Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.12.2003, 05:40
Benutzerbild von eysevgili
eysevgili eysevgili ist offline
Neuer Benutzer

Standard Degerli Cida

"mümeyyiz olma" ya da "temyiz kudretine sahip olma" hkukuki bir terimdir bunu niçin bu kadar bu kadar küçümsüyorsunuz anlamiyorum. TEMYiZ KUDRETiNE SAHİP OLMA hukukun temelidir tüm hukuk onu üzerine insa edilir dünyanin her yerinde.
Hukuk Fakültesinde okudugumu anlatmak için söylemedim onu. Sizin düsündügünüz gibietiken budalasi biri de degilim ve sirf diplomam olsun diye unv. okuyacak gösteris budalalarindan da degilim. Ben huk. fak.ni 3. siniftan terkettim ve su an kendi sevdigim isi yapiyorum. fazla uzadi neyse
--------------
Gelelim dinde zorlama olmadigina
Islam devletlerinde müslümanlariçin dinde zorlama vardir. Bu Peygamber Efendimiz Döneminde de oldu, diger 4 büyük halife döneminde de oldu. Aklimda net olarak kalan bir seyi söyleyeyim hemen " Hz. Ömer (ra) halifeligi döneminde, kardesi içki kullandigi için onu cezalandirmistir. Yine net olarak okudugumu hatirliyorum, peygamber efendimiz döneminde evlibirkadin zina yaptigi için taslanarak cezalandirilmistir. Keza bu tür seyler OSmanli Devleti döneminde de uygulanmistir.
------------------
Alin elinize bir kitap okuyun sahabelerin hayatini
Birazcik Fikih okuyun.
-----------------
Madem hukuktan laf acildi sunu da söyleyeyim. Osmanli Devleti döneminde (Kanun-i Sultan Süleyman Dönemi"nde) 46 yil için de ortalama senede 1 cinayet islenmistir, o zaman Istanbul dünyanin en büyük sehri idi.
--------------------------
Islamin Ser"i hükümleri zahiren çok sert görünse bile caydirici oldugu için suçlari en basta önlüyor.
Ben lisede iken mahalleden bir arkadasim bisikletle kaldirimdan giderken sarhos bir kadin tarafindan ezildi. Kadin 3 ay sonra hapisten çikti... iste insan hayatinin degeri.
TR"dekiyolsuzluklara bak ,cinayetlere bak, savas gibi trafik kazalarina bak.
------
Yasalar caydirici olmazsa suçlar asla önlenemez. Sizden de büyük Allah var, sizden de akilli Allah var.
SAYGILAR