Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.02.2015, 05:41
sarioglan

Standard PKK yandaşları TBMM'de 'Kürdistan' dedi, MHP'liler ayaklandı

PKK yandaşları TBMM'de 'Kürdistan' dedi, MHP'liler ayaklandı
HDP'li vekil Hüsamettin Zenderlioğlu'nun konuşması sırasında Türkiye'nin bir bölgesinden Kürdistan diye bahsetmesi Meclis'te gerginliğe neden oldu.
TBMM Genel Kurulu'nda, Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kurulması ve Askerlik Kanunlarında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yasa Tasarısı'nın görüşmelerinde "Kürdistan" tartışması yaşandı.
"KÜRDİSTAN'A 39 BİN MAYIN DÖŞENDİ"
HDP Grubu adına konuşan Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, Türkiye'de toprağa 1 milyondan fazla mayın döşendiğini belirterek, "Kürdistan bölgesinde bulunan güvenlik tesislerinin etrafına 39 bin mayın döşenmiştir" dedi.
"TÜRKİYE'NİN BÖLGELERİ BAŞKA BİR DEVLETLE BAĞDAŞMAZ"
Başkanvekili Meral Akşener, Zenderlioğlu'nun konuşmasını tamamlamasının ardından, Genel Kurul'da söz alan her milletvekilinin yemin ettiği Anayasa'nın 81. maddesine sadakat sorumluluğunu hatırlatmak istediğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir bölgesini başka bir devletle ifade edecek şekilde adlandırmanın milletvekili yemini ile bağdaşmayacağını düşünüyorum. Bu hassasiyetimi Genel Kurul ile paylaşmak istedim" dedi.
MHP'LİLER TEPKİ GÖSTERDİ
Ayağa kalkarak söz alan Mhp Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Zenderlioğlu'nun kullandığı ifadenin tutanaklara girmesini kabul edemeyeceklerini söyledi. Mhp Kocaeli Milletvekili Lütfu Türkkan söz alarak, "TBMM'de bulunan bir milletvekili olarak böyle bir aymazlığı asla ve kat'a kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum. Buna sessiz kalan güruhu da lanetliyorum. Bu lanet olası tavrı lanetliyorum" dedi.
Alt 11.02.2015, 08:41
Benutzerbild von selmad
selmad selmad ist offline
Neuer Benutzer

Ausrufezeichen

Ne inanmiyorum neden bukadar cok yaziyorsun ne demek o iyimisin?
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche