Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.08.2011, 18:59
Benutzerbild von aligaycan
aligaycan aligaycan ist offline
Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Bak su siralar Vaybee'ye takilma firsattim var. Ancak bayramdan sonra bir müddet Diyarbakir'da kalacagim.
Buranin insanlari güzel. Dogrusu onlarda ayrimciliktan dert yaniyor kendilerini bir nevi dislanmis hissediyorlar. Bir arkdadas bana Ankara'da ev aradigini ve kimse ona Diyarbakir'li oldugu icin ev vermedigini söyledi icim yandi. Yaziklar olsun Ankara'lilar! Yakisiyor mu bu size? Ama bu da ayri bir konu... Dicle Universtesinin bir bayan pröfessör nerdeyse iki saat konu disi bu hadiseleri isledik. O bile bundan sikayetci. Ben önyargisiz kaldim ve dinledim insanlarin sorunlarini. Seni ilgilendirmez ama kizlari da müthis güzel oluyor. Cüneyt Arkin'nin teyzesinin torunu ile sohbet etme firsati buldum. Kizlari da güzel,insanlari da. Diyarbakir muhtesem bir sehir, öyle bizim aklimiz sira tahmin ettigimiz gibi degil valllahi cok güzel is yapmis Osman Baydemir. Yigidi öldür hakkini yeme. Sehir mimarisi Ankara'ya be$ bazar. Inanmayanlar Diyarbakir-Ofis ile Ankara-Kizilay'i kiyaslasinlar. Ben bunlari niye mi anlatiyorum. Bir sakincasi yok ikincisi sana hos görümüm sinirsiz oldugunu kanitlamak icin. Diyarbakir'lilara söz verdim Diyarbakirspor T-shirt'ü ve Dicle Üniverstesi T-shörtü ile haftalik kosularimi yapacagima... Cünkü onlarin haksiz yere yargisiz infaz edilemesine karsiyim. Escinsellerinde haklarini savunurum gerekirse eger. Ama biz orasini asmistik. Sorun sizin hakkiniz degil bu vaka'nin hastalik olup olmadigi tartismasidir.
Belki beni ikna edebilirsin görüslerimin yanlis olduguna dair. Inanmiyorum ya, ama sana az da olsa ihtimal taniyim.
Belki baska kendini gizleyipte insan icine cikamayanlara cesaret verirsin. Ya da ben hepinizin suna boylu, bugday tenli dudu dili güzel kizlarla evlenmenize vesile olurum
Haydi cik ortaya göster kendini...
Ya lütfen sacmalama, bir insan istemeyerek kalkip kendi cinsiyle iliskiye girebilirmi? sen istemedigin halde bir erkek arkadasinla, yada bir bayan burada bir baska bayanla iliskiye girebilirmi? tabiki giremez, bunu yapabilmesi icin icinden gelmeli. Dis görünümü nasil olursa olsun duygular cok farklidir ve duygularin cinsiyetsiz olduguna inaniyorum. Nasil ki bir nesne alirken onun güzelligine bakiyorsunuz begeniyorsunuz buda öyle birsey. Ben güzel kadinlari tabiki begenirim ama onlarla iliski kesinlikle hic düsününemem öyle bir sey yapamam icimden gelmez. Nasilki sen sevmedigin bir yemegi zorla yemek zorunda kalirsin ama yiyemessin yada yidikten sonra miyden bulanir kusarsin, iste bende öyleyim, bir bayanla kesinlikle cinsel iliski düsünemem, istemem. Ama bunu iste anlamiyor bizim insanlarimiz yada anlamak istemiyorlar. Niye kalkip bir adam esinsiyle iliskiye girsin diye düsünüyor üstüne üstlük birde damga vuruyorlar -hasta- damgasi. Oysa dünyanin en ünlü insanlari, sanatcilari hepside gay-escinsel. Simdi biri kalkip bana Zeki MÜren erkek di demesein, Karl Lagerfeld, Versace vs. bunlar Erkek demesin lütfen artik asin bunlari, bunlari asamassaniz hep ayni yerde sayarsiniz.

Diyarbakili oldugu icin kimseye ev vermememk gibi bir olayi benimsemiyorum, Baska sorunlarda vardir kesin. Bak bir traveseti yada ben bu kadinsi halimle bir ev kiralamaya gideyim kim bana ev verir, kim isterki apartmaninda kari kilikli bir ib... otursun yada mahalede. Hemen taslarlar kovalarlar kabul etmezler. Ama Bülent Ersoy yada Zeki Müren gibi bir ünlü ib... olsam hemen beni kabul ederler. Senin o diyarbakirliyada ev vermemelerinin sebebi mutlaka baska birseydir. Diyarbakilri olmakla degildir. Ya o arkdasin kiyafei, ya görünümü yada parasi, veya isi evsahibinin hosuna gitmemistir. Yani hemen Diyarbakirli olmaya baglamak yanlis olur bence. Arti TC-de okadar zengin Diyarbakilriliar varki istanbul, izmir ve ankarada oturuyorlar onlar hic bir sorun yasamiyorlar. Agalar diye dahada mabüller yani. Yere baglamayalim. Nasilki tüm escinseller Bursali degilse tüm Diyarbakirlilar da kötü degil. Bunu biliyorsun. Türkiye Cumhuriyetinde ve yasalarda her vatandas esittir diyoruz evet aynen öyle esittir. Bizim sorunumuz cinsellikle ya sizin sorununuz?