Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Lifestyle (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=391)
-   -   Was denkt ihr gerade? (http://localhost/forum/showthread.php?t=8400)

PasaZade 25.03.2018 19:19

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125597)
yuhahahahahahahhaa

kiz tülay aradan kesin 8 yil gecmistir, niye hala unutamiyorsun gecmisi?

diettlayy 25.03.2018 20:57

sen unutamiyorsun galiba, car car car, sushi, 8 yil, tülay tülay tülay

PasaZade 25.03.2018 21:01

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125676)
sen unutamiyorsun galiba, car car car, sushi, 8 yil, tülay tülay tülay

ne yapmamiz lazim? sende unutmadigina göre bir caresine bakmamiz lazim.

diettlayy 25.03.2018 21:05

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125684)

ne yapmamiz lazim? sende unutmadigina göre bir caresine bakmamiz lazim.

ja ich wollte nur beiträge zu meiner airport geschichte, du hast dich doch gleich zu bekennen gegeben und gleich damit angefangen, ich will nix von dir, lass mich in ruhe, ich lass mich doch nicht auf einen cyberzuhälter ein

PasaZade 25.03.2018 21:06

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125691)
ja ich wollte nur beiträge zu meiner airport geschichte, du hast dich doch gleich zu bekennen gegeben und gleich damit angefangen, ich will nix von dir, lass mich in ruhe, ich lass mich doch nicht auf einen cyberzuhälter ein

hast recht. hab mich doch gefreut das endlich jmd schreibt im forum. hab mittlerweile alle verjagt. keiner traut sich mehr zu schreiben.

PasaZade 25.03.2018 21:07

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2124635)
Senin anani sikerim bak götü sikli orospu cocugu. Karsindaki Tülay ya da hanim gibi gariban bayanlar degil. Siktigim yerden seni sokar bir daha cikartirim.

guck mal hier der seyrangah kennt dich anscheinend.

PasaZade 25.03.2018 21:12

Zitat:

Zitat von timeraiser (Beitrag 2114786)
Sag mal hast du einen Farbenrausch? Liegst du in der Dröhnung?

Guck, ich kann das besser :D

Die Informationen fliegen mir inzwischen nur so zu. Aber bitte, erzähl doch selbst, was für eine Rolle die Tülay in deinem Leben spielt(e).

Übrigens, da gab es mal welche, die wollten einen Mundtot machen, indem sie private Details etc. von denjenigem veröffentlichen wollten. Genau solchen schmeckt der Bummerang nicht :D

herkes tülay diyor baska sey demiyor.

diettlayy 25.03.2018 21:12

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125693)
guck mal hier der seyrangah kennt dich anscheinend.

o zavalli dilegide taniyor, hab mal foto bei facebook von ihr gesehen, das ist ja voll die ökötussi, mit so schuhe von rieker :D:D:D:D

ich vermute, dass er timeraiser ist

PasaZade 25.03.2018 21:15

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125697)
o zavalli dilegide taniyor, hab mal foto bei facebook von ihr gesehen, das ist ja voll die ökötussi, mit so schuhe von rieker :D:D:D:D

ich vermute, dass er timeraiser ist

ja dilek war voll die ökotussi und hat immer was von wiedergeburt usw gefaselt. die hat mich danach auch nicht mehr erreicht und war sehr erzürnt darüber.

diettlayy 25.03.2018 21:24

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125700)
ja dilek war voll die ökotussi und hat immer was von wiedergeburt usw gefaselt. die hat mich danach auch nicht mehr erreicht und war sehr erzürnt darüber.

was soll das denn jetzt heissen, dass ich auch ne ökötussi bin?

PasaZade 25.03.2018 22:49

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125708)
was soll das denn jetzt heissen, dass ich auch ne ökötussi bin?

nöö du bist keine ökotussi, aber dilek ist eine.

PasaZade 26.03.2018 09:32

Guten Morgen Mädels :)

diettlayy 26.03.2018 21:03

was guckst du?

PasaZade 27.03.2018 02:08

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125753)
was guckst du?

wo sind die vayber?

27.03.2018 11:07

ve Günaydin (:
Bahar gelmiş, kelebekler , sinekler, arılar amanda amanda..
Sözüm meclisten dışarı tabii q:

PasaZade 27.03.2018 12:06

Zitat:

Zitat von Tesnim (Beitrag 2125795)
ve Günaydin (:
Bahar gelmiş, kelebekler , sinekler, arılar amanda amanda..
Sözüm meclisten dışarı tabii q:

das sind die hormone - frühlingsgefühle :D

diettlayy 27.03.2018 21:42

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125769)
wo sind die vayber?

auf der vayde

PasaZade 28.03.2018 08:26

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125801)
auf der vayde

auf der vayde steht ne kuh
mach das arschloch auf und zu :D :D :D

PasaZade 28.03.2018 08:27

Guten Morgen Mädels :)

Lara__ 29.03.2018 00:20

yok mu bu asalaklari, bos köpekleri...kudurmus dul karilari burada oyalayacak birileri...

yok mu icinizde namuslu bir makine mühendisi ,bu dul avrata nikah kiyacak...kendisi chatin en güzel duludur.....

beyni fuhus yuvasi oldugu icin diyer hemcinlerini de kendi gibi saniyor..son derece tecrübeli.. motor kelimesi bu dulun lugatinda rosbik anlamini tasiyor....var bildigiki böyle yaziyor, dul karida tecrübe konusuyor..

ilgilisi olan bu pasasade nickine mail gönderebilir...nicki pezevenkleriyle ortak kullaniyor..

sabahlari makine mühendisi , aksamlari dul dana/kari ...geceleri de kancik ...

PasaZade 29.03.2018 00:49

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125858)
yok mu bu asalaklari, bos köpekleri...kudurmus dul karilari burada oyalayacak birileri...

yok mu icinizde namuslu bir makine mühendisi ,bu dul avrata nikah kiyacak...kendisi chatin en güzel duludur.....

beyni fuhus yuvasi oldugu icin diyer hemcinlerini de kendi gibi saniyor..son derece tecrübeli.. motor kelimesi bu dulun lugatinda rosbik anlamini tasiyor....var bildigiki böyle yaziyor, dul karida tecrübe konusuyor..

ilgilisi olan bu pasasade nickine mail gönderebilir...nicki pezevenkleriyle ortak kullaniyor..

sabahlari makine mühendisi , aksamlari dul dana/kari ...geceleri de kancik ...

düs yakamdan pis kari. dul kadinlar senden daha namuslu. tanimadigi adamin oteline giden sen degilmisin. ben cok duydum orospu hikayesi ama adamin ayagina otele giden orospuya ilk defa sahit oldum.

kiskandigin her satirda belli oluyor. sen kim ben kim. dengim degilsin edepsiz.

Lara__ 29.03.2018 01:24

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125862)
düs yakamdan pis kari. dul kadinlar senden daha namuslu. tanimadigi adamin oteline giden sen degilmisin. ben cok duydum orospu hikayesi ama adamin ayagina otele giden orospuya ilk defa sahit oldum.

kiskandigin her satirda belli oluyor. sen kim ben kim. dengim degilsin edepsiz.

cocuklu dul bir karinin fake nickle bu saate chatte olmasi ne kadar dogru? dul bir kari bu saate chatte ne arar?????

benim kiz kardesiminde cocugu var saat 21.30 koltukta uyuya kaliyor, 22.00 yataga uyuklayarak gidiyor...sabah 5.30 yeyenime kahvalti hazirlamaya kalkar....

bak kendi pisligini hemcinslerine saldirarak iftiralar atarak temizliyemezsin....ben 1000 erkegin arasinda da yatsam tirnagima bile zarar görmeden aralarindan cikarim.....ya sen delik yerini nasil koruyucaksin......?

beim werde ne yaptigimdan sana näää???? pezevenklerinle bulusup beni arayan sensin? kendini yaptirmak icin mi bulusturdun onlarla? demek ki yapiyorsun...kendin yaptigin icin bizleride kendin saniyorsun...

hem sen bacaklarini acmasan ne olur ??? senin beynin kocaman bir kerhane....

PasaZade 29.03.2018 01:27

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125868)
cocuklu dul bir karinin fake nickle bu saate chatte olmasi ne kadar dogru? dul bir kari bu saate chatte ne arar?????

benim kiz kardesiminde cocugu var saat 21.30 koltukta uyuya kaliyor, 22.00 yataga uyuklayarak gidiyor...sabah 5.30 yeyenime kahvalti hazirlamaya kalkar....

bak kendi pisligini hemcinslerine saldirarak iftiralar atarak temizliyemezsin....ben 1000 erkegin arasinda da yatsam tirnagima bile zarar görmeden aralarindan cikarim.....ya sen delik yerini nasil koruyucaksin......?

beim werde ne yaptigimdan sana näää???? pezevenklerinle bulusup beni arayan sensin? kendini yaptirmak icin mi bulusturdun onlarla? demek ki yapiyorsun...kendin yaptigin icin bizleride kendin saniyorsun...

hem sen bacaklarini acmasan ne olur ??? senin beynin kocaman bir kerhane....

sorularima cevap ver orospu kari.

tanimadigi adamin oteline giden sen degilmisin. ben cok duydum orospu hikayesi ama adamin ayagina otele giden orospuya ilk defa sahit oldum.

Lara__ 29.03.2018 01:36

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125869)
sorularima cevap ver orospu kari.

tanimadigi adamin oteline giden sen degilmisin. ben cok duydum orospu hikayesi ama adamin ayagina otele giden orospuya ilk defa sahit oldum.

bu sorunun muhatpi sensin beni pezevenklerinle beraber arayanda sensin... bilmem neyini yaptirmak icinmi bulustun.....? demek sen yapiyorsun bu isi bizleride kendin gibi saniyorsun..

her bulustugun adamdan bir yumurta al sonrada kendine dul dedirtme...isin yolunu bulmus edepsiz....hem sen niye g ötün sykisinca toni bey toni bey arkasina gizleniyorsun...ezikmisin sen???

bana sordugun iki bacakli mahlukatla bulusup beni arayan sensin neden bulusdun makina mühendisiyle dul kari?))))

PasaZade 29.03.2018 01:39

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125872)
bu sorunun muhatpi sensin beni pezevenklerinle beraber arayanda sensin... bilmem neyini yaptirmak icinmi bulustun.....? demek sen yapiyorsun bu isi bizleride kendin gibi saniyorsun..

her bulustugun adamdan bir yumurta al sonrada kendine dul dedirtme...isin yolunu bulmus edepsiz....hem sen niye g ötün sykisinca toni bey toni bey arkasina gizleniyorsun...ezikmisin sen???

bana sordugun iki bacakli mahlukatla bulusup beni arayan sensin neden bulusdun makina mühendisiyle dul kari?))))

sorularima cevap versene orospu kari.

burada senin mp3'ünü dinledik. herkes birbirine gönderiyordu. telefonda nasilda yalvarip agliyordun büyük Toni Bey'e. yalansa yalan de yirtik sidikli et parcasi :D

Lara__ 29.03.2018 01:42

Seyrangah com dogru Bir tesbidte bulunmus kocan gercekten akilli adamis cocuguna ragmen seni basindan atmis,bravo ona sen gercekten insanin elini kanda korsun...tam bir cirkefsin...

fake nickte ortaligi karistirmayi basardin...bir taraftan seyrangaha gazi ver diyer taraftan pezevenklerine....g . ötün sykisinca toni bey....isin bitince..serefsiz....

püüh senin sifatina buda anne iste gece yarisi chatte sap pesinde cocuk sabah bunun kahvaltisini hazirlar....pislik kendini düsünmüyon cocugunu bari düsün...herseyin ortada biri cikar ogluma fenalik yapar diye aklina getir..senin olmayan o beynine türküreyim ben pislik..

Lara__ 29.03.2018 01:46

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125873)
sorularima cevap versene orospu kari.

burada senin mp3'ünü dinledik. herkes birbirine gönderiyordu. telefonda nasilda yalvarip agliyordun büyük Toni Bey'e. yalansa yalan de yirtik sidikli et parcasi :D

sorunun muhattabi sensin ben deyil...pezevenklerinle yani toni abinle bulusup beni arayanda sensin.....kendini miktirmek icinmi bulustun toni abinle???? demek kendin yaptigin icin diyerlerinide kendin gibi saniyorsun.....

sen nerden biliyorsun bunlari?
bak tekrar söylüyorum sen benim iffetimi düsünme ben 1000 erkegin ortasina ciplak yatsam sapa saglam aralarindan cikarim...

ya sen sen cikabilirmisin??? delik yerini napican?

PasaZade 29.03.2018 01:46

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125874)
Seyrangah com dogru Bir tesbidte bulunmus kocan gercekten akilli adamis cocuguna ragmen seni basindan atmis,bravo ona sen gercekten insanin elini kanda korsun...tam bir cirkefsin...

fake nickte ortaligi karistirmayi basardin...bir taraftan seyrangaha gazi ver diyer taraftan pezevenklerine....g . ötün sykisinca toni bey....isin bitince..serefsiz....

püüh senin sifatina buda anne iste gece yarisi chatte sap pesinde cocuk sabah bunun kahvaltisini hazirlar....pislik kendini düsünmüyon cocugunu bari düsün...herseyin ortada biri cikar ogluma fenalik yapar diye aklina getir..senin olmayan o beynine türküreyim ben pislik..

burada senin mp3'ünü dinledik. herkes birbirine gönderiyordu. telefonda nasilda yalvarip agliyordun büyük Toni Bey'e. yalansa yalan de yirtik sidikli et parcasi

hahahaaaaa seyrangay Toni'yi görünce nasil kacti. ceyrek erkek bile degilmis. hepinizde öylesiniz. Toni Bey'i öldürecegim diye buralarda yemin ediyordun. ne oldu sende balon gibi ciktin. havan fosssss diye indi.

Lara__ 29.03.2018 01:54

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125876)

burada senin mp3'ünü dinledik. herkes birbirine gönderiyordu. telefonda nasilda yalvarip agliyordun büyük Toni Bey'e. yalansa yalan de yirtik sidikli et parcasi

hahahaaaaa seyrangay Toni'yi görünce nasil kacti. ceyrek erkek bile degilmis. hepinizde öylesiniz. Toni Bey'i öldürecegim diye buralarda yemin ediyordun. ne oldu sende balon gibi ciktin. havan fosssss diye indi.

bilale anlatir gibi anlatiyorum...toni abinle bulusup beni arayan sensin..forumda bütün hemcinlerine toni abin icin saldiranda sensin...

hem sen nerden biliyorsun bütün bunlari...toni abin anlati diyelim....sen dul bir kadinsin senin ne isin var elalemin adamlariyla diskolarda....neyse ben bekarim tanismak istemis olabilirim....

tekrar yaziyorum ben 10000 erkegin arasina ciplak girer yatarim tirnagima zarar gelmez ...ya senin? sen bu pisligi yapiyorsun...kendin yaptigin icinde tanismak icin bulusanin herkesi kendin gibi kendini yaptiriyor saniyorsun......

Lara__ 29.03.2018 01:59

sen devam et dul kari benim cocuk sabah erken kalkiyor...uykumu alamazsam bütün gün cocuktan cikartiyorum uykusuzlugumun hincini......))))))))))

haha sana viel glück...)))) chattin en namuslu dulu..))))))))))))))) dünyalar güzeli , kiz sidikli artik herkes biliyor fake nikini fezos nikinle yazabilirsin...fake nikle pezevenklerini birbirinie düsürdün edepsiz

PasaZade 29.03.2018 02:24

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125879)
bilale anlatir gibi anlatiyorum...toni abinle bulusup beni arayan sensin..forumda bütün hemcinlerine toni abin icin saldiranda sensin...

hem sen nerden biliyorsun bütün bunlari...toni abin anlati diyelim....sen dul bir kadinsin senin ne isin var elalemin adamlariyla diskolarda....neyse ben bekarim tanismak istemis olabilirim....

tekrar yaziyorum ben 10000 erkegin arasina ciplak girer yatarim tirnagima zarar gelmez ...ya senin? sen bu pisligi yapiyorsun...kendin yaptigin icinde tanismak icin bulusanin herkesi kendin gibi kendini yaptiriyor saniyorsun......

chatte tüm hemcinslerine ben buranin en zengin en kültürlü adamini ayarladim diyen sendin. ne cabuk unuttun. sonra Toni baskalariylada sikistigini ögrendiginde nasil aglayip yalvardin.

acikcasi ben sizin konusmalarinizi duyunca senin adina üzüldüm. bu kadar düsmemeli bir insan. zaten sende seviye olsaydi tanimadigin adamin ayagina gidip kendini siktirmezdin. wie billig ist das denn??? :D :D :D

Lara__ 29.03.2018 02:39

Zitat:

Zitat von PasaZade (Beitrag 2125886)
chatte tüm hemcinslerine ben buranin en zengin en kültürlü adamini ayarladim diyen sendin. ne cabuk unuttun. sonra Toni baskalariylada sikistigini ögrendiginde nasil aglayip yalvardin.

acikcasi ben sizin konusmalarinizi duyunca senin adina üzüldüm. bu kadar düsmemeli bir insan. zaten sende seviye olsaydi tanimadigin adamin ayagina gidip kendini siktirmezdin. wie billig ist das denn??? :D :D :D

sen kültürlü ve kültürsüz iki insani ayir edebilecek kapatiseye bile sahip deyilsin..tam bir görmediksin...

zenginlik konusuna gelince...benim sahip olduklarim ve basarim ortada....ben senin gibi bir ondan bir bundan yumurta kapip cocuk dogurup kendime baktiracak koca aramiyorum.....

sana göre tabi bir makina mühendisi zengin koca,bir doktor da senin seviyende biri icin zengin bir es...

düsünürek oku dul kari ayni soruyu tekrarlayip duruyorsun...
ben zengin koca aramiyorum ,benim sahip olduklarim mül gücüm,madi ve manevi gücüm ortada...benim hayatimi birlestirecegim kisi en az benim seviyemde biri olmali madi ve manevi anlamda....aklin yatmiyor dimi??
30 yasmina kadar para kazanmamis..sonra evlenmis herif herif tekmeyi g.ötüne vurmus..uniyi bitirince cok para kazanicam umutlariyla yasamis...2.000 bile aylik alamayan zavalli...makine mühendisi 2.000 rahat alyiordur...7 yil meslek tecrübesi varsa hadi 3.000 alir sana yeter bu...hayti boyu ezik yasayan biri icin hayal bile edemeyecegi kadar cok....

gercekten tam bir görmediksin seni birak türk erkegi aklli bir alman bile almaz..

PasaZade 29.03.2018 02:47

Zitat:

Zitat von Lara__ (Beitrag 2125891)
sen kültürlü ve kültürsüz iki insani ayir edebilecek kapatiseye bile sahip deyilsin..tam bir görmediksin...

zenginlik konusuna gelince...benim sahip olduklarim ve basarim ortada....ben senin gibi bir ondan bir bundan yumurta kapip cocuk dogurup kendime baktiracak koca aramiyorum.....

sana göre tabi bir makina mühendisi zengin koca,bir doktor da senin seviyende biri icin zengin bir es...

düsünürek oku dul kari ayni soruyu tekrarlayip duruyorsun...
ben zengin koca aramiyorum ,benim sahip olduklarim mül gücüm,madi ve manevi gücüm ortada...benim hayatimi birlestirecegim kisi en az benim seviyemde biri olmali madi ve manevi anlamda....aklin yatmiyor dimi??
30 yasmina kadar para kazanmamis..sonra evlenmis herif herif tekmeyi g.ötüne vurmus..uniyi bitirince cok para kazanicam umutlariyla yasamis...2.000 bile aylik alamayan zavalli...makine mühendisi 2.000 rahat alyiordur...7 yil meslek tecrübesi varsa hadi 3.000 alir sana yeter bu...hayti boyu ezik yasayan biri icin hayal bile edemeyecegi kadar cok....

gercekten tam bir görmediksin seni birak türk erkegi aklli bir alman bile almaz..

bir hauptschülerin hochschulabsolvente kim daha kültürlü diyor. komik duruma düsürmek istemem. hersey ortada.

burada steuerklasse 1 cok para aliyorlar diye aglayan sensin. simdi 2000-3000 lafini edende sensin. sen daha para kazanmamissin. eine studierte in einem dax unternehmen verdient im ersten jahr nicht unter 100.000 im jahr. ausserdem wird in unseren kreisen vom jahresgehalt gesprochen. bei uns verdient ne halbtagskraft mehr als du es dir vorstellen kannst.

sen pis kokar almanlarla dükkan dükkan dolasmakla kazandigin parayla hava atma bana. bei uns sagt man zu euch klinkenputzer. simdi otur ve düsün. battikca batiyorsun.

PasaZade 29.03.2018 02:54

mk salak karisi yapisti yine ayagima.

deliginde hazir bekliyormus. Toni'nin adini duyunca hemen kuduz köpek gibi saldirdi.

saat 3 oldu mk. yarin arkadaslarina baski yapar sizde forumda yazin diye. bakalim korkaklardan hangisi geri dönecek :D :D :D

Tülay das ist teilweise auch deine schuld. kari seni kiskandi onun icin saldiriyor!!!!

PasaZade 29.03.2018 10:05

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125898)
lara hats ja schlimmer erwischt als mich, die hat mehr, um sich aufzuregen, hat doch nichts mit mir zu tun, hör auf, die frauen gegeneinander aufzubringen, ich verstehe lara voll und ganz, männern wie dich sollte man in einer ruhigen ecke mal die realität zeigen und wieder auf den boden ziehen

ucuyon toni, azcik grup sex excortlarla yaptin diye, ucma, ugrastiran emek verilcek konualara kendini ver artik, ivir zivirla ugrasma, sanada larayada yazik oluyor

grup sex uzun zamandir yapmadim. ama denemek istiyorsaniz ikinizle deneyelim. ihr müsst euch aber gegenseitig lecken und den ganzen lesbo kram. sonst will ich nicht. aber nöö die lara ist verklemmt o yapmaz. götten bile yaparken günah diye kiziyor.

PasaZade 29.03.2018 17:53

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2125982)
bist ja dann doch kein geiler hengst, wen es bei der frau nicht komplett aussetzt und sie alles gibt, um es dir so geil wie möglich zu machen, sie hatte bestimmt ihre gründe, neben fischgeruch noch kackgeruch, das hält doch kein mensch aus

woher weisst du dass ihre dose nach fisch riecht und sie aus dem arsch nach kacke stinkt?

PasaZade 29.03.2018 21:15

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2126083)
ich meinte deinen geruch, du solltest mittlerweile gemerkt haben, dass ich nur über dich abfällig schreibe, bezieh alles negative auf dich, ich meine das auch so

du verwechselst mich mit den jungs aus antalya. simdi o konuyu actirma burada herkesin gözünden düsersin :D

PasaZade 29.03.2018 21:25

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2126092)
niye nolduki antalyada

seni kullanip kullanip attilar. erzähl mal damit die anderen auch was zu lachen haben :D :D :D

PasaZade 29.03.2018 21:40

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2126102)
ooooo nasil kullanmislar bir anlat

yok sen anlat tülaycim. ben anlatirsam ayip olur.

kurzreinguckt 30.03.2018 02:34

Zitat:

Zitat von diettlayy (Beitrag 2126104)
anlat anlat, sen rahat ette

habt endlich SEX ..

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 18:57 Uhr.