Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.11.2013, 18:39
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Mantikhatasi Beitrag anzeigen
Böyle bir konunun üzerinde yogunlasip düşünmek ve fikrimizi masaya yatirip, fikir alisverisi icerisinde bulunmak yerine, farkli fikire sahip olan insanlara tahammül edemeyen, onlari hakir gören, hakaret icerikli bir uslubla konuyu carptirip, karalama ve ortak cephe olusturma amacli ucuz yorumlar ve suclamalar yaparak - iddia ettigin gibi - düsünen ve "derin egitim" sahibi bir insana degil, daha cok sahsi huzursuzlukların kaynagina, günlük hayatla olan hosnutsuzluga ve sevgisizlige sahip, kavgaci ve saldirgan bir insana isaretidir.

Bir konuda fikrini beyan ederken asil amacin konuyu arastirip ihtimallere alan acmak, aydinlanmak ve aydinlatmak degil, tek endisen haksiz duruma düsmektir.
Karsisindakine satasarak, kücük düsürücü, karalayici elestiri bir tabiat akildan degil, konuyu kisisellestiren duygulardan kaynaklanir.
Bu bana hayatta desteklenip, onay almamis yetiskin bir cocugun kendini üzerinden tanimladigi ve siginabildigi bir sabit fikir cukurunu animsatir.
Bu tutumun daima yetersiz tartismalara ve cözümsüzlüge yol acip, insanlari birbirine düsürmenin, insanlari ötekilestirmenin disinda hic bir ise yaramaz. Iste tam bu nokta fasizmin tomurcuklandigi yer degil midir?

Farkli Insanlari ve düsüncelerini bir zenginlik olarak görebilirsin..
Hayata at gözlügünü cikararak bakmayi denedigin an kendin icin kücük bir adim,
insanlik icin koca bir adim atmis olursun...
"Deri degistiremeyen yilan ölür. Tipki düsünce degiştirmesine engel olunan kafalar gibi..."
NIETZSCHE
Ben PKK tecavuzlerini hakli gorenlera, o olaylari kinamayanlara tahammul ve tolerans gostermek zorunda degilim, insan olan her varlik gostermemelidir. PKK savunuculugu ''farkli fikir'' degildir, ahlaksizliktir, bir suc unsurudur. HER YERDE kayitsiz sartsiz kinanmalidir. AKP'li olmak ya da CHP'li olmak ahlaksizlik degildir, ama terorizm ahlaksizliktir. Terorizme terorizm diyemeyenle, teroristlerin suclarini kinayamayanlarla ne tartisilabilir? Ortada bir ''disagreement'' yok, ortada bir ''tartisma'' yok zaten, onun icin yeterli donanim gerekiyor. Tartisma ahbabinin yaptigi sekilde yapilmaz. Ama madem o oyle konusmak istedi, onunla konustugu agizdan konusmanin hicbir zarari yok, yine de ayni dilden konusurken onun aksine konudan cikmamis olmami takdir ediyorum. Bunun icin cok guzel bir halk deyimi var ama soylemeyeyim. Ama, kaldiramayacagin seyin altina girmemelisin diye daha hafifletilmis versiyonlari da mevcut. Forumda ondan baska kimse PKK'yi melek gibi gostermeye calismadi o yuzden kimseyle problem yok.

Butun mesajlarim ve baslangic bu konunun icinde. Konuyu kankan bizzat kendisi carpitti, ne bir arguman, ne link, ne iddia, sadece hakaret icerikli yazdi. Bunlari gormezden gelip ahkam kesmeye kalkisman senin olaylara tek tarafli baktigini cok iyi gosteriyor, objektiflik diye bir degerin yok mu yoksa?

Ayni zamanda en onceki sayfalarda senin konuyla ilgili iddialarina da konuyla ilgili cevap vermistim, anlasilan o ki sen de arguman eksikligi cektiginden ondan kacmissin. Olur boyle seyler, aliskinim gormeye. Ama mutsuzsan ve ''kurban''i oynayacaksan hic yazmayabilirsin, kimse yemiyor, kimse kimseyi zorlamiyor. Mantik hatasi.

Sunu da soyleyeyim, sahte profiller kullanip farkli farkli karakterlerle ortaya cikip forumlarda cogunluk olusturmaya calismak da ahlaksizliktir. Bu soyledigime katiliyor musun?