Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.06.2013, 14:05
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Bu sekil tartisma olmaz,herseye inat ettigin icin muhalefet ediyorsun.elle tutulur bi tezin-delilin yok.haber7,türk basini vs. hepsi ana akim.
Saydigin tüm ülkelerde,bir düsünce diger bir düsünceye tahamul edemiyordu.ic catisma halindeydiler.nato kisvesi altinda abd mudahil oldu,sömürüsüne aldi.
Türkiye icinde ayni sorun söz konusu,türkiyeden önce ABD, pkkayla masaya oturmadi mi?insaf!marksizmi alan ideoloji,emperyalist güclerin yaklasimlarindaki kötü niyeti sezer.2000ler basinda irank pkk'si amerika destegiyle kuruldu,savas icerisine girildi,sonra iranla muzakere yapip silahlar ve catismalar durdu.iran bu durumda abd'nin oyununa gelmedi,eger türkiyede elini cabuk tutarsa bu oyuna gelmez ayni cografyada yasadigi kardes halkiyla daha güclü bir ülke insaa ederler.

kinamalar;
geziparki kinamalari aslinda ikiyüzlülük degil.para,kapitalizm hayatin her alanina islemis durumda.kapitalizmin günümüz kosullarinda esir alamayacagi hic bir ideoloji yok.sen onun eserisin mesela,kapitalizmin..özgür düsünemiyorsun.

bu kadar mantiksizliga pes dogrusu,yilmaz güney'in yol filminde izlemistim.oglu daga cikan anne ve babanin dialogu.
<köyün yakinlarinda,catisma sesleri gelir,anne tedirgin olur,ogluna yanar.o esnada uyanan baba, "ne yapiyorsun,git yat,allah onunla,ona birsey olmaz" der.>
yönetmen burada biseyleri anlatmis,filmin o kadar popüler olmasina ragmen birseyler almamissin.aslinda filmi izlemenede gerek yok.din konusunda kürtler,türklerden daha gericidir.
herifler en gerici kürt ilinden,hristiyan bir milletvekili adayi koyup cikarmayi basardilar.en azindan bu cesareti gösterebildiler.insanlarin degisik inanca saygilari olmasi gerekiyor.ben pkk kamplarinda müslümanlik egitiliyor demiyorum.aksine dinin bir sömürü araci oldugu ögretiliyor.ama orada olan insanlar müslüman,hristiyan ya da alevilerdir...

33 asker olayinda bir sürü iddaa var,yesil'in olaylarla baglantisi oldugu, taraf gazetesinin idaalari falan filan.5n1k programina katilan birisi tarafinda da mantikli idaalar konusulmustu.o olay derin.kisa ve mantikli bakmak istediginde.ateskes karari alan örgüt,savasi sürdürmek isteyen derin devlet.

Aci ve ölümün rengi dili ve dini yok bende.PKK'si,Askeri aynidir.Asker daha aciklidir.her ölümde anadolumun ucra köselerindeki o gariban ailelerinin cocuklari.bugüne kadar bi tane apartman cocugu görmedim ölen askerler arasinda.bu son derece özetliyor ülkemin oldugu konumu.

uzaktan savasma olayi,güldürme beni.yüzlerce esir alinda hepsi birakildi.

Lütfen,mantigini calistirarak olaylari degerlendir.kapitalizme ve uckuruna esir olmamis düsüncelerini devreye sok.

@sevtap,
ben düsüncelerimi söylerim.icinden birseyler alip kendini o dogrultuda düzelötirsen senin faydana,umutla bakarsin yasama.aksi halde böyle,bu sekil kizgin boga gibi fasistce saga sola saldirirsiniz.
Onceki msjim kaybolmus, kaybolmasaydi tezlerin kanitlarin babasini okumus olacakti diger arkadaslar.

Gosterdigim yerlerdeki abd mudahalesinde NATO yoktu. Burada tum amerikan mudahalelerini gorebilirsin, sadece bazilarinda (guncel olanlarinda) NATO kullanildi:

http://academic.evergreen.edu/g/gros...rventions.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Timelin...ary_operations

Bu ulkelerin hepsi kucuk ve askeri acidan zayif ulkelerdi. BM destegindeki Kore Savasi'ndan sonra abd HICBIR ZAMAN guclu bir ulkenin karsisina cikamadi. Listedeki ulkelerin buyuk cogunlugunda ic catisma yoktu, bagimsiz ulkelerdi. Ama abd'nin her zaman sacma bir bahanesi vardi. Buna kendi iclerindeki radikal sag Cumhuriyetcilerden, israil ve avrupa'daki siyonistlerden baska kimse inanmadi.

Abd'nin Kuzey Irak'ta PKK'yi ve Iran'a karsi savasan PJAK teroristlerini egitmesi konustugumuz konuyla alakali degil, abd'nin kendisinin terorist bir ulke oldugunu, dunyanin her yerinde terorizmi besledigini amerikalilar bile biliyor.

Ozgur dusunemeyen sensin, PKK propagandasiyla ve marksizmle beynin yikanmis. Katilmadigin her kisiye, onune gelene fasist diyorsun onunla da yetinmeyip Turkiye'ye bile fasist diyorsun. Bu yuzden olsa gerek kimse komunistleri ciddiye almiyor, isleri gucleri altini dolduramadiklari ithamlar.

Zitat:
ama orada olan insanlar müslüman,hristiyan ya da alevilerdir...
1. Alevilik bir din degil, Turkiye'deki bir mezhep. Onlar da musluman.

2. PKK'nin cogu zerdust, yezidi, hristiyan ve ateist. Musluman cok az sayida. Ozellikle zerdustluk ve yezidilik populer cunku bu iki inanc Kurtlerin yasadigi cografyada dogdu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/8...ninden-kareler

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/...i-336642305992

http://www.habername.com/haber-pkk-t...rgut-80111.htm

http://www.samanyoluhaber.com/gundem...uyurdu/829211/

http://www.habervaktim.com/haber/269...steklemez.html

...

PKK kamplarinda muslumanlik ile ilgili bir sey bulamazsin, tam tersine Islam'i silme derdindeler. Iyi olan herseyi silme derdinde, senin terorist marksist-leninist PKK'n.

Silahsiz 33 asker PKK tarafindan otobusten indirilerek katledildi. Bu tartismaya acik bir konu degil. Suyun islak oldugu kadar kesin bir olay.

Zitat:
uzaktan savasma olayi,güldürme beni.yüzlerce esir alinda hepsi birakildi.
PKK hicbir zaman sehit cenazelerine yaklasamadi. O yuzden sehit cenazelerine kotu muamele yapma firsatlari dogmadi. Birkac esir alip biraktilar, bunu kuzey irak'ta 'show' haline getirmek icin yaptilar, yasal zemine oturmayi umduklari icin, hatirla, kankalari BDP'li milletvekilleri gidip 'torenle' almislardi. Bir de kendi aralarinda sacma sapan bir seyler imzaladilar filan :-D bunlar strateji, insanlik degil.

Zitat:
Lütfen,mantigini calistirarak olaylari degerlendir.kapitalizme ve uckuruna esir olmamis düsüncelerini devreye sok.
Mal misin, ne alaka? Uyeleri 1 yilda bir kere yikanan dunyanin en tipsiz heriflerin/kadinlarin bir araya gelip olusturdugu PKK'yi konusurken tahrik oldugumu mu saniyorsun? vela havle. Normale don.

PKK icin mazlum edebiyatini bir tarafa birak. Allah herkese akil fikir verdi. Hicbir sey ele silah alip ekmegini yedigin ulkeye siddet uygulamaya calismani normal gosteremez, hele o olgun denebilecek yaslarda. Aralarindaki cocuklar haricinde, digerlerinin kendi tercihi. Her yoksul olan daga ciksaydi biz de cikardik biz de fakirdik, hatta halen fakirim Onun yerine egitim icin cabaladik. Bu egitim sansi doguda da var. Hicbir sey terorizm icin bahane olamaz. Suca hic bulasmamislar haricinde, ki cogu bulasti, teroristler hicbir sekilde affedilmemeli. Ister beyni yikanmis olsun ister olmasin. Topluma geri kazandirilmalari cok zor.

Zitat:
@sevtap,
ben düsüncelerimi söylerim.icinden birseyler alip kendini o dogrultuda düzelötirsen senin faydana,umutla bakarsin yasama.aksi halde böyle,bu sekil kizgin boga gibi fasistce saga sola saldirirsiniz.
ahaha sevtap05'e de fasist dedi siradaki kim olacak bakalim.

Geändert von BosphorusTaurus (29.06.2013 um 14:39 Uhr).