Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Computer, Internet & Technik

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.04.2010, 22:01
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen hoch Adobe Creative Suite 5 çıktı

Adobe Creative Suite 5 çıktı.

Adobe CS5 sürümünde Dreamweaverle artık joomla vb.. her türlü ön izleme, düzenleme yapabiliyoruz.Bunun gibi özellikler joomlanın ve phpnin ilerlemesinde katkı sağlayacağını düşünüyorum.Yeni sürümle birlikte yeni özellikler ortaya çıktı gerekli ek bilgileri şu sitelerden bulabilirsiniz:

Adobe+Dreamweaver CS5

Adobe CS5 Yeni Özellikleri İse Şunlar

1 Photoshop CS5 için içeriği algılayan bir doldurma aracı geldi. Kesilen objelerin oluşturduğu boşluk, çevre dokular kullanılarak otomatik olarak dolduruluyor.

Bu sayede elektrik direkleri, telleri, trafik tabelaları ve hatta uzak çekimlerde manzarayı bozan insanları kolaylıkla fotoğraftan çıkartmak mümkün oluyor.

2. Photoshop CS5'te dikkat çeken bir diğer özellik yüksek ISO değerlerinde oluşan gren'i oldukça düşük değerlere indirebilmesi oluyor.

3 Flash CS5 için iPhone derleyicisi sayesinde ActionScript 3 projelerinin iPhone üzerinde doğal uygulamalar olarak çalışması sağlanabiliyor.

4 Fireworks CS5'te obje boyutlarını sınırlandırmak, gradientleri düzenlemek ve özellikler altından fırça ayarlarını yapmak tek bir hareket ile mümkün.

5 Illustrator CS5'te 1, 2 ya da 3 noktalı perspektif yollar oluşturmak, bu sayede detaylı sahneler oluşyurmak mümkün.

6 InDesign CS5'te gelen katmanlar paneli metin, resim ya da şekilleri saklamaya, yeniden sıralamaya ya da kilitlemeye imkan tanıyor.

7 After Effects CS5'te objeleri kare kare maskelemekle uğraşmaya gerek kalmıyor.

Yeni Roto Brush aracıyla bunu otomatik hale getirmek mümkün. Şüphesiz bu yeni özellik After effects kullanıcılarının hayatını çok kolaylaştıracak. Saatler süren işler çok kısa sürede halledilebilecek.

8 Dreamweaver CS5'teki değişimler açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemleri kullananları çok sevindirecek. PHP desteği sayesiyle Joomla, Drupal ve Wordpress kullanıcıları Dreamweaver içerisinde test siteleri oluşturabiliyorlar.

9 Dreamweaver CS5'te sunucu kurulumu bile yapmadan çalışmaya başlayabilmek işleri çok kolaylaştırıyor.

10 Premiere Pro CS5' eklenen geniş destek sayesinde dijital kameralardan direkt sabit diske kayıt çok kolaylaşıyor. Sony XDCAM HD50 gibi modeller destekleniyor.
chip.
Alt 13.04.2010, 22:02
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Cs4 'e alışamadık daha 5 çıktı hayırlısı hadi bakalım.
Alt 14.04.2010, 20:07
Benutzerbild von derkahn
derkahn derkahn ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von fosfos Beitrag anzeigen
Kalpsiiz ben Commodore 64-le yaziyorum.1982de aldiydim.Mis gibi calisiyor. Ne o , zirt pirt güncelleme yap, yok sürüm hatasi, yok efendim, virüs mirüs
Aber wie oft hattest du Lesefehler mit der Datasette oder hattest du schon ein Floppylaufwerk? Und wie oft fandest du nicht das Programm auf der Cassette weil es nicht sowas wie ein Inhaltsverzeichnis gibt - das musste man sich mit Bleistift auf Paper anlegen.

Dann die ganze gecrachte Software im Kinderzimmer.
Antwort