Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Entertainment - Musik - Kino (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=392)
-   -   Bild des Tages (http://localhost/forum/showthread.php?t=7907)

Lara_ 11.03.2015 22:39

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2109536)
kamal atatürkün en güzel karikatürü:

hayvanlarla ileti$im kurmak onlarla özde$ olmanizi gerektirmez biraz da insan icine gir pislik

Lara_ 11.03.2015 23:02

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2109522)
Evet Allah mekanini cennetin Firdevs kati ve ruhunu sad eylesin. O'nu ilk basta bende sevmiyordum, beni de ona karsi "yozlastirmislardi" ama onu okudukca anladim ve anladikca sevdim, sevdikce de özlüyorum ve sonra O'nun bir sözü aklima geliyor:" Hala kurtarıcı bekliyorsanız, ben size birşey öğretememişim" O zaman O'nun yokluguna üzülmeyi birakiyorum ve cok sükür vardi deyip seviniyorum. Atatürk'ü anlamak kültür meselesi. Atatürk 3957 küsür kitap okumus bir asker, ve siyasi. Bizim milletin %96,25 TV seyrediyor ve geri kalan deve de kulak kismi malesef kitap okuyor. Ehh o zaman da ne oluyor? Bu milletin filosoflari o zaman iste Nihat Dogan, Tugce Kazaz, Hülya Avsar vs. oluyor... Bilmiyorum anlatabildim mi?

Kimse O'nu sevmek zorunda degil. Herkes tercihinde özgürdür, ama kimse de O'nun hakkini yemesin!

[IMG

herkes Atatürkü sevecek diye bir zorunluluk yok zaten yeterki iftira atmasinlar camur bula$tirmasinlar ATAtürkü bütün dünya tanimi$ onlar tanimasi ne yazar.Birileri cikip Atatürk dinliydi dinsizdi diye oyalanacaklarina ,biraktigi emaneti gerektigi olmasi gereken yere getirmi$lermi önemli olan bu.Atatürkün türkiyesinde aradan 70 yil gecmi$ hala okuma yazma bilmeyen 4,5 milyon ki4i var..
ben türk milletine yaptigi hizmete bakarim dinine imanina deyil ,atatürkün adini o pis agizlarina almandan önce,önce bir zem zem suyula yikasinlar.

12.03.2015 02:07

Bu haber kaynak bir kere hep fos cikiyor.
Etdiniz bilgiler CHP nin kampanyasi...

12.03.2015 02:09

Acaba niye halen 4,5 milyon var bir aratir sana ?

_tornado 12.03.2015 14:05

Respekt

Zitat:

Zitat von Lara_ (Beitrag 2109544)
hayvanlarla ileti$im kurmak onlarla özde$ olmanizi gerektirmez biraz da insan icine gir pislik

Schade, dass hier einige Türken so schlecht über Atatürk schreiben, er war nicht gegen den Islam, er hat nur den Staat von Religion getrennt. Er hat viel gutes für die Türkei geleistet zum Beispiel hat er die Frauen unterstützt und gefördert, Schulen gebaut usw.

Respekt an die junge Türkin, die hier ihr Republick verteidigt

12.03.2015 17:26

14.03.2015 07:41

ACHTUNG Morgen:Typisierungsaktion von DKMS für Ömer

Achtung MORGEN: TYPISIERUNGSAKTION FÜR ÖMER
SONNTAG 15.03.2015
11.00 -16.00
Katharina-Henoth-Gesamtschule-Köln
Adalbertstr.17
51103 Kölnl

PS:Nach vielen Untersuchungen hat man festgestellt,
dass Ömers hohe Entzündungswerte nicht von seinem Gendefekt HLH kommen.
Es ist bakteriell..
Er bekommt Antibiotikum dagegen.
Er ist heute sehr schlapp und schläft sehr viel.
Trotz dessen geht es ihm gut.
Er wird die nächsten Tage im Krankenhaus bleiben

15.03.2015 09:26

Heute!!!

Achtung Heute: TYPISIERUNGSAKTION FÜR ÖMER
Tag:15.03.2015
Uhr:11.00 -16.00
Adalbertstr.17
51103 Kölnl

Imogdi 15.03.2015 10:09

Zitat:

Zitat von Lara_ (Beitrag 2109113)
Türk olmanin en güzel taraflarin dan biri onunla ayni kökten gelmek ezik bir milleti ayaga kaldirmi$ zamaninda tüm dünyadan saygi görmü$tür ,bakmayin $imdi ayaga dü$tügümüze.

HAYATIMDA tani$mak isteyecegim tek insan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bazen ke$ke onun ya$adigi devirde dünyaya geseymi$im dedigim anlar olur

Lara_ bist du Single ...benim le evlenirmisin ???? :D

Mustafa Kemal i sevmen benim icin yeterli dir :D

15.03.2015 10:25

Bizde böyle kiz istenmez

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2109934)

Imogdi,

so eine wie Lara können viele nicht einmal in ihren Träumen vorstellen,
sie ist zu hübsch, intelligent und zu "lady like" für viele Forumuser.

Ich glaube nicht, dass sie dein Antrag annehmen wird, aber du kannst es mal versuchen ;)

PS:Bizde böyle kiz istenmez ;)

Imogdi 15.03.2015 10:51

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2109937)
Imogdi,

Ich glaube nicht, dass sie dein Antrag annehmen wird, aber du kannst es mal versuchen

okay aber ,

..... vallah ben de cok yaki$ikliyim ...
beni az Doktorlar/Avukat kizlar istemedi :))
hem ,ich wollte nur ne Lady die zu mir passt
(nicht optisch) > da gab es schon viele ....

sondern sollte sie die gleiche ATA´sche Wellenlänge haben wie ich ..

ben özgür fikirleri severim ...
sie kann tun und lassen was sie will
..... :)

Babami aus Izmir werde ich gleich in Bewegung setzen ..

:D

Imogdi 15.03.2015 10:59

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2109937)
Imogdi,

Ich glaube nicht, dass sie dein Antrag annehmen wird, aber du kannst es mal versuchen ;)

Internet in emriyle ...
DSL Router in kabriyle ...

Lara_ passt ...
wie die Faust auf das Aug :)

Lara_ 15.03.2015 22:55

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2109934)

..))))))))))))))))

Türkiye Cumhuruyetinin kurucusu, insanligi,kibarligi ve keskin zekasiyla türk milletinin varliginin korunmasini saglami$,milletine azim ve özgürlügü vermi$ büyük ki$ilik dünyanin en büyük lideri MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ona hayran olmak yetmiyor

uno 17.03.2015 14:35

17.03.2015 21:36

Ömer bedankt sich bei euch

[size=+1]DANKE an Alle, die für Ömer helfen wollten.
Und natürlich ein grosses DANKE an die 1826 Registriete!

Allah hepinizden razi olsun!!!

http://www.bild.de/regional/koeln/ko...8944.bild.html

17.03.2015 21:48

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2110280)
[size=+1]DANKE an Alle, die für Ömer helfen wollten.
Und natürlich ein grosses DANKE an die 1826 Registriete!

Allah hepinizden razi olsun!!!

http://www.bild.de/regional/koeln/ko...8944.bild.html

Allah cümlemizden razi olsun ve o minicik günahsiz yavruyu, anali babali büyütsün

SevtapTuran 18.03.2015 14:52

18.03.2015 14:56

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2110324)

Canakkale'yi Canakkale yapan mevzu, Mustafa Kemal'in Atatürk olmasidir!
Osmanli'nin maglubiyet görmeyen tek Pasa'sidir O.
Günümüzde artik vatan topraklarini kaybetmek bile zafer kazanmakla es deger! Hakan, ya cay yap, ya da Suriye'den bir kac roket atar at. :D

18.03.2015 15:02

Kastamonu-İhsan Ozanoğlu-Muzaffer Sarısözen

Çanakkale içinde aynalı çarsı,
Ana ben gidiyom düşmana karsı.
Of gençliğim eyvah.

Çanakkale içinde bir uzun selvi,
Kimimiz nişanlı kimimiz evli.
Of gençliğim eyvah.

Çanakkale üstünü duman bürüdü,
On üçüncü fırka harbe yürüdü.
Of gençliğim eyvah.

Çanakkale içinde bir dolu testi,
Analar babalar mektubu kesti.
Of gençliğim eyvah.

18.03.2015 15:10

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2110329)
Canakkaleyi canakkale yapan islam ve vatan sevgisi ugruna ölüme giden sehitlerimizin olmasidir.

daha sonra mistik kamal padisahin gemisiyle, parasiyla, yardimiyla ve destegiyle orduyu ic anadoluda toparlamaya gönderilmis. ama kamal ihanet ederek kendisini kurtarici olarak göstermistir.

bu yalanin ifsa olmamasi icin atatürk ve yanlis tarihi elestirmek bile yasaklandi ve bu konulari elestirenler istiklal mahkemelrinde katledildi.

O sehitleri biz Yemen'de verdik, Belgrad'ta da, Balkanlarda da ve nice yerlerde.
Kusuruma bakmayin ama Atatürksüz o zafer olmazdi..

18 Mart 1915’te boğazı zorlayarak geçmeye çalışan düşman donanması ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldı. Nusret Mayın Gemisi’nin döktüğü mayınlar ile Türk topçusunun ateşi sonunda İngiliz ve Fransız donanmasının yedi gemisi batırıldı.

İtilaf Devletleri, Çanakkale’nin denizden geçilemeyeceğini anlayınca, kara harekatına yönelerek Gelibolu üzerinden boğazlara hakim olmak istediler. Bu amaçla 25 Nisan 1915’te General Sir İan Hamilton komutasında Gelibolu Yarımadası’nın güney sahillerinden Arıburnu, Conkbayırı ve Anafartalar’a asker çıkardılar.

Türk askerlerinin çetin bir şekilde yapmış olduğu savunma, düşman kuvvetlerine ilerleme imkanı vermedi. Conkbayırı’nda düşman askerlerinin ilerlemesini süngü savaşıyla kazanan 19. Tümen Komutanı Kurmay Yarbay Mustafa Kemal, Arıburnu’nda askeri birliklere şu emri verdi: “Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar kaim olabilir.” Bu emirle Türk askerine azim, sebat ve cesaret veren Mustafa Kemal, Arıburnu’nda zafer kazandı. Daha sonra İtilaf Devletleri; Anafartalar’da, Conkbayırı’nda ve Kireçtepe’de Türk askeri karşısında başarısızlığa uğradı.

Mustafa Kemal, cephede göstermiş olduğu başarıdan dolayı Albaylığa yükseltildi. Daha sonra kendisine 16. Kolordu Komutanlığı görevi verilerek Edirne’ye tayin edildi. Edirne halkı ise Çanakkale’de başarılarını duydukları Mustafa Kemal’i büyük gösterilerle karşıladı.

18.03.2015 15:26

Imogdi 19.03.2015 23:06

eklemeden gecemedim :D

BJK heute >> das Foto erklärt alles

SevtapTuran 21.03.2015 09:28

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2110536)

Er wird vielseitig und intensiv in den Turkstaaten,im Kaukausus,auf dem Balkan, im Iran und in kurdisch geprägten Gebieten gefeiert.

21.03.2015 19:18

SAKIZ diyip gecme

Liste der Anhänge anzeigen (Anzahl: 1)

21.03.2015 19:24

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2110572)

Bizleri bilgilendirdigin icin sana sükranlarimi iletmeyi arz bilirim Banu. Zaten öyle bir sey hic yapmiyordum bundan sonra hele ki hic yapmayacagim!

21.03.2015 20:59

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2110573)
Bizleri bilgilendirdigin icin sana sükranlarimi iletmeyi arz bilirim Banu. Zaten öyle bir sey hic yapmiyordum bundan sonra hele ki hic yapmayacagim!

:) :) :) :)

SevtapTuran 23.03.2015 14:39

Bahar bayraminda yumurta boyamak bizdede adetse, gönül rahatligiyla boyayabilirim??

https://www.facebook.com/turkcenindi...type=1&theater

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2110536)

Er wird vielseitig und intensiv in den Turkstaaten,im Kaukausus,auf dem Balkan, im Iran und in kurdisch geprägten Gebieten gefeiert.

23.03.2015 15:03

Doğada bulunan tek bir ağaç bile çok değerlidir. Kimine gölge, kimine yuva, kimine bir tutam nefestir...

23.03.2015 15:10

Merkep deyip geçmemek lazım...

1950'li yıllarda Amerikalı mühendisler gelmiş Türkiye'ye. Bir kısım imar çalışmalarına rehberlik ediyorlarmış. O zamanlarda bizde yol güzergahını belirleyecek alet, edevat yok, eleman kıt. Nafia mühendisleri eşeği yokuşa sürüyorlar, arkasından elemanlar şerit metre çekiyor ve eşeğin ayak izlerine kazık çakıp istikamet belirliyorlarmış.
Bunu gören Amerikalı mühendis, pratiği kavrayamamış ve sormuş:
- Ne yapıyorlar böyle?
- Rampada yolun güzergahını belirliyorlar.
- Nasıl yani, anlayamadım?
- Eşek % 7 eğimin üstüne çıkmaz, biz de eşeğin izinde kazık çakıp rampada yol güzergahı belirliyoruz demişler.
Amerikalı katılarak gülmeye başlamış. Yatışınca da sormuş:
- Peki, eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
Yetkili cevap vermiş:
- Amerika'dan mühendis getirtiyoruz...
(Eşek iyi bir kılavuzdur: Gittiği bir yolu hiç unutmaz ve o yoldan şaşmaz. Bu nedenle deve veya katır kervanlarının önüne daha önce bu yoldan gitmiş bir eşeği kılavuz olarak koyarlarmış...)

SevtapTuran 24.03.2015 22:54

Imogdi 29.03.2015 00:22

Atheist ,Alevi ,Christen oder sonstiges ...

wir haben oft nicht mal das Herz eines "Hundes" !

das Buildl hat mich sehr berührt ..muss ich sagen ://

das war wohl ne turkisch Edition von "Hachiko" :(

Denizrocky 30.03.2015 00:29

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2111075)
Atheist ,Alevi ,Christen oder sonstiges ...

wir haben oft nicht mal das Herz eines "Hundes" !

das Buildl hat mich sehr berührt ..muss ich sagen ://

das war wohl ne turkisch Edition von "Hachiko" :(

XXXXXXXXXXX

30.03.2015 06:50

30.03.2015 08:02

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2110772)

Dogrusunu söylemek gerekirse, ben bu resimde bir yanlislik göremiyorum. Karisini döven, söven, asagaliyan bir zihniyetse böyle bir mutlu aile tablosu daha da cok hosuma gidiyor. Adam yürekli birisi,evlenmis, coluga cocuga karismis "yorulmamis bir demokrat" :D

Adamin arsizligi yok, hirsizligi yok. Bir metresesi yok, gece alemi yok, kadin-kiz ayagi yok, vuruculugu kiriciligi yok. Ne var bu aile tablosunda?
Nimet Cubukcu'lar, Defne Samyeli'lerle ve diger medya maymunlariyla maymunlasanlar dindar ve ahlakli oluyorda simdi Selahattin Demirtas mi serefsiz oluyor?
Yigidi öldüren ama hakkini yemeyim!

Selahattin Demirtas'i da ben bir cok düzenbaz yalancilardan daha da haysiyetli ve onurlu görüyorum.

ISID'e destek veren onlara "düsmanimiz degil dostumuz" diyenlere de o zaman terrörist demek lazim, bu her kim olursa olsun.

Hatta HDP'nin %10 barajini gecmesini istiyorum. Istiyorum ki diger partilerde kendine ceki düzen versin. PARTI ICI DEMOKRASIYE GECIS yapsinlar. Cogunuzun sizin Türkiye'de ki partileri burdaki partilerle karistirdiginizi saniyorum.

Türkiye'de parti ici demokrasi yok, ve onu islevini yürütün bir gremyum yok. Genel baskan, ya da reis, ya da Kasimpasali diledigine diledigi görevi veriyor.

Netice itibari ile milletin vekilligini yapmak söyle dursun, "EL-PENCE-DIVAN-DURANLAR, HAYSIYETSIZ VE SEREFIZ DALKAVUKLAR" ortaya cikiyor..

Eger Ankara'da CHP'den Ali Haydar Hakverdi aday olmasydi Selahattin Demirtas'a oyumu verirdim. Bu kadar basit!

30.03.2015 13:41

Lara_ 01.04.2015 20:34

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...c5d9d4a8550973

02.04.2015 13:43

02.04.2015 14:18

02.04.2015 14:19

Uzun sözün kısası.. Yorgunuz fakat __________Ü m i t s i z değiliz (!).

02.04.2015 14:21

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 03:49 Uhr.