Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.08.2010, 01:06
Benutzerbild von cinayet83
cinayet83 cinayet83 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

madde 10: "çocuklar, yaşlılar ve engelliler gibi özel surette korunması gerekenler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz." bu maddede dikkat çekmesi gereken "çocuklar" ifadesidir.

"Tas atan cocuklar" tabiriyle masum gösterilmeye calisilan, terörist bir kesimin terörist cocuklari bu madde sayesinde pozitif ayrimciliga tabi tutulacak.

madde 20: "herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir." özel hayatın gizliliğini düzenleyen bu maddeki ilgili düzenleme, devlet kurumlarına vatandaşların kişisel verilerini istediği gibi kullanma hakkı verir. devlet, vatandaşlarının kişisel verilerini korumakla mükelleftir.

Maddenin devaminda vatandasa "kisisel verilerin kötü amacli kullanilip kullanilmadigini ögrenme" hakki veriliyor. Yani devlet "kisisel verilerin kötü amacli kullanilmis, sorsaydin ögrenirdin" deme hakkini elde ediyor; zorunlulugunu istege bagli hale getiriyor.

Ayrica; 12 eylül'ün yargilanmasi icin gecici 15. maddenin tamamiyla kaldirilmasi gerekmektedir; ki zaman asimina ugramis bir sebepten dolayi yargi yapilamiyacagi yer almaktadir.
Kisacasi; Kenan Evren dötüne buzlu bademleri sokup, kabuz kabuz otururken, yargilanmadan bagirsak enfeksiyonu ile ölüp gidecek. Yani; darbeciler yargilanamiyacaklar!

Memura toplu sözlesme hakki verilip, grev hakki elinden aliniyor. Aslinda zaten grev yapamiyorlardi gariplerim ama hic yoktan haklari vardi.

Parti kapatma meselesini parlamento tamamen kendi üzerine aliyor ve bu yanlistir. Hükümeti eline gecirmis bir partinin baska partileri kapatma hakki da nereden cikiyor?

Bastan da söyledim. Ne CHP ne MHP ne de AKP bunlarin ücününde cani cehenneme. Parti tutuyorum diye ilgilenmiyorum. Sirf türk kimligine sahibim diye ilgileniyorum. Kisaca o ülkenin vatandasiyim. Alman vatandasi olsam zikimde olmaz. Oy bile kullanamiyorum la.
Bu önceki 12 Eylül Anayasa´sina oy verilmis secilmis. Simdi yeni bir Anayasa´ya ihtiyacimiz oldugu kesin. Ama böyle olmamali. Kusura bakmayin ama ben özgürlügümü kalkip, Fetullah Gülen Hoca Efendi Hazretleri ögrencisi Recep Tayyip Erdogan´in ellerine teslim edemem. Ona bakarsan ne kadar özgürsün diye soracak olursan o da mechul aslinda aq.
Ayrica Eurovision´a bile sanatciyi SMSlerle secip gönderen bir millet, adam akilli sanatci secemiyorken, nasil Anayasa´yi oylasin?