Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.08.2017, 02:12
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Yalan üzerıne Kurulan Kemal Tarıhı

Belgelere dayanan bir makale nesr ediyorum, degerli fikir insani forumdaslar icin. Makalenin tumunu okumanizi tavsiye eder, saygi deger forumdaslara saygilarimi iletirken, küfürbaz argumansiz fikir yoksunu bagnaz capulcu kemalist yobazlara hakaretlerini misliyle iade ediyorum

Mustafa Kemal Atatürk müslüman mı? Son zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk Müslümandı diyenler çoğaldı, kaynakları ile bir yazı yazma ihtiyacı duydum. Elhâmdülillah Müslümanım dediği halde Atatürkçüyüm diyenler ayrı bir olay zaten. Okuyun, okutun! Atatürk Müslüman mıydı saklanan gerçekler?

Özellikle belirtmek isterim ki yazı boyunca Peygamber(s.a.v.) efendimizin isminin yanına (s.a.v.) ibaresi tarafımca eklenmiştir, aslen yoktur.

S.A.V. – Sallallâhu Aleyhi ve Sellem / Allah’ın salat ve selamı onun üzerine olsun.

Çocukluğumuzdan üniversiteye kadar onun sözleri üzerinden inşa edilmiş bir ‘dünya görüşü’ zerk edildi kafalarımıza.

Mustafa Kemal’in cumhuriyetin sahipleri tarafından yüzde 99’u Müslüman olan Türk halkına kolay kolay açıklanamayacak bir özelliği vardı. Atatürk Müslüman değildi. Ve bunu pek çok metinde çok açıkça yazmıştı. Müslüman olmadığı gibi İslamın Arapların dini olduğunu ve Türklerin gerilemesinin sebebi olduğunu düşünüyordu. Mustafa Kemal’in agnonstik mi, ateist mi olduğunu bilmiyoruz ama dinsiz olduğu ve bir yaratıcıya inanmadığını gösteren pek çok metin mevcut elimizde. İsterseniz bu noktadan sonra sözü ona bırakalım.

Mustafa Kemal’in yaratılış ve evrim üzerine görüşleri:

“Hayat her hangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur. Hayat sıcak, güneşli ve sığ bir bataklıkta başladı. Oradan sahillere ve denizlere yayıldı; denizlerden tekrar karalara geçti.” (Afet İnan Atatürk hakkında Hatıralar va Belgeler 1968)

“İnsanlar, sürfeler gibi sulardan çıktılar ilk önce… İlk ceddimiz balıktır. İşler daha ilerledikçe o insanlar, primat zümresinden türediler. Biz maymunlarız; düşüncelerimiz insandır.” (Ruşen Eşref Ünaydın Atatürk T. ve D.K.H)

Mutlaka devaminida okuyun...devami icin:
http://www.sozlervereplikler.com/mus...usluman-miydi/