Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.02.2008, 14:49
Benutzerbild von lala1
lala1 lala1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard klişe bilgilerine cevap ...

evet, haklısın, hiç bir din kötülüğü emir etmez, fakat bireysel iktidarı elden vermemek icin din adına savaşanlar var.Hatta din i istediği gibi yorumlayan. Birden bire başa baş kana kan denildi … halbuki bu metinler bambaşka bir anlam taşımaktadır.

Peygamberimizin zamanında dahi öz akrabaları ona düşmandı.
Halifelere(Osman) baktığında aynı durum mevcut – cinayete kurban gitmiş ve kana kann, dişe diş denilmiş. Zaten mesehplerin ayrılma noktası burada bir başlangıç bulmuştur.

Senin bana tafsiye ettiğin Internet araştırmasını yapmadım … biliyorum kiliseler var , Cami ye döndürülmüş kilisede var (Aya Sofya).
Senin klişe olmuş – Yunanistan da cami var mi sorularina al cevap- EVET VAR!
Batı Trakya Türklerinden hic duydun mu? Onlar has ve has Müslüman ve Türk. Onlar ibadetini yapmiyorlar mı? Yapıyorlar fakar hiristiyanları örnek almış koca koca camilerde değil mütevazi ve sade ortamlarda yapıyorlar.

Eğer Türkiyede bugün Kiliseler duruyorsa o sadece Osmanlının ve sonrada T.C. farklı dinlere ve tarihe saygıları olduğu için fakat yeni kiliselerin inşa edilmesi kesinlikle yasak!

Almanya da durum nasıl? Orada yeni Cami yapılmasi için hic bir yasak yok. Lütfen bunu da göz önüne alalım.