Thema: Kirliler
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 01.07.2015, 13:46
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Önemli olan , Yazilanlarin SACMA olmadigi !

bir seye deger veren, o tek bir deger icin bile , diger degersizlerin gerceklik ve haklilik payini, hayatin icinden, daha iyi okumaya calisir.

görüslere deger vermek, akilli insanlarin isidir !

bende dedim ya, görüsün bir tek seni baglar, bir kisi veya kurulusa karsi yapilan ithamlar da seni baglar, lakin kalkip 1,5 milyarlik bir toplulugun, degerini zedelersen, bu is senide asar benide.

suclamakta oldugun bir inanc ! bu inanca bagli 1000lerce degisik MILLET var !

evet saydiklarin bütün kötülükler ne yazikki bu MILLETLER arasinda ki insanciklar tarafindan yapilmakta.

AYNI KÖTÜLÜKLER ne yazikki , diger inanclara mensup insanciklar tarafindan yapilmakta.

bütün kötülükleri, sen kalkip ISLAM in DEGERI olarak , tanitmaya kalkarsan bu abes teskil eder, keza islam insanlara baski kurmuyor !

insanlar ne yazikki ALGILAMAK denilen fiili pek beceremiyor, veya daha dogrusu, OKUMAYI pek sevmeyerek, ASIL GERCEK AYAN BEYAN ORTADA OLAN KURAN KANUNLARINI sadece kulaktan dolma yorumlayarak yasamaya calisiyorlar.

böylece senin gibi islam dininden uzaklasan insanlar, KENDI ZAFIYETLERINI, ISLAM a baglayarak, bir nebze kendisini , sucsuz göstermeye calisiyorlar.

simdi Kaan , internete gir , ve müslümanlarin yaptiklari kötülükleri bir arastir?

ve diger din veya dinsizlerin yaptiklarini arastir ?

göreceksin ki bu kötülük dine endeksli bir durum degildir !! INSANLAR kötüyse , din ne yapsin !!

din belli dir ortadadir, acik ve secik anlasilirligi vardir.

din simdi sapkina , onu anlamaya calismayana, onu okumayana, onu bilmeyene , ne yapsin ??

KURAN kalksin seninle konussunmu istiyorsun ?
Allah sana yeni VAHI-MELEKLERIMI göndersin ?
GÖK yarilsin CENNET CEHENNEM GÖZÜKSÜN MÜ istiyorsun ?

isbat icin sayin kaan, bakipta görmediklerin sana yeterli.

DipNot: bakipta algilayamadiklarimiz okadar cok ki , kaan , inan bende her yeni gördügüm ve algiladigim , benim icin kanit i Ilahi olan binlerce Tabii gercekler mevcut cevremizde !!

Söyleki mesela: daha bundan 15 sene evvelinde bir KÜRT vatandas kürtce sarki okusa iceri aliniyordu !! neden ??? onun ne dedigini anlayamiyoruz diye !!

AHMAK bir YÖNETIM BASKICI BIR ANLAYIS , Kürt Türk düsmanliginin dogmasinda bilincli caba sarfetmislerdir !

simdi ise kürt olan bir insan, PARLEMENTODA türkce bilmeden yemin edebiliyor. ve buna insanlar anlayis gösteriyor.

simdi eskiden anlamak istemeyen bir durum varken , simdi anlayisli bir durum dahi , kötülenebiliniyor.

yani ufak dünyamizda, kendimize agir gelen islamdan uzaklasmak istememiz bir gercek, ama bu gercegi gizleyip, islam kötü diye , sadece kendisini kurtarip , 1,5milyar insani kötülemek bence , kendisini bir sey sanmaktan ileriye gitmez !

inan benim senin kadar bile zamanim yok, ama benim icin de BIR INSAN; BIR INSAN DEGERINDEDIR !!

ONUN ICIN O INSANIN YANLISINDA ONU BIRAZDA OLSA AYDINLATMAK BENIM ICIN , BIR INSAN KADAR ÖNEMLIDIR !

SAGLICAKLA
salih

Zitat:
Zitat von __KAAN__ Beitrag anzeigen
Ben kürtlere bağlamak derken,müslüman katliamlarının,kadının köle olarak alınıp satılmasının ve pedofil ilişkileri benimsenmesinin kürtlere bağlamaya çalışan ekletik saçma anlayışa yazdım.Sen de anlamak isteme ve saçmalıkları savunmaya devam et.Hatta her zaman ki gibi gerçek islam bu değil diyerek kendini kurtar.
Ne kadar müslüman ülke varsa,orada savaş,katliam,insan tacirliği,organ mafyası,zenginlikleri yağmalama var.Hiç dikkatinizi çekti mi bu?
Dinler bana göre,toptan hakim sınıflara ve zengin zümrelere hizmet ediyor.Sizin cennet ve cehennem tabiriniz,vaatleriniz hep yoksulları kandırmak için uydurulmuş saçma hikayeleriniz,hatta Allah deyip kabeyi putlaştırmanız ve bunu farkında olmamanız,ne kadar alık bir zihniyetin ürünü olduğunuzun göstergesidir.
Benim şu an işim var,arada bakıp cevap vermeye çalışıyorum,bu açıdan detaylı yazmadım.Not:senin yazman ve davranışın benim için önemli,çünkü islamcılar arasında fikrini paylaşıp,karşısında ki fikre saygı gösteren tek kişisin burda.