Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 31.05.2005, 14:17
eniskaya

Standard Sacmaladigimi hic ama hicde sanmiyorum

Allahin DINI konusunda kimseden bir cevap alamadim.. herkes insgeheimm onu Müslüman saniyor... yani acayip bir durum...

Nikah olayindada ayni sekilde safsatalar var...

Nikah demek iki kisinin özgür iradeleriyle topluma evlendiklerini duyurmalaridir ve evliliklerini toplumsal ahlak ve kanunlar cercevesinde garantiye almasidir....

DINI denilen safsata nikahi bunlarin hic birisini yapmiyor....

Ama SEX yapmak isteyenler ve evlenmek istemeyenlerin uydurduklari manyakca ve ahlak disi bir gelenektir.....

Imami Nihkahi... imamlar tarafindan PARA icin yapilan ve icaat ediylen olaydir ve dahlen millet imamin seysinin pesine gider....

Oysa o sekildeki nikahta, sözde kariyi disari atsan, yada sözde kari seni sokak ortasinda terk edip gitse, ne sözde karinin pesine gidebilirsin en bir hak talep edebilirsin...

ZERRE KADAR BIR GARANTÖRLÜGÜN yok....

NIkah haklarin garanti altina alinmasi icin DINde var ise.... o halde bu haklari garati altina alan SAAAAAADECE devlettir...

Imamlar ise SAAAADECE senden alacaklari PARALARI kendi garantisi altina alir....

Kaldiki cogu imamlar benim kadarda dinden haberli yoktur.... o halde bende herkese Vaybeede nikah kiyayim..... ne dersin...

Anlamadiginiz haldede size Kuran okurum....