Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.12.2003, 15:54
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Simdi de recm demek!

Bence de. Sözlüge bakmak yeterli olur yazdiysam, bunu seni rencide etmek icin yapmadim.

Aile ici uygulamalarin genel gecerliligi yoktur. Zaten aktarmis oldugun “bilgiler”, rivayetten öte degildir.

Recm konusuna gelince: Recmi, Islam`la bagdastirmaya calisanlarin var oldugunu gördükce, tüylerim diken diken oluyor!
Islam`da recm diye bir sey yoktur. Recm, Kur´an`da degil Tevrat`ta yer alir. Bu da ne demek oluyor? Recm, ancak Tevrat hükmüne göre verilir!
Illa rivayetlerden gitmek istiyorum diyorsan da, Hz. Muhammed asla bu cezalandirmadan yana olmamis, recm cezasi uygulanan kisiler, bunu bizzat kendileri istemisler. Bir seyi anlatirken, tamamini anlatman daha dogru olur. Aksi halde sadece akillari karistirmis olursun ve gercegi de dile getirmis olmazsin.

Örneklerini yine begenmedim, asil konuya deginmeyip, dolayli anlatimdan gitmeye calisiyorsun. Bu yöntemle basariya ulasamazsin.

&gt Sizden de büyük Allah var, sizden de akilli Allah var.

Demek Tanri`yi, insanlarla kiyaslamak aklina gelebiliyor. Ilginc, böyle bir seyi yapmak benim aklimin ucundan bile gecmez.
Ancak senden daha akilli ve zeki insanlar var deseydin, ne alaka diye düsünseydim de, yine de sasmazdim.
Burada yazan hic kimseye, altin maarif ödülü verilmeyecegine göre, ne kadar zeki (ya da aptal) oldugumu ispatlama tasasina düsmedim. Burasi sadece bir düsünce platformu ve ben senin düsüncelerine katilmiyorum!