Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   CHP adami Aptallastirir!! (http://localhost/forum/showthread.php?t=12365)

uno 29.07.2014 19:57

CHP adami Aptallastirir!!

Forumlarda size yansidigim gibi dini ve etnik kimligi önemsemeden insani duygu ve haklar üzerinde yogunlasir gündemi öyle degerlendirir,siyasi cizgimi de ona göre belirlerim.

Sevgili arkadaslar, son dönem CHP'nin aldigi hal gercektende benim ve gibilerimin afallamasina neden oluyo.CHP'nin, AKP'den daha cok salak bir siyaset yapmasi gözlerden kacmazken.Bizim solcu olarak tanimladigimiz kisiler CHP'nin arkadasindan teneke calmaya devam ediyorlar.

CHP'nin son dönem tartismaya acik olmayan,bariz aptallastiran,aptal yerine koyan tutumlari:
  • Darbe yapmadigi icin Genel Kurmay'a kiziyo, Ayni zamanda Erdogana "diktatör"diyip daha fazla özgürlük istiyo!?!?!?
  • Istanbul'da göz yasartici gaza tepki gösteren CHP'liler, Suriye'de kimyasal gazlar ile insan öldüren Esad'a destek mitingleri düzenledi!?!?!?!
  • Modern, cagdas ve batili olmak ile övünen CHP'lilerimiz maalesef Türkiye'nin en cahil ve bagnaz kesimi.
    Bir arkadasimiz konu acmis; "Allah niye yok !!" basligi altinda.
    Diger birisi ise, manbee'nin actigi basliga akli sira chp'yi savunmus.CHP#nin tek partili dönemde yaptigi faaliyetlerden bahsetmis.Yeniden insa edilen bir devletin-ülkenin faaliyetlerini chp basarisi olarak algilamis.Bu denli aptalca düsünebiliyorlar.
  • Degisimin her türüne karsi cikan, Kürt ve Ermeni nefretini ISLAM düsmanligi ile birlestiren ana muhalefetimiz özünde batili degil. Devlete, kaba kuvvete ve resmi ideolojiye taparcasina bagli olduklari icin 21. yy'in Bati zihniyeti degil 1930'larin fasist ve totaliter avrupasini cagristiyorlar.
  • Hitler,stalin,mussolini'nin bosrollerini oynadigi ve dünyayi kasip kavuran,insan etinden ve kemiginden sabun yapildigi söylenilen,gencecik insanlarin askerlere yollanip öldürtülen o vahsi günleri animsatiyo.O yillar yasanirken bizim Cumhuriyet gazetemizin fasist ve fasistlere övgüler yagdirdigini biliyoruz. #1
  • Yine o tarihte, Kemalistin allahi olan Atatürk'ün emriyle 80.000 alevi-kürt dersimce vahsice katledilmedi mi? #2
  • Nüfusunun büyük bir bölümün dini olan, diktatörce islamiyet'in tüm degerleri yasaklanip ve öncülerinin barbarca idam edildigini ne cabuk unuttuk.
  • O dönem, sadece islamyiet degil, hristiyanlar,kürtler,aleviler ve yahudiler ve diger azinliklarin hedef alinarak zulümler cektigini ne cabuk unuttuk..

ASIL CELISKYIE GELELIM!!!!
ISLAMIYETE BU KADAR ZULÜM EDEN CHP SIMDI ISE CEMAAT ILE, FETTULLAH GÜLEN ILE ISBIRLIGI ICINDE!!!
böyle biseyi anlamak,anlatmak veya yutkunmak insanlik onuruna ters düsüyo.

manbee 29.07.2014 20:34

ben muhalefete karsi degilim. bu muhalefetin adi chp, mhp veya hdp olabilir. senin dedigin gibi kendisiyle celiskili olan muhalefet olmayacak. özü olacak, cizgisi olacak, ilkeleri olacak.

defalarca söyledigim cok önemli konulardan biri türkiyenin güclü bir muhalefete ihtiyaci var. AK Parti son 12 yilda demokraside önemli ilerlemeler kaydetsede demokrasinin en önemli konusunda bir sey yapamiyor.

arkadaslar demokrasinin en önemli diregi güclü bir muhalefettir.

bunuda mi AK Parti yapsin???

AK Partiyi sevsenizde sevmesenizde su an CHPden daha sol ve daha sosyal düsünen parti.

birazda partilerin türkiyeyi temsil ettikleri bölgeleri analiz edelim.

- CHP batida oy alirken doguda 1% bile alamadigi bölgeler var. bu 1% kamu görevli, ögretmen ve polislerin oylari.

- MHP malum türkcülük yapan bir parti olarak cogu bölgede temsil edilmiyor.

- BDP mhp gibi irka dayali siyaset yaptigi icin doguda oy toplarken batida sadece göc sayisi yüksek olan illerde oy alabiliyor.

- AK Parti türkiyenin cogu bölgesinde birinci parti. birinci olamadigi illerde az farkla ikinci parti.

bu gerceklere bakarak su an her dini ve etnik kimligi temsil eden AK Parti var.

MUHALEFETIN ASIL HATALARI:
- halki kandirarak oy toplamak istiyor.

- ak partileserek prim yapmak istiyor.

- cizgisine ve ilkelerine sadik kalmiyor.

- hükümetin hakli oldugu konularda bile desteklemiyor.

- darbeci zihniyetini üzerinden atamadi hala.

- statükoyu destekliyor.

- özellikle chp beyaz türk politikasini izliyor.

GELELIM FANATIK MUHALEFET EDENLERIN VERDIGI ZARARA:
imogdi, benekalice, ask_sehidi, timeraiser, tatlibela, deniz1008, lafebesi gibi bir cok üyenin burada yalan, iftira, hakaret, küfür, trollük, kavga veya sadece aptalca konu acmalari muhalefete cok büyük zarar veriyor.

bunlarin yaptigi muhalefeti okuyan diger üyeler ya hic oy vermiyor yada ak partiye sempati duymaya basliyor.

uno kardesim seninlede bu konuyu konusmustuk. burada bir tane akilli muhalefeti savunabilen yok demistin. bunlari gördükce ben bile utaniyorum demistin.

evet bende türkiyemizin adina bu üyelerin yazdiklarindan utaniyorum cünkü bende muhalefetin güclenmesini ve omurgali olmasini istiyorum.

bunu nasil yapariz? sürekli ak partiyi kötüleyerek basaramayiz. hakli oldugu konularda dogru yapiyor diyebilmeliyiz. partilerimiz baska cizgiye yönelse bile biz taban olarak CHP yanlis yapiyor ben ekmeleddini kabul etmiyom diyebilmeliyiz. suriyeye esein saksakciligini yaptiginda buna karsi gelmemiz gerekiyor. misirdaki sisi'ye yalakalik yaptiginda buna karsi cikabilmemiz gerekiyor.

bilmem anlatabildim mi??? muhalefetin tabani aptal olursa CHP, MHP ve BDP istedigi gibi omurgasizlik yapar. ya taban buna karsi cikacak yada tabanda bastakiler gibi dönek olacak.

ps. bu saydigim üyelerin hic biri CHPli, MHPli veya BDPli degilmis :) hic bir partiye gönül vermemisler. evet buda cok büyük sorun. üyeler kendi partilerin ne kadar sahsiyetsiz oldugunu bildigi icin ben su partiye gönül verdim diyemiyor.

manbee 30.07.2014 10:32

arkadaslar son secim anketlerini sizinle paylasmak istiyorum.

ANAR
RTE:54,5 CHP-MHP:36,5 BDP:7-8
CONSENSUS
RTE:58,2 CHP-MHP:30,3 BDP:11,5
DESAV
RTE:58,4 CHP-MHP:33,5 BDP:8,1
GENAR
RTE:55,2 CHP-MHP:35,8 BDP:9
GEZICI
RTE:53,4 CHP-MHP:38,4 BDP:8,2
MAK
RTE:56,0 CHP-MHP:34,0 BDP:10
ORC
RTE:54,6 CHP-MHP:37,0 BDP:8,4
POOLMARK
RTE:51,0 CHP-MHP:38,0 BDP:7
OPTIMAR
RTE:53,8 CHP-MHP:38,4 BDP:7,8
KONDA
RTE:55,0 CHP-MHP:38,0 BDP:7,5
CHP Anketi
RTE:39,8 CHP-MHP:38,1 BDP: 0 :D

Türkiyede önde gelen arastirmaci sirketler anketlerini aciklarken chp anketini görünce gülmeyin arkadaslar. chp 30 mart secimlerindede ak parti 30% alamayacak diye anketler acikliyordu.

uno kardesimizde chp'nin bu samimiyetsizliginden yakiniyor.
bree cahil chp türkiyenin tüm anket sirketleri Erdogani 52%-58% gösterirken sen nasil 39% diyebiliyorsun? 30 mart secimlerinde ayni sekilde AK Partiyi 30% civarinda gösterdigin halde secimlerden sonra secmenin yüzüne nasil bakabildin?

sevgili vaybee üyeleri, bu denli yalan söyleyen partinin hangi lafina inanilir ki?
yarin baslayacak cumhurbaskanligi seciminde YENI TÜRKIYE icin oyunuzu Basbakanimiz Recep Tayyip Erdogan'a verin.

CHP-MHP yalanina karsi protestomuzu bu sekilde dile getirelim!!!

1978salih 30.07.2014 13:09

BENCE AK PARTI NIN DAGILMASINA NEDEN OLABILECEK TEK BIR YOL;

RTE NIN CUMHURBASKANI SECILMESIYLE, DOGRUDAN PARTININ GÜCÜNÜN AZALMASI HESAPLARI PESINDE KOSAN , VE BUNA OYNAYAN CHP VE MHP nin,
EKMEK AMCAYI , cumhurbaskani adayi göstermesiyle, aslinda bütün, chp ve mhp kanadinin nekadar cok TAYYIBIN AKTIF siyasetten cikmasini istemelerinden kaynaklandigini görebiliyoruz !

YANI HIC BIR SEKILDE ARASTIRMA YAPMAYA GEREK BILE BIRAKMAYAN CHPMHP, BU DURUMU GIZLEMEK , YAPTIKLARI VEYA DÜSÜNCELERININ PLANLARININ ANLASILMAMASI , HESABIYLA, BU GIBI SONUC VERILERINI GÖSTERMEK ZORUNDALAR !

TABIIII TABIIII BIZDE YEDIK !

CHP LIDERI CIKSIN, CUMHURBASKANLIGINA SU SEKILDE KARAKTERI SEREFI HAYSIYETI OLAN YAKISIR DESIN, SONRADA GETIRSIN BIR EKMEK KOYSUN MASAYA, BENDE BU ADAMDAKI SIFATLARIN HIC BIRISI YOK DERCESINE , KENDINI , KENDI DILI ILE FISLESIN, SONRADA GELSIN , EKMEK ICIN OY ISTESIN !

BU ADAMIN KAFASINI TIPISLAYAN HIC BIR ADAM YOK YA CHP DE , ONA YANIYORUM!

CHP NIN NEYDI GÜNAHIM DIYE SORGULAMASINA ; BU BASARISIZLIKLARINI BASKA YERDE ARAMALARINA GEREK YOK !

EKMEK AMCA , SON BÜYÜK SATRANC OYUNUNDA FEDA EDILEN ILK MARABA :D

OYUNUN SIMDILIK DAHA BASINDAYIZ, SIMDI CHP NIN GERCEK ZAKASINI GÖRMEK ICIN , RTE nin KESIN KAZANACAGI CUMHURBASKANLIGINDAN SONRA, CHPMHP NIN ATACAKLARI IKINCI ADIMI MERAK EDIYORUM!

:D

Zitat:

Zitat von manbee (Beitrag 2089680)
arkadaslar son secim anketlerini sizinle paylasmak istiyorum.

ANAR
RTE:54,5 CHP-MHP:36,5 BDP:7-8
CONSENSUS
RTE:58,2 CHP-MHP:30,3 BDP:11,5
DESAV
RTE:58,4 CHP-MHP:33,5 BDP:8,1
GENAR
RTE:55,2 CHP-MHP:35,8 BDP:9
GEZICI
RTE:53,4 CHP-MHP:38,4 BDP:8,2
MAK
RTE:56,0 CHP-MHP:34,0 BDP:10
ORC
RTE:54,6 CHP-MHP:37,0 BDP:8,4
POOLMARK
RTE:51,0 CHP-MHP:38,0 BDP:7
OPTIMAR
RTE:53,8 CHP-MHP:38,4 BDP:7,8
KONDA
RTE:55,0 CHP-MHP:38,0 BDP:7,5
CHP Anketi
RTE:39,8 CHP-MHP:38,1 BDP: 0 :D

Türkiyede önde gelen arastirmaci sirketler anketlerini aciklarken chp anketini görünce gülmeyin arkadaslar. chp 30 mart secimlerindede ak parti 30% alamayacak diye anketler acikliyordu.

uno kardesimizde chp'nin bu samimiyetsizliginden yakiniyor.
bree cahil chp türkiyenin tüm anket sirketleri Erdogani 52%-58% gösterirken sen nasil 39% diyebiliyorsun? 30 mart secimlerinde ayni sekilde AK Partiyi 30% civarinda gösterdigin halde secimlerden sonra secmenin yüzüne nasil bakabildin?

sevgili vaybee üyeleri, bu denli yalan söyleyen partinin hangi lafina inanilir ki?
yarin baslayacak cumhurbaskanligi seciminde YENI TÜRKIYE icin oyunuzu Basbakanimiz Recep Tayyip Erdogan'a verin.

CHP-MHP yalanina karsi protestomuzu bu sekilde dile getirelim!!!

1978salih 30.07.2014 13:17

• Degisimin her türüne karsi cikan, Kürt ve Ermeni nefretini ISLAM düsmanligi ile birlestiren ana muhalefetimiz özünde batili degil. Devlete, kaba kuvvete ve resmi ideolojiye taparcasina bagli olduklari icin 21. yy'in Bati zihniyeti degil 1930'larin fasist ve totaliter avrupasini cagristiyorlar.

selam uno,

diger saydiklarindan en tehlikelisi ve en faydasiz olan siyaset anlayisinin öndegideni bu tür anlayis !

güzel tesbit tebrikler !

kendini bi adam sanan ama adamligini bile kendi dili ile cürüten , akilsiz siyaset üretmeye calisanin ,12 senenin basariz chp sinin, gittigi yoldan dönmesinde , fayda görüyorum !

kesinlikle chp icinde ve disinda hem siyasi hem sosyal alanda chp nin bu düsüncelerde hareket eden yöneticilerinin , degistirilmesi sonucunda , chp nin tekrar dan güc kazanacagini düsünüyorum !

selametle

salih

manbee 30.07.2014 17:01

Zitat:

Zitat von 1978salih (Beitrag 2089695)
BENCE AK PARTI NIN DAGILMASINA NEDEN OLABILECEK TEK BIR YOL;

RTE NIN CUMHURBASKANI SECILMESIYLE, DOGRUDAN PARTININ GÜCÜNÜN AZALMASI HESAPLARI PESINDE KOSAN , VE BUNA OYNAYAN CHP VE MHP nin,
EKMEK AMCAYI , cumhurbaskani adayi göstermesiyle, aslinda bütün, chp ve mhp kanadinin nekadar cok TAYYIBIN AKTIF siyasetten cikmasini istemelerinden kaynaklandigini görebiliyoruz !

YANI HIC BIR SEKILDE ARASTIRMA YAPMAYA GEREK BILE BIRAKMAYAN CHPMHP, BU DURUMU GIZLEMEK , YAPTIKLARI VEYA DÜSÜNCELERININ PLANLARININ ANLASILMAMASI , HESABIYLA, BU GIBI SONUC VERILERINI GÖSTERMEK ZORUNDALAR !

TABIIII TABIIII BIZDE YEDIK !

CHP LIDERI CIKSIN, CUMHURBASKANLIGINA SU SEKILDE KARAKTERI SEREFI HAYSIYETI OLAN YAKISIR DESIN, SONRADA GETIRSIN BIR EKMEK KOYSUN MASAYA, BENDE BU ADAMDAKI SIFATLARIN HIC BIRISI YOK DERCESINE , KENDINI , KENDI DILI ILE FISLESIN, SONRADA GELSIN , EKMEK ICIN OY ISTESIN !

BU ADAMIN KAFASINI TIPISLAYAN HIC BIR ADAM YOK YA CHP DE , ONA YANIYORUM!

CHP NIN NEYDI GÜNAHIM DIYE SORGULAMASINA ; BU BASARISIZLIKLARINI BASKA YERDE ARAMALARINA GEREK YOK !

EKMEK AMCA , SON BÜYÜK SATRANC OYUNUNDA FEDA EDILEN ILK MARABA :D

OYUNUN SIMDILIK DAHA BASINDAYIZ, SIMDI CHP NIN GERCEK ZAKASINI GÖRMEK ICIN , RTE nin KESIN KAZANACAGI CUMHURBASKANLIGINDAN SONRA, CHPMHP NIN ATACAKLARI IKINCI ADIMI MERAK EDIYORUM!

:D

bunu bende bir ara düsündüm.

muhalefetin gercekten ekmeleddini aday göstermesi ya büyük bir oyun yada büyük bir aptallik.

büyük oyun olsada ak parti erdoganin yönettigi parti degil. ak parti sadece parti ici disiplini cok iyi uyguluyor.

parti icinde bir cok tartismalara ve karsi görüslere sahit oldum. ama bunlar disariya yansimiyor. her sey dört duvar arasinda konusulup ve anlasiliyor. orada alinan karari parti uyguluyor.

diger partiler gibi tek adam partisi olmadigi icin ak parti erdogandan sonrada cok güclü bicimde yoluna devam edecek.

durduk yere aklima bir cok basbakanlik yapacak potansiyeli olan isim aklima geliyor. abdullah gül, ahmet davutoglu, binali yildirim, ali babacan, bülent arinc, taner yildiz, besir atalay, efkan ala, ömer celik, mehmet simsek, mehmet ali sahin, hüseyin celik ve daha bir cok isim.

belkide ak parti disaridan bir basbakan adayi gösterir. sahsen hakan fidan'i basbakan olarak görmek isterim.

merak etme salih kardes, ak parti istikrarli yoluna devam edecek. 2023 hedefimizi sasirmadan takip edecegiz.

ak parti'den daha iyi bir parti gelene kadar halkin cogunlugu ak partiye oy vermeye devam edecektir. evet insallah bir gün daha iyi bir parti gelirse bizde ona veririz oyumuzu. ama chpmhp alternatifin a'si bile olamiyor.

manbee 30.07.2014 20:12

uno arkadasim görüyorsun burada chp fanatikligi yapanlar sana cevap bile veremiyor.

chpden ayrilmani kutluyorum, en dogru karari vermissin. bence bir cok akli selim vatandaslarimiz seni örnek alarak chpye sirtini cevirip hdpye oy vermeli.

manbee 01.08.2014 20:42

CHPnin cati adayi düstükce düsüyor.

Fatiha surasini bilmiyor,

konusmasini bilmiyor

ama istiklal marsini bilmemesi adayliktan istifa etmesini gerektirir.

T.C. Cumhurbaskani adayi istiklal marsini bilmeyen biri olamaz.

Imogdi 02.08.2014 04:05

Zitat:

Zitat von manbee (Beitrag 2089974)
CHPnin cati adayi düstükce düsüyor.

Fatiha surasini bilmiyor,

konusmasini bilmiyor

ama istiklal marsini bilmemesi adayliktan istifa etmesini gerektirir.

T.C. Cumhurbaskani adayi istiklal marsini bilmeyen biri olamaz.

al birini vur ötekine ..

CHP de kendi mezarini kazmi$tir bence ..

Cumhuriyetin ilk yillarini "diktatörlük" diye tanimlayan bi CB adayini ,
kimin aklina gelir de sunar ? >> evet yine CHP

gecen hafta da yazmi$tim ..
benden hic bi $ariat ciya oy moy yok ..

incildi yerden kopsun ..

es kommen harte Zeiten auf Türkiye zu ...

manbee 02.08.2014 19:40

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2089985)
al birini vur ötekine ..

CHP de kendi mezarini kazmi$tir bence ..

Cumhuriyetin ilk yillarini "diktatörlük" diye tanimlayan bi CB adayini ,
kimin aklina gelir de sunar ? >> evet yine CHP

gecen hafta da yazmi$tim ..
benden hic bi $ariat ciya oy moy yok ..

incildi yerden kopsun ..

es kommen harte Zeiten auf Türkiye zu ...

ilk defa dogru bir sey söylüyorsun.

CHP 25%-30%'dan fazla oy alamayacagini anladigi icin simdi AK Partilesmeye gidiyor.

malesef fanatik chplilerde bunlarin pesinden gidiyor.

ben chplileri ilkeli ve omurgali zannediyordum ama kör fanatik olduklarini bu aday ile ispat ettiler.

imogdi du gehörst zu den wenigen chplern die rückgrat haben.

obwohl ich die chp nicht mag finde ich es gut dass es noch menschen gibt die mut beweisen und ihrer linie treu bleiben.

was mir bei ekmeleddin aufgefallen ist dass er je nach aufenthaltsort andere statements abgibt. im westen schimpft er gegen kurden.

bei den kurden sagt er atatürk und inönü waren diktatoren.

und bei den mhplern ist er ein ultranationalist.

und wir wissen doch alle dass ekmeleddin von fetullah gülen bestimmt wurde.

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 14:00 Uhr.