Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   Ekmeleddin İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor ama ülkeyi yönetmeye aday ;-) (http://localhost/forum/showthread.php?t=12368)

31.07.2014 09:25

Ekmeleddin İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor ama ülkeyi yönetmeye aday ;-)

CHP ve MHP Cumhurbaskani adayi istiklal marsini bilmiyor, ama ülkeyi yönetmeye aday :-))))

BDP adayi da bir kac sene öncesine kadar daglarda türk askeri avliyordu, o da ülke yönetmeye aday :-))))

SECIM SONUCLARI simdiden belli VATANA MILLETE HAYIRLI OLSUN !!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=XtJGpImF0tQ

manbee 31.07.2014 09:34

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2089810)
CHP ve MHP Cumhurbaskani adayi istiklal marsini bilmiyor, ama ülkeyi yönetmeye aday :-))))

BDP adayi da bir kac sene öncesine kadar daglarda türk askeri avliyordu, o da ülke yönetmeye aday :-))))

malesef baska bir aday bulamadilar.

aralarinda en düzgünü ve türkiye cumhuriyetine en layik olan ekmeleddinmis.

kilicdaroglu ekmel bu topraklarin cocugu onun icin oy verin diye reklam yapiyor.

basbakanimiz ekmeleddin ve istiklal marsini bilmeyenler bu topragin cocugu olamaz diyor.

arkadaslar sizce istiklal marsini bilmeyen birinin TÜRKIYE CUMHURIYETI Cumhurbaskani olma niteliklerine sahip mi???

buradan bir daha mhpye gönül vermis arkadaslara sesleniyorum.
istiklal marsini bilmeyen birine oy vermeden bir vicdan muhasebesi yapin. Türkiye'nin birlestirici ve ileri götürebilecek tek adayi Recep Tayyip Erdogan.

31.07.2014 11:55

Art niyetli yazilar yazipta Ekmeleddin beyin degerini düsürmeye calisma manbee. Altin camura düsmeyle degerini yitirmez..
Calmayi cirpmayi da bilmiyor. Onu da iyi bilen var. Cirakti usta olmus, kurban oldugum Allah'in ona verdikce veriyor.. Ne demek istedigimi anliyormusum?

31.07.2014 12:55

bunu sirf sen ve senin gibi at gözlükleri ile gezenler icin yayinliyorum ask sehidi

Zitat:

Zitat von Ask_Sehidi (Beitrag 2089825)
Art niyetli yazilar yazipta Ekmeleddin beyin degerini düsürmeye calisma manbee. Altin camura düsmeyle degerini yitirmez..
Calmayi cirpmayi da bilmiyor. Onu da iyi bilen var. Cirakti usta olmus, kurban oldugum Allah'in ona verdikce veriyor.. Ne demek istedigimi anliyormusum?

ask sehidi bunu sirf sen ve senin gibi at gözlükleri ile gezenler icin yaziyorum:

AK Parti caldi diyenlere;

caldigi paralarla her ile üniversite yapti

caldigi paralarla 22 tane hava alani yapti

caldigi paralarla 18 bin duble yol yapti

caldigi paralarla 15 katrilyon nemalari ödedi

caldigi paralarla 224 tane paletli ambulans yapti

caldigi paralarla IMF nin borcunu ödedi

caldigi paralarla Mamarayi yapti

caldigi paralarla uzaya uydu gönderdi

caldigi paralarla yatalak hastalara maas bagladi

Anladik anladik da, AK PARTI den öncekiler caldiklarini ne yapti?

Su iki aday:CHP MHP adayi kimin kuklasi daha istiklal marsini bilmiyor, ülkeyi yönetecekmis???
BDP adayinin daglardaki kamp resimlerdine niye daga cikmis bu kisi????

daha yazacak cok sey var ama SENDE BUNLARI GÖRECEK GÖZ VE YÜREK VAR MI???

lafebesi 31.07.2014 13:05

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2089835)
ask sehidi bunu sirf sen ve senin gibi at gözlükleri ile gezenler icin yaziyorum:

AK Parti caldi diyenlere;

caldigi paralarla her ile üniversite yapti

caldigi paralarla 22 tane hava alani yapti

caldigi paralarla 18 bin duble yol yapti

caldigi paralarla 15 katrilyon nemalari ödedi

caldigi paralarla 224 tane paletli ambulans yapti

caldigi paralarla IMF nin borcunu ödedi

caldigi paralarla Mamarayi yapti

caldigi paralarla uzaya uydu gönderdi

caldigi paralarla yatalak hastalara maas bagladi

Anladik anladik da, AK PARTI den öncekiler caldiklarini ne yapti?

Su iki aday:CHP MHP adayi kimin kuklasi daha istiklal marsini bilmiyor, ülkeyi yönetecekmis???
BDP adayinin daglardaki kamp resimlerdine niye daga cikmis bu kisi????

daha yazacak cok sey var ama SENDE BUNLARI GÖRECEK GÖZ VE YÜREK VAR MI???

:)

Ya hic gülesim yoktu ya.. Adamin yaptigi yolsuzluklara bile eyvallah diyorsunuz..

Cebinden mi verdi bunlarin parasini? Ciddiyim cok güldüm, Allah da seni güldürsün :)

31.07.2014 13:10

senden aldigi vergilerden yapmis :-)))

Zitat:

Zitat von lafebesi (Beitrag 2089836)
:)

Ya hic gülesim yoktu ya.. Adamin yaptigi yolsuzluklara bile eyvallah diyorsunuz..

Cebinden mi verdi bunlarin parasini? Ciddiyim cok güldüm, Allah da seni güldürsün :)

Yani seni güldürdügüme cok sevindim, senden aldigi vergilerden yapmis bunlari :-)))
peki ondan önce gelenler ne yapmis senden aldiklari vergileri???

AT GÖZLÜKLERINI CIKARTIN, insan yedigi kaba pislemez!!!!!

lafebesi 31.07.2014 13:12

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2089839)
Yani seni güldürdügüme cok sevindim, senden aldigi vergilerden yapmis bunlari :-)))
peki ondan önce gelenler ne yapmis senden aldiklari vergileri???

AT GÖZLÜKLERINI CIKARTIN, insan yedigi kaba pislemez!!!!!

Cok sükür o kapdan yemiyorum ben NurBanu, sana afiyet olsun :)

Digerleri yapti diye Erdoganin yaptigi sevap mi oldu simdi? Ben digerleri daha iyi is yapti mi dedim? Hayir..

At gözlüklerini cikar - evet lütfen.. Görün artik, anlayin, düsünün. Dindar olanlara degil lafim, bukadar yolsuzluga yalana dolana ragmen hala Erdogani tutanlara..

31.07.2014 13:22

kanitin yoksa söylediklerin iddaa yi gecmiyor yani anlamsiz!

Zitat:

Zitat von lafebesi (Beitrag 2089840)
Cok sükür o kapdan yemiyorum ben NurBanu, sana afiyet olsun :)

Digerleri yapti diye Erdoganin yaptigi sevap mi oldu simdi? Ben digerleri daha iyi is yapti mi dedim? Hayir..

At gözlüklerini cikar - evet lütfen.. Görün artik, anlayin, düsünün. Dindar olanlara degil lafim, bukadar yolsuzluga yalana dolana ragmen hala Erdogani tutanlara..

hangi yolsuzluk???????
eger kanitin yoksa söyledikleri iddaa olarak kalir, benim yazdiklarimin hepsi kanitli örnegin istanbula gidip marmarayi göre bilirsin :-))))

manbee 31.07.2014 13:46

arkadaslar kapi gibi muhalefet var. :) niye aralarindan bir tane adam cikip Erdogan'a karsi suc duyurusunda bulunmuyor???

Cünkü yolsuzluk iddalarinin gercek disi oldugunu hepinizden iyi biliyorlar.

Camur atip izi kalsin taktiklerini bu halk yutmuyor artik.

bu tür iddialarla sadece aramizdaki cahilleri kandirirlar.

bakin burada yine diyorum.

muhalefetin arasinda erkek adam yoksa elinizde kanitlari bana ulastirin. bende o yürek var, gidip erdogan hakkinda suc duyurusunda bulunacagim.

istiklal marsini bilmeyen birini cumhurbaskani adayi yapmalari trajikomik bir durum.

vatanini seven kisi istiklal marsini bile bilmeyen birine oy vermez, bundan eminim!!!!

lafebesi 31.07.2014 14:04

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2089841)
hangi yolsuzluk???????
eger kanitin yoksa söyledikleri iddaa olarak kalir, benim yazdiklarimin hepsi kanitli örnegin istanbula gidip marmarayi göre bilirsin :-))))

Marmaranin parasini cebinden mi ödedi? Tekrar soruyorum :)

Ayakkabi kutularinda parayi ben saklamadim NurBanu o ilahlastirdiginiz Erdogan sakladi.. Ama elbette onun yaptigi yolsuzluk sayilmaz, ne aldiysa hakkidir kesinlikle. :rolleyes:

manbee 31.07.2014 14:35

Zitat:

Zitat von lafebesi (Beitrag 2089849)

Ayakkabi kutularinda parayi ben saklamadim NurBanu o ilahlastirdiginiz Erdogan sakladi.. Ama elbette onun yaptigi yolsuzluk sayilmaz, ne aldiysa hakkidir kesinlikle. :rolleyes:

nurbanu sana iddiani kanitla diyor.

sen ise yine bir iddia ortaya atiyorsun.

uno 31.07.2014 14:46

Zitat:

Caldigi keske sadece para olsa,bu adam özgürlük calan bir masal canavari.

manbee 31.07.2014 15:27

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2089854)

para caldiysa niye hdpnin arasindan bir tane erkek cikip suc duyurusunda bulunmuyor??? özellikle chp veya mhp demiyorum cünkü onlar defalarca yalanci, iftiraci ve omurgasiz olduklarini gösterdiler.

ben hdp, chp ve mhp gibi omurgasiz partiye oy vermem. niye oy vermiyorsun diyeceksin. cünkü hirsiz var demesini biliyor ama omurga gösterip bir tanesi suc duyurusunda bulunmuyor. böyle partilere birak oyumu kullanilmis mendilimi bile vermem.

tüm arkadaslarin önünde yine tekrarliyorum. varsa elinizde kanit bana verin. ben suc duyurusunda bulunacagim. hdp, chp ve mhpnin yapamadigini ben yapacagim.
belki simdi hdp-chp-mhp ve AK Parti farkini anlamissinizdir.

31.07.2014 16:30

Okuma özürlü Arkadasların ıcın Tekrar Yayınlıyorum

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2089810)

LINKE TIKLAMAYI UNUTMAYALIM, ata demirel in bile showlarinda bu kadar gülmemistim :-)))

31.07.2014 16:34

lafebesi halen senden kanit bekliyorum

Zitat:

lafebesi nickinin hakkini ver :-) senden kanit istiyorummmm, yoksa okuma özürlümüsün :-)

ps: ilah yaratandir, insanlari yaratan tekdir "ALLAH"tir (esma ül hüsnada diger 98 ismi var =toplam Allah ile birlikte 99 ismi var).

RTE ise TÜRKIYE CUMHURIYETININ CUMHURBASKANI olacak, hazmedemeyen simdiden hap alsin.

31.07.2014 16:36

Dünya delikanli olsaydi UNO GIBI YUVARLAK olmazdi :-)

Zitat:

Uno, eger dünya "delikanli" olsaydi senin gibi yuvarlak olmaz di :-)))

benim yorumlarima bas edemiyorsun uno, sana kac kere dedim, ADAM ol da GEL

manbee 01.08.2014 09:31

ekmeleddin ihsanoglu chp&mhpnin cati adayi.

israil konusunda tarafsiz olmaliyiz. gazzedeki ölenleri görmemezlikten gelmeliyiz diyor.

istiklal marsini bilmez.

amerikadan gelen talimatla cati adayi oldu.

akli selim chp veya mhpye gönül vermis arkadaslar. T.C. Cumhurbaskani olarak istiklal marsini bilmeyen birini yakistirabiliyormusunuz?

bu tür dis ülkelerin dayattigi adaylara karsi sesinizi yükseltin. oyunuzu cati adayina vermeyin!!!

1978salih 01.08.2014 09:46

-SAYIN ARKADASLAR

TABIRI CAIZ ISE VE AFFINIZA SIGINARAK , BIR ATA SÖZÜ ILE YORUM GETIRMEK ISTIYORUM !

- IT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR !

KIM KERVAN KIM IT , BEKLEYIN GÖRCEZ YAKINDA !!

ALLAH CUMHURBASKANI OLARAK; ICLERINDEN EN HAYIRLISINI DÜRÜSTÜNÜ NAMUSLUSUNU SEREFLISINI BASIMIZA CUMHURBASKANI EYLESIN !

BEN DUAMI EDEYIM , MILLET TE SECIMINI YAPSIN , SONRA ÜCÜNDEN BIRI SECILSIN, VE SIZ SECIM SONUCLARI SONUNDA ;

" HALKIN SECTIGINE SAYGI DUYUN "

KIM OLURSA OLSUN, BENI HIC BIRISIDE KORKUTMUYOR,
ARTIK TÜRKIYE VATANDASI , GÜCÜNÜ VE ETKISINI BILIYOR !

ZEKI TÜRK VATANDASI, ILLAKI ORTADOGUNUN TEK LOKOMOTIFI OLACAKTIR !

BELKI YARIN BELKI YARINDANDA YAKIN !

bu yazimi MILLIYETCILIK le es tutmayiniz: ben sadece ILKELI NAMUSLU DÜRÜST OLAN GENEL COGUNLUGU TESKIL EDEN BÜYÜK TÜRK HALKINA VE YENI NESILE COK GÜVENIYORUM!

Allah YARDIMCIMIZ olsun !

selam ve selametle
salih

manbee 01.08.2014 16:07

arkadaslar oyunuzu vermeden adaylari karsilastirin.

nasil bir cumhurbaskani istiyorsunuz???

Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları

Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları 2

muhakkak bu videolari seyredip sonra kararinizi verin!!!

manbee 01.08.2014 16:28

Prof. Dr. Kasar Nuri Öztürk Ekmeleddinin hirsiz oldugunu ispatliyor!!!!!

Muhakkak dinleyin arkadaslar!!!!

Ihsanoglu bir israil projesi. Kasar Nuri Öztürk tek tek hirsizligini anlatiyor!!!

tikla >>> Ekmeleddin Ihsanoglu hirsiz!!! <<< tikla

03.08.2014 14:14

Erdoğan’da istiklal Marşı’nı yanlış okumuş! (haberi okumak ve Erdogan'i dinlemek icin buraya tiklayin)

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu İstiklal Marşı'nı karıştırmakla suçlayan Başbakan Erdoğan'ın kısa süre önce İstiklal Marşı'nın son kıtasını yanlış okuduğuna dair görüntü ortaya çıktı.

Ekmeleddin İhsanoğlu‘nu miting meydanlarında İstiklal Marşı ile Çanakkale şehitleri marşını karıştırmakla suçlayan Erdoğan, 27 Kasım 2010′da AKP Gençlik Kolları tarafından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un 74′ncü ölüm yıl dönümü dolasıyla düzenlenen programa katıldı.

Programda yaptığı konuşmasına İstiklal Marşı’nın son kıtasını okuyarak son veren Erdoğan, ‘Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal’ dizesini ‘dökülen kanlarımın hepsi helal’ şeklinde eksik okudu.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal
Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal

İHSANOĞLU’NA ‘YAZIKLAR OLSUN’ DEMİŞTİ

Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy’un kabrinin başında yaptığı açıklamayla İstiklal Marşı’nı bilmediğini öne sürdüğü Ekmeleddin İhsanoğlu’na “Bu aday babam Mehmet Akif’in arkadaşıydı diyor. Önceki gün Mehmet Akif’in mezarına gidiyor. Babası çok muhterem bir insandı. CHP’nin zulmünden kaçıyor. Edirnekapı Şehitliği’nde Akif’in mezarının başında bulunan dörtlüğü kitabeden okuyor. Ey Türkiye, ey CHP, ey MHP… HDP’ye seslenmiyorum çünkü İstiklal Marşı diye bir meselesi yok. Bu dörtlük Çanakkale Şehitliği şiirinden galiba diyor. Senin profluğuna da, tarihçiliğine de yazıklar olsun.” sözleriyle tepki göstermişti.

manbee 03.08.2014 17:01

ask_sehidi Basbakan ve Cumhurbaskani adayimiz Recep Tayyip Erdogan yüzlerce defa Istiklal Marsimizi okumustur. sozcu gazetesi bir keresinde iki kelime unuttu diye propaganda yapacagina ekmeleddinin istiklal marsini bilmemesini niye konu yapamiyor?

dürüst gazetecilik degil bu. ekmeleddin istiklal marsina bu canakkale siiri galiba ama bilmiyorum demesi bize acikca istiklal marsini bilmedigini duymadigini gösteriyor.

dün istiklal marsini söylermisiniz dediler ekmeleddine :) ekmeleddin bozuldu ve söyleyemem dedi :)

eyyy chp'ye gönül vermis arkadaslar. yenecek yutulacak tarafi kalmadi ekmeleddinin.

fetullah gülenin dayattigi adaya chpnin tabani ve akli selim gönüldaslari oy vermez.

chpli imogdi arkadasimizin dedigi gibi. bu adama oy yok!!!!

ekmeleddini protesto etmek icin bir cok chpli Recep Tayyip Erdogan'a oy vereceginden eminim.

kemal kilicdaroglu chpnin sahibi degil, istedigi gibi fetullahla anlasip aday belirleyemez. chpyi diktatör bir parti haline getiremez. buna tepkimizi koymamiz gerekir!!!!

03.08.2014 17:06

Sen Mehmet Akif Ersoy'u taniyormusun? Evet o istiklal sairimizi! O Ekmeleddin beyin babasi olan Müderris İhsan Efendi'nin can dostu olan Mehmet Akif Ersoy!
CHP böyle büyük sahsiyetleri bünyesinde görmekten kivanc duyar. Türkiye de insanlarin adina!

Igneyi baskasina batirmadan önce cuvaldizi kendinize batirin! Koskoca İslam İşbirliği Teşkilatı'nina baskanlik yaparak Türkiye Cumhuriyeti'ni en iyi sekilde temsil eden bir saygin sahsiyete Allah askina iftira atmayin!

manbee 03.08.2014 17:38

Zitat:

Zitat von Ask_Sehidi (Beitrag 2090068)
Sen Mehmet Akif Ersoy'u taniyormusun? Evet o istiklal sairimizi! O Ekmeleddin beyin babasi olan Müderris İhsan Efendi'nin can dostu olan Mehmet Akif Ersoy!
CHP böyle büyük sahsiyetleri bünyesinde görmekten kivanc duyar. Türkiye de insanlarin adina!

Igneyi baskasina batirmadan önce cuvaldizi kendinize batirin! Koskoca İslam İşbirliği Teşkilatı'nina baskanlik yaparak Türkiye Cumhuriyeti'ni en iyi sekilde temsil eden bir saygin sahsiyete Allah askina iftira atmayin!

babasi degerli bir insandi ama oglunu misirda ve amerikada beynini yikamislar.

Fatiha'yi bilmeyen, Istiklal Marsini bilmeyen adayi T.C. Cumhurbaskani adayi olarak kabul edemeyiz.

ben kimsenin babasina dedesine bakmam. fetullah gülenin dayattigi ekmeleddine gururlu türk vatandaslarindan oy gitmez!!!

arkadaslar bu videolari muhakkak dinleyin:
Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları

Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları 2

04.08.2014 07:23

Fazla Basılan 18 Milyon Pusula

Aha gene ileri demokrat demokrasi sölenine basliyorlar gene!

Acik ve net söylüyorum Erdogan nah %50'nin üzerinde oy alir. Ikincki turda da alamaz cünkü, birinci turda alamayan ikinci de hic alamaz.. Ama böyle $ark kurnazliklariyla isi götürmeye calisiyorlar..
Polis gene en büyük hirsiz cikacak. Eger isiklarin kesildigi anda oylari calan polis arabasini görürseniz kursun sikin, bomba atin. O polis düsman polis, o polis katil polis.. Acimayin, o polis bizim polisimiz olamaz.. O POLIS HIRSIZ POLIS VE HIRSIZIN POLISI!!

Serefsiz AKP'liler, gene sabah sabah moralimi bozdular!

Fazla Basılan 18 Milyon Pusula (okumak icin tikla)

Altı gün sonra yapılacak cumhurbaşkanı seçimi, üç aydır Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) yakın markajında.
Ankara’da sırf bu “misyon” için geçici ofis kiralayan AGİT heyeti, 29 kişiden oluşuyor.
Heyetin 13 kişilik bölümü politika, hukuk, medya, seçim ve kampanya finansmanı alanlarında uzmanlaşmış analistlerden oluşuyor. Kalan 16 kişi ise “uzun dönemli gözlemci” sıfatıyla; Türkiye’nin toplam 10 iline (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Konya, Adana, Erzurum, Diyarbakır, Samsun) dağılmış biçimde çalışmalarını yürütüyor.
Haziranın ilk haftasında bu köşede, AGİT misyonunun “ön analiz” nitelikli ilk raporunu duyurmuştuk. AGİT gözlem sürecinin ikinci etabı olarak yayımlanan 31 Temmuz 2014 tarihli “Ara Rapor”un satır aralarında, çok çarpıcı bir saptama yer almış:

- AGİT misyonu, YSK ile görüşmesinde, kayıtlı seçmen sayısını sormuş.
YSK, yurtiçinde 52 milyon 894 bin120, yurtdışında ise 2 milyon 798 bin 670 seçmen olduğu bilgisini vermiş.
- AGİT misyonu bu kez, “Kaç adet pusula bastırıldı” diye sormuş.
YSK’nin cevabı: 73 milyon 849 bin 80 adet oy pusulası olmuş. (Ara Rapor’da YSK görüşmesine dayanılarak bu pusulaların 69 milyon 279 bininin yurtiçi; 3 milyon 70 bin 80’inin yurtdışı; 1 milyon 500’ünün de sınır kapıları için ayrıldığı belirtiliyor.)
- AGİT misyonu, “Bastırılan pusula sayısının yasal temeli nedir” diye sormuş.
Herhalde doyurucu bir yanıt alamamış olmalı ki, raporun 5. sayfasında şöyle bir cümleye yer vermiş.
“YSK’nin basılacak oy pusulasının sayısı ile ilgili kararı net bir yasal temelden yoksundur.”
Sadece bu cümle bile, 10 Ağustos’taki seçimin güvenilirliği konusunda, uluslararası dünyada ciddi bir kuşku doğduğunu kanıtlıyor.
Zira (hesabı ben yaptım) bastırılan 73 milyon 849 bin 80 adet oy pusulasından, kayıtlı seçmen sayısı olan 55 milyon 692 bin 790’ı çıkardığınızda sonuç, 18 milyon 156 bin 290 adet fazla pusula ediyor.
(Yangın, sel, deprem, kaza vs. gibi olağanüstü durumlara karşı her seçimde, fazla pusula basıldığını biz de biliyoruz. Fakat “Bu kadar büyük bir fark ne kadar normal” sorusu meşrudur.)

Yurtdışında yaşayan Türklerin cumhurbaşkanı seçimine katılımını izlemek üzere, sosyal medyada #GurbetinOylari başlığıyla örgütlenen gönüllülerin, “yurttaş gazeteciliğinin” verimli bir örneğini sergilediğini geçen yazıda aktarmıştım. (“Hashtag” olarak bilinen o başlıktaki küçük hatayı da bu vesileyle düzeltmiş olayım)
Yurtdışındaki oy kullanma süresi dün sona erdi. Son haberlere göre, oy kullanma oranı yüzde 5 gibi hayli düşük bir oranda kalmış görünüyor.
Fakat tabii iş asıl bundan sonra başlayacak. Zira, yurtdışında kullanılan oyların sayımı, kullanıldığı yerlerde değil, Ankara’da 10 Ağustos’taki seçimden sonra birlikte yapılacak.
Raporda, “Yurtdışı oy sandıklarının oyların kullanıldığı ülkelerde sayılmasını talep eden üç dilekçe de reddedilmiştir ve neden reddedildiklerine dair henüz hiçbir hukuki açıklama kamuoyu ile paylaşılmamıştır” deniliyor.
Yasal olarak dışarıdan gözlemci ve tutanak talebi serbest. Ne var ki, son iki gündür bu konuda sandık başlarında “itiş-kakış”a varan sıkıntılar yaşandığı haberleri sosyal medyadan akıyor. Ve çok ilginçtir AGİT, bu tür sıkıntıları öngören bir saptamaya, yurtdışı oy kullanımı tarihi henüz başlamadan yer vermiş:
“Yurtdışında oy kullanma, 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında 54 ülkede gerçekleşecektir. Yurtdışı oy pusulaları ülkeye geri getirilecek ve Ankara’da yurtiçi oy pusulaları sayım başlangıcı ile aynı zamanda sayılmaya başlanacaktır. AGİT/ODIHR SSGH ile görüşen ilgililer bu sürecin şeffaflığı ile ilgili kaygılarını dile getirmiştir.”

AGİT, seçim günü gözlemi için AKMP (Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi) ile ortak çalışacak. Ve seçimden sonra bir sonuç raporu hazırlayacak.
İyi ki... Yasal temeli ve gerekçesini YSK’nin açıklayamadığı 18 milyonun üzerindeki fazla oy pusulasının akıbetini, yurtdışı oyların nasıl sayıldığını, belki bu vesileyle daha sağlıklı öğrenme olanağımız olaca

manbee 04.08.2014 11:40

Zitat:

Zitat von Ask_Sehidi (Beitrag 2090120)
Fazla Basılan 18 Milyon Pusula

Aha gene ileri demokrat demokrasi sölenine basliyorlar gene!

Acik ve net söylüyorum Erdogan nah %50'nin üzerinde oy alir. Ikincki turda da alamaz cünkü, birinci turda alamayan ikinci de hic alamaz.. Ama böyle $ark kurnazliklariyla isi götürmeye calisiyorlar..
Polis gene en büyük hirsiz cikacak. Eger isiklarin kesildigi anda oylari calan polis arabasini görürseniz kursun sikin, bomba atin. O polis düsman polis, o polis katil polis.. Acimayin, o polis bizim polisimiz olamaz.. O POLIS HIRSIZ POLIS VE HIRSIZIN POLISI!!

Serefsiz AKP'liler, gene sabah sabah moralimi bozdular!

ben seni cahil biliyordum ama yavas yavas gerizekali oldugunu düsünüyorum.

kac kere burada bir sey paylasmadan bilgi edin dedim sana??!!?!

sen kimsin polis kursun sikin diyorsun? sen kimsin polise bomba atin diyorsun?

sen ve kemalist zihniyetin tüm AK Parti secmenlerine hangi hakla serefsiz diyebiliyorsun???

senin moralin bozulmus ama ben dahada bozcam moralini.

iki yüzlü aptal birisin. 1999 secimlerinde ecevit basbakan secildiginde 20 milyon oy pusulasi fazladan basildiginda sesin niye cikmiyordu???

türkiyede sürekli 20 milyona yakin oy pusulasi fazla basiliyor, 90 yildir sesi cikmayan kemalistlere AK Parti oylari alincami batiyormus bu durum???

@arkadaslar bu tür agzi bozuk ve küfürbaz kemalistlere bakarak oyunuzu verdiginiz yeri iyi secin.

Bosphorus_ 08.08.2014 04:22

Zitat:

Marmaray'in parasini cebinden odemedi, halkin vergileriyle projeleri hayata gerceklestirdi. Digerleri halkin vergisiyle hicbir sey yapmiyorken Erdogan bu projeleri gerceklestirdi, aradaki fark bu.

Yolsuzluk yapmis midir yapmamis midir, orasi ayri tartisilmasi lazim. Sucluysa uzerine gidilmesi lazim, bunu bugunku muhalefet NEDEN beceremiyor acaba? Ama onceki hukumetlere oranla halkin parasiyla en fazla is yapan Erdogan'dir.

Zitat:

PKK gibi 14-15 yasindaki kucuk Kurt cocuklarinin hayallerini, hatta hayatlarini calan bir terorist degil en azindan.

Yar_dan 09.08.2014 11:58

erdogan istiklal marsini okuyormus fatihayi okuyormus ve bu yüzden erdogani sececklermis..:)

bukadar salak bir millet olurmu diceksiniz

olur göreceksiniz !!!

adam Hirsizlik yapar fatihayi okur
adam milleti diri diri madene gömer istiklal marsi okur

la bukadar salak bir millet yoktur göreceksiniz
yinede erdogani överler heryerde göreceksiniz :)

09.08.2014 18:55

Bugün;
Hırsızı edepli,
Bölücüyü birleştirici,
Küfürbazı münevver,
Münafığı mümin,
Yalancıyı doğru sözlü,
Zalimi adil, Entrikacıyı erdemli
Görecek kadar
Kalp gözü şaşı olanların,

Korkarım ki yarın;

Cehennem çukurunu Cennet bahçesi olarak Görmekten başka Şansları kalmayacaktır…

Veli BOSTANCI

Zitat:

Zitat von Yar_dan (Beitrag 2090412)
erdogan istiklal marsini okuyormus fatihayi okuyormus ve bu yüzden erdogani sececklermis..:)

bukadar salak bir millet olurmu diceksiniz

olur göreceksiniz !!!

adam Hirsizlik yapar fatihayi okur
adam milleti diri diri madene gömer istiklal marsi okur

la bukadar salak bir millet yoktur göreceksiniz
yinede erdogani överler heryerde göreceksiniz :)

manbee 10.08.2014 19:48

12. Cumhurbaskanimiz hepimize hayirli ugurlu olsun :)

uno 10.08.2014 20:12

manbee, senden bi balkon konusu bekliyoruz ;)

Zitat:

Zitat von manbee (Beitrag 2090439)
12. Cumhurbaskanimiz hepimize hayirli ugurlu olsun :)

Lara_ 10.08.2014 22:54

Sonuclar neden süpriz gibi dü$ünülüyor??Bu kadar çabuk ve basit mi olacaktı?İnsanların hayata bakış açısını değiştiremezsiniz.Hele ki Türkiye gibi bir ülkede!Bugün ve öncesinde AKPnin aldığı oylar için en az 10 yıllık çalışma yapıldı.Ekilenler biçiliyor...
Türkiye'de henüz demokrasi olmadığını kanıtlayan seçim gösterisi, sonucu,toplumun kültürel ilkelliğini kanıtladı.Ülkenin politik radyografisi olarak Türkiye'yi dünya kamuoyunda yaraladı.Bu oyun,bütün oyuncularıyla insanı yerin dibine sokan bir durum olarak Türkiye tarihine girecek,alnımıza vurulan bir geri kalmışlık damgası.

Bosphorus_ 11.08.2014 02:44

Ben Ekmelededdin Ihsanoglu icin uzuluyorum, yasli basli adam, hic bu maraton icin uygun degil. CHP ve Fethuah Gulen icin masa oldu, kosturdu durdu, isteyerek degil. Olgun adam ama bu isler icin uygun da degil tecrubeli de degil, bos yere kirli politikalara sokulup Erdogan gibi disli rakibin karsisinda ezdirildi.

manbee 11.08.2014 08:41

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2090446)

sevgili vaybee kardeslerim.

bu secimin kaybedeni yok. türkiye halki kazandi, türkiye devleti kazandi, türkiye insani kazandi, ümmet kazandi, bosna kazandi, gazze kazandi, suriye kazandi, misir kazandi, sen ve ben kazandim.

sadece manbee, salih ve bosphorus kazanmadi bu secimi. cahil erdal, yalanci benekalice, troll deniz1008, aldatan timeraiser, oynak tatlibela, dansöz lafebesi, paralel caka ve sen uno kardesim kazandin.

kaybeden statüko oldu, kaybeden vesayet oldu, kaybeden dis mihraklar oldu!!!

bu secimde cati olarak bilinen ve sürekli yalan bilgi paylasanlarda kazandi. bu secimde fanatik propaganda yapanlarda kazandi. bu secimde cola icenler ve icirenlerde kazandi. bu secimde casanovalar ve casanovalari sevenlerde kazandi. "A"ylinden "Z"eynepe kadar hepsi kazandi.

kardeslerim bu secimle birlikte kin ve nefret duygularinizi bitirin artik. sevgi, saygi ve kardeslik hukuku icerisinde dürüst sohbetlerle vaktimizi degerlendirelim.

sevgili kardeslerim demokrasiye saygimizdan ötürü hepimizin baskomutani ve reisi cumhurumuz Recep Tayyip Erdogan vatana millete hayirli olmasi dilegiyle sözlerimi bitiriyorum.

Bosphorus_ 11.08.2014 09:31

Aman 'Gazze kazandi' deme, sonra gariban Gazzelilere karsi Arap irkciligi damarlari kabariyor. ;-)

Lafebesi, Caka ve tatlibela'nin gayrimesru tartistiklarini gormemis olsam da.

11.08.2014 09:50

Nur soll er sich nicht zu weit aus dem Balkon wagen. Yoksa düser müser, Vaybee tam sIkIcI bir hal alir :D

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2090446)

manbee 11.08.2014 10:24

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2090471)
Aman 'Gazze kazandi' deme, sonra gariban Gazzelilere karsi Arap irkciligi damarlari kabariyor. ;-)

Lafebesi, Caka ve tatlibela'nin gayrimesru tartistiklarini gormemis olsam da.

haklisin arkadas.

bak erdal (ask_sehidi) gibilerinin gercek yüzü budur:

Zitat:

Zitat von Ask_Sehidi
Filistini burdan bir daha sikiyim! Analarini avratlarini sikiyim! Müstehakk onlar icin.

Bosphorus_ 11.08.2014 10:27

Vaybee. Kufure bak.

11.08.2014 11:44

Az bile! Elin araplari bile dünyanin cingenesi olmus Filistinlilerden bikmislar, ama Türkiye vah Filistinli kardesim agiti yakiyor.. Israil ucaklari da Erdogan'nin veledlerinin gemicikleriyle gönderilen kerosinleri yakiyor Filistinlileri bombalamak icin..
Ama balik hafizali koyunlar bu oyunlari anlayacak kadar kognitiv zekaya sahip degildir!

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2090483)
Vaybee. Kufure bak.

manbee 11.08.2014 12:24

Zitat:

Zitat von Ask_Sehidi (Beitrag 2090491)
Az bile! Elin araplari bile dünyanin cingenesi olmus Filistinlilerden bikmislar, ama Türkiye vah Filistinli kardesim agiti yakiyor.. Israil ucaklari da Erdogan'nin veledlerinin gemicikleriyle gönderilen kerosinleri yakiyor Filistinlileri bombalamak icin..
Ama balik hafizali koyunlar bu oyunlari anlayacak kadar kognitiv zekaya sahip degildir!

terbiyesiz edepsiz erdal.

sana ben burada aile terbiyesi verecek degilim onu malesef ailen ögretememis.

filistinlilerin ve kürtlerin anasina avradina buradan küfür edersin ama onlarin karsisinda durdugunda yalakalik yapanlardansin.

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 19:38 Uhr.