Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Unterhaltung & Fun

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.06.2009, 11:46
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 8

Eve vardigimda ben taksiden inerken, taksici bu kisa mesafe icin bana kizip arkamdan küfür etmesin diye
benden aldigi 50-ligi yavsakca bir siritisla gögüs cebindeki Maltepe sigarasinin icerisine sararak yerlestiriyordu.
Anam havalara ucmustu beni görünce.
."Oglum ogllumm sana gel bak ne yemekler yaptim..gel gel..ah asker
oglum"
Necla da o gün azicik ta olsa - normalden biraz daha fazla ileriye gitmeme müsaade etmisti.

Ertesi aksam da kayinpederim olacak morugun elini öpmeye gitmistim.Ilk sordugu seyleri tahmin edebilirsiniz
.
Kac tokat yedin?,Is, Magaza,Dükkan ne olacak, Ceyiz?, Baslik parasi kalkti ama, bende kalkmadi damaaatt!
Derken, aklima nedense Ali Sen geliyordu hep.Bu adam ortacagda yasiyordu hala, ve benim de bu isi en kisa
zamanda iyice bir rayina oturtmam gerekiyordu.
Zaman geciyordu..as time goes by.. yani..

Bir asker arkadasimi ziyaret edecegim diyerek, 2 gün sonra, Izmir hippodromunda elimdeki bir tomar parayi ilk
kuponda 6’liyi atlarin su siralamasiyla : Kartagena, Jolly-Bell,Golden-Boy,My-Horse,Kos-Atim ve HH-Boy’u 8 kez
banko bilerek .Iki bavul dolusu paraya cevirip Ziraata yatirmistim. Ertesi gün füme rengi bir Dogan SLX ile cis
taka ciss tak- müzigi de acmis bir sekilde , mahallemize zengin bir giris yaptim. Milletin gözü kalmasin diye,
isteyeni bindirmis, davul zurnacilara ve fakir fukaraya iyi de bahsis paralari dagitmistim “Altilida mali götüren
Zaman’
dim” artik.

Dügünümüzü 2 ay sonra yaptik.Bu zaman boyunca ise ben nasil bir is yapacagim diye düsünme firsati
bulmustum. Neclayla balayimizi Antalyada yapmak icin 8 saatlik yolculugu –seve-seve- cekmek
zorundaydim. Gerdegimizi ertesi gün, ikinci kez dönüp birdaha yasamamak icin, kendimi zor tutuyordum.
Gercekten de herseyin
ilki bir baskaydi ve bu öyle kalmaliydi.

Tatilimizin 3.cü günü ancak odamizdan disari cikip kumsala inebilmistik. Ve Neclamla döner dönmez beraber
kararlastirdigimiz Et ve lahmacun salonu-nu acmak hakkinda konusuyorduk ki, bir tuhafligin farkinda vardim.
Hani Gözlerinizin, beyninizden habersiz bazi seyleri farketmesi ve buna bir anda icgüdüsel bir sekilde aldiris
etmeniz gibi bir duyguydu bu. Bu önümüzde giden ve günes gözlügü satan seyyar saticinin ya bir ikizi vardi,
ya da Albay Jones’un sorgusu sirasinda arkasinda duran yaverinin ta kendisiydi. Tüylerim diken diken olmustu.

srck..

Alt 07.06.2009, 11:48
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 9

Ay sana ne oldu askim? Gözlerin faltasi gibi ve yüzün bembeyaz kesildi? Yok birsey hayatim...iyiyim
sanki..sanki..askeriyeden tarttistigim birisine benzettim su gözlük satan isportaciyi! Hangi isportaciyi
hayatim, su simitci cocuktan ve su iki bikinili kizdan baska kimse yok etrafimizda, hayrola kikir kikir
yoksa son 3 gün yatakta kalmak sana agir mi geldi ?..kikir kikir..haydi gidip ton balikli sandövic yiyelim
askim lütfeeeeen.
Tamam askim yiyelim!
Icime düsen kurt ufacik halinden devasa boylara ulasmisti ve
beni yavas yavas kemirmeye baslamisti bile. Hay aksi seytan..tam da isleri kelimenin tam anlamiyla
rayina koymusken bu da nereden cikti. Neclaya sandövicleri siparis edip beni 5 dakika kadar beklemesini
söyleyip restoranin arkasina gittim. Icim icimi yiyor kafamda senaryodan senaryoya sekiller ciziyordum.
Kafamdaki rejisörle basbasaydim..

Aklini kullan Zaman..aklini, bunlar senin neden pesini birakmiyorlar? Ve seni nasil buldular?
O yaveri kesin bulmalisin!Nasil bulacagim?Bul iste zaman ve mekanin senin icin ne önemi var?
Yok degil mi!Yok tabii..hadi cabuk ol! Lanet olsun..hah! Hah ne? Ya bence evvela bu adamin kaldigi
yeri bulmaliyim! Evet cok iyi iyisin iyi yoldasin..,devam devam! Ya acaba o muydu peki? Oydu oydu!
Lanet olsun..saat kac hmm 10:30..hmm..nerede kaliyordur bu pust..adi neydi..adi adi adi..Sam!.Yok
degil..! Evet evet Sam Summer M.A. Military Assistant- Adjudant Summer! Sam seni nasil bulacagim?
Hah evet ! Evet mi? Evet!

Kulagimi ceker cekmez..Neclayla plaja ayak basmadan önceki 2 dakikaya döndüm, otelin önündeki park
yerinde Sam agaclarin arkasinda bizim cikmamizi bekliyordu. Lanet olsun! Kuskularim teyit oldu böylece.

Sam’in izini bulmustum ve geldigi yöne dogru konsantre olarak 1 er 2 ser dakika öncelere giderek Sam’in
geldi güzergahi gerisin geriye buldum.Deniz ve mehtap sordular seni..neredesin? Rahmetli Tanju Okanin
sarkisi geldi aklima...neredesin Sami dam dam?. Mirildanirken bir anda Sam’in - Imperial Palace Otel-
inden ciktigini farkettim. Sam’in önümden gecmesini bekleyip resepsiyona gittim. Buyurun beyefendi!
diyen resepsiyoncuya “ Beyefendi sey ee Sam Summer beyefendi burada kaliyor sanirim, kendisini lütfen
arayabilirmisiniz? Ben rehberiyim. Genc resepsiyoncu: Hay hay efendim..ama Sam degil Sami beyi
diyorsunuz siz - Sami Summer - 321 no’lu odada kaliyor..ama az evvel cikti o, sey hem onun rehbere ne
ihtiyaci var ki? Sami bey süper türkce biliyor!!
....

follow me

Alt 07.06.2009, 11:56
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 10

.... Tesekkür ederek disari cikar cikmaz kendimi 321 numarali odaya isinladim.Sami mi!? vay adi köpek..
Sam diye bize yutturduklari adama bak
diye söylene söylene odasindaki herseyin altini üstüne getirerek bir
iz bir ipucu arayisina girdim.

Cok gizli, Private Zaman Gecer-in gözetilmesi
emri. 12-22-003./Albay J.E.Jones:

Yillardir arastirilan Konya ve civarindaki
ufo ve bellirlenemeyen cisimlerin sorusunun
cevabina cok yaklastigmizi varsaymaktayiz.
Gecmis yillarin Awacs ve bilumum havacilik
radarlarindaki bilgilerin degerlendirilmesi
sonucu,Zaman Gecer-in evinden ve kasabasindan
cesitli isik-hizi üstü izlerin oldugunu, ve
bu izlerin son hava-üssündeki izlerle ayni
olmasi kapsaminda, Zaman Gecer-in 24 saat
takibi ve bu denli hizli seyahatinin USA,
Nato ve Türk askeriyesi icin paha bicilmez
bir bilgi olmasindan ötürü sirrinin ögrenilmesi
ve ruslarin eline gecmemesi konusundaki tüm
gerekenin yapilmasi vur emri dahil olmak üzere
Askeri yardimcim Sami Summera tüm yetkilerin
verilmesi,,vs vs vs...//.....

Vay adiler! Demek öyle, zaman ve mekanda beni paradokslarin yarattigi tehlikeler degil, basit bir radara yakalanma
olayi ele verdi. Kirmizidan gecmis gibi bir his kapladi beni. Kafami buzdolabinin derin dondurucusuna sokmak
İstiyordum. Saat 11:23 dönme vaktim gelmisti. Saat 10:35’e geri döndüm. Pozitif düsün Zaman! Pozitifliginin a.q!
Sus adi rejisör..
kafamdaki sesle ugrasacak halim yoktu, ama o da olmasaydi kimin ve neden pesimde olduklarini
bu kadar cabuk ögrenemezdim. Hayatim neredeydin?Bak sandöviclerimiz geldi..sana kola söyledim. >Sagol hayatim!<

Sandövicimi yiyip kolayla agzimi calkalarken kafam tam devir calisiyordu.Bu isten cikabilecek miydim? Haydi askim, denize girelim!

no way out...

Alt 24.06.2009, 19:51
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 11

Denizin berrak sularinda yüzen Neclayi ,sahil kenarinda durmus ayak parmaklarima carpan dalgalari " haydi sen de gel..sen de gel" dercesine dokunup kacarlarken izliyordum. Ona gülümsedim.Gökyüzündeki tek beyazlik ucusan martilarin beyazligiydi, her taraf mavi ve mavinin tonlarina, deniz ise tok bir turkuaz renge bürünmüstü.

Bu ortam aslinda dimagimi cezbetmesi gerekirken, icim icimi yiyordu! Kimler tarafindan ve ne icin takip ediliyormusum megerse.Bir sigara yakip, Neclaya elimle "bir tur yapip gelecegim" isareti yaparak sahil boyunca zorsunarak yürümeye basladim.

Sahile bitisik iskeleye yanasan dalgic kursundan dönenlerin teknesinden bizim tarafimiza rüzgarin esinitisiyle gelen bu yazki hit parcaya - ritmik hareketlerde bulunan bronzlasmis turistlerin nesesine diyecek yoktu. Bir yandan bira icerken öte yandan da güle güle egleniyorlardi.Yasiyorlardi ve zamanda yolculuk yapabilmek gibi bayagi ve adi bir meziyetten cok uzaktaydilar.Hayatin tadini cikartiyorlardi. Onlar icin hersey bir kez oluyor yasaniyor ve bitiyordu.

Ben ise her gecen saniyenin arkasindan paranoyak bir tereddütle hatta bir tiksintiyle bakmaya baslamistim.

Iskeleye vardigimda, kaptan ve yardimcilari dalgic tüplerini ve scuba dalis takimlarini iskeleye istif ediyorlardi.Aniden kafamin icerisinde, beynimin kivrimlari arasinda bir kum tanesi büyüklügündeki fikrin dogusu,tüm dikkatimi toplamama sebep oldu. Aklimdan gecenlere ilk evvela kendim bile inanmak istememistim. Ben acaba bu kadar gaddar olabilecek miydim?

"kaptanim bu dalis malzemesini kiralamak mümkün mü acaba?"

Son bir nefesle bitecek bölüm-pek yakinda.
Alt 24.06.2009, 22:30
gelincik02

Standard Crazyyy :-D

basinc yükseldi birden=)

http://www.youtube.com/watch?v=Wvmwk...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YIvD9...eature=related
Alt 25.06.2009, 00:43
Benutzerbild von dekor
dekor dekor ist offline
Neuer Benutzer

Standard

http://www.youtube.com/view_play_lis...query=kamyoncu
Alt 25.06.2009, 00:53
gelincik02

Standard

Einfach geil Ich liebe verrückte Leute.
Alt 28.06.2009, 18:43
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 12

Kaptan Anthony Quinn-in biraz zayifiydi „Buyur ne istedin yigenim? “ derken, alnindaki ter damlaciklari güneste birer boncuk gibi parlarken, gercek emegin ve zahmetin otantik bir ispatiydi. Kaptan abi bu dalis takimlarini kiralamak mümküm mü acaba?! „Vallaha yigenim mümkün de, daha evvel dalmadiysan hic bir isine yaramaz.Dalis ekibinden evvela kurs alman ilazim!“ Yardimcisinin bana uzattigi reklam brosürünü tesekkür ederek alip oradan uzaklastim. Dalsana Diving Team 3 günlük Scuba kursu 230.-TL

„Dalis kursu mu? ben korkarim.Sen sonra anlatirsin!“ Neclanin gelmemesi tam istedigim seydi.Otelin havuzundaki iki günlük kurstan sonra, iskeleden de denize girerek ilk dalis tecrübemi kazanmistim. Suyla saka olmazdi. Gectigimiz 3 gün zarfinda, Sami Summer ise cesitli kiyafet ve degisik kiliklarda devamli etrafimdaydi. - Dalis ustamizdan karnemizi almistik. Malzeme odasindaki iki dalis takiminin eksik oldugunu farketmemislerdi.

O aksam Neclaya Istakoz yedik, normalden fazla beyaz sarap icirttigim Neclamin uykusu saat 10 demeden gelmis, odamiza cikmistik.Onu yataga yatirdiktan sonra sira veda mektubunu yazmaya gelmisti. Sevgili askim Necla..bu satirlari okuyorsan eger, bil ki seni daima sevdim….*** Mektubu yastigimin üzerine birakip sessizce kulagimi cektim ve ondan ayrildim.

Sami Summerin yataginin basucundan ona „geldim uyan! „ dedigimda, zavalli adamin kalbi duracakti neredeyse.“Be beni nasi nasil buldunuz..eähm..“ - Gevelemeyi birak! Sirrimin pesindesiniz biliyorum! Sana sadece bir kez soracagim! Pesimi birakabilecekmisin? Beni kaybettigini söyle..ya da sirrimin olmadigini! - Sami: Hayir inanmazlar! Ben olmasam bile baskasini gönderirler! - Sinirim had safhadaydi.
Madem öyle, gel o zaman benimle! Sirrimi aciklayacagim sana. Otelin arka kapisindan birlikte cikip iskeleye gittik. Orada daha evvel hazirladigim dalis takimlarini giydik ve suya atladik. “Sey..ne yapiyoruz burada ..hani bana sirrini anlatacaktin..pek iyi dalamam ben..“ Merak etmeyin Sami bey ! Bu ve tüm dertlerinden kurtaracagim sizi, dedikten sonra bir kolumu onun beline dolayip, öteki elimle kulagimi cektim ve 30 kilometre ötesine ve suyun 30 metre altina gönderdim ikimizi.

....nefes alamiyorum...son bir nefeslik..kaldi ...
Alt 28.06.2009, 19:02
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 13

Saminin gözleri maskesinin icerisinde faltasi gibi acilmisti ve suyun altinda bana bagirmaya calisiyordu.Tüpündeki hava ona belki ancak 2 dakika kadar yeterdi, sorunu bir kerede ve kesin bir sekilde cözmeliydim.Kaza süsü..süslerin en gaddariydi ve Saminin kelime-i-sehadet getiremeden öldügünü saniyorum. Ben ise 10 dakika sonra Saminin odasinda onun raporunda lehime yarayacak birtakim düzenlemeler yapip Neclanin yanindaydim.Veda mektubuma cok sükür gerek kalmamisti. Hersey istedigim gibi gelisiyor bu karasaban sona eriyordu artik. Sami Summer artik tarihti.
Yillar sonra..
Kac yildir normal bir hayat yasiyorduk.Ben ara sira at yarislari ve altili ganyan gibi birtakim sahsi meselelerimi daha rahat cözmek disinda zamanda yolculuk yapmamayi tercih etmistim.Necla ikizlerimizle mesguldü- Mahallemizin güzel bir binasinin altinda bir et ve balik restorani acmistik, kendi yagimizda kavruluyorduk. Ilk zamanlar, mahalleye dadanan siyah gözlüklü adamlari farketmemis gibi yapip, korkudan zamanda yolculuk degil, bisiklete dahi binmemistim.Albay Jonesun adamlarina yaptirttigi bu kontroller birkac yil sonra ancak sona ermisti.

Ben neden anlatiyorum bunlari size yahu!..Ha .tamam..simdi bakin, gecen ay mangalci olarak ise aldigimiz cocugun adi Samiydi... onu her cagirdigimda aklima Sami Summer geliyordu.Bu sizce bir tesadüf mü? Sami simdi de iceriden bana bagiriyordu „ Patron et yetmedi..patron iki kilo daha lazim patron! Tamam Samicigim bekle hemen haledecegim!
Hemen gidip dünden daha fazla et alip gelmeliydim za-Man "Sonun baslangici" 1
Kulagimi cekerek tekrar bügüne döndüm Müsteri sayimiz su son günlerde artmisti.Bütün suc, salak mangalcim Samideydi.Gecen doldurup yatirmadigim , ve cöpte buldugu altili ganyan biletimin tuttugunu herkese anlatmisti.Isler cogalmis simdi de et yetmemisti.

Son
Antwort