Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 17.04.2013, 13:12
the_last_time

Standard

Turgut Altınok'u bu sözler yaktı (okumak icin kirmizi linki tiklayin)

Sürpriz bir şekilde istifa eden Keçiören Belediye Başkanı Altınok'u, gizlice çekilmiş olan görüntüleri değil, Ergenekoncu Levent Ersöz'le görüşmesinde söyledikleri yaktı. İşte şok sözler:

Altınok"un emekli Tuğgeneral ve eski İstihbaratçı Levent Ersöz"e yaptığı ziyarette kaydedildiği öne sürülen ses bandında AK Parti ve Başbakan içinde şok sözler sarfettiği ortaya çıktı.

Ankara`nın büyük ilçelerinden Keçiören`de dört dönemdir belediye başkanlığı yapan Turgut Altınok`un en favori aday olmasına karşın adaylıktan çekilmesinin altında, bir kadınla birlikte gizlice kaydedilmiş bir kaset olduğu iddiasının olduğu ileri sürülmüştü. Ancak gün geçtikçe adaylıktan çekilmesinin asıl nedeni de ortaya çıkıyor.

KASETTEKİ GÖRÜNTÜLER 10 YIL ÖNCESİ

Turgut Altınok"un adaylıktan çekilmesine neden olduğu ileri sürülen görüntüler 10 yıl öncesine ait. Ve bu görüntüler 2004 yerel seçimlerinde de AK Parti Genel Merkezi başta olmak üzere neredeyse tüm Keçiörene servis edilmiş, ancak Altınok"un adaylığına engel olunamamıştı. AK Parti"nin bu videodan haberli olmasına rağmen 2009 Mart seçimelrinde de Keçiören"den yeniden Altınok"u aday göstermesi "bu kasettekileri ciddiye almadığını" resmileştirmişti. Ancak Altınok"un adaylığının ilanından iki hafta sonra bu kez başka bir kaset ortaya çıktı.

Levent Ersöz`ün ifadesinde ismi geçti

Turgut Altınok`un ismi bu kez emekli Tuğgeneral Levent Ersöz`ün mahkemede verdiği ifadede geçiyordu. Ersöz`ün, kendisini ziyarete gelenlerin ses ve görüntülü kaydını almasıyla ilgili soruya verdiği yanıtta, sadece Turgut Altınok`un ismi değil; Bedrettin Dalan, Cem Uzan ve Mehmet Emin Karamehmet gibi isimlerle birlikte anılıyordu. Ersöz`ün kendisini ziyaret eden kişilerin kayıtlarını neden aldıklarını, ifade ederken; `Şüphelendiğimiz kişilerin kaydını alıyorduk. Bunu teşkilata zararı olmasın diye yapıyorduk. Bunlar daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı`na sunuluyordu` dediği ifade edildi..

"Konjöktür gereği AK Parti'deyim, Yoksa Ne İşim Olur"

İşte Turgut Altınok için geriye sayım bu ifadelerle ortaya çıkan kayıtların açığa çıkmasıyla başladı. Ersöz"ün Jandarma Genel Komutanlığı'na gönderiyorduk dediği o kayıttan Başbakan Erdoğan ve Ak Parti için şok sözler sarfettiği bilgisi geldi. İddiaya göre Levent Ersöz"ü ziyaretinde, Ersöz"ün, "Başkan ne olacak bu senin halin? AKP"desin, bu Tayyip"le ilişkin ne olacak?" dediği. Altınok"un da buna cevaben: "Tayibinden de, AK Partisinden de............. Benim bunlarla ne işim olur. Ben vatansever bir adamım. Ama konjöktür böyle gelişti..." dediği belirtiliyor.

Erdoğan: "Söyleyin gereğini yapsın!"

Konuyla ilgili bilgilendirilen Başbakan Erdoğan"ın derhal Teşkilattan sorumlu genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi'yi görevlendirdiği ve Altınok"un Genel Merkeze çağrılarak istifasının istendiği biliniyor.

Kendisine olayla ilgili görüşü de sorulan Altınok"un büyük bir şok yaşadığı ve Tanrıverdi"ye, "Beni affedin, Sayın Başbakanımla görüşmek istiyorum, lütfen beni görüştürün" diye talepte bulunduğu da gelen bilgiler arasında. Ancak Başbakan Erdoğan"ın görüşmeyi

Geändert von the_last_time (17.04.2013 um 13:19 Uhr).