Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.08.2005, 18:25
unknown

Standard TESETTÜR BIKINISI :o)

Yazan Kişi: Alpi003
Tarih: 07-21-05 17:59

Tesettür bikinisi ne zaman?..
TESETTÜR mayosu olabiliyorsa, tesettür bikinisi de olur.

Nasıl olur bilmiyorum.

1400 yıl önce ayetlerle bildirilmiş tesettürü, her yıl Paris"te, belirlenen modayla bir araya getirmeyi başaran din cambazının üstün yeteneğine bırakıyorum bunu.

O bir yolunu bulur.

Ben tesettür ile modayı, tesettür ile mayoyu bağdaştıramazdım.

Bana kalsaydı, tesettürlü kadınlarımız bu yaz mayosuz da kalacaklardı. Çünkü tesettür mayosunun nasıl olabileceğine asla aklım ermeyecekti.

Ama cambaz ne yaptı yaptı başardı.

Meğer bir çiçekli torbaya karpuz koymuşsunuz gibi bir şey oluyormuş tesettür mayosu.

O zaman tesettür bikinisi de yapabilir cambaz.

Gerçi "Ben olsaydım nasıl yapardım?" diye zihnimi zorlamıyorum değil...

Diyelim ki; tesettür bikinisinin açık yerleri dört galvanizli soba borusu ile yanlardan yukarı verilebilir mi acaba?..

Ne bileyim ben...

* * *

Ben kadınların zekâsına güvenirim.

O zaman "din-iman" diyerek kendilerine "tesettür mayosu" sunan cambazların gerçek yüzünü nasıl göremiyorlar?

Sırf para kazanmak için inançlı kadınları kullanıp, onlara defile bile yapan, tesettür ile modayı bir araya getirebilen, sonunda bir de tesettür mayosu yapıp giydirmeye kalkan cambazın cambazlığı nasıl kaçıyor kadınların gözünden?..

Tıpkı kendileri ecnebi giysileri giyip devletin her kademesindeki nimetlere konarken, siyasi kavgalarını türban taktırıp öne sürdükleri kızlar üzerinden yapan siyaset cambazlarını görmedikleri gibi...

* * *

Tesettürlü hanımların da tatile gitme, denize girme, çocuklarıyla kumda oynama, güneşten yararlanma hakları var.

İnsanların "acaba pardösü ile suya girince nasıl olacak?.." diyen meraklı bakışlarından uzak...

Huzur içinde...

Tıpkı milyonlarca namuslu-inançlı-erdemli kadın gibi...

Gerçi ben açık yerleri galvanizli boru ve yandan dirseklerle yukarı verilen "tesettür bikinisi projem" üzerinde çalışmasına çalışırım...

Ama o hanımlar kafalarını çalıştırıp bu din-ticaret-siyaset cambazlarının gerçek yüzünü görmeyecekler mi?

Artık açık ve net değil mi -siyasette olsun, ticarette olsun- cambazların cambazlığı?

Bekir COSKUN