Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 03.04.2014, 17:59
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von feyzade Beitrag anzeigen
hahahahaha, wie du
oh man. kennst du nicht die Redewendung: Damliya damliya göl olur?
tamam simdi anladim
Alt 03.04.2014, 19:06
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Öyle yazilar yaziyorsun ki, tebessüm etmemek imkansin. Allah razi olsun
zumindest ein mensch dem meine texte gefallen
Alt 03.04.2014, 19:10
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Ich bin nicht wichtig... icimden geldi yazdim.
jeder einzelne mensch ist wichtig aber trotzdem vielen dank.
Alt 03.04.2014, 19:33
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

ich hab heute einen artikel gelesen und dabei an oc erdal, imogdi, timeraiser und den rest gedacht.

Zitat:
Zorla gelinlik giydirip fotografini cekmisler.

Almanya'nın Hagen kentinde kendisine zorla gelinlik giydirenlerden davacı olan Türk, eski nişanlısı ve kendisine saldıran iki kişiyi mahkum ettirdi.

Düğün hazırlıkları yaptığı sırada evleneceği kişinin başka bir kadınla imam nikahı olduğunu öğrenen 29 yaşındaki Nazende K., nişanlısından intikam almak için tuzak kurdu.

Nişanlısı Mustafa P.’yi bir eve çağıran Nazende K., burada iki tanıdığıyla onu beklemeye başladı. İçeri giren adam, bir anda saldırıya uğradı. Nazende K. önce dayak attırdığı nişanlısına daha sonra düğünde giyeceği gelinliği zorla giydirdi.

İki kişi nişanlısını tutarken o da gelinlikli haliyle fotoğrafını çekerek bunu sosyal medyada paylaştı.

Gelinlik giydirdikleri 30 yaşındaki Mustafa P.'nin fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşan üç kişi; kişilik haklarını ihlal, adam yaralama ve onur kırma suçlarından 300 euro tazminat ödemeye mahkum oldu.

Hagen Mahkemesi’nde görülen davada, davacının Avukatı Jörg Tigges “Müvekkillim o gelinliği gönüllü giymedi. Zorla giydirildi” dedi.

300 euro öderim hepsinede gelinlik giydiririm. sonra fotolarini burada paylasirim.

ich find 300 euro ist sehr sehr günstig
Alt 03.04.2014, 19:34
tatlibela_84

Standard

okudum und dachte nur ... recht hat der mann ...

(Seçimde oy ve ötesinde görev almış bir arkadaşımızın sandığı neden yeteri kadar koruyamadıklarının altyapısını anlattığı okunması gereken bir yazı)

EVET ÜZGÜNÜM AMA AYNI ZAMANDA ÇOK SİNİRLİYİM VE SİZE KIZGINIM NEDEN Mİ, AKP NİYE KAZANDI MI? GELİN BEN SİZE ANLATAYIM...
Dün sabah akıllı telefonların gazabına uğrayıp 5'te kalkanlardan biride bendim sandığa Müşahit olarak gideceğim için, ne olmuş yani 1 saat az uyuduysan diyenlere bir cevabım var tabiki o 1 saat bütün gün algılarının çok açık olması için o kadar önemliydi ki, neyse burada kendi dikkatsizliğime kızmaya başlamıştım zaten. Kendi oy kullanacağım bölgeye çok uzak olmasına rağmen Oy ve Ötesi'nden gelen istek üzerine Zeytinburnu'nda bir sandıkta görev almayı kabul etmiştim sizlerin aksine Oy ve Ötesine kayıt olup kendi bölgenize yerleştirilemeyince vazgeçen ve Hatta hiç bi gönüllü olayım bıktım bu düzenden bir şeyler yapmalıyım demeyen SİZLERİN AKSİNE!
Sabah erken saatte sadece Telefonla konuştuğum Sayit bey ile buluştum emekli olmuş sayılabilecek ama hala oyalanmak için kendi işlerini ufaktanda olsa devam ettiren bir beyefendiydi evime çok yakın bir noktadan beni aldı ve Zeytinburnuna doğru yola çıktık, okula vardığımızda daha kimsecikler yoktu yakın bir zaman sonra Oy ve Ötesinden 20 kişi kadar insan geldi hepsiyle tanıştık neler yapacağımızı planladık ve bizim onlara destek olmamıza izin veren siyasi partilerinden bizler için hazırladığı resmi müşahit kartlarımızı aldık. Okulumuz yaklaşık 40 sandıklı büyükçe bir okuldu ancak biz sadece 20 kişiydik. Oy ve Ötesinden gelen okul sorumlumuz daha fazla gönüllü bulamadıklarını söyledi işte burada sizlere kızgınım.
Niye bir pazar o keyfinizi biraz bozmadınız neredeydiniz??? AKP nasıl kazanıyor diyorsunuz ben size söyliyeyim bizim 20 kişiyi zor topladığımız okulda onlar 200 kişilerdi!!!
Her sandıkta 3-4 görevlileri vardı Bir grup lise mezunu bile olmayan oraya 20TL karşılığı gelen kişi vardıki onlar dikkat dağıtıcılardı her daim olay çıkarıp bizim dikkatimizi dağıtıyorlar biz onlarla uğraşırken biraz daha eğitimli belki üniversite öğrencisi olarak gelenler ise deliler gibi sayım yapıyorlar çetere tutuyorlar kapıdan yaşlı kişileri karşılayıp onlara uzun kuyruklarda beklemesinler diye bir yer bulup oturtup onlar yerine sıraya giriyorlardı. Sıraları geldiğindede oy kullanıp dışarı çıkına kadar onlara eşlik ediyorlardı! Böyle bir durumda kime oy vereceğine karar verememiş emin olamayan kişiler bile AKP liler çok nazik insanlar bize yardım ediyorlar oyumuzu onlara verelim algısı çok başarılı bir biçimde yaratıyorlardı.
Peki siz ne yapıyordunuz evinizde oturmuş Tv karşısında yada internette salak salak sonuç bekliyordunuz aferin size!!!
Bir 3. grup ise avukatlarıydı sandık kurulunun en ufak bir şüphesinde hemen telefonla avukatlarını sandık başına çağırıp savunmalarını yapıyorlardı gerekirse 1 oy için sandığı komple bir daha saydırıyorlardı. Peki bizim adliyelerden yaka paça atılan tartaklanan avukatlarımız neredeydi sosyalmedya da paylaşılan o görüntülere lanetler okuyan sizler neredeydiniz??? Bilgisayar yada Tv başında dimi.... yada güneşli pazar'ın keyfini çıkartıp pazartesi iş planını düşünüyordunuz dimi.... Aferin size
Bütün bu arada derede bu görev adamlarını unutmayan kişiler devamlı bunları aç susuz bırakmamak için yiyecek içecek akın akın gelip AKP görevlilerine ve onlara destek olanlara dağıtılıyordu. Biz mi? Bizse 20 kişi birbirimize haber vererek 5 dk sandık başından korkarak ayrılıp çabuk döneceğiz diye boğazımıza dizilen tostlarla oradaydık, e tabi sizin evde yada sahilde yediklerinizde gözümüz yok Afiyet Olsun!!!
Bütün bu arada en az hile düzen üçkağıt oy kullanım sırasında döner diye Zeytinburnu'ndan Beyoğluna dönüp kendi oyumuzu kullandık ve hızla geri döndük o arada ne oldu / oldumu bilmiyoruz çünkü bizim yerimize bırakabileceğimiz birileri yoktu biz 20 kişiydik 20 Spartalı dimi sevmiştiniz o filmi....
Gelelim saat 17:00'a işte o an 200 olan sayıları 300'e çıktı daha fazla olay çıkartacak kargaşa yaratacak lise mezunu, işleri daha sıkı tutacak üniversite talebeleri ellerinde önceden doldurulmaya hazır şekilde hazırlanmış her türlü şikayet, çetere vs formlarıyla oradaydı. Tamda sizin ekran başında iyice sabırsızlanmaya bizim ise gecen 10-11 saatin üzerine iyice yorulmaya başladığımız dakikalardı onlar ne kadar heyecanlı dimi!!!
Esas kıyamet burdan sonra koptu defalarca sayılan pusulalar bir anda ortalıktan kaybolan mühürler, evet kaybolan oylarda, kaybolan resmi sonuç kağıtlarıda oldu evet bunların hepsi bizim suçumuz okulumuzdaki 40 sandığa sahip çıkmakta çok zorlandık ama sandık 40 biz 20 onlarsa 300 kişiydi... Ama bizim gönülleri bizimle olan onbinlerimiz vardı dimi GEZİ'de!!!
Saat gece yarısı 00:00'ı gösterdiğinde zaten AKP nin oyları okulumuzda en Yakın rakibi olan CHP'nin 1.5 katıydı bu onların galibiyetiydi ama biz yinede bize düşen 1 oyu bile kaybetmemek için orada zeka seviyesi makarna ve kömür olarak ölçülenler diye adlandırdığınız kişilerle tartışıyorduk! Onların zeka seviyesi öyle olabilir ama onların görev adamları vardı bizde ise sadece birşeyler yapmaya çalışan kişiler birde en zekilerimiz evde Tv başındaki SİZLER!!!
Başka bir sandıkta ise 2 tane gencecik Hukuk öğrencisi genç kızımızın üstüne yüründü Yasal Hakları olan Sandık sonuçlarından birer nüsha istedikleri için! Ama o iki kız varya evde maç izleyip PlayStationda kavga eden siz erkeklerden çok daha erkek çıktı!!! Zorla karakola götürüldüler 2-3 saat alıkonuldular ama ondan sonra bile geri geldiler dimdik bir şekilde ama onlar kızdı dimi pardon!!!!
Evet itiraf ediyorum 2 sandığa bakmaya çalıştım 1 sandığı bir oy bile kaptırmadan YSK ya götürecek araca kadar teslim ettim ama kimse olmadığı için elimden geldiğince baktığım 2. sandıktada bir şeyler döndüğüne eminim resmi sonuçları çalındı o sandığın elimde olan fotoğraflar var ama mühürlü sonuç nerede bulamadık...
AKP nasıl kazanır??? He canım He... Bak böyle kazandılar işte senin desteğinle sadece 1 oy verip hatta onu bile vermeyen yok ikametim yanlış yok sözüm vardı yok şehir dışındaydım yok bilmemne diyen sizler sayesinde! Ölüm hariç kimsenin mazeretini kabul edemiyeceğim! Yurtdışında yaşayan bir çok vatandaşımız bile gelip oy kullandı siz götünüzü kaldırıp 30-40 km gidip attılan oyları koruyamadınız. Ulan bu seçim yapılacağı 2 gün öncemi belli oldu ayarlasaydınız seyahatinizi işinizi ikametinizi vs nizi...
Tebrikler AKP bu kadar organize olduğun bu kadar oyunu koruduğun, bu kadar hile yapıp durdurulamadığın için TEBRİKLER !!!
VE SİZ, GÖNÜLDEN BİZE DESTEK VERENLER, KLAVYE KAHRAMANLARI, SANDIK BAŞINDA FOTOĞRAF ÇEKTİRİP BİR SANDIĞIN BAŞINDADA BEN DURAYIM DEMEYENLER, HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ SİZİ UNUTMAYACAĞIZ...
Okuyanlardan ricam şudurki; bu yazıyı paylaşın paylaşınki benim listem dışındakilerde utansın bugün değil ama yarın belkibir daha utanmak istemezler... Tabii bir yarın olursa..

**
İnan AKTAŞ
Alt 03.04.2014, 19:46
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Ja, ist schon eine witzige Geschichte, aber war klar dass dann solche Leute wie Tembelkiz_84, das ganze gleich in eine andere Richtung ziehen...
onun derdi baska.

rezil rüsva oldu. sie hat die ganze zeit einen auf ich bin neutral gemacht aber irgendwann ist sie geplatzt und jeder konnte sehen dass sie die ganze zeit gelogen hat.

ps. ich hab von anfang an gesagt dass sie eine fanatische chplerin ist und einfach nicht die wahrheit sagen will.
Alt 03.04.2014, 19:47
tatlibela_84

Standard

alla alla .. kemige cok merakli kisiler varmis burda...
ich poste etwas.. ohne auch nur den beitrag davor zu lesen.. aber schwups wird mir ein spruch gedrückt

wieso wurden manche nur mit so wenig hirn bestraft ?

anlamis degilim ...
Alt 03.04.2014, 19:50
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von tatlibela_84 Beitrag anzeigen
alla alla .. kemige cok merakli kisiler varmis burda...
ich poste etwas.. ohne auch nur den beitrag davor zu lesen.. aber schwups wird mir ein spruch gedrückt

wieso wurden manche nur mit so wenig hirn bestraft ?

anlamis degilim ...
also ich hab dir keinen spruch gedrückt sondern dich nur blossgestellt.

was hälst du davon dich für deine lügen zu entschuldigen?
Alt 03.04.2014, 19:56
Benutzerbild von STEPPENWOLF
STEPPENWOLF STEPPENWOLF ist offline
Benutzer

Reden

Was ich mich mittlerweilen frage ist viele Nicks manche haben, und wieviele sie zuvor verbraucht haben. :-D
Alt 03.04.2014, 20:19
1serce

Standard

http://www.postkartenparadies.de/images/rfd1655.jpg
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche