Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 28.05.2022, 01:25
berhudar

Standard

Ask elinden cigercigi dagliyim
Bos degilim bir ikrara bagliyim
Abdal Pir Sultan'in Abdal ogluyum
Adim Pir Muhammed pirim Ali'dir...

Sedat Peker, kendini gittikce alevi olarak tamimlamaya basliyor ve SADAT'cilari da Hz. Ali'ye karsi Kuran'i Kerim'nin sayfalarini kiliclarina takarak Hz. Ali'nin devam savasmasini engelleyerek halifeligi elinden alindigi olaya vurgu yapiyor.
Zaten Karadeniz'nin laz ve rum olmayan bütün ahalisi alevi kökenlidir. Bir cok Trabzonlu Hz. Ali'yi sevmek alevilik ise bende aleviyim diyorlar. Hz. büyük bir insandi, ama ne kadar büyük olursa olsun bir insandi.
Ancak Muvayvi ile savaslari ve akabinde Hz. Imam Hüseyin'nin Yezit (Allah lanet eylesin) savaslari sadece ki aile ve ya da iki kisi arasinda bir mesele gibi görülmemez. Farkli boyutlari da vardi. Recep Tayyip Erdogan'nin Akincilardan arkadasi olan Ihan Eliacik diyor ki, gercek Islam Hz. Imam Hüseyin ile Kerbela cöllerine gömülmüstür. Gümüzüde adina Islam dedigimiz sey, Emeviliktir...

Haa burdan Sedat Peker'e ve sevenlerine sunu söylemek istiyorum. Hepsi Hz. Ömer'in adaletinden dem vuruyor. Hz. Ömer'in adeletli olduguna inaniyorum ama bu kadar adaletli olduguna inanmiyorum. Yoksa Hz. Ali'nin halife olmasina karsi cikmazdi. Adalet bunu gerektirdi.

Neyse, bu isin icinden ancak Allah cikar.
Biz Imam Hüseyin ruhumuzu günümüzün Yezitlerine ve Yezitligine karsi ortaya koydukca onlarin yolundan, yani hanif Islam yolundan gitmis oluruz. O yol zaten Ehi-Beyt'in yolu. Gerisi isimler vs. hikayeler...