Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   Nesrin: Destanlasan Kobanê Direnisi! (http://localhost/forum/showthread.php?t=12569)

uno 20.10.2014 10:50

Nesrin: Destanlasan Kobanê Direnisi!

Kürtler,
Bölge devlet ve inanclari tarafindan tarihin her dönemi katliamlara maruz birakilmislardir.
Kürtlere yönelik yapilan bu katliamlar hep önlenebilinir trajediydi aslinda, oysa biz her dönem sessiz kaldik.
Cünkü Kürtler bize anadolunun kapisini acan, bizimle topraklarini paylasan ve yerlesik kültürü bize empoze eden devlet istemi olmayan muthis bir halktir. 19.yy'in ikinci ceyreginde ulus-devlet'in zehirli bilinciyle katletmeye basladik kürtleri.

Zilan Deresi adi yanlis animsamiyosam, Yasar Kemal bir kitabina yer vermisti Zilan Deresi katliamina, türk yayin organlari 5bin kisi öldürüldü diyor, arap tarihi ise 15bin cocuk, kadin ve yasli oldugunu iddia ediyor. Bu iki egemen devletin bu celiskili yalanlarindan aslinda trajedinin daha büyük oldugunu cikariyoruz, cünkü zilan deresi suyu kirmiziya boyanmis ve kan akiyordu o dönem,böyle yansiyodu romanlara. Sessizdik cünkü gecerli nedenimiz vardi; "daha iletisim caginda degildik,duymuyorduk hicbirey".

Dersim, Cayan Demirel bi belgesel yapiyo Dersim 38 diye. Cok duymustum Dersim katliamini ve o belgeselde biraz taniyacaktim. Belgesel baslarken o dönemi yasamis yasli bir amca apansizca cikiyo kameraya ve halen 70 yil öncesinde saniyo kendini ve "cekme" yoksa anlatmam tehditi yapiyo. Dersim, kürt asiret veya emirlikleri tarafindan en direngen olanidir, direngenligi genetiktir (bilimsel dayanagi yok sahsi görüsümdür). Kemalizm, Dersim'i öyle bi katlediyo ki, ucakla bombalamis, magralara götürüp öldürmüstür insanlari. yine söz konusu belgeselde bi olay anlatimi oluyo. "herkes öldürülüp köy meydanina saman yigini gibi üstüste atilmis. O Insan ölüsü yigininin icerisinde bir bebek ölü annesinin memelerinden süt iciyo bunu gören asker "komutanim bi tanesi yasiyo" uyarisi yapiyo komutansa "birakin! kimse kalmadi köyde ne de olsa acliktan ölür o cocuk" diyerek öldürmemelerini söylüyo. uygun adim esliginde yürürken arka siralardan bir asker geri dönüp süngüyü cocuga takip öldürüyor ve insan yigininin üzerine firlatiyor bebegin cesedini" . Böyle bi aciydi Dersim, Insanlik AYIBI! Onu da duymadik cünkü Twitter kodlanmamisti daha.

Halepce; Pek fazla bilgiye sahip degilim 1988 mart ayinda ben daha 9 yasindaydim.Telden araba, serumdan sapan, kagittan ise ucurtma yapip ucururdum. Halepce ben de su etkiye sahiptir. 2007'ydi sanirim ve Manisa'da birisiyle tanistim adi Cevdet Bagca kendisi özbeöz türk.Son derece renkli, mütevazi,samimi ve yalin bir insan. "Hoca ne isin var senin bu kürtlerle,bunlar devletlestigi zaman seni de beni de idam sephasinda sallandirirlar" sakasi yaptim o da kahkaha atarak iki eliyle arkadan beni yikarcasina omuzlarima vurdu ve anlatti "universite yillarinda halepce katliami olmus ve etkilenmis, ögretmenlik yapmis kürt illerinde ve kürtleri tanimis kürtce ögrenmis, kürtce sarkilar söylemis." yani anlayacaginiz, siyah pantolon-beyaz corap ve beyaz gömlekli MHP'li kiro türkler yerine, yesil parkali 'siyasi abi' kürtler daha faydali insanliga.

12 yasinda 13 kursunla öldürülen Ugur Kaymaz'i terorist bildigimiz icin ses cikarmadik.
13 yasinda, dagda koyun otlatttigi icin havan topuyla paramparca edildigi icin umursamadik Ceylan Önkol'u.
Roboski'de ise, TC sinirlarini PKK'lilardan koruyan korucularin cocuklarinin universite harcliklari icin basvurduklari 10 dinar'a alip 50 ytl'ye satip arti kazanc sagladiklari icin umursamadik.Hem siz PKK'lisiniz diye de inandik.

Modern Iletisim Caginin Ilk Katliam Girisimi
Türkiye-Qatar-Suudi Arabistan destekli ISID! Bagdat'a dogru ilerliyor. Bu üclü cete devlet arasinda en kabadayisi ise Türkiye, Davos'ta Israil'e "van minut" cekmis bir Erdogan, Mavi marmara ile Israil sularina girmis bir kabadayi Erdogan söz konusu ISID cephesinde.
Türkiye-Qatar-Suudi Arabistan arti olarak ABD-AB eklenince isin icine, "ya biz bu canavari yarattik hazir yaratmisken Kürt katliami yaptiralim bari." düsüncesiyle arti Erdogan etkisiyle barbar cetesi ISID Kobanê'ye dogru ilerledi.

Iletisim cagindayiz ISID! Iletisim cagindayiz Erdogan!
Basin araciligiyla icimize ektiginiz o anlamsiz ve insani duygularimiza ters olan "kürt düsmanligi"ndan siyrilip onlarca türk kökenli genc gitti Kobanê'ye. Savasti insanlik ve kardeslik onuru icin. Öldü cogu o insanlik savascilarinin, bi tanesinin adiydi Nejat Agirnasli ve daha ismi bize ulasmamis onlarca ölümsüzlesmis kahraman var Kobanê sokaklarinda. ve halen ISID'i-AKP'yi o sokaklardan söküp atmaya calisan onlarca kahraman var Kobanê'de.

"Ya ISID'liyi öldürecegim ya da Kendimi Öldürecegim" diyen tip ögrencisi Nesrin Abdi halen savasiyor Kobanê sokaklarinda, O güzel gülüsüyle bogacak Erdogan'li ISID'i Kobane nezdinde insanlik tarihinde. Destanlastin artik sen Kobanê, utanc duydugumuz degil de onur duydugumuz oluverdin bir an ve biz bunu Twitter'a borcluyuz, cünkü senin katliama maruz kalacagini Twitterdan ögrendik Kobanê, Twitter üzeri bilgi aldik senden ve gelismelere kayitsiz kalmadik Tarihin o utanc listesi olan Kürt katliami listesine sokmadik seni Kobanê.

Man_Bey 20.10.2014 11:04

amaciniz kobanili sivillere yardim etmekse buyrun hepside türkiyede misafir.

kizilaya bagista bulunabilirsiniz, su, ilac ve cocuk mamasi gönderebilirsiniz.

ama amaciniz hain serefsiz pkk-pydye yardim etmekse bizden yardim beklemeyin.

emperyalist usa ile isbirlikcileri pkk-pydlilere bizden yardim gelmez.

secim size kalmis ya kobani halkindan yana yada pkk-pydden yana.

ps. isid savascilarin arasinda bir cok kürt gencin oldugunuda unutmayin.

uno 20.10.2014 11:30

Bu kavga etnik veya inanc kavgasi degil Manbe
Iyiler ve Kötüler kavgasi bu, ve hic kisme kötülerden yardim beklemiyo. Iyi olan kalasnikofu alip kobanê'de savasiyor.

Türkiye'ye siginan Kobanê'liler ise, türk devletinin yardimlariyla degil BM milletlerin bütcesiyle besleniyo, he BM'nin ayirdigi o bütcenin de ISID militanlarina aktarildigi da tahmin ediliyo. Kobanêliler sinir bu yakasindaki akrabalarina siginmis durumda, Türkyieye degil. Az olan ekmeklerini bölüp paylasiyorlar iste.

Zitat:

Zitat von Man_Bey (Beitrag 2095967)
amaciniz kobanili sivillere yardim etmekse buyrun hepside türkiyede misafir.

kizilaya bagista bulunabilirsiniz, su, ilac ve cocuk mamasi gönderebilirsiniz.

ama amaciniz hain serefsiz pkk-pydye yardim etmekse bizden yardim beklemeyin.

emperyalist usa ile isbirlikcileri pkk-pydlilere bizden yardim gelmez.

secim size kalmis ya kobani halkindan yana yada pkk-pydden yana.

ps. isid savascilarin arasinda bir cok kürt gencin oldugunuda unutmayin.

1insanol 20.10.2014 11:41

Nankörlükle bezenmis bir yazi...kimbilir belkimde bu alcak nankörlükleri yapanlar yüzünden tarih boyu kürtler birbaltaya sap olamadilar, katliamlara maruz kaldilar.....Halbu ki kürtler bunlar degil..Bunlar olsa olsa kürtlerin arasina sizmis, siyonistler ermenilerdir.

Türkiyede mevcut hükümet olmasaydi
bugün isid irakta ve suriyede kürtlerin kökünü kazimis olurdu.

Akilli olun yediginiz kaba sizleri pislettirmek isteyenleri ariniza barindirmayin !

uno 20.10.2014 11:56

Dogrular seni korkutmasin insanol, dogrular bazen aci da verse erdemligini yitirmez.Dogru bakip, dogru ögrenip ve dogru düsünmek gerekiyo.

Selcuklu, Osmanli devleti ve öncesi, kürtler girdigi tüm egemenliklerde özerk yasarlardi. Asiretci oluslari ve bu asiretlerin aralarinda sürekli kavga olusundan devlet kuramadilar. Iyi ki de kurmamislar.

Bugün kürtler, insanlik icin faydali olacak devletsiz yasam tarzi veya arti ileri demokrasi gibi yönetim bicimlerini konusuyo,isleve sokmaya calisiyo. Biz bunu her defasinda "ya bunlar devletlesmek istiyo" kaygisiyla anlamaya dahi calismiyoruz.Oysa herifler cok farkli bir model üzerinde yogunlasiyo, yani yönetim bicimlerini insanlik tarihinden esinlenerek olusturuyorlar.

Son 20 yil türk askeri, kürt cografyasinda terör estirmemis olsaydi bugün hepimiz Diyarbakir'a gidip oraya yerlesirdik inan bana.

Zitat:

Zitat von 1insanol (Beitrag 2095970)
Nankörlükle bezenmis bir yazi...kimbilir belkimde bu alcak nankörlükleri yapanlar yüzünden tarih boyu kürtler birbaltaya sap olamadilar, katliamlara maruz kaldilar.....Halbu ki kürtler bunlar degil..Bunlar olsa olsa kürtlerin arasina sizmis, siyonistler ermenilerdir.

Türkiyede mevcut hükümet olmasaydi
bugün isid irakta ve suriyede kürtlerin kökünü kazimis olurdu.

Akilli olun yediginiz kaba sizleri pislettirmek isteyenleri ariniza barindirmayin !

Man_Bey 20.10.2014 12:16

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2095969)
Bu kavga etnik veya inanc kavgasi degil Manbe
Iyiler ve Kötüler kavgasi bu, ve hic kisme kötülerden yardim beklemiyo. Iyi olan kalasnikofu alip kobanê'de savasiyor.

Türkiye'ye siginan Kobanê'liler ise, türk devletinin yardimlariyla degil BM milletlerin bütcesiyle besleniyo, he BM'nin ayirdigi o bütcenin de ISID militanlarina aktarildigi da tahmin ediliyo. Kobanêliler sinir bu yakasindaki akrabalarina siginmis durumda, Türkyieye degil. Az olan ekmeklerini bölüp paylasiyorlar iste.

türkiyenin yaptigi yardimlari inkar edip birlesik milletlerin yapmadigi yardimi burada anlatmak nankörlük.

bos yalan kolay hani senin kaynaklarin. bm suriye mültecilerin 1 günlük ihtiyacini karsilayacak acil yardim paketi altinda 2 veya 2 milyon dolar yardimda bulundu.

asil insanligi pkk-pyd rojovada öldürdü. kürt asiretlerini katlettiginde niye sustun?

pkk-pyd türkmenleri katlettiginde niye sustun?

pkk-pyd esed rejimiyle birlikte özgür suriye olusumuna savas actiginda niye sustun?

siz insanlik adi altinda teröristleri savunmaya calisiyorsunuz. insanlik gazzedeki cocuklara sahip cikmak, insanlik 1.5 milyon suriyelilere sahip cikmak, insanlik 80.000 ezidilere sahip cikmak, insanlik 200.000 kobanililere sahip cikmak.

AMA SIZ SADECE PKK-PYDlilere INSANLIK ADI ALTINDA KORUMAYA CALISIYORSUNUZ.

uno 20.10.2014 12:47

Birbirimizi kandirmayalim manbee, yalanlar bizi kücültüp alcaklastirir. Kobanê sorununda türkiye acik ve net bir sekilde ISID'e detsek verdi. Ilk mülteci akininda sinirlari kapadi, uluslararasi baskinin artmasi sonucu sinirlari orantili sekidle acarak mültecileri tekme-tokat iceriye aldi. Onlari iceri alirken, ÖSO-Suriye mültecilerinden egittigi ISID militanlarini sinirdan kolaylikla kobane'ye gecirdiler.

Türkiye kendi bütcesinden iki kurus Kobanêlere harcamaz, Dünya ülkelerinden gelen yardimlar ve BM mülteciler bütcesinden karsilaniyo onlarin ihtiyaclari. BM mülteci calisani, gecenlerde tweet atmisti. Türk askerinin baskisi altinda zor calisiyoruz diye.Cadirlari yiktigini yiktirdigini söylemislerdi.

Ayrica dedigim gibi, dünya ülkelerinin gönderdigi yardimlari Türkiye ISID'e aktariyo.Mültecilerin büyük bir bölümü HDP-BDP örgütü tarafindan kentlerde diger ailelerin yanina yerlestirilmis durumda.

Manbee, Türkmenleri PKK kurtardi! bu videoyu iyi izle:
https://www.youtube.com/watch?v=ea7g57OUObA
Videonun 1.40 saniyesinde söyle diyo: "Türkmenler, PKK'ya tesekkür etmeli. Eger PKK olmasaydi ISID koyun gibi keserdi türkmenleri"
bu yasanan birsey, sadece sengalde ezidiyi korumadi PKK, ayni zamanda Amerli'de türkmenlerinde hayatini kurtardi ISID'ten temizledi Amerli'yi.

Zitat:

Zitat von Man_Bey (Beitrag 2095975)
türkiyenin yaptigi yardimlari inkar edip birlesik milletlerin yapmadigi yardimi burada anlatmak nankörlük.

bos yalan kolay hani senin kaynaklarin. bm suriye mültecilerin 1 günlük ihtiyacini karsilayacak acil yardim paketi altinda 2 veya 2 milyon dolar yardimda bulundu.

asil insanligi pkk-pyd rojovada öldürdü. kürt asiretlerini katlettiginde niye sustun?

pkk-pyd türkmenleri katlettiginde niye sustun?

pkk-pyd esed rejimiyle birlikte özgür suriye olusumuna savas actiginda niye sustun?

siz insanlik adi altinda teröristleri savunmaya calisiyorsunuz. insanlik gazzedeki cocuklara sahip cikmak, insanlik 1.5 milyon suriyelilere sahip cikmak, insanlik 80.000 ezidilere sahip cikmak, insanlik 200.000 kobanililere sahip cikmak.

AMA SIZ SADECE PKK-PYDlilere INSANLIK ADI ALTINDA KORUMAYA CALISIYORSUNUZ.

Man_Bey 20.10.2014 13:28

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2095978)
Birbirimizi kandirmayalim manbee, yalanlar bizi kücültüp alcaklastirir. Kobanê sorununda türkiye acik ve net bir sekilde ISID'e detsek verdi. Ilk mülteci akininda sinirlari kapadi, uluslararasi baskinin artmasi sonucu sinirlari orantili sekidle acarak mültecileri tekme-tokat iceriye aldi. Onlari iceri alirken, ÖSO-Suriye mültecilerinden egittigi ISID militanlarini sinirdan kolaylikla kobane'ye gecirdiler.

Türkiye kendi bütcesinden iki kurus Kobanêlere harcamaz, Dünya ülkelerinden gelen yardimlar ve BM mülteciler bütcesinden karsilaniyo onlarin ihtiyaclari. BM mülteci calisani, gecenlerde tweet atmisti. Türk askerinin baskisi altinda zor calisiyoruz diye.Cadirlari yiktigini yiktirdigini söylemislerdi.

Ayrica dedigim gibi, dünya ülkelerinin gönderdigi yardimlari Türkiye ISID'e aktariyo.Mültecilerin büyük bir bölümü HDP-BDP örgütü tarafindan kentlerde diger ailelerin yanina yerlestirilmis durumda.

Manbee, Türkmenleri PKK kurtardi! bu videoyu iyi izle:
https://www.youtube.com/watch?v=ea7g57OUObA
Videonun 1.40 saniyesinde söyle diyo: "Türkmenler, PKK'ya tesekkür etmeli. Eger PKK olmasaydi ISID koyun gibi keserdi türkmenleri"
bu yasanan birsey, sadece sengalde ezidiyi korumadi PKK, ayni zamanda Amerli'de türkmenlerinde hayatini kurtardi ISID'ten temizledi Amerli'yi.

kendini kandirma uno, yalanlar seni kücültür alcaklastirir.

pkk-pyd türkmenleri kobaniden sürgün etti. diger kürt asiretlerine savas acti.

sen kaynak gösteremiyorsun cünkü dediklerin tümüyle yalan.

bak sana yüzlerce kaynak arasindan aktüel bir veri: http://www.haberler.com/davutoglu-py...604263-haberi/

amacin insanliktan yana olmakmi yoksa terörden yana olmak mi???

insanliktan yana olmayi tercih edersen türkeyeye gelen yaklasik 2 milyon mülteciye yardim edersin. ama amacin fasist irkci teröristlere propaganda yapmaksa kobanideki teröristlere silah yardiminda bulunalim diye yalvarmaya devam edersin.

20.10.2014 14:17

Bravo Uno

Bazen bakiyorum nasil gidiyor diye,görüyorum ki bunlar senin kapasitenin 3 te biri bile olamiyorlar...Hep bildik,asina Isid destekcisi,irkci soven kelle avcisi temsilcisi gibi davraniyor,basma kalip sözler,bilimum demogojik laflar ile sana laf yetistirmeye calisiyorlar....Fakat dogrular Günes gibidir...Günes balcikla sivanmaz!

Billy73 20.10.2014 14:35

erdo muss man lieben :)

angriff der trolle:

-erdo sagt öffnung von incirlik geht ok
-dann doch nicht - nur getrollt! etch
-erdo sagt bewaffnung der ypg-pkk wird er nicht hinnehmen
-stunden danach schmeissen die amis par meter hinter die grenze waffen runter
-erdo sagt, hah immerhin sind sie ja nicht über die türkei geflogen.
-erdo startet eine überraschende gegentrollaktion und öffnet die grenze für peschmerga.

ERDO TROOOOLT :)
http://www.spiegel.de/politik/auslan...-a-998120.html

uno 21.10.2014 16:31

yetim kalmis onur, sadece türkiye'de degil vaybee'de de siginacak beden bulamayacagi kötü.
kanli ellerinize, kirli beyinleriniz ve kinli vicdanlariniza siginacak bir onurun olmamasi cok üzücü.
kurtarilmayacak kanser hücreleri kadar umutsuzsunuz.

21.10.2014 23:07

Man muss niemanden Lieben!!
Und Politiker schon gar nicht.

Bosphorus_ 22.10.2014 11:22

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2095972)
Basin araciligiyla icimize ektiginiz o anlamsiz ve insani duygularimiza ters olan "kürt düsmanligi"ndan siyrilip onlarca türk kökenli genc gitti Kobanê'ye. Savasti insanlik ve kardeslik onuru icin. Öldü cogu o insanlik savascilarinin, bi tanesinin adiydi Nejat Agirnasli ve daha ismi bize ulasmamis onlarca ölümsüzlesmis kahraman var Kobanê sokaklarinda. ve halen ISID'i-AKP'yi o sokaklardan söküp atmaya calisan onlarca kahraman var Kobanê'de.

Senin bu klasik PKK sevdalisi yalan dolan haberlerine orta parmak gosteriyorum _I_

Onlarca Turk kokenli gencler gitmismis.. hadi oradan. Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olan herkes Turk degil, bu ulkede 15 milyon kürt de Turkiye Cumhuriyeti vatandasi. E madem onlar Turk, ne diye kurt fasizmi yapiyorsunuz pezevenkler. Nejat denilen kisi de Marksist-Leninist komunist kurtlerden biriydi, bunu babasi da soyledi. Geberdi gitti, simdi cezasini diger tarafta da cekiyor. Diger PKK'lilar gitse de kurtulsak. Ne isiniz var Turkiye'de.

uno 22.10.2014 12:33

Götünü göstereydin iyiydi.
ya Bosph-orus'pucugum, Almanya sevdasi icin sirtlandigin bu Dinci-Irkci tutumundan vazgec. Bu senin aslinda gercekleri görüp ama "yalan olm yalan" sürüngenligine itiyo. Bi sürüngenle tartismak istemedigim icin bu acini sana gösteriyorum,yoksa umrumda da degildin hani.

Lan ibine, hani inancta ölmüs bir insana hakaret etmek var. Ben bu küfürlerini sana yidirtirdim ya, ALLAH senden yana iste, cekmis altina bi bilgisayar "yaz-bas küfür et KUL'um benim icin" demis iste. Sanalda 3. kisiye küfür edilmeyecegini ögretemedim sana, hay senin algina ve karakterine!

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096203)
Senin bu klasik PKK sevdalisi yalan dolan haberlerine orta parmak gosteriyorum _I_

Onlarca Turk kokenli gencler gitmismis.. hadi oradan. Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olan herkes Turk degil, bu ulkede 15 milyon kürt de Turkiye Cumhuriyeti vatandasi. E madem onlar Turk, ne diye kurt fasizmi yapiyorsunuz pezevenkler. Nejat denilen kisi de Marksist-Leninist komunist kurtlerden biriydi, bunu babasi da soyledi. Geberdi gitti, simdi cezasini diger tarafta da cekiyor. Diger PKK'lilar gitse de kurtulsak. Ne isiniz var Turkiye'de.

Bosphorus_ 22.10.2014 12:47

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2096215)
Götünü göstereydin iyiydi.
ya Bosph-orus'pucugum, Almanya sevdasi icin sirtlandigin bu Dinci-Irkci tutumundan vazgec. Bu senin aslinda gercekleri görüp ama "yalan olm yalan" sürüngenligine itiyo. Bi sürüngenle tartismak istemedigim icin bu acini sana gösteriyorum,yoksa umrumda da degildin hani.

Lan ibine, hani inancta ölmüs bir insana hakaret etmek var. Ben bu küfürlerini sana yidirtirdim ya, ALLAH senden yana iste, cekmis altina bi bilgisayar "yaz-bas küfür et KUL'um benim icin" demis iste. Sanalda 3. kisiye küfür edilmeyecegini ögretemedim sana, hay senin algina ve karakterine!

Erkek gtu mu gormek istiyorsun? Sana ibne demekle ne kadar hakli oldugumu gosterdin :) kusura bakma ben senin aksine kadinlara ilgi duyarim, sen erkeklere. Almanya'da iyice ibnelesmissin, ne iş? Modernligi yanlis anlamissin olm... Heyecanlandin yine, kac tartisma yapabilme erdemligini, becerisini, bilgini gosterdin. Her kacisinda ensenden yakaliyorum seni. Kacabilirsin ama saklanamazsin. Erkeklerin yuz karasi.

Hem almanya ile dincilik ne alaka ibiş? Almanya dincileri sevmez. Ben amerika'da yasiyorum, kalici da degilim, kafama gore takiliyorum, abd zeki ve durust insanlari seviyor benim gibi. Senin gibi PKK'lilari barindirmaz, kac tane PKK sempatizani protestosu gordun bu ulkede? Almanya senin gibi PKK'lilari sirf alman erkeklerine HIZMET etmeleri icin kabul ediyor. Cunku o kadar alcak bir ''hizmeti'' baska hicbir millet/orgut yapmaz. Ucuz iscilik.

Seni 2 cumlede felc etmek cok hos. Adam olsaymis da arkasindan guzel seyler soylenseymis, o zaman Hitler'i sevelim sayalim madem olunun arkasindan konusulmamali. Iyi insanlar yaptiklari iyiliklerle anilirlar, teroristler de teroristlikleriyle, ama PKK'li terorist erkeklerden cok hoslandigindan yine zoruna gitti, gitsin. Bu boyle guzel. Saygi kazanilan bir sey. Sana hayat ve dunya insanlari cop muamelesi yapmaya devam edecek, buna alisman lazim. Bunun sebebi PKK'li olman. Insanca yasamayi reddetmen, siddet yanlisi olman ve terbiyesiz olman. Dinsizin hakkindan her zaman imansiz gelirmis.

Hadi seni daha fazla duman etmeden chat'e git erkeklere-kadinlara filan kamera acip bilgisayar arkasinda elini kullan. Midem bulandi.

[/quote]

uno 22.10.2014 22:06

R.T.Erdogan gibi, "biz onun götünün gilliyik" slogani atan düsünemeyen ve üretemeyen salaklar ordusundan saygi görecegime, istikbali ve önü acik bir sosyolog, ayni zamanda cevirmen ve basarili bir komunist olan Agirnasli gibi, irk ve inanc temelinde degil de tamamen insani yasam hakki ve haklilik cercevesine, zulmün ve barbarligin kol gezdigi topraklarda yigitce ölerek ölümsüzlesen veya savasan insanlardan saygi kazanmak paha bicilmez bir duygu.

Che gibi ölmekti, Agirnasli'nin sehadeti.
Arjantinli CHE'nin, La higuera'da ölmesi gibiydi Agirnasli'nin Kobanê'de barbarliga ve haksizliga karsi direnerek ölmesi.Kapitalizme ve kölelige karsi,asimilasyona karsi ciddi anlamda tahris olmus bir halkin onur mücadelesini o savundu bir Türk olarak, ve hakliligin ve dogrulugun tarihine altin harflerle adini yazdirdi Agirnasli.

Aslinda bu biraz Vefa borcuydu kürtlere Agirnasli'nin ödedigi ömür cünkü hep kürtler Türkiye demokrasisi icin mücadele verip can veren taraf olmuslardi. Kardesligin veya birlikte mücadele ruhunun ve bölünmezligin kopmayacak bir halkasi oldu Agirnasli, ona ve su an kobanê'de direnin yüzlerce türke borcluyuz

23.10.2014 08:17

:-))))

Zitat:

Zitat von ___EZEL___ (Beitrag 2095980)
Bazen bakiyorum nasil gidiyor diye,görüyorum ki bunlar senin kapasitenin 3 te biri bile olamiyorlar...Hep bildik,asina Isid destekcisi,irkci soven kelle avcisi temsilcisi gibi davraniyor,basma kalip sözler,bilimum demogojik laflar ile sana laf yetistirmeye calisiyorlar....Fakat dogrular Günes gibidir...Günes balcikla sivanmaz!

@ezel
bu tespitine gülmek geldi icimden :-), yani espiri havada kalmasin anlaminda.

Ama unos a "günes" demekte haklisin, o bizim sanat günesimiz :-))))

ÖNEMLI: Unos gibi "kancik" 1 düsmanim olacagina
Bosphorus_ gibi 1000 "zeki ve cesur" düsmanarimin olmasini tercih ederim.

23.10.2014 08:37

Son TÜRK KELIME-I SEHADET getirene kadar dalganacak

Liste der Anhänge anzeigen (Anzahl: 1)
Son TÜRK KELIME-I SEHADET getirene kadar dalganacak!!!

Bosphorus_ 23.10.2014 08:46

Su terorist maymun icin hayatini veren herkes salaktir:

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2096247)
ona ve su an kobanê'de direnin yüzlerce türke borcluyuz

Kanitsiz desteksiz yalanini ....

Aklin sira Kobane'de Turklerin savastigina inandirmaya calisacaksin milleti, Kobane'de Turkler savasmiyor. Kurtler savasiyor, hatta savastiklari da mechul, abd, BAE, ingiltere, Suudi Arabistan, fransa, avustralya Kobane'de ISIS'i sabah aksam bombaliyor. Turklugu ve Turkleri o pis agzina bile alma. Turkler uzerinden teror propagandasi yapma!

Kobane'dekiler daha dugunlerde eglenmesini bile bilmiyor, birbirini vuruyor:

Kurd dancer with a machine gun shoot another dancer accidentally

http://www.youtube.com/watch?v=fSH-KRIU_C4

Muzik de fena hani :D

Imogdi 23.10.2014 08:53

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096305)
Su terorist maymun icin hayatini veren herkes salaktir:

Kanitsiz desteksiz yalanini ....

Aklin sira Kobane'de Turklerin savastigina inandirmaya calisacaksin milleti, Kobane'de Turkler savasmiyor. Kurtler savasiyor, hatta savastiklari da mechul, abd, BAE, ingiltere, Suudi Arabistan, fransa, avustralya Kobane'de ISIS'i sabah aksam bombaliyor. Turklugu ve Turkleri o pis agzina bile alma. Turkler uzerinden teror propagandasi yapma!

Kobane'dekiler daha dugunlerde eglenmesini bile bilmiyor, birbirini vuruyor:

Boss ...hic bi insani hor görme ...
(he is natures product )

olay i buraya kadar getiren siyasi nedenleri sorgula ....

Bosphorus_ 23.10.2014 08:59

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096306)
Boss ...hic bi insani hor görme ...
(he is natures product )

olay i buraya kadar getiren siyasi nedenleri sorgula ....

Yani bu maymunu ve ona destek verenleri sorgulamayalim?

Bu maymunu buraya getirenler,

Polise tasla saldiranlar
Kamu mallarina zarar verenler
Hastane basanlar
Uyusturucu ticareti yapanlar,
Derneklerde PKK'ya para toplayanlar
PKK propagandasini yapanlar
Ataturk'un bustunu yikanlar

Imogdi 23.10.2014 09:03

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096307)
Yani bu maymunu ve ona destek verenleri sorgulamayalim?

Bos ,insanin görünü$üne saldirma
(Abdullah Öcalan olsa bile)
humanity ..

resmi 4 hafta boyunca tarti$abiliriz ...

Imogdi 23.10.2014 09:10

haaa bak ben eminim ...
1-2 yil sonra sonra ..
APO
http://www.tbmm.gov.tr/

burdan bize seslenicek...

Bosphorus_ 23.10.2014 09:11

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096309)
Bos ,insanin görünü$üne saldirma
(Abdullah Öcalan olsa bile)
humanity ..

resmi 4 hafta boyunca tarti$abiliriz ...

Bak sen sevgi kusuna... onun yerine insanlarin Islam'ina, anne babalarina kufur hakaretle saldiralim, oyle mi?

Bir sey dikkatimi cekti. Neden CHP'lilerde bir Apo sempatisi vardir?

AKP'den nefret ediyorsun, etme hakkin var, AKP'ye oy vermeme hakkin var. Ben AKP'ye oy vermis biriyim, sen CHP'ye oy vermis birisin.

Ben, yani AKP'ye oy vermis biri Apo'nun terorist oldugunu bu kadar vurgulayip ondan nefret ediyorken, sen, bir CHP'li olarak o kadar kisinin katili, Turkiye dusmani maymuna sahip cikiyorsun (sadece bu baslikta degil)

Sahip cikmanin nedeni nedir? Ben soyleyeyim sen soylemeyeceksen, cunku Apo da Turk devletinden, AKP hukumetinden nefret ediyor, CHP de. Bu yuzden CHP'liler koru korune, sirf AKP muhalefeti olmasi icin bile Apo'ya, BDP'ye sahip cikarlar. Orn: Gezi protestolarindaki CHP-BDP kardesligi.

Peki Apo NEDEN AKP hukumetini sevmez? Cunku AKP Apo'nun ve yandaslarinin canini cok sıkıyor.

Madem CHP Ataturkcu bir parti, NEDEN Ataturk'un ulkesine savas acmis, askerlerini sehit etmis PKK'ya bu kadar sempati duyuyor?

Bosphorus_ 23.10.2014 09:16

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096311)
haaa bak ben eminim ...
1-2 yil sonra sonra ..
APO
http://www.tbmm.gov.tr/

burdan bize seslenicek...

AKP'den nefret etme sebebin Apo ile AKP'nin Imrali'daki gorusmeleri ya da sozde 'cozum sureci' DEGIL, AKP'nin musluman bir parti olmasi. Cunku sen toptan muslumanlardan ve Islam'dan nefret ediyorsun.

Imogdi 23.10.2014 09:23

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096312)
Bak sen sevgi kusuna... onun yerine insanlarin Islam'ina, anne babalarina kufur hakaretle saldiralim, oyle mi?

Bir sey dikkatimi cekti. Neden CHP'lilerde bir Apo sempatisi vardir?

AKP'den nefret ediyorsun, etme hakkin var, AKP'ye oy vermeme hakkin var. Ben AKP'ye oy vermis biriyim, sen CHP'ye oy vermis birisin.

Ben, yani AKP'ye oy vermis biri Apo'nun terorist oldugunu bu kadar vurgulayip ondan nefret ediyorken, sen, bir CHP'li olarak o kadar kisinin katili, Turkiye dusmani maymuna sahip cikiyorsun (sadece bu baslikta degil)

Sahip cikmanin nedeni nedir? Ben soyleyeyim sen soylemeyeceksen, cunku Apo da Turk devletinden, AKP hukumetinden nefret ediyor, CHP de. Bu yuzden CHP'liler koru korune, sirf AKP muhalefeti olmasi icin bile Apo'ya, BDP'ye sahip cikarlar. Orn: Gezi protestolarindaki CHP-BDP kardesligi.

Peki Apo NEDEN AKP hukumetini sevmez? Cunku AKP Apo'nun ve yandaslarinin canini cok sıkıyor.

Madem CHP Ataturkcu bir parti, NEDEN Ataturk'un ulkesine savas acmis, askerlerini sehit etmis PKK'ya bu kadar sempati duyuyor?

vay olum vay SORRY ?
niye acik Nick in le konu$muyorsun ?
bidaha bana oyle küfür etirme sorry ..

Apo la kac sene den beri AKP görü$üyor ?
2008 ...
2002 den beri kim T.C idare ediyor AKP
CHP nin hic bi zaman bi sesi bile duyuldu mu?
nein ...
niye hep yanli$ veya yamuk yaptiniz i$lerde hep ba$kalarini ararsiniz ?

Cemaat ,Parallel ..hic uymadi CHP ...

ben Abdullah Öcalana ..."maymun" demene takildim Bos ...

hepimis insanis ...kimse yi hor görme dedim ...
ba$ka bi$i demedim ...

Bosphorus_ 23.10.2014 09:33

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096314)
vay olum vay SORRY ?
niye acik Nick in le konu$muyorsun ?
bidaha bana oyle küfür etirme sorry ..

Apo la kac sene den beri AKP görü$üyor ?
2008 ...
2002 den beri kim T.C idare ediyor AKP
CHP nin hic bi zaman bi sesi bile duyuldu mu?
nein ...
niye hep yanli$ veya yamuk yaptiniz i$lerde hep ba$kalarini ararsiniz ?

Cemaat ,Parallel ..hic uymadi CHP ...

ben Abdullah Öcalana ..."maymun" demene takildim Bos ...

hepimis insanis ...kimse yi hor görme dedim ...
ba$ka bi$i demedim ...

Sorry denilen kisi ben degilim, bunu kalin kafana sokmaman senin tercihin.

AKP Apo ile uzun suredir gorusuyorken (bu sayede sehit verilmiyor artik bunu da goz ardi etmemek lazim), NEDEN AKP'liler degil de CHP'liler BDP ile PKK ile bu kadar samimi? Guneydogu'da Kobani protestolarinda PKK'li sempatizanlarla catisanlar musluman kurtlerdi, CHP'liler degildi. Kilicdaroglu daha gecenlerde YPG'ye terorist orgut diyemedi mesela... Sen burada Apo'yu savunuyorsun.

Herkes insan degil, eger her pislige insan oldugundan dolayi deger vereceksek Mussolini'yi, Hitler'i, seri katilleri, tecavuzculeri de sevelim sayalim. Olur mu? Olmaz. Iyi insanlar iyi yaptiklariyla anilir, kotu insanlar kinanir, nefret edilir.. KI bunlara ozenenler cikmasin.

Erdogan'in ''yaratilani Yaratan'dan oturu sevmeliyiz'' sozunu animsattin ''hepimiz insaniz'' diyerekten.

Erdogan Kobani olaylarinda PKK'ya karsi zekice oynuyor. Uzun sure mudahil olmadi, sinirda Turk askerleri Kobani'de PKK'nin ezilmesini seyretti resmen. Hem de dunya AKP'ye o kadar baski yapiyorken.

Imogdi 23.10.2014 09:42

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096315)
Sorry denilen kisi ben degilim, bunu kalin kafana sokmaman senin tercihin.

AKP Apo ile uzun suredir gorusuyorken (bu sayede sehit verilmiyor artik bunu da goz ardi etmemek lazim), NEDEN AKP'liler degil de CHP'liler BDP ile PKK ile bu kadar samimi? Guneydogu'da Kobani protestolarinda PKK'li sempatizanlarla catisanlar musluman kurtlerdi, CHP'liler degildi. Kilicdaroglu daha gecenlerde YPG'ye terorist orgut diyemedi mesela... Sen burada Apo'yu savunuyorsun.

Herkes insan degil, eger her pislige insan oldugundan dolayi deger vereceksek Mussolini'yi, Hitler'i, seri katilleri, tecavuzculeri de sevelim sayalim. Olur mu? Olmaz. Iyi insanlar iyi yaptiklariyla anilir, kotu insanlar kinanir, nefret edilir.. KI bunlara ozenenler cikmasin.

Erdogan'in ''yaratilani Yaratan'dan oturu sevmeliyiz'' sozunu animsattin ''hepimiz insaniz'' diyerekten.

Erdogan Kobani olaylarinda PKK'ya karsi zekice oynuyor. Uzun sure mudahil olmadi, sinirda Turk askerleri Kobani'de PKK'nin ezilmesini seyretti resmen. Hem de dunya AKP'ye o kadar baski yapiyorken.

1.SORRY denilen sahiz sensin (senin gibi yav$ak yok cünkü bu site 2iki defa)

2.ye geciyorum ...

Imogdi 23.10.2014 10:03

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096316)

2.ye geciyorum ...

2. senin AKP nin oyalama taktigiri dir bu ...Apo ya ben vermedim Villa bahce le ..
12 kanali TV ...(hafta da iki kari )

"AKP sayesinde $ehit vermiyoruz" ...adamlari oyaladiniz bu zamana kadar ..bo$una ..
APO 15 Ekim STOP dedi ....und ???

3.Guneydoguda Hüda Par (türk Hizbullah) PKK la sava$iyor ..

40 ölü ...niye Kobane ye Koridor acmadiniz ?

Pabuc lideri >>
ISID e$itir PYG .

2 gün sonra ...
Obama Tel acar pabuc liderine ...

Koridor acilirr ...

Man_Bey 23.10.2014 10:15

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096305)

dügünlerde silah atanlari hic sevmem.

adami bir hic icin öldürdü.

bu cahillikler ne zaman bitecek acaba???

uno 23.10.2014 13:25

Erdogan, Öcalan'dan cok daha cirkin ;)))

Mücadele kültürünüze bakiyorumda, EZEL'i bana, beni de EZEL'e karsi kiskirtmaya calisiyorsunuz. Bizler savasirken yigit, tartisirken anlamli, düsmana(size) karsi yaklasirken bile onurumuzdan en ufak taviz vermeyiz,sonu ve sonuclari bize ölüm getirse bile onurumuzu muhafaza etmek tüm ölümlerden üstündür.

siz ise, akli sira kahpece ve kallesce, insanlari birbirinize düsürme planlari yaparak ve bununla baglantili,ölmüse ve insan yakinlarina chat gibi iletisim araclarini kullanarak cirkince hakaret edebilen ve toplum icerisinde hicbir vasfi olmayan asagilik-karaktersiz kisilersiniz. daha önceki yorumlarimda yazdigim gibi, bunu sakin hakaret veya agir itham olarak algilamayin, bu ithamlarin hepsi sizin genel özetiniz.

Bildigin gibi bosphorus-pucugum, crs79 nickimle seninle tartismaya girmistik. icindeki inanc-Irk ve cinsiyet düsmanliginin verdigi cirkinlikle iliskili mide bulantisi, beni farkli düsüncelerin söz konusu insanlarini tanimaya ve tutumlarini yakindan icnelemeye itmisti.
Evet, Öcalan'i tanidim. Öcalan'in 1 yillik düzenli görüsmelerini,haberlerini ve tutumlarini daha da yakindan takip etme firsati buldum. Her okuyusumda Öcalan'i, Cüneyt Özdemir, Ahmet Hakan, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali, Nuray Mert, Dogu Ergil, Cengiz Candar, Oral Calislar ve bunlar gibi bir cok Türk aydinin nefret etmeyip aksine sizin icin "lan bu insanlar neden nefret ediyo" meragimi gidermek icin irdeledim. Sonuc ne cikti biliyor musun?
En yakin örnek olarak 6-7 eylül olaylari degerlendirmesi.
6-7 eylül olaylarinda, herkes sunu gördü: Silahli Halk ayaklanmasi!
Evet yanlis duymadin,silahli halk ayaklanmasi bir ülkenin cöküsü demek.Halki silahlanan bir ülke ve karsi silah kullanan bir devlet... Tipki Misir, ve Kuzey Afrika ülkeleri gibi, halk ayaklanacakti!.
Peki Öcalan yerine gercek anlamda bir terorist olsaydi ne yapardi?
Elbette, o halki sokaga döker ve Türkiye Cumhuriyetini tarumar ederdi bu tartismasiz. Öcalan ise aksine, 15 eylül'e kadar AKP'ye aklini basina almasini söyledi.AKP ne yapti? Cark etti ulan cark etti, dansöz gibi kivira kivira siyaset yapti ;))

Bak ne diyo Ortadogu uzmani; Cengiz Çandar: AKP “U-dönüşü”nden saparsa ne olur?
http://www.radikal.com.tr/yazarlar/c..._donem-1220577

Zitat:

1. AKP iktidarının “Kobani politikası” çarpıcı bir “dış politika iflası” sonucunda “U-dönüşü” yapıldığı görüntüsünü veriyor.

Bunu yapmasaydı;
1. “Çözüm süreci”ni sürdürmesi mümkün olamayacak ve ülke “iç savaş”a gidercesine büyük kitlesel çatışmaların içine sürüklenme tehdidiyle yüz yüze kalacaktı;

2. Bir “NATO müttefiki” olarak, ABD ve Batı’da yol açtığı “hayal kırıklığı” derinleşecek ve Türkiye’nin “uluslararası alandaki tecrit hali”, öyle “değerli yalnızlık” safsatasıyla giderilemeyecek tehlikelere ortaya çıkartacaktı.

Peki, AKP “U-dönüşü”nden saparsa ne olur?
David Gardner’ın FT yazısında cevabı var: “IŞİD’e karşı en işlevsel tamponlar, özyönetime sahip Irak Kürdistanı ile Suriye’de ortaya çıkmakta olan Kürt antitesi iken, Ankara’nın Kobani’ye (olumsuz) tavrı –ve Erdoğan’ın PKK ile irtibatlı Kobani’nin savunucularını IŞİD’le eşitlemesi- Türkiye’nin kendi Kürtleriyle ihtilafını yeniden ateşleme riski taşıyor.”

Madem, Abdullah Öcalan’ı muhatap alarak bir “çözüm süreci” zaten başlatılmış durumda ve yaşatılıyor; o halde Türkiye için “ezber bozma vakti”.

Yani, IŞİD karşısında Kürdistan, Kürtler ve Batı ile beraberlik…

Belki de bir hayal. Ama, Türkiye’nin esenliği için şart.

23.10.2014 15:01

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2096360)
Mücadele kültürünüze bakiyorumda, EZEL'i bana, beni de EZEL'e karsi kiskirtmaya calisiyorsunuz. Bizler savasirken yigit, tartisirken anlamli, düsmana(size) karsi yaklasirken bile onurumuzdan en ufak taviz vermeyiz,sonu ve sonuclari bize ölüm getirse bile onurumuzu muhafaza etmek tüm ölümlerden üstündür.

siz ise, akli sira kahpece ve kallesce, insanlari birbirinize düsürme planlari yaparak ve bununla baglantili,ölmüse ve insan yakinlarina chat gibi iletisim araclarini kullanarak cirkince hakaret edebilen ve toplum icerisinde hicbir vasfi olmayan asagilik-karaktersiz kisilersiniz. daha önceki yorumlarimda yazdigim gibi, bunu sakin hakaret veya agir itham olarak algilamayin, bu ithamlarin hepsi sizin genel özetiniz.

Bildigin gibi bosphorus-pucugum, crs79 nickimle seninle tartismaya girmistik. icindeki inanc-Irk ve cinsiyet düsmanliginin verdigi cirkinlikle iliskili mide bulantisi, beni farkli düsüncelerin söz konusu insanlarini tanimaya ve tutumlarini yakindan icnelemeye itmisti.
Evet, Öcalan'i tanidim. Öcalan'in 1 yillik düzenli görüsmelerini,haberlerini ve tutumlarini daha da yakindan takip etme firsati buldum. Her okuyusumda Öcalan'i, Cüneyt Özdemir, Ahmet Hakan, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali, Nuray Mert, Dogu Ergil, Cengiz Candar, Oral Calislar ve bunlar gibi bir cok Türk aydinin nefret etmeyip aksine sizin icin "lan bu insanlar neden nefret ediyo" meragimi gidermek icin irdeledim. Sonuc ne cikti biliyor musun?
Evet yanlis duymadin,silahli halk ayaklanmasi bir ülkenin cöküsü demek.Halki silahlanan bir ülke ve karsi silah kullanan bir devlet... Tipki Misir, ve Kuzey Afrika ülkeleri gibi, halk ayaklanacakti!.
Elbette, o halki sokaga döker ve Türkiye Cumhuriyetini tarumar ederdi bu tartismasiz. Öcalan ise aksine, 15 eylül'e kadar AKP'ye aklini basina almasini söyledi.AKP ne yapti? Cark etti ulan cark etti, dansöz gibi kivira kivira siyaset yapti ;))

Uno bu sapsalin oyunua gelmedin, bravo sana!
Birde bu bosp denilen korkak, turkce bilmeyen birine birşey okutmaya çalışıyor, bunun sebebini anlayan oldu mu? Ben bir anlam veremedim?

Man_Bey 23.10.2014 15:38

yalanlariniz pek mantikli olmuyor.

pkk-pyd pesmergeleri kabul etmemisti kobanide.

türkiye ve barzani pesmergeleri dayatti ve sonunda pkk-pyd u-dönüsü yapip kabul etti.

kabul etmese dayanacak gücü kalmadi isid hepsini temizlemek üzere.

https://www.youtube.com/watch?v=xPT_Z1KruiM

Bosphorus_ 23.10.2014 21:07

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2096316)

2.ye geciyorum ...

Ben degilsem kendini _EZEL_'e pazarlayacak misin peki?

Paranoyak gtveren.

Bosphorus_ 23.10.2014 21:09

Zitat:

Zitat von ___EZEL___ (Beitrag 2096374)
Uno bu sapsalin oyunua gelmedin, bravo sana!
Birde bu bosp denilen korkak, turkce bilmeyen birine birşey okutmaya çalışıyor, bunun sebebini anlayan oldu mu? Ben bir anlam veremedim?

Seni boyle yalan edecegim yillar boyunca. Apo sevdalisi pis kokusmus terorist.

Bosphorus_ 23.10.2014 21:12

Nesrin, ve diger teroristler geberdi, zaten bk icinde yasiyorlardi simdi daha berbat bir yerdeler. Turkiye'deki tum PKK'lilari Kobane'ye surmek gerek. Dinsiz PKK'nin hakkindan imansiz ISID geliyor.

Kaslari alinmis Unos, halen buradasin len, hani savasmaya gidiyordun? Para mi dileniyorsun ondan bundan halen? Sen klavye arkasindan mizmizlanirken ISID PKK'lilari dudukluyor Kobane'de. Biraz videolarini gormek ister misin? ;)

uno 23.10.2014 21:20

Anadolu adami yigit olur bosphorus, sözünün eri olur. Sen ise korkak,dönek ve karaktersizsin. Lütfen bunlari haksiz itham olarak alma,verdigin sözleri yerine getirmedigin icin vardim bu kaniya. Karaktersiz sanal faresi ;)

Nesrin yasiyo

http://www.gazetehaber7.com/haber/ba...si-ypjli/1454/

Zitat:

Zitat von Bosphorus_ (Beitrag 2096400)
Nesrin, ve diger teroristler geberdi, zaten bk icinde yasiyorlardi simdi daha berbat bir yerdeler. Turkiye'deki tum PKK'lilari Kobane'ye surmek gerek. Dinsiz PKK'nin hakkindan imansiz ISID geliyor.

Kaslari alinmis Unos, halen buradasin len, hani savasmaya gidiyordun? Para mi dileniyorsun ondan bundan halen? Sen klavye arkasindan mizmizlanirken ISID PKK'lilari dudukluyor Kobane'de. Biraz videolarini gormek ister misin? ;)

Bosphorus_ 25.10.2014 03:18

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2096401)
Anadolu adami yigit olur bosphorus, sözünün eri olur. Sen ise korkak,dönek ve karaktersizsin. Lütfen bunlari haksiz itham olarak alma,verdigin sözleri yerine getirmedigin icin vardim bu kaniya. Karaktersiz sanal faresi ;)

Nesrin yasiyo

Yani para dilendigin kisiden para koparip tatil yapamadin diye Kobane'de dayak yiyen yandaslarini yardima gitmiyorsun? Seni donek webcam sapigi seni :)

Nesrin'e soyle gitsin Kobane'ye. Gecenlerde nette her yerde yerlere serilmis PKK/YPG lesleri gordum aralarinda kadin teroristler de vardi ama secemedim bu olup olmadigini, yuz filan kalmamis dagilmisti.

25.10.2014 10:14

Tartisma!

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2096360)

Bazen insan,karsisindakinin kurdugu yanlis bir cümle üzerine sekillenip,kizginlik halinde bir takim seyler sarfedebilir,heleki ideolojik düsmanlariyla tartisrken birden ortaya cikarsa bu durum,dogal olarak bir takim seyler genelleme yapilir..Fakat her genelleme,her soyut kavram dogru olmayabilir..Ayrica uno beni bilmez,ama eger uno,tanidigim aile cevresinin üyesiyse,dolayli olarak ben onu bilirim..Iyi bir aile cevresine sahip olan ve degerli kisilikler yetistirmis,hep mazlumun yaninda olan cok sosyal bir aile olarak tanirim...Bosp adli insanlik düsmaninin yaratmak istedigi oyuna,uno gelseydi bile,ben gelmezdim..Gerci benim gibi insanlar bilirki,bir mücadele icindeysen eger,dönem dönem dost bildiklerinde,sana karsi yanlis davranabilir veya yanliz birakabilir.Fakat;bizi kusatan tüm cirkinliklere ragmen,dostlar mutlaka ortak dogrularinda birlesir...Birlesmesede,"ille dostun bir tek gülü" der sineye ceker,bildigimiz yolda gerekirse yanliz yürürüz..Bosp adli üye;senin masken bu nickle yirtildi,nemenem bir mahlukat oldugun ortaya cikti,bence iyisimi,sen kuyrugunu bacaklarinin arasina al git burdan,milyonlarca chat sayfasi var,Isid propagandani git oralarda yap,burda migde bulandirici olmaya basladin....

Bosphorus_ 25.10.2014 11:21

Zitat:

Zitat von ___EZEL___ (Beitrag 2096524)
Bazen insan,karsisindakinin kurdugu yanlis bir cümle üzerine sekillenip,kizginlik halinde bir takim seyler sarfedebilir,heleki ideolojik düsmanlariyla tartisrken birden ortaya cikarsa bu durum,dogal olarak bir takim seyler genelleme yapilir..Fakat her genelleme,her soyut kavram dogru olmayabilir..Ayrica uno beni bilmez,ama eger uno,tanidigim aile cevresinin üyesiyse,dolayli olarak ben onu bilirim..Iyi bir aile cevresine sahip olan ve degerli kisilikler yetistirmis,hep mazlumun yaninda olan cok sosyal bir aile olarak tanirim...Bosp adli insanlik düsmaninin yaratmak istedigi oyuna,uno gelseydi bile,ben gelmezdim..Gerci benim gibi insanlar bilirki,bir mücadele icindeysen eger,dönem dönem dost bildiklerinde,sana karsi yanlis davranabilir veya yanliz birakabilir.Fakat;bizi kusatan tüm cirkinliklere ragmen,dostlar mutlaka ortak dogrularinda birlesir...Birlesmesede,"ille dostun bir tek gülü" der sineye ceker,bildigimiz yolda gerekirse yanliz yürürüz..Bosp adli üye;senin masken bu nickle yirtildi,nemenem bir mahlukat oldugun ortaya cikti,bence iyisimi,sen kuyrugunu bacaklarinin arasina al git burdan,milyonlarca chat sayfasi var,Isid propagandani git oralarda yap,burda migde bulandirici olmaya basladin....

Halen bir kancik gibi baskasinin mesajini alinti yaparak benden bahsediyorsun sonra da ''bana cevap yazma'' diyorsun, erkek gibi mesaj mesaja tartisamiyorsun.

Bir kere daha soruyorum, PKK bir teror orgutu mudur degil midir?

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 13:04 Uhr.