Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.04.2008, 00:27
unknown

Standard O halde Kuran a iman edin

Ve Masal anlatmayi terk edin !..
Yarin Kahf suresine bakip
senin Meshur Hadiscilerinin yedigi haltlara bakip Ibret ve dehset ile sarsilacagiz.

Allah Rahatlik versin !..
)
Alt 13.04.2008, 07:30
Benutzerbild von takanic
takanic takanic ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

BU haberi bir yerlerde görmüs ama nedense okumayi unutmustum. Buraya aktaran arkadasima tesekkür ederek bir kac cümlede ben eklemek istyorum.

Bilimle ugrasan insanlar bilim ve dini bir arada düsünemezler. Bilimin kurallari kesin oldugu gibi ayni zamanda degiskendir de. Dinsel ögretilere dayanildiginda bilimin ilerleyemeyecegini düsünürler. Mesela, Darwin teorisini ele alalim. Kisaca insanin soyunun maymundan türedigini, mutasyona ugrayip bugünkü insanin sekline büründügünü savunur. Zannedersem bu teoriye tüm ilahi dinler karsidir. Fakat bilim dünyasi bunun aksini ispat edene kadar bu teori var olacaktir ve incelenmeye, arastirilmaya devam edecektir. Nereden nereye geldim...

Esas konumuza dönecek olursak; bilim bazi bilimadamlarinin aklini aliyor ve onlari "iman" hususunda süpheye düsürüyor. Dogadaki en ince detay kiminin Allah inancini kuvvetlendirirken, kimininkini zayiflatiyor. Bunun da bir sebebi vardir mutlaka, ama bilimsel aciklamasini yapamayacagim. Sadece bu konuda bir iki örnek vermek istiyorum.

- Erdal Inönü

Babasi Ismet Inönü sayesinde rahat bir tahsil hayati yasamis olmasina ragmen, (Ankarada olmayan okul, o ailesinden ayrilmasin diye yapilmis) Türkiye nin sayili fizik profesörlerindendi. Bundan yaklasik 15 sene önce kendisine sorulan "Allaha inaniyor musunuz?" seklindeki soruya "Düsünüyorum, arastiriyorum" diye cevap vermnistir.

- Erol Köse
Müzik yapimcisi olarak tanidigimiz Erol Köse, aslinda bir göz doktorudur. Yaklasik 10 sene önce okudugum bir röportajinda bir göz doktorunun Allaha inanmamasinin mümkün olmadigini ifade etmisti.

- Ata Demirer
Kendisini pek sevmesemde, Beyaz in programinda kullandigi bir ifade beni etkiledi. Hobi olarak dalgiclik yapan ve sualtini inceleyen Ata Demirer "Su altinda Tanriyi görüyorum" ifadesini kullandi. Mecazi anlamda söylenmis bir sözdür, yanlis yöne cekilmesin lütfen.

- Carl Sagan, Astrofizikci
Bilgisine hayran oldugum bu bilimadami, Allaha inanmiyor. Evrenimizle ilgili her ayrintidan haberdar olan ve evrenin isleyisinin kusursuzluguna sahit olan Carl Sagan, buna ragmen bir ateist. Gerci son kitabi "Milyarlarca ve Milyarlarca" da "Din ve Bilim" üzerine bir makalesi var. Icinde ne yazdigini bilmiyorum. Kitabi bulamadim bir yerde. Belki yillar sonra imana gelmis olabilir :-)

- Kaptan Cousteau
Gectigimiz yillarda ölen bu meshur denizci, Akdeniz in bir yerinde tatli su ile tuzlu suyun birbirine karismadigini gözlemlemis, bunun Kuran da isaret edildigini ögrenince imanini tazelemistir. Yalniz, bilinenin aksine Müslüman olmamistir.
Alt 13.04.2008, 07:36
Benutzerbild von takanic
takanic takanic ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hem seviyorum, hem kiziyorum

Bekir Coskun yazi dilini begendigim bir yazar. Ancak bazen böyle olur olmadik duygu sömürüsü ürünü yazi yazmasina sinir oluyorum.

Bir ara Pako dan baska bir sey yazmazdi. Ikrah etmistim artik. Pako öldü, bu sefer "Pako dan mektup" gelmeye basladi! Neyseki su siralar fazla mektup yollamiyor :-)
Alt 13.04.2008, 10:59
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Selam Kardes

Güzel katkilarin icin T$K ederiz.

Bazi artniyetli bilginler,hayati yaratandan soyutlamak istemislerdir, buna binendirki dinle bilim birarada gelisemiyecegini insanlara lanse etmeye calistisalarda,gelisen bilim zerreden kürreye yaratanin imzasinin nakis nakis islendigini kesf edince, onyargisiz bilginler yaratan demeye mecbur kalmislardir.
Gercek ilahi din düsünmeye evreni arastirmaya ve nihai neticeyi vaaz ederken bilim, hipotezlerle teoiri ve kesiflerle neticeye varmayi amaclar.Einsteinin"Allah`siz bilim topaldir"sözü yerinde bir tesbittir. dinin ilahi pusula kabul edilmesi halinde biliminde mutlak bir ahlaki olusacak insanlik bilim barbarlarinin kanli icatlarindan kurtulacaktir.

Sygl
Alt 13.04.2008, 12:18
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Iman Bir Bütündür,Imanin $artlarindan

Peygamberleri cikarmaya ugrasip, postaci kategorisine indirenlerin samimiyetine güvenilmez.

hosca kalin
Alt 13.04.2008, 13:03
unknown

Standard Kuran Suresini Kirmiziya boyayan

Sabalak..
Seyhinin Üfürügünü din mi sanirsin ?..
Alt 13.04.2008, 13:07
unknown

Standard ama Peygamberi beser seviyesinden

Ilah seviyesine yükseltenlerin imanlarina güvenilir..
öyle mi ?..

Dostum Sana Kuran ögretecek degilim..
Kendin de biliyorsun ki:
Peygamber aldigi vahiyi insanlara bildirir.
Bunun da postacilikla alakasi yok..
Allah in Elcisidir.
Alt 13.04.2008, 13:11
unknown

Standard Gelenegin KEHF ASHABI ( Eshab-i kehf )

Hadis ilmi Buyurur ki:

Eshabi kehf, magara arkadaslari demektir.

Bu mübarek kimselerin isimleri, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernus, Debernus, Sazenus, Kefestatayyus ve köpekleri Kitmirdir.

Hz.Isa dan sonra, din düsmanlari cogalip, her tarafi fitne kapladigi zaman, Eshabi kehf, sarayda görevli iken, dinlerini korumak icin her seylerini terk edip, Efsus=Tarsustaki magaraya hicret ettiler. Eshabi kehfin bu serefe kavusmalari hicret ettikleri icindir. (Mektubat i Rabbani c.2, m.68)

O tarihte kral, Roma imparatorlarindan Dokyanus olup, zalim biriydi. Putlara tapardi. Daha sonra tanrıligini ilan etti. Putculugu kabul etmeyen müminleri, iskence ile öldürtüp, sehrin girislerine astirirdi.
Kral, bir ihbar üzerine, sarayda görevli, imanli genclerin durumlarini ögrendi. Onlari tehdit etti. Fakat onlar, putperestligi kabul etmeyerek, saray erkani icinde, Rabbimizin verdigi büyük bir cesaretle, “Ilahimiz, göklerin ve yerin Rabbidir” dediler. Kral, Ninovaya gidiyordu. Dönüsüne kadar, onlara mühlet verdi.
Bu esnada istisare edip, hicret imkani elde ettiler. Sehre yakin bir daga gittiler. Giderken, yolda Kefestatayyus ismindeki bir cobana rastladilar. Coban da iman edip yedincileri oldu.
Cobanin köpegi Kitmir de, bu gencleri birakmayip, arkalarindan takip etti. Köpek, salihlerin peslerinden gitmek sadakatini gösterdigi icin, (istisna olarak) Cennete girmekle sereflendi.
(Büyüklerin pesinden, yolundan giden de kurtulur)
Gencler, dagda, cobanin gösterdigi magaraya girip ibadet ediyorlardi. Yiyip iceceklerini daha tecrübeli olan Yemliha, kiyafet degistirip sehirden temin ediyor ve oradan bilgi getiriyordu.
Bu arada Dokyanus, Efsusta onlari aradi. Kactiklarini haber alinca, babalarina sordu. Onlar da, daga dogru gittiklerini söylediler. Dokyanus adamlari ile gidip, o magarayi buldu. “Burada ölsünler” diye magaranin agzini SIKICA kapattirdi.
Dokyanusun yakinlarindan iki mümin delikanli, bu genclerin kimliklerini ve baslarina gelen olaylari bir tasa naksedip, magaranin duvarina yerlestirdi.
Allahü teala genclere uzun bir uyku verdi. Üc asir uyuduktan sonra uyandilar. Kuran i kerimde buyuruluyor ki.

"Onlarin kalblerine metanet verdik. O yigitler (kralin karsisinda) ayaga kalkip, “Bizim Rabbimiz, göklerin ve yerin Rabbidir. Ondan baskasini ilah edinmeyiz” dediler." (Kehf 14)

"Biz, onlari (beden ve elbiseleri hic degismeden) uyandirdik ki, birbirine sorup hallerini bilsinler. (Allah in kudretine olan yakinleri artsin, nimetlerine sükretsinler.) Onlardan biri, “Ne kadar kaldık” dedi. “Bir gün veya daha az” dediler. (Uzamis sac ve tirnaklarina bakinca) “Ne kadar kaldigimizi Rabbimiz daha iyi bilir. Birinizi bu para ile sehre gönderin de, temiz yiyeceklerden erzak getirsin, dikkat etsin, kimseye bir sey hissettirmesin” dediler." (Kehf 19)
Bunlarin en olgunu olan Yemlihanin yine kiyafetini degistirip, kimseye bir sey sezdirmeden gidip ihtiyaclarini görüp gelmesini uygun gördüler.

Yemliha, Tarsusa gelince, sehri cok degismis buldu. Bir günde bir sehir nasil bu kadar degisir diye hayret etti. Nihayet bir firina girdi. Dokyanus zamaninda, onun adina basilmis olan altin parayi verince, firinci, bu adamin hazine buldugunu sanip hemen polise bildirdi. Yemlihayi tutup, “Buldugun hazineyi ver” diye tehdit ettiler. Yemliha ise, “Hazine falan bulmadim. Bu parayi dün evden aldim, bugün carsiya getirdim” dedi. Babasini ve tanidiklarini sordular. Yemliha söyledi. Onlar ise, “Burada öyle kimseler yok, sen yalan söylüyorsun” dediler. Cok SIKILDI. “Dokyanusa gidelim, o beni tanir” dedi. Onlar da “Dokyanus öleli üc asir oldu. Sen bizimle alay mi ediyorsun” dediler.

Padisahlari olan Salih Melik Tendrusa götürdüler. Bu padisah mümin idi. Yemliha, basindan gecenleri anlatinca, padisah, yakin adamlariyla birlikte, magaraya geldi, önceki halleri üzerine yazilan tasi okudu. Isimleri ve halleri anlasildi. Hepsinin boynuna sarilip, vedalastilar. Eshabi kehf de, tekrar eskisi gibi uykuya daldilar.

Eshab i kehf, Hz.Mehdi zamaninda uyanacak ve Onun askerleri olacaklardir. Hadis i serifte, "Eshab i kehf, Mehdi nin yardimcilari olacaktir" buyuruldu. (I.Süyuti)
Alt 13.04.2008, 13:15
unknown

Standard Kuran-i Hakim"in Kehf Ashabi

Rabbim Peygamberim e buyurdu ki:

De ki: "Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir." Onları ancak pek azı bilir, Bu sebeple onlar
hakkında bu bildirilenler dışında bir münakaşaya girişme ve bunlar hakkında hiç kimseye de bir şey
sorma!
( KEHF )

Bu kadar Kisa ve acisiz )

22- Ashab-ı Kehf"in sayılarında ihtilaf edenlerden bazıları: Onlar, üç kişidir, dördüncüleri
köpekleridir" diyecekler. Diğer bazıları da "Onlar, beş kişidir, altıncıları köpekleridir "
diyecekler. Her ikisi de bilinmeyen hakkında tahmin yürütmektir. (kimileri de "Onlar, yedi
kişidir; sekizincisi köpekleridir" derler. De ki: "Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir." Onları
ancak pek azı bilir, Bu sebeple onlar hakkında bu bildirilenler dışında bir münakaşaya girişme ve
bunlar hakkında hiç kimseye de bir şey sorma!
( KEHF )

Babababababababaabababababababbabababababababababa ..
Kuran Inkarcisi deccala bak...

Bu mübarek kimselerin isimleri, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernus, Debernus, Sazenus,
Kefestatayyus ve köpekleri Kitmirdir.

**

Babababababaabababababababababababa SATANIST e ba..

Bu isimlerini de biliyor sayilardan gectik..

Müsrikligin Peygamber düsmanliginin bu kadarina da pes dogrusu )
Alt 13.04.2008, 13:32
unknown

Standard Kimin icin Cuma namazi ?..

Bakiniz canim halkim bu kimin Icin Namaz kildigini söylemekten aciz olan saklabanlara..

Cuma Namazinda Allah rizasi icin Kildiklari iki rekat Yani Farz )

Geriye kalan 14 rekat ise bidat..
Yani bidatlarin Hakki 14
Allah in hakki 2

cuma nin farzindan sonra kilinan 10 rekat:
Bunun ilk dördü "Cuma nin son sünneti" Diye Dötten Uydurma bir adla kilinir.Ondan sonraki dört rekat
da " Zuhr- i Ahir " adiyla kilinmakta son iki rekat ise "vaktin sünneti" uydurma adi ile kilinmaktadir

)

Bunlara sorunca söyle geyiriyorlar .o)

" Eger cuma nin edasinda bir bozukluk varsa bu son kilinan on rekat o günkü ögle namazinin yerine
gecer.Cünkü Cuma yi kilmamis olanlar ögle namazini kilmakla yükümlüdür.Biz Isi garantiye alalim;Cuma
nin durumunda bir kusku varsa ögle namazini kilmamis duruma düsmeyelim...
"

Böyle bir herze yapilan eklemeden daha büyük bir suctur )

bir kere cuma nin durumunda bir kusku varsa on un iadesi gerekir
Gayet tabii hemen sorulmasi da gerekir )
Sihhat sartlari Vucut Bulmamis bir namaz nasil kilinabilir )

Ama bunlar soru sorani Kafir ilan eder .o)

Sihhat sartlari dogan Cuma namazi Kilinir.
Dogmazsa kilinmaz
Kilinmissa ögle namazi kilinmaz.
Kilinmamissa Ögle namazi kilinir.

Ögle namazi ise 4 rekattir )

bu arkadaslar hem bir yedek ögle namazi icad ederler hem de ona 6 rekatlik bir zam yaparlar :0)

Sonra da peygamberin sünneti diye kendilerini paralarlar )

Hacivat bile bunlar kadar komik olamaz )

Sevgili Halkim;
Bu arkadaslara Peygamber sünnetine kuran yoluna Dönün dediginiz zaman size " Reformcu " diyorlar )

Pekiiii Islam da Kuran a peygamber e taban tabana zit hurafelerle " reform " yapan bu sabalaklar degil midir ?..

Yorum sizin..

Hz. Ali nin Sehadeti ile bu reformlar Islam a sokulmus ve Seytanciligin karanliginda yol alinmistir.

O halde bu reformlari red ederek Kuran a O islam in temeline dönelim..
Antwort