Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 11.12.2012, 14:43
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Eksik olma...
Bu hikayeyi tanimiyordum. Vaktim oldugunda bulmaya calisicam.

Benim en sevdigim hikaye Yusuf ile Züleyla. Nazan Bekiroglunu biliyor musun? Klasik bir hikaye aslinda bilmeyen yoktur fakat Nazan Bekiroglunun siirsel ve masalsi tarziyla cok zevkli olmus.

http://farkindasizkafe.in/wp-content...-bekiroglu.jpg
Bence bu hikaye, yani Sürmelibey ile Telli Senem'nin ask hikayeleri en güzellerinden birisidir. Cocukken anneannem bana hep kurban olurum Sürmelibey, Sürmelibey diye hitap ederdi, galiba o zamandan kalma bir ani mi dü$ mü bilmiyorum, hep oglum olsa adini Sürmelibey koyacagim ve kizim olursa da adini ya Sanem ya Senem koymak istiyordum.
Hem böylelikle cocuklugumun en güzel anilari olan tatillerde köyde gecirdigim günlerim ve o anilarimda en önemli yer alan anneannem ve dedelerimin hatiralarini yasatmis olurum.

Hani bir söz var, insanlar ölünce degil unutulunca ölürler derler ya, iste o bakimdan yani..

Ali Püsküllüoglu'nun anlatitigi aslinda bir neyi hikaye idi. Daha ayrintili ve bir o kadar güzel okumak istiyorsan Sürmelibey ile Telli Sanem'nin askini o zaman R. Kazım Mete'nin kaleminden yazilmis "Sürmeli bey ve Telli Senem" adli kitabi okumalisin.. Annem hatta Sürmelibey ile Telli Senem'nin bütün kitaplarini ve siirlerini ezbere bilir

Yusuf ile Süleyha'nin kitabini Oberstufe'de Türkce dersinde okumustum ama yazarin adini unuttum dogrusu. Ben böyle ask hikayelerine bayilirim, bir vakit Ankara'da kitap pazarina ugrayacagim zaten Nazan Bekiroglu'nun kaleminden yazilmis Yusuf ile Züleyha'nin kitabini da alir okurum Nasihattin icin tessekürler..

Aşk tam teslimiyet ister. Kendini aşkın kollarına ya bırakırsın ya da bırakmazsın. “Bir yanım dışarıda kalsın” dediğin noktada aşkı boğarsın.Yok edersin o güzelim duyguyu.
Bu yüzden hep cesurların işidir aşk.

Kaçışları, yalanları, aptalca oyunları kabul etmez. Aşk; saf, duru insanları sever.
Kafasında binbir tilki dönenler aşkı yaşayamaz. İsteseler de yaşayamaz. Arınmalısın,en saf, en duru haline dönmelisin ki yaşayabilesin aşkı.

Sen Git Aşk Bana Kalsın'' / Mehmet Çoşkundeniz

Geändert von Der_Levantiner (11.12.2012 um 15:47 Uhr).