Thema: Za-man
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 01.06.2009, 11:46
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 8

Eve vardigimda ben taksiden inerken, taksici bu kisa mesafe icin bana kizip arkamdan küfür etmesin diye
benden aldigi 50-ligi yavsakca bir siritisla gögüs cebindeki Maltepe sigarasinin icerisine sararak yerlestiriyordu.
Anam havalara ucmustu beni görünce.
."Oglum ogllumm sana gel bak ne yemekler yaptim..gel gel..ah asker
oglum"
Necla da o gün azicik ta olsa - normalden biraz daha fazla ileriye gitmeme müsaade etmisti.

Ertesi aksam da kayinpederim olacak morugun elini öpmeye gitmistim.Ilk sordugu seyleri tahmin edebilirsiniz
.
Kac tokat yedin?,Is, Magaza,Dükkan ne olacak, Ceyiz?, Baslik parasi kalkti ama, bende kalkmadi damaaatt!
Derken, aklima nedense Ali Sen geliyordu hep.Bu adam ortacagda yasiyordu hala, ve benim de bu isi en kisa
zamanda iyice bir rayina oturtmam gerekiyordu.
Zaman geciyordu..as time goes by.. yani..

Bir asker arkadasimi ziyaret edecegim diyerek, 2 gün sonra, Izmir hippodromunda elimdeki bir tomar parayi ilk
kuponda 6’liyi atlarin su siralamasiyla : Kartagena, Jolly-Bell,Golden-Boy,My-Horse,Kos-Atim ve HH-Boy’u 8 kez
banko bilerek .Iki bavul dolusu paraya cevirip Ziraata yatirmistim. Ertesi gün füme rengi bir Dogan SLX ile cis
taka ciss tak- müzigi de acmis bir sekilde , mahallemize zengin bir giris yaptim. Milletin gözü kalmasin diye,
isteyeni bindirmis, davul zurnacilara ve fakir fukaraya iyi de bahsis paralari dagitmistim “Altilida mali götüren
Zaman’
dim” artik.

Dügünümüzü 2 ay sonra yaptik.Bu zaman boyunca ise ben nasil bir is yapacagim diye düsünme firsati
bulmustum. Neclayla balayimizi Antalyada yapmak icin 8 saatlik yolculugu –seve-seve- cekmek
zorundaydim. Gerdegimizi ertesi gün, ikinci kez dönüp birdaha yasamamak icin, kendimi zor tutuyordum.
Gercekten de herseyin
ilki bir baskaydi ve bu öyle kalmaliydi.

Tatilimizin 3.cü günü ancak odamizdan disari cikip kumsala inebilmistik. Ve Neclamla döner dönmez beraber
kararlastirdigimiz Et ve lahmacun salonu-nu acmak hakkinda konusuyorduk ki, bir tuhafligin farkinda vardim.
Hani Gözlerinizin, beyninizden habersiz bazi seyleri farketmesi ve buna bir anda icgüdüsel bir sekilde aldiris
etmeniz gibi bir duyguydu bu. Bu önümüzde giden ve günes gözlügü satan seyyar saticinin ya bir ikizi vardi,
ya da Albay Jones’un sorgusu sirasinda arkasinda duran yaverinin ta kendisiydi. Tüylerim diken diken olmustu.

srck..