Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 23.05.2005, 21:35
Benutzerbild von wwahrheit
wwahrheit wwahrheit ist offline
Neuer Benutzer

Standard Zinanin cezasi öldürülmek mi?

Dünyanin bütün ucunda kadinlar ve genc kizlar zina yüzünden öldürülüyor. Bu konuda aslinda hicbir kimse dini düsünmüyor, aslinda Töre cinayetleri, ama malesef dini öne sürerekten bir neden ariyorlar. Bir genc kiz öldürüldü bir kac ay önce almanyada. Sebebi daha belli degil, ama herkes Törecinayeti oldugunu düsünüyor. Tanidiklarindan biri söyle dedi:,, Bu olayda gücüme giden, onun hileyle vurulmasidir dedi. Hileyle vurdular. AMA Islamda bir kadin uyarilir, sonra 4 sahit aranir ve idam cezasi kararlaninca kadin ölecegini bilir!"
Ve ben sok oldum.
Almanya gibi bi yerde ve bizim cagimizda nasil böyle düsünülür? Cok üzüldüm...
Ve cok kafama takildi bu olay.Bir kac gün bunun gercekten Allahin emrettigi bir sey oldugunu düsünüp Allaha sitem ettim, insallah safligimi affeder. Ama simdiki düsündügüm sey sudur ki: Allah sadece kuranda degildir, Allah kurandan cok daha büyüktür. Ve Allah herseyi daha iyi bilir...
Ama:,, Allah istemeseydi kursun degmezdi!" diyorlar. Nasil degmezdi? Hazreti peygamberimiz bile yaralanabilirken allahin bir garip kuluna degmicekmiydi kursun? Ama allah istedi diyorlar. Peki allah istediyse, neden bir cani almak günahtir? Bu halde yani katile hic bir günah yazilmiyormu? Allah istedi diye? Allah bize akil vermis mantik vermis. Resmen Seytan isi bu, anlayamiyorlar...Yada baska türlü teselli edemiyorlar kendilerini...Cok üzücü.