Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 12.01.2019, 15:21
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Sanal fareleri hakaret edip bloklayinca bu konuyu acma geregi duydum

Herkes yediginden ikram edermis,
Vatanim dediginiz topraklari Osmanli feht etti,Yani Osmanlinin Tapulu vatanidir.dolayisiyle dedem atam osmanli olduguna göre benimde ve osmanliyi ata bilenlerinde vatanidir. Birde sahiplerine saygili davranan insan evlatlarinin.
Sayet tapanak edindiginiz M.kemal zan ettiginiz gibi kahraman olsaydi sizden bin misli daha kendisine hurmet eder severdim.Ne ne idugu ortaya cikmis bir ingiliz casusunu Türk milletine ata olarak kakalamaya calismislar siyonist ve sömürgeciler...Biraz gercek tarih okursaniz icinizde zerre insaf vatan perverlik varsa sizinda tepkiniz benden farksiz olacaktir...Buyrun okuyun..Yalan yanlis diyorsaniz dava edin dag basinda yasamiyoruz...

Not: hakaret etme cesareti olanlar özelime yazip adres isteyebilir.Aksi halde burda sanal farelik yapip hakaret edenlere ettikleri edecekleri hakaret ve küfürleri bin misliyle iade ediyorum.Saygi Saygi deger insan ogullarina olsun, seref yoksunlari benden uzak kalsin

Geändert von YigitAdam (12.01.2019 um 15:29 Uhr).
Alt 14.01.2019, 05:13
baktimkimseyok

Standard Ayni fikirdenim

Güzel bir yazi. Sahsen M. K. Atatürk icin kotü birsey diyemem cünkü yeterince arastirma yapamadim. Lakin benim baska bir sorum olucakti.

Acaba bir gün Osmanli Ailesinin fertleri tekrar bu topraklara geri döner ve Padisah ünvanini alirlar mi? Hani böyle Ingiltere´deki Kraliyet ailesi misali...

Bu konuda bir fikir sahibimisin?

NOT: Eskiden burda Chat´te milyon insan takilirdi ancak artik kimsecikler yok. Millet burda nasil birbiri ile sohbet ediyor?
Alt 03.02.2019, 19:33
__BIRESKIYA

Standard Saçmalama Hakkı;

Bu dünyada herkesin,her hangi bir konuda saçmala hakkı var ve bu hakkı kullanmalı bence.Fakat saçmalamanında birdozu olur,bir mantığı olur.Bu saçmalama yazısında malesef ben bu mantığı göremedim...
Benim bildiğim kadarıyla Anadoluya akın yapan ilk ''Türk'' kavmi kayı boyu değil,ondan öncede,gerek yeni yurtlar keşfetmek için,ipek yolu takibi üzerinden çeşitli moğol kabilelerin geldiği biliniyor.
Zaten Alparslanın Malazgirt zaferi diye yutturulan savaşın (Ki bu savaş,aslında yanlızca Alparslan ve 3 bin kişilik kuvvetin işi değil,mantığa ve savaş bilimine ters..) akabinde türkler yeni yerleşik bögelere yerleşip,ta osmanlının kuruluşuna kadar Anadoluda ki merkezi Devlet erkini elinde bulundurdu.Büyük İskender den sonra İran imparatorluğuna seferler düzenleyip,İran gibi bir ülkeyi yarı sömürgesi haline getirmiş,binlerce eser ve bilime olan desteklerinden dolayı iranlıların gönlünde farklı bir yer etmiştir.Aynı şekilde iran Selçuklular üzerinde bir etki bırakmıştır.Mesela Cami Farsça bir kelimedir,arapça mescid dir....Neyse bu kültürle ilgili konuyu geçerek asıl konu ya dönelim....
Yukarda anlattıklarıma ek olarak,Selçuklunun en güzel çağı Alaaddin Keykubat zamanıdır.Mevlana,Yunus Emre,Hacı Bektaşı Veli gibi büyük insanların var olduğu,Sufiliğin bir akım olarak dünyaya dağıldığı,hatta avrupada sofistike kelimesinin bile geçmesinin sağlandığı bir dönemdir...
Sonra Osmanlı olarak başlayan bir İmparatorluk doğmuş,bunlar her zaman Türk kelimesine ve kendilerine türk denmesine kızmıştır.Şu anda kullandığımız Türkçeyi,o zamanın KARAMANOĞULLAR'ına borçluyuz.Osmanlılar kesinlikle türkçe konuşmuyordu,bunu biliyoruz...Burdan bile osmanlıların benim atam olması imkansız diyebilirm....
Mustafa Kemal de Tıpkı diğer Osmanlı imparatorları gibi,Sırp,Yunan,Ukraynalı,Macar vb. Annelerden doğma kişiler olduğu için,bende milli anlamda Atam olarak görmeyebilirim.Fakat bilimsel olarak,geçmişte yaşayan herkes bizim atalarımızdır...Üzülerek belirtiyorum ki Osmanlılarda öyle ) Fakat son 300 yıl içerisinde,Türkiyede ki en en entellektüel önderlerden biridir.Yanlızca Entellektüel değil aynı zamanda pratik mücadele adamıydı da.Mesela Sümerlerle ilgili attığı adımlar,öyle küçümsenecek adımlar değil,bundan önce dünya Asurlulara kafayı yorarken,onun öncülüğünü başlattığı Sümerler araştırması,dünya tarih bilimine büyük katkı sağlamıştır.Şimdi biliyoruz ki hem dünyada ki dinlerin kökeni,hemde bilimin kökeni Sümerlerden başlayarak gelişiyor...
Bence sırf adam Ataist diye ona gıcık oluyorsunuz ama işin toplumu geliştirme yönünü hiç görmüyorsunuz...Sadece bir tane örnek; KADINA SEÇME VE SEÇİLME hakkı vermiştir.Bu olay bilhassa onun önderliğinde gelişmiştir...

Geändert von __BIRESKIYA (10.02.2019 um 15:40 Uhr).
Alt 12.02.2019, 02:22
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Sacmalamanin daniskasi böyle birsey olsa gerek...Osmanli atalarimin bazilarinin anasi yabanci oldugu icin, onlari Türklükten afaroz etmeye kalkan cahil cuhela,tapanak haline getirdikleri atalarinin , gercek tarihi bilgilere göre sadece anasinin gercek kimligini bilebiliyorlar.Pek tabidir ki, Tarih biliminden bicare zavalilar, bu gercegide görmezden gelip atalarina baba yamamak icin tarihi bile degistirmeye kalkmislar..Bu sacmaliklarina hicbir gercek tarih izin vermediginden, sacmaliklarini örtmek ezikliklerini Osmanliya iftira atarak dezenfarmasyona bas vururlar..21 y yilda bu sacmaliklara ancak ezikler inanabilir
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche