Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 07.01.2018, 02:54
seyrangah

Standard

Unwort des Jahres, yilin en sacma kelimesi: Ben Osmanli torunuyum....

Sen bi bok degilsin, sen eger Türkmen isen Alevi kökenlisin, Türkmenlerin tamami Alevi kökenlidir. Sen Türk olarak Istanbula bile sokulmadin. Senin dedelerini Osmanli hanedani, yani ailesi, reaya olarak yani koyun olarak, sürü olarak, hayvan olarak görürdü..

Sen harita da Osmanli'nin büyüklügünü görüpte bundan nemalanmak isteyen asagilik duygulari olan, bilgi birikimi sifir olan, haysiyetsiz birisisin. 3. sinifta bende Türkiye haritasini görünce gögsüm kabarmisti. Ama 8. sinifta da Bruttoinlandsprodukt'u yani bir ülkenin üretim gücünü görünce cografyanin büyüklügü bir ülkenin medeniyet ve ekonomik büyüklügünün göstergesi olmadigini en gec orda gördüm.
Konya ilinden biraz daha büyük olan Hollanda'nin BIP'i dünyanin en büyük ülkesi Rusya kadardir...

Osmanli torunu lafini duyunca, bikini ve tanga ile Fransa'da, basörtü ile Türkiye'de poz veren, Osmanli devletinin kaybettigi topraklarda degil de, Atatürk'ün kurtardigi Anadolu topraklarinda
sacma sapan bir seyler söylen, agzindan salya, sümük ve baska seyler akan Nilhan Osmanoglu geliyor... Saraylarda o yetisti, saraylarda onun dedeleri yetisti... Sen degil salak koyun...

Osmanli torunuymus... Osmanli torunu kelimesi, ben geri zekaliyim kelimesinin kücük kardesidir...