Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 01.08.2014, 10:37
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Anladigim kadari ile sadece CocaCola ihracatini durdurmamiz gerekiyor?

simdi bakkal amca , eger cocacola satmaz ise cok büyük kayiplar verebilir diyosun ?

baska bir acidan bakalim, bizim kendi ürettigimiz ürünleri alsak ve bakkal amca kazansa ve hatta ülke kazansa, patenti kendi ülkemizde olan her sey daha cok tüketilse, disariya fazla harcamalar yapilmasa , nasil olur ?

simdi ekonomiye girmeyelim istersen, cünki bu gidisle , dünyayi degistircez !
aman neme lazim, herkez istedigini yesin icsin , herkez kendi vicdaninin hürriyetine sahiptir !

boykotun örnegi diye rusya yi örnek vermisin !
Allah askina , sen galiba rusyanin hala avrupaya pazarladigi gazdan ham petrolden demir celikten haberdar degilsin !

ama su olabilir, avrupa kerkük te ki petrollerin kokusunu aldi, ukraynadaki enerji kaynaklarini rusyanin istegi disinda kullanayamacagini , idrak etti, amerika ile beraber simdi ISID denilen kahpe bir örgütü destekleyerek, yeni kaynaklar pesine düstü !

Global düsünmek gercekleri daha objektif görmeye yariyor !

Önündeki Puzzel i tam görmek icin, önce bütün parcalari taniyacaksin ve sonra dogru bir sekilde birlestirmeye calisacaksin !

sadece bir bölümü tamamladim diye , diger bölümleri es gecmek, puzzel i tam bitirmis olmak, sayilmaz !

selamla
salih

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Dis ülkenin ürününü boykot ederiz diye birsey yapamayiz, cünki asil boykotu hükümet yapabilir, o ülkeyle ticaret iliskilerini kisarak veya tamamen keserek.

Coca Cola sürekli ihracat ediliyor, Süpermarketler, bakallar halka sunuyor.
Halk boykot ediyorum diye alimiyor. Cezasini boykot edilmek istenen ülke mi, yoksa satici mi ceker?

Asil boykotun en güzel örnegini simdi Rusya ve Avrupa arasindaki gecen karsilikli cezalandirma tipindeki görüsmeleri medyadan takip edebilirisiniz.

Ama hic bir Alman'in veya Avrupa'linin simdiye dek, Vodka icmeyerek Rusya'yi boykot etmek istedigini duymadim ve okumadim da.