Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.05.2014, 11:41
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard sagol kalsin

benekalice yi kücük veya benden farkli düsündügü icin hic yargilamadim.

lakin devamli pradoks ve ilk söylediklerinin sonraki söyledikleriyle uyusmamasi onun cok labil bir yasam ve düsünceye sahip oldugunu göstermekte.

yinede benek hanimin son yazilarini dikkate alirsak türkcesini bir hayli iyilestirdigini görüyoruz.
benek hanimla asla bir iliski anlaminda bir yakinlasmamiz sözkonusu olamaz.
lakin düsünce ve bilge paylasiminda her insan gibi sobet manasinda ve deger seviyesini yüksek tutma kaydiyla , bir ortak fayda cercevesinde bir araya gelinebilir.

tabii bunun mümkün olmayacagini da göz önünde bulundurursak benek ile salihin asla biraraya gelemeyecegini söylemek önceden mümkündür.

sahsen benek hanimin son yazdiklarini okuduktan sonra, türkceyi gercekten iyi kullanabilecegini düsünüyorum.

ben illaki ve illaki seriatin kanunlarini savunmak durumundayim.
seriat kanunlari Kuran da gecen Ilahi kanunlardir !!

lakin seriati IRAN ile özlestirmek gercekten ALLAH a yapilmis bir küfür niteligini tasir.

nedeni ise iranda asla ser i kanunlarin Alah kelamindan dolayi yapilmadigina dayanir.

Ben müslüman im demem benim asla iyi bir müslüman oldugumu göstermez bende zaten hic bir zaman ben iyi bir müslümanim deme gibi , bir caba göstermedim.

Allah katinda belkide isyankar kullardan olma ihtimalim de vardir !
bunu benim bilmem mümkün degildir.
ama kendini bilen bir insan olarak dogru olani yapmak ta bende özen gösteriyorum.
niyetim sadece cevreme faydali bir insan olmaktir !

cevremde mutlu insanlar görmek benim tek idealim.

BEN SADECE BIRLIK VE BERABERLIKTEN YANAYIM;
KARDESLIK VE DOSTLUKTAN YANAYIM:
CAN VE CANANLIKTAN YANAYIM.

VE BÖLÜCÜLÜGE VE IRKCILIGA KARSIYIM.
BÖLÜCÜLÜGÜ SAVUNAN BENIM ARKADASIM VEYA YOLDASIM OLAMAZ.

BEN BUNLARI SÖYLEMEKLE SADECE ÖZGÜRCE DÜSÜNCE MI IFADE ETMEKTEYIM !!

BU SÖYLEDIKLERIMI FARKLI YORUMLAMAK COK YANLIS OLUR VE HATTA BU SÖYLEDIKLERIMIN VE BENIM DÜSÜNCEMIN BURDAKI COGU ARKADASLARIN DÜSÜNCELERINIDE TESKIL ETTIGINI HER AN GÖRMEKTEYIZ !!

SADECE ÖNYARGILI OLMAKLA BAZI ARKADASLARIMIZ ILLAKI BIZLERIN YAZDIKLARININ ,KENDILERINE YAPILMIS BIR SALDIRI OLDUGUNU DÜSÜNMELERI , BIZLERIN BIR ARAYA GELEMEMESININ BIR FAKTÖRÜDÜR .

INSAALLAH , BIR GÜN GELIR VE BIZLER HER ALANDA BIRBIRIMIZI ANLYAN BIREYLER DEGIL, DEGERLER VE TOPLUMLAR OLURUZ

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Kadinlarin en buyuk dusmani yine kadinlarmis, kiskancliklariyla ve sirf kendi gibi dusunmeyen kadinlara olan saldirilariyla benekalice bunun icin cok iyi bir ornek.

Bu arada benekalice, 1 degil 2 degil, nedir bu 1978salih'e yakinlasmalar? Adama birliktelik teklif edeceksen et bitsin, etmeyeceksen de forumlarda flortlesmeyi birak artik. Forumlar bunun yeri degil.