Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.11.2005, 21:13
Benutzerbild von 1aphrodite1
1aphrodite1 1aphrodite1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard TÜRKCE YI ÖGREN VE ÖGRET

Türkce nin önemini göz ardi etmeyelim arkadaslar. Ne kadar Almanya da yasiyor olsakta anadilimizi unutmamaliyiz.Unutursak eger baska dillerin ve milletlerin esiri oluruz. Dilimiz ve kültürümüz bizim karekterimizin temel tasidir. Bunun icin elimizden geldigi kadar Türkcemizi ilerletelim...
Basta basit yazilmis kitaplar okuyarak, kelime hazinemizi gelistirdikce daha agir kitaplara yönelebiliriz.
Burada önemli olan TÜRK GENCLIGI olarak dilimize ve kültürümüze sahip cikmamiz.
Zamanimizi bos islerde harcamayalim, kendimizi öncelikle milli acidan olmak üzere her konuda mükemmel bir sekilde yetistirelim.
Ben sahsen artik Almanya da temizlikci katagorisine atilmak istemiyorum. Türkler hak ettikleri yerlere yerlesmelidirler. Bunun yoluda ilimdir arkadaslar, ama bu ilerlemeyi kimligimizi kaybetmeden yapalimki vatanimizada katkimiz olsun.

Tarihimizide cok iyi bilmeliyizki dostumuzu düsmanimizi iyi bilelim. Biz onlari suan dost olarak görsek bile, onlar bize daha hala düsman gözüyle bakiyorlar ve bakacaklar.Böyle bakmalrida gayet dogal, atalarimiz nede olsa asirlarca kan kusturmuslar o hainlere.

vatanini, milletini, Atatürk"ü sevenlere kitap önerisinde bulunmak istiyorum:

1)Oktay Sinanoglu "Büyük Uyanis"
2)Oktay Sinanoglu "Ne Yapmali"
3)Turgut Özakman "Su Cilgin Türkler"

Orhan Pamuk a gelince: onun gibi soytarilarla zamani israf etmek dogru olmaz.
Onun hakkinda bilgi edinmek icin kitaplari okunabilir ama edebi bir degeri oldugunu sanmiyorum. O sadece Türkiye yi karaladigi icin pohpohlanan bir komplekslinin tekidir. Zaten kompleksli olmasa bu tür iddialarda bulunmazdi. Allah bilir, böyle bir soykirim olmadigini benden daha iyi biliyordurda sirf o ödüle odaklandigi icin böyle bir yalan uydurma geregi duymustur (kompleksli dedik ya :-)).