Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 08.10.2011, 03:04
Sirinseverim

Standard

Zitat:
Zitat von 21esma21 Beitrag anzeigen
Cok düsündürücü....
emek etmeden elde edilmez birsey
düsündürücü degil hayatin getirisi
Alt 08.10.2011, 12:30
xAurumx

Standard

Zitat:
Cok düsündürücü....
Es ist besser in der stufe zu sein zu geben, weil man selber so erfüllt ist, als immer im zustand zu sein nehmen zu wollen. Macht sinn.
Alt 08.10.2011, 14:47
21esma21

Standard

Zitat:

Ruhu olgunlasmamıs bir kul tanrıya hep "ver bana" ile biten dualar eder,
olgunlasmıs bir ruh ise "vermemi sagla" diye bitirir dualarını...

Cok düsündürücü....
Düsündürücü olmasinin sebebi anlamamam degil....
Düsündürücü olmasinin sebebi nekadar uyguluyorum/uz. Menfaatin haddi, boyunu asmis bir dünyada yasiyoruz. Egoism almis basini gidiyor. Kimse kimseyi düsünmüyor ve cogu sey artik "normal" karsilaniyor. Okadar seyimizin olmasina ragmen sürekli isyanlardayiz. Sükrümüzün altinda bile ...ama...lar var.

Düsüncelerim daha uzar gider...dedigim gibi: Cok düsündürücü.....
Alt 20.12.2011, 20:51
xAurumx

Standard

Ruhu olgunlasmis kisi dualari asmis, yalvarmaktan öteye gitmisdir.
Alt 21.04.2013, 23:06
xAurumx

Standard

Zitat:
Zitat von Essenz Beitrag anzeigen
Her zaman göründügümüz gibi olmayiz. Cogu zaman maskeyle gezeriz, incinmemek yada incitmemek icin. Yanliz güvenebilecegimiz kisiye karsi acik oluruz, ama güven gidince kimseye güvenmemeye karar verip icimize cekiliriz. Bazi kisiler maskemizin arkadasindaki kisiligimizi farkeder, ama bu cok nadir.
Her yasanan bir duygu veya cevremizdeki olaylar muhakkek insani degistirir, bu hem negatif hem positif olabilir. Ayni kalmayiz. Zaman gectikte bu inciltmeleri unutup öz güvenimizi yeniden saglamak hedefimiz olmali. Her zaman röl almak yipratici.
Maskeli balosunda karsimiza muhakkek bizim gibi maskeli birisi cikacaktir. Cogunlukla öyle sanip bazen önemize gelen kisileri elestirir maskelerin arkalarindaki kisiliklerini arastirmaya kalkariz. Korku ve dürüst olmamamak yanlis anlasilmalara yol acar. Ama bu normaldir kimse tam tamina kendi icini ortaya koymak istemez bazi konularda. Cünkü insanlar cogu zaman zayif noktalirini arayip seni yikmaya calisirlar.

Türkcem fazla iyi degil, unuttum...
Bir insani tam icinden taniyan kisi pek nadirdir. Ve böyle kisiyle karsilastigin an, sanma ki hep yaninda kalacak, ve herseyi sonuna kadar anlayacak. Cünkü herkesin zayif yani vardir, birden tak eder ve hersey degisir. Bir gün bunlar da gelip gecer. Ve nasil hizli gelmisse o kadar hic var olmamis gibi birden kaybolur. Neye ugradigini anlayamazsin. Böyle kisi de varmis dersin birgün. Iyiki rastlamisim mi dersin, yoksa ceske hic rastlamasaydim mi dersin. Belki böyle kisiyi tanimis olman, baska insanlara beklentilerini olumsuz bir yüksege atar. Ve icinden herkese kapati verirsin kapini. Olanaksiz bir rastlantinin bir daha basina gelmeyecigine inanip.

Geändert von xAurumx (21.04.2013 um 23:11 Uhr).
Alt 30.10.2013, 15:49
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Bir insani tam icinden taniyan kisi pek nadirdir. Ve böyle kisiyle karsilastigin an, sanma ki hep yaninda kalacak, ve herseyi sonuna kadar anlayacak. Cünkü herkesin zayif yani vardir, birden tak eder ve hersey degisir. Bir gün bunlar da gelip gecer. Ve nasil hizli gelmisse o kadar hic var olmamis gibi birden kaybolur. Neye ugradigini anlayamazsin. Böyle kisi de varmis dersin birgün. Iyiki rastlamisim mi dersin, yoksa ceske hic rastlamasaydim mi dersin. Belki böyle kisiyi tanimis olman, baska insanlara beklentilerini olumsuz bir yüksege atar. Ve icinden herkese kapati verirsin kapini. Olanaksiz bir rastlantinin bir daha basina gelmeyecigine inanip.
kendi analizini güzel yapmisin !!

Ben buna hayat bilgisi derim !!

Aferin sana , bak isteyince , normal islerle de ugrasabiliyorsun !!
Alt 08.11.2013, 17:48
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Hayata dair. Hayata dair cok sey var :D

Was ist das Thema?!
Alt 05.12.2013, 12:30
Cakabeyy

Standard

Bizim genclerin iyilik anlayisina bakin; is yerlerinde '' gel sana kahve ismarlayayim '', '' Bana bir Cola ceksene, yeri geldiginde bende sana alirim ben para konusunda cimrilik yapmam '' '' 1 euronun lafi mi olur ''.

Ulan bunun iyilikle ne alakasi var? Sen kazaniyorsun 2000, öbürü kazaniyor 2000 birbirlerine karsilikli is yerinde bir seyler ismarliyorlar. Bu iyilik mi simdi?
Türkiye'de, okumak isteyen, '' yamali elbise yirtik ayakkabiyla arkadas ortamina girince utaniyorum o yüzden pek arkadasim yok '' diyen cocuklardan haberdar miyiz?

Size iyi diyenin, kendisi iyilikten haberdar degil bunu iyice anladim....

Geändert von Cakabeyy (05.12.2013 um 12:33 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche