Thema: Turan
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.01.2015, 10:29
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Iste bunuda basarmak Bir kabiliyet, iste burda insanlarin insanlara karsi saygi ve hosgörü derecesi ortaya cikiyor. Savas larda bu yüzden cikmiyormu ? Slm
Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam sevtap hanim,

Insanlarin hatasi veya yanlisi illaki vardir, insan hataya dusebilir.

Inanki karsilikli sohbetlerde biraz edebi takilsa her user, küfür ve belalti kelimeler kullanmasa,
Bence her bir bireyden ögrenebilecegimiz cok zenginlik vardir.

Sakin üzerine alinma, sana belaltiyaziyorsun demek istemedim.

Ama su bir gercek ki , kisinin, insanlara verdigi deger babinda, kisi hakettigi degeri er veya ge örecektir.

Ben buna inaniyorum.
Ben burda belalti kimseye yazmadim, hatta bir kac hanim ve bey nicki ile bana burda kufurler edildi , karsiligini uslubumu bozmadan illaki verdim , ve sonucta , sevgili arkadaslar bilirler, bana karsi pek bel alti kullanmiyorlar, sagolsunlar.

Demek istedigim , ne olmus ise olsun, asla kalp kirmayalim, saygili olalim,ve bir gün gelir kedi ile köpek , dost olurlar, ve bizde buna seviniriz.

Telkin ve kelimelerimizde biraz dikkat edelim, gerisi insanlik ......olur insaallah.

Cenk e de bir lafim olacak,

Canim kardesim , sen demiyormusun müslümanlar cahil birakilmistir ve cahillerdir!!

Ama Kuran i Kerimde cahillige yer yoktur.

Sen bu paradox lugun nerden kaynakkandigini hala bilmiyormusun.

Cikarci bir RTE veya Akp olsa idi, digerlerine ne diyeceksin....

Arkadasim, tr de seref kelimesini artik icki masasina , cerez yapmislar , serefe diye kullaniyorlar.

Ben seni cok iyi anliyorumda , sana sormak istedigim birsey var.

Bir konu hakkinda yorum yapmak icin sadece dolayli bilgilere mi basvuruyorsun sen?

Yani cerrah olmak icin latince bilmek kafi mi demek istiyorsun.

tekrar söylüyorum, islam hakkinda bilgi edinmek isteyen , lütfen en azindan Kuran okusun.
Gercekleri ordabulacaktir.

Arastirmaci bir insan, inanmadigi icin bir kisim kitablari okumaz ise ve bunu önyargi olarak ortaya koyar ise, o kisi bence gercek manada okuyor yaziyor sayilmaz.

Okumak ufku gelistirir ve okuyan insan asla fevri ve akilsiz olmaz.

VE NE YAZIKKI BURDA OKUR YAZARIM DIYEN COK,
AMA , BENCE KÖR VE SAGIRDA COK FAZLA.

SLMlr
Salih

Geändert von SevtapTuran (09.01.2015 um 11:03 Uhr).