Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 26.08.2010, 20:52
Benutzerbild von cinayet83
cinayet83 cinayet83 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Cocuklarin calistirilmasi, cocuklara dayak atilmasi zaten yasak. Bunu bu maddeyle mi getiriyorlar? Yapma simdi.
Cocuklarin aldiklari cezalar zaten belli. Ha ceza kanununda biraz daha hafifletilmesine karsi degilim. Fakat tamamen sen yap ve elini kolunu sallayarak dolas demek de yanlis olur.

Su anda zaten kisisel bilgilerimi sorgulama hakkim var. Hatta kimin benim bilgilerimi alip, kullandigini bile sorgulama hakkina sahibim. Ha su var. Almanya´daki gibi gizlilik ilkeleri yerine getirilmiyor. Nitekim, burada yine de Türkiye´den bahsediyoruz. Türkiye´de devlet kendisini sorgulattirmaz ne kadar özgürlük taninsa bile bu hakkini kullanamazsin. : )

O madde bana dogrudan grevin kaldirildigini söylüyor. Ya anlasmaya gidilir, yada grev yapamazsin, devletin verdigiyle yetinirsin anlamini cikartiyorum.

Evet benim de dedigim o zaten. Yargilama hakkimi veriyor fakat 15. ci madde kaldirilmiyor. Onu kaldirmadiklari icin, zaman asimindan dolayi yargilamaya gidemiyorum. Kisaca, Kenan Evren vb. darbecileri yargilayamiyorum. Ha su var, ileride bir darbe olmasi engellenmis oluyor. Yani AKP birsey yaptiginda, darbe yapilip hükümetin düsürülmesi bir sekilde ortadan kaldirilmis oluyor, böylece hükümet istedigini istedigi gibi elini kolunu sallayarak yapabiliyor.

Parti kapatma konusunu yanlis anladigimi sanmiyorum. Diyelim ki AKP´nin kapatilmasi gerekiyor. Peki hangi parti parlemantoda üstün? AKP. Oylama gidilince tabiki kapatilmasin cikacak. Diyelim ki AKP bir partiyi kapattirmak istiyor. Üstün oylama yine AKP´ye ait. Durum böyle olunca ne oluyor? Istedigi partiyi kapatma sansi doguyor. Kisaca TBMM´de üstün olan partiler, ona karsi olacak olan partileri yok edebilir. Durum böyle olunca demokrasi nerede kaliyor?