Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 18.10.2014, 14:07
___EZEL___

Standard Yüzmek...

Zitat:
Zitat von _Sunguroglu Beitrag anzeigen
Maalesef burada kavga cikaranlarin hic biri de genc degil. buradan ayrilan kisiler, saygisizlik yapan, kavga cikaranlarla niye ugrasmadi, niye bunlarla ben mi ugrasacagim dedi söyleyeyim; Bir adam denizde boguluyor, yüzme bilmeyen birisi onu kurtarabilir mi? yüzme bilmeyen arkadasa yüzmeyi ögrende diyemeyiz cünkü nasil saygisiz, kavgaci kisiler bu huylarindan kurtulamiyor ise, onlar ile ugrasmak istemeyen kisilerde ayni sekilde kavgaci kisilerle ugrasmama huyundan kurtulamiyorlar...iste bu yüzden genel'de ugrasmiyorlar..

Bütün bunlar bir yana, iyi ne kadar iyidir? buna cevabim; yeterince degil..
Yüzmeyi ögrenmek icin,denize girmek sart,yoksa ögrenilmez...Hic kimseden,kapasitesinin üzerinde birsey beklemiyoruz zaten,ama fikrini savunma özgürlügünü,sirf yüzme bilmiyorum diye terk etmemeli kisi...Iyinin yaninda olanlar var,onlari asla yanliz birakmazlar!Cünkü;iyi olanda mesele insanlardan ayri durmak degil,onlarla esit seviyede yasamak ve yasatmak...Kimsenin ben iyi ifade edmiyorum kaygisi tasimasi gerekmiyor,herkes dili döndügünce ifade ediyor...Mesela bak burda bir arkadas var,fazla bir birikime sahip olmamasina,kötülerin onu kötü göstermesine ragmen,kendi bildigi dogrulari ifade etmeye calisiyor....Kisaca korkularimiz sinsice katlediyor,iyi yi ve iyiden yana olanlari!Önce korkulari yenmek gerek,korkuyu yenmek icinde adim atmak.....
Alt 18.10.2014, 14:28
NurBanu

Daumen hoch YARIN!!!! "Gazzle cocuklari icin hep birlikte el ele"

YARIN!!!!

"Gazzle cocuklari icin hep birlikte el ele"

19.10.2014 saat 13.00

SATO DÜGÜN SALONU
Wipperfurther Str. 33-35
51103 Köln

gazzeye yardim programi düzenlenecek, giris ücretsizdir. HEPINIZ DAVETLISINIZ (afisini bild des tagese ekledim)
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg 1920194_10152893990492873_7116420184189923053_n.jpg (74,2 KB, 1x aufgerufen)
Alt 18.10.2014, 14:56
Beyazguel60

Unglücklich

Zitat:
Zitat von huhusanane Beitrag anzeigen

>herkes kendi düsündüü yoldan ayrilmiyor, malesef bu böyle !

>karsidakine dogru bir adim atmak bu kadar mi zor, soruyorum hepnize ??

>bu böyle gittikce bitmez !!

>neden herkes bir kendini sorgulamiyor ?

>korkmayin bir adim atin

@huhusanane

Tatli kardesim, sen güzel dedin de, bana öyle geliyorki cogu buraya zaten kavga cikarmak

icin geliyor, yani niyetleri zaten kavgadan baska birsey degil !!!

Vurdumduymaz, kafa kelek beyin dümbelek ......

Alt 18.10.2014, 14:57
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

bunu yapan pkk-pyd'nin isid arasindaki fark ne????

Alt 18.10.2014, 16:19
_Sunguroglu

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Yüzmeyi ögrenmek icin,denize girmek sart,yoksa ögrenilmez...Hic kimseden,kapasitesinin üzerinde birsey beklemiyoruz zaten,ama fikrini savunma özgürlügünü,sirf yüzme bilmiyorum diye terk etmemeli kisi...Iyinin yaninda olanlar var,onlari asla yanliz birakmazlar!Cünkü;iyi olanda mesele insanlardan ayri durmak degil,onlarla esit seviyede yasamak ve yasatmak...Kimsenin ben iyi ifade edmiyorum kaygisi tasimasi gerekmiyor,herkes dili döndügünce ifade ediyor...Mesela bak burda bir arkadas var,fazla bir birikime sahip olmamasina,kötülerin onu kötü göstermesine ragmen,kendi bildigi dogrulari ifade etmeye calisiyor....Kisaca korkularimiz sinsice katlediyor,iyi yi ve iyiden yana olanlari!Önce korkulari yenmek gerek,korkuyu yenmek icinde adim atmak.....
Dedim ya, yüzmeyi ögrenin diyemeyiz cünkü ugrasmak zorunda degiller...hem zaten burada ki kavgaci kisiler siradan da degil! siradan olmadiklari icinde onlarla ugrasmak bir yere kadar ...ayrica dedidim gibi suc birazda bende ve bazi arkadaslarda...onlar saygisizligi, kavgayi yaymaya calisirken biz kimseye destek vermedik. en büyük hatali olarakta kendimi görüyorum.::
beni asil rahatsiz eden tabi tamamen gecmiste olan da degil. mesele suan halen kavgalarin yayilmaya calisilmasi. hep ayni kisiler, baskalarinin konularini isgal edip meseleleri tartisilmaz anlasilmaz hale getiriyorlar.
bunlarla kim niye muhattap olsun? cocuk veya genc degil ki bunlar..
bundan sonra senin söylediginin aksine daha ters davranacagiz..
Kimseye iyi görünmeye calismak zorunda degiliz, saygisizlik yapanlar hakettigini görür.

Geändert von _Sunguroglu (18.10.2014 um 16:25 Uhr).
Alt 18.10.2014, 16:26
___EZEL___

Standard

Zitat:
Dedim ya, yüzmeyi ögrenin diyemeyiz cünkü ugrasmak zorunda degiller...hem zaten burada ki kavgaci kisiler siradan da degil! siradan olmadiklari icinde onlarla ugrasmak bir yere kadar ...ayrica dedidim gibi suc birazda bende ve bazi arkadaslarda...onlar saygisizligi, kavgayi yaymaya calisirken biz kimseye destek vermedik. en büyük hatali olarakta kendimi görüyorum. beni asil rahatsiz eden tabi tamamen gecmiste olan degil suan halen kavgalarin yayilmaya calisilmasi. hep ayni kisiler, baskalarinin konularini isgal edip meseleleri tartisilmaz anlasilmaz hale getiriyorlar.
Kim nereye gider,kim karsi koymaz bilemem,gidenede kizmam!Fakat; ben dogrularimi,dilimin döndügü oranda savunup,kendini burda efendi ilan edenlerinin saltanatini yikmaya cürret ederim...Cünkü bana göre aslolan cürret etmek,kazanmak kolay!Ben dogrularimi,onlararin kafasina vura vura söyliycem!Tek basima bile kalsam ,asla geri adim atmiycam!Onlarin o köhne,yikilmaya müsait saltanatlari yikilana kadar;bu benim boynumun borcu olarak kalacak...
Alt 18.10.2014, 16:34
_Sunguroglu

Standard

Zitat:
Kim nereye gider,kim karsi koymaz bilemem,gidenede kizmam!Fakat; ben dogrularimi,dilimin döndügü oranda savunup,kendini burda efendi ilan edenlerinin saltanatini yikmaya cürret ederim...Cünkü bana göre aslolan cürret etmek,kazanmak kolay!Ben dogrularimi,onlararin kafasina vura vura söyliycem!Tek basima bile kalsam ,asla geri adim atmiycam!Onlarin o köhne,yikilmaya müsait saltanatlari yikilana kadar;bu benim boynumun borcu olarak kalacak...
Mesele cesaret, cüret etmek degil...bu kisiler kimseyi korkutmuyorlar, sadece bezdiriyorlar ve onlarla tartistikca anlasma daha da imkansizlasiyor..bunlar böyle iste, bunlarin oldugu yerde herhalde anlasma diye bir sey yok..
Alt 18.10.2014, 16:43
___EZEL___

Standard

Zitat:
Mesele cesaret, cüret etmek degil...bu kisiler kimseyi korkutmuyorlar, sadece bezdiriyorlar ve onlarla tartistikca anlasma daha da imkansizlasiyor..bunlar böyle iste, bunlarin oldugu yerde herhalde anlasma diye bir sey yok..
)Onlar öyle planliyor,mesele bu plani ortadan kaldirmak!Yaziyorum bazen,beni fazla kimse anlamiyor,bi onlar ne dedigimi biliyorlar...Siz diyorum siz,siz kendinizi iyi bilirsiniz,siz plan yapmadan biz cözümünü buluruz diye.....
Alt 18.10.2014, 16:59
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

http://de.wikipedia.org/wiki/Jungtür...egriffsklärung)
Alt 18.10.2014, 17:57
_Sunguroglu

Standard

Zitat:
)Onlar öyle planliyor,mesele bu plani ortadan kaldirmak!Yaziyorum bazen,beni fazla kimse anlamiyor,bi onlar ne dedigimi biliyorlar...Siz diyorum siz,siz kendinizi iyi bilirsiniz,siz plan yapmadan biz cözümünü buluruz diye.....
ne plani? bunlar bodoslama kavgaci degiller mi?
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche