Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.09.2014, 11:07
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von guelkurusu Beitrag anzeigen
Dedigim gibi. Sende haklisin, bütün verdigin argümanlar dogru.
Ama kendin diyorsun, terror 30 yildir sürüyor ve 30 yildir durduralamdi. Belki bu onlari susdurur. Denemeye deger bence.
Sana hak veriyorum, türkiye ve almanya kiyaslanacak ülkeler degil (anliyana). Yalniz burdada bazi sehirlere halk arasi türk sehiri deniliyor, türklerin cogunluk olan yerlerde. Ve almanlar onlarin aralarinda yasamak istemiyor, türkler bile istemiyor.
Kürtler kürdistan kurmak istiyorlar, evet ama burda bana bazi almanlarda diyorlar, sürekli savas edeceginize neden onlara düsen paylarini vermiyorsunuz diye, onlarada diyorum, madem kurdistan kurmak istiyorlar, irakda kursunlar. Cogunluk orda. Neden ille türkiyede olmali?
Bende buna karsiyim. Zamaninda türkler kan dökdüler, bu ülkeyi kurabilmek icin. Öyle havadan sudan, sirf kürtler istedikleri icin veremeyiz. Ama belki onlarin dilinde okul acilirsa onlari susdurabiliriz. Türk okullari türkce oldugu icin gitmiyorlar, gitmedikleri icin vakitler fazla ve örgütler kuruyorlar. Belki böylece mesgul olurlar.
Onu soyleyen almanlara su cevap verilmeli:

'Almanya'da yuz yillardir yasayan 4 milyon yahudi 2. Dunya savasinda almanlar tarafindan olduruldu, ki bu daha agir bir olay. Neden bu zulumden sonra almanya'nin bir parcasini yahudilere vermediniz de onlari ulkeden gonderip, basinizdan savip Ortadogu'ya gonderdiniz?'

Almanlarin Turkiye'yi ve bu cografyayi anlayacaklarini hic sanmiyorum. Soz konusu kendi ulkeleri oldu mu taviz vermezler, ama Turkiye olunca Turklerin taviz vermesini isterler.