Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Lifestyle (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=391)
-   -   Was denkt ihr gerade? (http://localhost/forum/showthread.php?t=8400)

timeraiser 07.04.2015 12:45

****I like*****

07.04.2015 14:06

Indik Rumu (Balkanlar ve Anadolu'yu) kisladik
Cok hayiri serr isledik
Üc bahar geldi gecti
Göctük ellhamdüllilah

Taptugun (Taptuk Emre) tapusinda
Kul oldum kapisinda
Yunus miskin cig idik
Pistik ellhamdüllillah...

07.04.2015 14:29

Genug Pause gemacht. Die Arbeit macht sich auch nicht von selbst. Ich muss jetzt mal bisschen was machen :)

07.04.2015 17:44

Gün bitiyor is bitmiyor.. Aslinda aksam vakti benim vaktim. :)

07.04.2015 17:46

Nasipin varsa gelir Hint'ten Yemen'den, nasipin yoksa ne gelir elden? Dayak bile nasipsiz yenmezmis :D

07.04.2015 17:48

Hint'ten Yemen'den...

Bir yanim Acem'den, Cin'den görünür
Bir yanim deryada calkanir simdi...

Asktan, nasiptten Nazim Hikmet'e güzel bir gecis... O bir gercek Osmanli torunuydu. Babasi Selanik eyaletinin en son valisi idi..

SevtapTuran 07.04.2015 18:18

Zitat:

Zitat von timeraiser (Beitrag 2111732)
****I like*****

Eminmisin? :)

Sonuna kadar dinlemedin sanirsam :D

07.04.2015 23:01

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır...
Dostoyevski

timeraiser 09.04.2015 01:48

*lol* hayır, yarısına kadar!

Sildim ište :P

Sen destekliyousun? Hanki haklar kısıklandı mı? Frag mal die Presse um ihre Freiheit. Schreibe mal in deinem Blog etwas schlechtes über Erdoğan. Wenn du danach deine Strafen zahlst oder sogar absitzen musst, dann weisst du, was sich änderte ;)

http://www.spiegel.de/schulspiegel/e...a-1018993.html

http://www.zeit.de/politik/ausland/2...ner-festnahmen

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2111746)
Eminmisin? :)

Sonuna kadar dinlemedin sanirsam :D

09.04.2015 09:31

Hier ist es ja richtig schlimm geworden. So was von heruntergekommen! Ob ich überhaupt noch hier reinschauen möchte?
Hier sind nur noch Zuhälterverschnitte und billige Tussen hier unterwegs. Die Menschen mit Klasse scheinen von hier einen weiten Bogen zu machen.

09.04.2015 09:36

Ich glaube ich werde mal eine Auszeit machen. Oder zumindest mal eine Weile nicht mehr im Forum schreiben.

09.04.2015 10:27

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2111795)
Forum simdi en güzel dönemini yasiyor, pisliklerden arindi.

Bu foruma kavga etmek icin mi geldiniz yoksa düsünce alisverisinde bulunmak icin mi?

Esas simdi düsünceleri yazma zamani, düsünce alisverisi yapma zamani!!!

Normalinde öyle, görelim bakalim :)

09.04.2015 11:07

Öyle diyorsun da ama burda düsünce özürlü, baskalarinin fikirini tahammül bile edemeyem, tartismalari iftiralarla, yalanlarla dolanlarla sulandiranlarin haddi hesabi yok ki Banu!

Ondan sana Yasar Kemal'in degimi ile söyle yaziyim. Iyi insanlar güzel atlara binip gittiler. Bize de demirin tuncu, insanın piçi kaldı.
Forum icin de bir nevi gecerli.

Aslinda cok yazik. Tartisma kültürü ve dogru iletisim kurmak cok önemlidir insanlar arasi diyalogta.

09.04.2015 13:05

Türkiye'de ki kediler AKP'li. Hep secim günü trafolara girip ceyranlarin kesilmesine sebeb oluyorlar.
Baska türlü onlarin davranislarinin izahi olamaz :D

09.04.2015 13:18

Allah'im ya Rabbi'm, sen akil ve sen fikir verer. Cahil kullarindan sana siginirim

Caka_Bey 09.04.2015 16:06

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111799)
Öyle diyorsun da ama burda düsünce özürlü, baskalarinin fikirini tahammül bile edemeyem, tartismalari iftiralarla, yalanlarla dolanlarla sulandiranlarin haddi hesabi yok ki Banu!

Ondan sana Yasar Kemal'in degimi ile söyle yaziyim. Iyi insanlar güzel atlara binip gittiler. Bize de demirin tuncu, insanın piçi kaldı.
Forum icin de bir nevi gecerli.

Aslinda cok yazik. Tartisma kültürü ve dogru iletisim kurmak cok önemlidir insanlar arasi diyalogta.

Biz burdayiz seyrangah, gelsin keyfimizi bozsunlar, bozabiliyorlarsa...

sana tahammül göstermeyenlerin karsisinda bende varim..

09.04.2015 16:33

Zitat:

Zitat von Caka_Bey (Beitrag 2111813)
Biz burdayiz seyrangah, gelsin keyfimizi bozsunlar, bozabiliyorlarsa...

sana tahammül göstermeyenlerin karsisinda bende varim..

Sagol varol gardas :)
Eden kendine eder demisti Mevlana.

Kendini bilen zaten böyle ucuz entrikalara basvurmaz. Kücük insanlar kisiyle büyük insanlar isiyle ugrasir derler ya. Bunu okumak güzel bir sey ve senden okumak daha da bir ayri
deger katiyor buna..

09.04.2015 19:57

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111803)

kan yemek, icmek islam dininde HARAMDIR (en az domuz yemek kadar haramdir)
insan insani yiyince, dogal olarak kani da yedigine göre
bu durum yani bu müftünün söyle denilen cümle "SACMA"

hem bunu hangi kaynaktan buldun?

bulutlar yesil renk desem, simdi inanacakmisiniz :)

09.04.2015 20:50

uygun ilik bulundu

Liste der Anhänge anzeigen (Anzahl: 1)
Arkadaslar kisa zaman önce burda bu kardesimiz icin haber yayinlamistim,

Allaha sükürler olsun ki ,bu 3 cocuk annesi olan kardesimize uygun ilik bulundu :)

http://www.lokalkompass.de/luenen/le...e-d533866.html

09.04.2015 21:07

Tepki toplayan fetva: Erkek açlık çekiyorsa karısını yiyebilir

İran haber sitesi Al Aram’da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah yayınladığı fetvada "Bir erkek şiddetli açlık çekiyorsa karısını veya karısının vücudunun çeşitli parçalarını yiyebilir" dedi.

Fetvanın, kadının kurban edilmesi ve kocasına itaati ile kadının erkeği ile bir olma isteğine kanıt olarak yorumlandığı bildirildi.

Suudi Arabistan Müftüsü’nün fetvası sosyal medyada ve Ekşi Sözlük'te büyük tepki yarattı. İşte o yorumlardan bazıları:

-ben de kadın budu köfte, dilber dudağı, hanım göbeği filan nerden gelmiş diye düşünüyordum, böylece merakımı gidermiş oldum.

-kadın budu köfte hiç bu kadar gerçek olmamıştı.

-kotan odabaşoğlu ‏@kotanodabasoglu

-Hocam çok acıktım hatunu rosto yapıcam 1. Caiz midir ? 2. Neresinden yameye başlamalıyım ? 3. Yanında ne içmeliyim ?

Bul Beni ‏@adimgaravel

Suudi müftüsü şiddetli açlık halinde karınızı yiyebilirsiniz diye fetva vermiş. Etine dolgun kızlar eklesin.

09.04.2015 21:12

Bazi meczuplar kadinlari dövdüler, sövdüler, yerdiler, astilar, kestiler, tecavüz ettiler, tasladiar.... Yani yapmadiklari bir sey kalmamisti, bir yemeden haric. Artik ona da kilif uydurdular ya, aklima hayalim sasiyor..

Ben bir kadinin saci bile kiriliyor gerisini sen düsün oglum diyorum ve saygi deger birisi ise, neler düsünüyorum.

Kirici olmamak icin neler yapilmamasi gerektigini düsünüyorum.

Bunlar neler düsünüyor! Erkek olmak gercekten zor, ama bunlari görünce erkeklikten utanacak bir durum yasiyorum.
Allah bunlari bildigi gibi yapsin..

09.04.2015 21:30

Karnim acikti yaw, bi kadin budu mu yesem :D

09.04.2015 21:44

Fena grip oldum, kafatasim catliyor ve agzimi zor aciyorum, sesim de gitti.. Birazdan galiba bende gidecegim :D
Ne bicim havaysa bu hava...

Caka_Bey 09.04.2015 22:46

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111814)
Sagol varol gardas :)
Eden kendine eder demisti Mevlana.

Kendini bilen zaten böyle ucuz entrikalara basvurmaz. Kücük insanlar kisiyle büyük insanlar isiyle ugrasir derler ya. Bunu okumak güzel bir sey ve senden okumak daha da bir ayri
deger katiyor buna..

önemli degil kardesim, sen iyi ol yeter. burada gidecek varsa onlardir, biz niye rahatsiz olup gidiyoruz! rahatsiz etmeye calisirlarsa burdayiz bir daha denesinler..

bu arada gecmis olsun, umarim cabuk iyilesirsin.

Caka_Bey 09.04.2015 22:48

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2111820)
Arkadaslar kisa zaman önce burda bu kardesimiz icin haber yayinlamistim,

Allaha sükürler olsun ki ,bu 3 cocuk annesi olan kardesimize uygun ilik bulundu :)

http://www.lokalkompass.de/luenen/le...e-d533866.html

bulunduguna sevindim hayirli olsun...

insanlari cok önemsiyor, seviyorsun galiba?

10.04.2015 15:16

Zitat:

Zitat von Caka_Bey (Beitrag 2111834)
önemli degil kardesim, sen iyi ol yeter. burada gidecek varsa onlardir, biz niye rahatsiz olup gidiyoruz! rahatsiz etmeye calisirlarsa burdayiz bir daha denesinler..

bu arada gecmis olsun, umarim cabuk iyilesirsin.

Sagol varol kardes bu güzel sözlerine.
Batil gider hak kalir. Biz burdayiz daha henüz :)allahi hicte cabuk iyilesecege benzemiyorum. Batil gider hak kalir. Biz burdayiz daha henüz :) Sesim gitti, öksürüp duruyorum, iyi dileklerin icin de tessekürlerimi arz ediyorum.

10.04.2015 15:30

Yalandan kim ölmüs ki diyorlar? Dogrudur! Yalandan beden ölmez..
Ama gönül ölür, dostluk ölür, güven ölür, insanlik ölür...

10.04.2015 15:46

Es gibt viel zu tun, nichts wie weg :) Der letzte Urlaubstag praktisch :D
Ah egal mache ich halt am Montag fertig :)

Caka_Bey 10.04.2015 16:55

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111840)
Sagol varol kardes bu güzel sözlerine.
Batil gider hak kalir. Biz burdayiz daha henüz :)allahi hicte cabuk iyilesecege benzemiyorum. Batil gider hak kalir. Biz burdayiz daha henüz :) Sesim gitti, öksürüp duruyorum, iyi dileklerin icin de tessekürlerimi arz ediyorum.

Estagfurullah.

Hastalandigimda aklima Yazar'in dedigi gelir; Sagliginda sagliligin hakkini veriyor muydun? Sagliginda mutlu muydun?

Bu aklima gelince hasta degilmisim gibi yasamaya calisirim...

10.04.2015 19:40

Zitat:

Zitat von Caka_Bey (Beitrag 2111835)
bulunduguna sevindim hayirli olsun...

insanlari cok önemsiyor, seviyorsun galiba?

evet ama INSAN olani,

insan kiliginda dolasan mahluklari da iki kasunun arasundan furiyrim :)

Lara_ 10.04.2015 21:40

Bir şey söyle, sözü aşsın öze değsin

Lara_ 10.04.2015 22:10

https://youtu.be/zTE5HT75FKY
Çok geç oldu belki de düşündük taşındık
Bir çok şeyi birbirimizden sakındık
Bir şey eksik cümle de
Yüklem mi özlem mi sakladığın şey her neyse beni üzer mi?

Öyle çok şey var ki içimde
hep sustuk konuşmak yerine
Konuşmadığımız her ne varsa
Seninle sakladım gözlerimde

Ne olur sende fazla üzülme
Hep kendi kendine yenilme
Konuşmadığımız her ne varsa seninle
Bir damla gözlerimde

Denizrocky 11.04.2015 16:25

Zitat:

Zitat von NurBanu (Beitrag 2111849)
evet ama INSAN olani,

insan kiliginda dolasan mahluklari da iki kasunun arasundan furiyrim :)

HEEEEYYYTTT!!!! :)

SevtapTuran 11.04.2015 22:38

Elin ogluna bakiyorum. Gercekten cok hosmus:) ilk defa gerci bakiyorum ama suan Danilo iyi güldürüyor. Ben neden türkiye asigi El oglu tanimadim :D

SevtapTuran 11.04.2015 23:12

Türkiyede yabanci ünlüler

Bu adami görünce kivanc tatlitug sandim. https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Damatlarin türkcesine, türkiye bilgilerine hayran kaldim

Elinoglu

Lara_ 11.04.2015 23:20

İkimiz birden ne zaman sevineceğiz,Nereye bakalım..

11.04.2015 23:45

Zitat:

Zitat von Caka_Bey (Beitrag 2111845)
Estagfurullah.

Hastalandigimda aklima Yazar'in dedigi gelir; Sagliginda sagliligin hakkini veriyor muydun? Sagliginda mutlu muydun?

Bu aklima gelince hasta degilmisim gibi yasamaya calisirim...

Vallahi kardes, bugün düz dösek baygin yattim. Esortmanim ter icindeydi, kafami kaldiramadim agzimi acamadim. Simdi de biraz gözlerimi yorup yatacacagim.
Evet insan sagligindan sagliginin kiymetini bilmesi lazim. Bugün cok farkli seyler yapacaktim ama kafami sagdan sola cevirmek bir bile sanki 7,4 marmara depremi olusturdu beynimde :D

11.04.2015 23:50

Bazi yazilari okuyunca aklima Süleyman Demirel aklima geldi. Bülent Ecevit ile ne duellolar yapmislardi bir zamanlar.

Bende burda bazi yazilari okuyunca ondan esinlerek sunu deyim. Ask_sehidi CHP gibidir.. Ölüsü bile %35 eder.

Imogdi 12.04.2015 12:42

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2111889)
Bazi yazilari okuyunca aklima Süleyman Demirel aklima geldi. Bülent Ecevit ile ne duellolar yapmislardi bir zamanlar.

Bende burda bazi yazilari okuyunca ondan esinlerek sunu deyim. Ask_sehidi CHP gibidir.. Ölüsü bile %35 eder.

harikasin aga ..CHP nin le$ i 35% eder ...

Imogdi 12.04.2015 13:26

I love my Peder ....der kauft mir eben alles ;)

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 09:10 Uhr.