Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Entertainment - Musik - Kino (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=392)
-   -   Bild des Tages (http://localhost/forum/showthread.php?t=7907)

02.04.2015 19:17

Amaç ibadet etmek mi? O halde çok yakında cami var, neden okul bahçesinde ibadet?

02.04.2015 19:19

02.04.2015 20:01

02.04.2015 20:03

Yemen yolu çukurdandır
Karavanam bakırdandır
Zenginimiz bedel verir
Askerimiz fakirdendir

02.04.2015 21:31

ibadet etmek icin bir oda istemek ögrencilerin hakki,

hem resimde gösterilen camide cemaatin olmadigia dair bir KANIT var mi????

ben hic tr de (kis zamani köyler haric, cemati az olan cami görmedim de)

Almanya Köln-Bonn Flughafen de bile namaz kilmak icin bir yer verilirken bu haberi coook sacma buldum

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111342)
Amaç ibadet etmek mi? O halde çok yakında cami var, neden okul bahçesinde ibadet?

02.04.2015 21:35

Niyet önemli burda vurgu yapilan nokta din istismarciligi! Böyle din tüccarlari yüzünden samimi dindarlarda yanlis kefeye konuluyor!
Türkiye'de ki cami sayisi 100.000 üzerinde ve dünyada hic bir ülkede nüfus cografi orantisina göre bu kadar cami yok!
Ibadet etmek elbette onlarin hakki! Devlet din islerini ister istemez ayirmak zorunda. Yakinda cami varken, okullarda o kadar eksiklik varken, cami yapilmasini ben ibadete hizmet olarak görmüyorum!
Dinimiz israfi yasakliyor ve israf edene siddetle karsi cikiyor. Ebuzer bu ugurda kellesini verdi!

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2111362)
ibadet etmek icin bir oda istemek ögrencilerin hakki,

hem resimde gösterilen camide cemaatin olmadigia dair bir KANIT var mi?

ben hic tr de (kis zamani köyler haric, cemati az olan cami görmedim de)

Almanya Köln-Bonn Flughafen da bile namaz kilmak icin bir yer verilirken bu haberi coook sacma buldum

02.04.2015 21:40

Aslinda CHP basta olmak üzere Türkiye'de ki siyasi partilerin "parti ici demokrasiye" kayitsiz sartsiz gecmeden siyassi makale yazmak istemiyorum. Muharrem Ince'siz bir CHP doruk noktasina ulasmamis sayilir ama bu resimi gördügümde gülmekten kirildim. Burda ilgi duyanlarla paylasmak istedim :D

ERDOĞAN SORUSUNA ŞOK YANIT

Gazetecilerin, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu düşüncelerinizi ilettiniz mi?' şeklindeki soruya Osman Erdoğan, "Kendisine kim ulaşabiliyor ki rantçıların dışında kimse ulaşamıyor ki" Cevabını verdi. AK Parti’den geçtiğimiz yerel seçimden önce istifa ettiğini belirten Osman Erdoğan, "CHP’ye yeni üye oldum. Saadet Partisi’nden Rize Belediye Meclis Üyesi adayıydım, Mehmet Bekaroğlu hoca ile beraberdim. Birlikte geldik" diye konuştu. İnsanların olması gereken yerde olmasının anormal bir durum olmadığını ifade eden Osman Erdoğan, "Ben fikirlerimde özgür birisiyim. Fikrimde özgün olmak isterim. Hiçbir baskı olmadı. Hiçbir baskı bana sökmez. Bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmedim. 12 Eylül’de ceza yedim. Devletin sillesini yemiş bir insanım ve ülkücüydüm" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin 'Kemal Kılıçdaroğlu akrabalığını biliyor muydu?' sorusuna Erdoğan, "Bilmiyordu" dedi. Erdoğan, CHP’ye Mehmet Bekaroğlu ile birlikte katıldığını söyledi.

02.04.2015 21:41

bunlar cok büyük itamlar bunlara dair bir kanit var mi???

kanit yoksa IFTIRAYA GIRER

ben resimde sirf ibadet eden gencler görüyorum!!!

TC nin nufusu 75 milyondan fazla, bu verdigin cami sayisi bu nufusa göre cok degil.

Hem biz osmanlinin torunlariyiz (OSMANLI islamin bu güne kadar gelmesinde büyük rol oynadi, normal bizde cami sayisinin diger ülkelerle karsilastirildiginda daha cok olmasi)

Köln de 365 kilise var, cogu bos ama almanlar böyle sacma sapan asli olmayan haberler yayinlamiyor

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111363)
Niyet önemli burda vurgu yapilan nokta din istismarciligi! Böyle din tüccarlari yüzünden samimi dindarlarda yanlis kefeye konuluyor!
Türkiye'de ki cami sayisi 100.000 üzerinde ve dünyada hic bir ülkede nüfus cografi orantisina göre bu kadar cami yok!
Ibadet etmek elbette onlarin hakki! Devlet din islerini ister istemez ayirmak zorunda.

02.04.2015 21:46

Bak Banu, ben kendim dinine bagli bir insanim. Ama hic bir zaman bunu ulu orta malzeme yapmadim. Bu bahsi gecen olay icin elimde kanit yok. Ama zahmet edip arastiracagim sana aslini astarini. Ancak mesele cami ya da ibadet degil. Türkiye'de ibadetini yerine getirmek isteyen herkes icin bu imkan var! Cuma namazlari haric bizim mahallede camiler bos duruyor. Ve cuma namazlari bile ancak yarisi doluyor.
Simdi burda asilsiz astarsiz bir sey yazmayacagim. Yoksa senin gazabina ugrayacagim ve yanlis anlasilmalara da imkan tanimak istemiyorum.

Ben höt dedikce döt anlasilmasin :D

03.04.2015 11:23

SevtapTuran 04.04.2015 00:02

Van'da bir çöp arabasının üzerinde yazanlar... Vergilerimizle alınan devlete ait araçlara Türkçe yazı yazılmıyor artık.

https://www.facebook.com/turkcenindi...type=1&theater

SevtapTuran 09.04.2015 00:46

09.04.2015 10:23

09.04.2015 11:23

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111791)

insallah :)

09.04.2015 11:26

Bodrum Güvercinlik'te 8 yıl önce bir yangın çıktı. Iktidar "imara açılmayacak, ağaçlandırılacak" dedi! Tabii ki tersini yaptı!

09.04.2015 14:45

Hamurun daha kıvamlı olmasi icin un miktarını elle kontrol edip yeniden yoğurmanız gerekecektir :D

09.04.2015 14:46

Gel pıs pıs pıs, geeeel pıs pıs pıs

09.04.2015 21:51

Arkadaslar kisa zaman önce burda bu kardesimiz icin haber yayinlamistim,

Allaha sükürler olsun ki ,bu 3 cocuk annesi olan kardesimize uygun ilik bulundu :)

http://www.lokalkompass.de/luenen/le...e-d533866.html

09.04.2015 22:24

Bu da Banu'ya gelsin

Selahattin Demirtaş

Aslinda o'nu da secebilirdim ama Ali Haydar Hakverdi var. Benim de sadece bir oyum. Oyum Ali Haydar Hakverdi'ye :D
Bagimsiz ülkücülerin oyu HDP'ye gidiyorsa artik gerisini de sen düsün :D

09.04.2015 22:32

Ali Haydar Hakverdi

13.04.2015 19:09

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111808)

14.04.2015 14:11

Kızdığında, küstüğünde bile seni düşünen biri olmalı hayatında...'

14.04.2015 14:29

SevtapTuran 15.04.2015 22:38

SevtapTuran 15.04.2015 22:53

Imogdi 22.04.2015 02:47

ilgilenler icin ..

Zeki Triko nun orj. reklami / güne$i özledik ...

Imogdi 22.04.2015 12:20

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2113068)
sorry mhp diyecegine aslinda sorry chp demen gerek.

chpnin cumhurbaskani adayi heavy metalci cikti :D

onu hic bi CHP li gönlünle yedirmedi ...ki

alin $imdi MHP li olsun

Imogdi 22.04.2015 12:27

Ekmeleddin MHP li diye ...

100000 ki$i den biri ancak oy atar ....
MHP salak ...sorry

pesküvi ba$kaniz dahil ..

SevtapTuran 10.05.2015 23:27

Elinde simidiyle uyuya kalmis Bir anadolu cocugu :)

Imogdi 31.05.2015 01:10

Gezi 2 ya$inda ..

Lara_ 09.06.2015 22:17

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2114270)
dilek öcalan'a da mecliste bir şeref koltuğu yapmayı unutmayın lütfen

Senin gibisi yok gercekten yok kalbimin dimi dimi.Bravo Sana.

Resmi görünce metin akpınarım bir sözü geldi aklıma nedense "hikmetinden sual olmaz amma bunudamı sen yarattın yaarabbim...))))))
çinin güzelliği yüzüne vurmuş, tatlı ve sevimli bir kız çocuğu.
tıpkı dayısı gibi çok tontis..)))))))

bu kadının eğitimi , vizyonu , uzmanlığı nedir ? meclis çatısı altında halk için hangi çalışmalara birikimiyl katkı sunacakmis? yoksa amcasının hatrına vekil yapılmış..

13.06.2015 10:23

DITIB Zentralmoschee - Köln

Liste der Anhänge anzeigen (Anzahl: 1)
Camimize Maşallah

13.06.2015 23:28

Cennet ten bilgi

Cennetten bir resim :))

Imogdi 13.06.2015 23:59

Zitat:

Zitat von __KAAN__ (Beitrag 2114360)
Cennetten bir resim :))

aga bu dogru sa eger ..
hemen abdest alip tövbe etmeye gidiyorum
umarim kesin bilgi dir ? :D
bak 72 söz verildi ..resim de 20 den az görüyorum :)

Imogdi 17.06.2015 06:08

bazen lafa gerek kalmiyor ......

17.06.2015 14:59

Ramazan'ı Şerifmiz Hayırlı olsun

Rabbim bu ayın veyzinden bereketlenmeyi cümlemize Nasip eylesin amin

Lara_ 23.06.2015 00:48

Zırlama,zırlama Le$$$$

corabimin i$ adami kariyerine kariyet katmi$ yine chat'de.
Chat odasindan foruma ,forumdan Chat odasina ben bunlara bo$una Kancik karde$ler demiyorum ,laf ta$imakta bunlarin üstüne yoktur...bu kanciklarin

Modaratür beyyy !!!!!!!!! yazik deyilmi bu oglan cocuguna ??neden cevap vermiyorsun????ayyyyy yazzzikkkk...!pühhhh senin

püüüh senin sifatina !birde onurdan bahsediyor,rezil,kepaze...

KALBIMIN dim dimi $AMAROGLANA cevirmi$sin bu kepazeyi.....

23.06.2015 00:53

Zitat:

Zitat von Lara_ (Beitrag 2114746)
corabimin i$ adami kariyerine kariyet katmi$ yine chat'de.
Chat odasindan foruma ,forumdan Chat odasina ben bunlara bo$una Kancik karde$ler demiyorum ,laf ta$imakta bunlarin üstüne yoktur...onurlu

Modaratür beyyy !!!!!!!!! yazik deyilmi bu oglan cocuguna ??neden cevap vermiyorsun????

püüüh senin sifatina !birde onurdan bahsediyor,rezil,kepaze...

KALBIMIN dim dimi $AMAROGLANA cevirmi$sin bu kepazeyi.....

hahahaha HARIKASIN kalbimin dim dimi :)

23.06.2015 20:59

Zitat:

Zitat von timeraiser (Beitrag 2114766)
Kim kimin peşinden belli. Lara, banu, aşkŞehidi, LafEbesi, Timi....

Vielleicht liegt es ja an deiner Frisur. Wie wâre es mit ein wenig Sonnenschutz auf deine Glatze? Wenn schon das Geld für einen Hut nicht reicht, dann eine Bemalung? Vorschlag:

Timeraiser hat das Problem erkannt, es liegt an der Frisur von tonik, weshalb er keine Frau findet :D

Zitat:

Zitat von DiaTonik (Beitrag 2114762)
birak artik pesimi.

bi kadin bir erkegin pesinde yillarca kostugu nerede görülmüs???

bir kere yapistin bir daha kopmuyorsun. hayatinda ilgisini cekebilecek baska birini aramaya baslamani tavsiye ederim, yoksa yillar sonra hala burada aglar dilenir durursun.

Alphawolf 23.06.2015 21:02

topitopa hitaben;

Zitat:

Zitat von DiaTonik (Beitrag 2114812)

Bu şerefsiz bir de diyordu ki '' benim yaşadığım özeldir kadınlarla aşikare etmem , her ne olursa olsun '' diye, kaç defa yeminli beyanını okudum cola olayını ben atmadım diye ortaya, ( ama kaç defa da sohbette bazı şerefsizlerin ağzına koz veriyordu, anlatıyordu) kendini tatmin ediyor ibine evladı yahu cidden bu millete hasta falan diyor ya kendisi gerçekten şizofrenik vak'a :D Amına koduğumunun karısını kızını siktiğiminin yüreksizi :D Al lan bundan ala laf yok erkek olsan adam olsan çıkarsın piyasaya puşşt

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 12:08 Uhr.