Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 19.09.2014, 02:57
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Kuel_kedisi Beitrag anzeigen
Bana Kürt demeniz gerekmiyorki direk olarak... dolayli yönden laf dokundurmalaruinizdan anlasiyor zaten ve konuyu nereye cekmek istediginizdende..
Soylediklerimi bireysel algilamissiniz. Oyle demedim, ama desem bile bunu neden hakaret olarak algilarsiniz? kurt olmak asagilik bir sey mi? Kaldi ki hicbir Turk bu konuyu boyle atesli savunmaz.

Zitat:
Ve Ben kimsenin PROPAGANDASINI yapmiyorum...
Dogru, Turkiye'nin anadili Turkce, lideri Ataturk demek propaganda ise, even ben bu propagandayi yaparim. Ama bir bolucu PKK propagandasi yapmak ayni sey degil. Size PKK propagandasi yapiyorsunuz demedim.

Zitat:
Bunu siz yapiyorsunuz... sizin icin yapilan tüm elestiriler birer saldiri baska birsey degil... Türklüge gelince mangalda kül birakmiyorsunuz, haksizliga gelince en önde gidenlerisiniz..
''Hangi haksizlik yapilmis?'' diye sordum, cevap yok.

Zitat:
Ya lütfen Allah Askina... sanki okullarda cocuklara eli silahli olmayi ögreteceklermis gibi konusmayin cahil cahil... bu ne bicim cahillce bir düsünce...
Dunyadan haberiniz yok. Daha asagidaki msjlarimin birindeki fotograflarda bir suru beyni yikanmis kurt cocuklar ellerinde silahlarla duruyor.

Agac yasken egilir. Doguda kurt anadilinde egitim verilecek bir okulda boluculuk ogretilecektir, egitim degil. Bunun Turkiye sinirlari icerisinde boyle kolayca yapilmasina firsat verilmemelidir. NEDEN kurtce anadilde egitim istiyorsunuz anadili Turkce olan bir ulkede?

Bundan 10 sene once kurtce secmeli dil olarak bile okullarda yoktu, AKP yonetimi secmeli dil yapti kurtce'yi. Simdi daha fazlasi isteniyor, anadilde kurtce egitim. Verdikce isteniyor verdikce isteniyor.

Zitat:
ve tersi okullardada sadece ders ögretiliyor, hepimiz kardes palavralari degil... bunun görevlileride okullar degil.. bunu sizde biliyorsunuz.
Turkiye'de ne kadar okudunuz bunu merak ediyorum.

Evet Turkiye'de okullarda ders ogretilir, ama kurtce anadilde egitimin verilmesi Turk anayasasina aykiri, Turkiye'ye aykiri, absurd bir olay. Onlar once icinde yasadiklari ulkenin dilini ogrenmeliler. Nasil ki almanya'da entegrasyon icin almanca ogrenmek sart kosuluyorsa, Turkiye'de de entegre olmak icin Turkce ogrenmek sart denilince bu nasil fasistlik oluyormus? Garip bir zihniyet.

Zitat:
Ve aslinda o sordugunuz soruyada cvp verdim, yazdiklarimi dikkatli okursaniz.. türklerin fasistlerini sevmedigim kadar Kürtlerinde fasistlerini sevmem..
Sorun fasistlik tanimlamanizda. kurtlerin elestirilmesi fasistlik degildir. Elestiridir.

Zitat:
ve burda kürt birisi, bu sekilde türkler cocuklara bölücülügü, ögretecekler deseydi... aynen fikrimi beyan ederdim.. ben türkiyede bir gazete küpüründe türk genci bunu yapti diyede hic okumadim... ama Kürt diye cok okumuslugum vardir...ve söyle bir etrafiniza bakarsaniz... türklerin yaptigi herseye kürtler fasist bunlar demiyor... ama kürtler bisey yapmasin, kücük büyük farketmez... hemen yaylim atesine atiyorsunuz... aninda PKK'li bunlar diye damgaliyorsunuz... bu durumda bunu yapanda BENIM GÖZÜMDE FASISTTIR bu kadar basit!!!
Turkler boluculugu ogretecek denilmesi basindan yanlis olur cunku Turk siyasetinde ve Turklerde boluculuk yok.

Daha Turkce bilmeyen millete anadilde kurtce okul istemek boluculuk adimidir. Ozgurluk degil. Egitimseverlik degil. Icinde bulundugunuz ulkenin degerlerine, diline ve anayasasina saygi gostermek zorundasiniz.

Herkese ''PKK'li bunlar'' demiyoruz, demedik. Elinize boynunuza PKK flamasini alirsaniz, Apo'ya 'lider' derseniz, Turkiye icinde kurdistan kurulmasini isterseniz, anadilde egitim isterseniz bu BOLUCULUKTUR.

Size PKK'li denmedi, kurt FASISTLIGI yapiyorsunuz su an.

Eger Uno gibi Apo'yu lider kabul eder, PKK terorizmini bahanelerle hakli gorur, Ataturk'e fasist diktator diyenleri (BDP'yi) savunmaya calisir, Turk askerine ve Turkiye Cumhuriyeti'ne hakaret ederseniz size de PKK'li denilir o zaman. Size su ana kadar kimse oyle bir sey soylemedi.

Zitat:
Artik bu konudaki düsüncelerimi yazdim.. konuyu daha fazla sündürmeye gerek yok!
Siz de dusuncelerinizi soylediniz ben de soyledim. Konuyu daha fazla sündürmeyelim.