Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.06.2014, 17:56
Ask_Sehidi

Standard Manbee ile siyaset arenasi

Manbee,

damit wir uns nicht queerbeet durch alle Forumsbereiche durch ausbreiten, habe ich diesen Thread eröffnet. Das erleichtert mir auch das Nachverfolgen deiner Texte, wenn du denn welche schreibst. Womit wollen wir anfagen? Erdogan und die Ausplünderung des türkischen Staates im Gewand des imamischen Mantels?

Geändert von Ask_Sehidi (26.06.2014 um 18:03 Uhr).
Alt 26.06.2014, 18:20
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard punkt 1: türkiye herseyi satti mi?

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Manbee,

damit wir uns nicht queerbeet durch alle Forumsbereiche durch ausbreiten, habe ich diesen Thread eröffnet. Das erleichtert mir auch das Nachverfolgen deiner Texte, wenn du denn welche schreibst. Womit wollen wir anfagen? Erdogan und die Ausplünderung des türkischen Staates im Gewand des imamischen Mantels?
lass uns vorher noch folgende aussagen von dir klären.

Zitat:
AKP simdiye kadar Türkiye'de herseyi satti.
Zitat:
Istanbul'da ki kiz kulesini bile satiliga cikardilar.
Zitat:
Üretim olmadiktan sonra satarak bir yere kadar sicak bara gelir.
Zitat:
Türkiye'de üretim yok, üretim!
Zitat:
Herseyi ithal eden bir ülke olduk!
Zitat:
şimdi de bes diye bir şey çıkarmışlar. bireysel emeklilik sistemi. 100 liraya 25 lira devlet verecekmiş. gidin devlete para verin diyorlar kısaca. iyi kötü bilmem. zaten tartışması mevcut. ama benim aklıma ilk gelen bunlar ya batıyor yada parayı alıp kaçacak.
ich behaupte dass alle deine aussagen nicht wahr (gelogen) sind.

gerne können wir punkt für punkt abarbeiten.

fang am besten mit den ersten beiden aussagen an.

Zitat:
Zitat:

ps. küfür, hakaret, lan, oglum kullanmadan yazarsan seviyeli tartisma sürdürebiliriz.
Alt 27.06.2014, 13:22
Ask_Sehidi

Standard

Belirttigin sartlarina sen kendin uy yeter, senin sart kostugun benim hayat bicimin.

Dass die AKP nichts mehr zu verkaufen hat und sogar das "Familiensilber" verscherbelte, kann doch jeder sehen. Und eine Wirtschaft die nur auf Konsum ausgerichtet ist und nicht in der Lage ist zu prodzuzieren werden Bach runtergehen.

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
lass uns vorher noch folgende aussagen von dir klären.

https://www.google.de/?gws_rd=sslwww.

ich behaupte dass alle deine aussagen nicht wahr (gelogen) sind.

gerne können wir punkt für punkt abarbeiten.

fang am besten mit den ersten beiden aussagen an.

ps. küfür, hakaret, lan, oglum kullanmadan yazarsan seviyeli tartisma sürdürebiliriz.
Alt 27.06.2014, 14:30
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Belirttigin sartlarina sen kendin uy yeter, senin sart kostugun benim hayat bicimin.
benim sartlarim cok basit: küfür, hakaret, lan, oglum kullanmadan yaz. seviyeli tartisma olsun.

yalan söyledigin icin 3 gün önceki yazini buraya kopyaliyorum:

Zitat:
bir sonraki seçimde akp'ye oy verecek olan salaktır.

...Oglum biz niye görmüyoruz bu iyiliği? O da mı etkilemiyor lan sizi? olum madem iyi, süper über ekonomi neden bu ücretler alınıyor?

bu salaklar oldukça giren bize de giriyor. ona yanarım...

edit: dur lan hemen "bak bizi aşağılıyorlar ühü ühü"cüler gelmiş tabi. salaklık burada düşünmeyen insandan kaynaklanıyor.

onlara cevap vermeyip "bak bu böyle, şu şöyle asıl salakta sensin" demeyip direkt ağlama moduna girenler.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zitat:
Dass die AKP nichts mehr zu verkaufen hat und sogar das "Familiensilber" verscherbelte, kann doch jeder sehen. Und eine Wirtschaft die nur auf Konsum ausgerichtet ist und nicht in der Lage ist zu prodzuzieren werden Bach runtergehen.
und schon wieder behauptest du sachen die du nicht belegen kannst.

was denkst wo so eine diskussion hinführt wenn man andauernd nur lügt und den diskussionsteilnehmern keinen einzigen punkt stichhaltig belegen kann?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

und nun wieder zurück zu den ersten beiden punkten die du belegen wolltest.
Zitat:
Zitat:
Alt 27.06.2014, 18:28
Ask_Sehidi

Standard

Madem bu kadar ispatla ispatla diyerek dem vuruyorsun al sana ispat. Bak Sabah gazetesi vatandasin degil dogrudan "yandasin" gazetesidir..

Kız Kulesi satışa çıktı

Kız Kulesi'ni 49 yıllığına kiralayan Hamoğlu Holding, kullanım hakkını satışa çıkardı. 2 bin 500 yıllık tarihi binaya 22 milyon euro isteniyor

Buna itirazin var mi manbee?

Zitat:
benim sartlarim cok basit: küfür, hakaret, lan, oglum kullanmadan yaz. seviyeli tartisma olsun.

yalan söyledigin icin 3 gün önceki yazini buraya kopyaliyorum:

und schon wieder behauptest du sachen die du nicht belegen kannst.

was denkst wo so eine diskussion hinführt wenn man andauernd nur lügt und den diskussionsteilnehmern keinen einzigen punkt stichhaltig belegen kann?

und nun wieder zurück zu den ersten beiden punkten die du belegen wolltest.
Alt 27.06.2014, 22:19
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Madem bu kadar ispatla ispatla diyerek dem vuruyorsun al sana ispat. Bak Sabah gazetesi vatandasin degil dogrudan "yandasin" gazetesidir..

Kız Kulesi satışa çıktı

Kız Kulesi'ni 49 yıllığına kiralayan Hamoğlu Holding, kullanım hakkını satışa çıkardı. 2 bin 500 yıllık tarihi binaya 22 milyon euro isteniyor

hayir itirazim yok. burada ekledigin linki okumadigin ortada. senin dediklerin yalan oldugunun ispatidir bu.

daha öncede sana bu konu hakkinda cevap vermistim:

Zitat:
Zitat:
kiz kulesi satiliga cikarilmadi. bu yalanina kaynak bekliyorum. kiz kulesinin kullanim hakki bir özel sirkete ait. o özel sirketin kiz kulesini satma hakki yoktur. sadece kullanim hakkini devredebilir.
sundugun link benim dediklerimi kanitliyor ve seni yalanci durumuna düsürüyor.

bir daha tekrar ediyorum. kiz kulesinin kullanim hakki özel sirkete ait. bu özel sirket kiz kulesini satmiyor sadece sahibi oldugu kullanim hakkini devrediyor.

AK Parti ile hicbir alakasi yoktur bu sirketin yaptigi.

erdal ilk turda kötü caktin. simdi ikinci tura cikalim:

Zitat:
iddia ediyorumki özellestirilenlerin listesini bile düzgün yapamazsin.
Alt 28.06.2014, 04:32
NurBanu

Lächeln senin nickin ask_sehidi degil ZEKA_SHEHIDI olmaliymis :-)

Zitat:

Kız Kulesi satışa çıktı

Baslikta yazdigim gibi, iddaalarin cok komik ZEKA_SHEHIDI userimiz :-). cok büyük bir merakla bende yazdiklarinin kaniti bekliyorum, TABI IDDAADAN ÖTEYE GITMIYECEK OLDUGUNUN FARKINDAYIM.

Geändert von NurBanu (28.06.2014 um 04:35 Uhr).
Alt 28.06.2014, 10:57
Ask_Sehidi

Standard

Bir hükümet ki, sicak para getirmek icin varini yogunu satiyor. Ona bakarsan, hic bir yerde gayri menkuller ciddi bir manada satin alinamaz. Alman devleti bile sana gerekce göstermeden "enteignen" yapabilir, yani elinden alabilir.
Bazi seyler vardir, satilmasi dahi aklinin ucundan gecirilmez.

Özellestirilen seylerin listesini titizlikle tutmadim. Bunun icin ne vaktim var ne de bu benim isim. Ben bana bir getirisi yok ve asiri zaman alacak seyler.
Ama Türk Telekom derim. Bir ülkenin telekkomunikasyon sebekinin satildigi görülmüsmüdür. Gizlisi saklisi artik dis ülkelerin bilgisi dahilinde. Ama bunlar AKP icin zaten bir sey teskil etmez ki.. Herkesin I$ITTIGINE göre Suriye sinirlarimiz yol gecen hani oldu.
O özellistirme listesini hazirlamak cok basit. Ne satilmadi ki?

Zitat:
hayir itirazim yok. burada ekledigin linki okumadigin ortada. senin dediklerin yalan oldugunun ispatidir bu.

daha öncede sana bu konu hakkinda cevap vermistim:

sundugun link benim dediklerimi kanitliyor ve seni yalanci durumuna düsürüyor.

bir daha tekrar ediyorum. kiz kulesinin kullanim hakki özel sirkete ait. bu özel sirket kiz kulesini satmiyor sadece sahibi oldugu kullanim hakkini devrediyor.

AK Parti ile hicbir alakasi yoktur bu sirketin yaptigi.

erdal ilk turda kötü caktin. simdi ikinci tura cikalim:

iddia ediyorumki özellestirilenlerin listesini bile düzgün yapamazsin.
Alt 28.06.2014, 13:25
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard manbee: 2 - ask_sehidi: 0

Zitat:
Bir hükümet ki, sicak para getirmek icin varini yogunu satiyor. Ona bakarsan, hic bir yerde gayri menkuller ciddi bir manada satin alinamaz. Alman devleti bile sana gerekce göstermeden "enteignen" yapabilir, yani elinden alabilir.
Bazi seyler vardir, satilmasi dahi aklinin ucundan gecirilmez.

Özellestirilen seylerin listesini titizlikle tutmadim. Bunun icin ne vaktim var ne de bu benim isim. Ben bana bir getirisi yok ve asiri zaman alacak seyler.
Ama Türk Telekom derim. Bir ülkenin telekkomunikasyon sebekinin satildigi görülmüsmüdür. Gizlisi saklisi artik dis ülkelerin bilgisi dahilinde. Ama bunlar AKP icin zaten bir sey teskil etmez ki.. Herkesin I$ITTIGINE göre Suriye sinirlarimiz yol gecen hani oldu.
O özellistirme listesini hazirlamak cok basit. Ne satilmadi ki?
sadece türk telekom diyebilmissin ve ikinci turdada caktin.

niye mi caktin?

anlatayim:

türk telekom'u masa basinda ecevit, mesut yilmaz ve bahceli satti.

sattiranlar imf ve dünya bankasi. araci kemal dervis ya imzalarsiniz yada 1 burus para vermiyoruz demisti.

o kadar ileriye gitmislerdiki bu imf & dünya bankasi (kemal dervis onlarin sözcüsüydü) türk hava yollarini sattiracaklardi.

ahhh cahil arkadasim. sen hic mi gazete okumazsin?

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/51098.asp

ikinci turu da kaybettin. devam edelim:

Zitat:
Üretim olmadiktan sonra satarak bir yere kadar sicak bara gelir.
Zitat:
Türkiye'de üretim yok, üretim!
simdi bu konulara kaynak ve belge sunmani bekliyorum.
Alt 28.06.2014, 18:57
Ask_Sehidi

Standard Ask_Sehidi: 12 - manbee:0

Bazen seni yazdiklarina bakiyorum da hayrette düsüyorum. Haberi dogru almak istiyorsan birazda hükümete kritik gözle bakan gazeteleri okuyacaksin örnegin:

AKP’nin satışları bütçe açığının çeyreğine yetmedi

Türk Telekom
3 yıllık kârına verildi

Türk Telekom: Bir devletin siyasal ve askeri güvenliği için en önemli kurum olan Türk Telekom AKP tarafından aceleyle Temmuz 2005’te üç yıllık kârına, Lübnanlı Hariri Ailesi’nin şirketine verildi. Türk Telekom’un karar yetkisine sahip %55’lik hissesi %20’si peşin, kalanı beş yılda eşit taksitle ödenmek üzere satıldı. Satış anında Türk Telekom’un kasasında 1,64 milyar dolar nakit parası vardı. Alıcı firma 1 milyar 310 milyon dolar tutan peşinatı Telekom’un kendi kasasındaki parayla karşılamış, üste de 330 milyon doları cebine atmış oluyordu. Peşinat haricinde kalan 5,24 milyar doları Lübnanlı Şirket, 1,04 milyar dolarlık taksitlerle 5 yılda ödeyecekti. Oysa Türk Telekom’un yıllık kârı 2,150 milyar dolardı. Kâr hiç artmasa bile, bunun 1,048 milyar dolarıyla taksit ödenecek, üstüne de 1,102 milyar dolar kalacak, Lübnanlılar beş yılda 5,510 milyar dolar kazanacaktı. Türk Telekom üstüne 5 milyar dolar da para verilerek elden çıkarıldı.

AKP döneminde en yüksek fiyatlı özelleştirmeler

1- Türk Telekom: 6.55 milyar dolar (Lübnanlı Hariri Ailesi)
2- Köprü ve otoyollar: 5.7 milyar dolar (Koç-Ülker Grubu)
3- TÜPRAŞ : 4.1 milyar dolar (Koç Grubu)
4- Erdemir: 2.7 milyar dolar (OYAK)
5- Halkbank: 2.5 milyar dolar (Halka arz edildi)
6 Petkim: 2.40 milyar dolar (Socar-Turcas)

80 yılda yapılanı
10 yılda sattılar
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche