmayan beyninin icine türküreyim ben..

ATATÜRK gibi kutsal bir insanin ismi senin o PIS agzinda ne ariyor GAYTO$$

Bayilir insanlari ki$kirtmaya bu $erefsiz ,kansiz GAYTO$ .Lan findik beyinle sen eline kac tarihi kitap alip da okudun ..IKi eliyle bir yamuk ka$ini düzeltemeyen LE$