Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 09.06.2015, 23:17
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Hadi bunlari satti diyelim, ama ondan öncekilerde insanlarimizi avrupaya satti. Bir traktör, Bir inek alayimda köyüme döneyim diye Fakir, Savas yorgunu anadolu halki avrupaya isci kurumlarina para ödenerek avrupaya satildi. Bir sürü yuvalar yikildi.
kabul edelim yazdiklarin dogru!! !!!

bundan öncekiler yapti ,bunlarda yapabilir diyorsun? dogrumu anladim Sevtap?
Alt 09.06.2015, 23:27
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
kabul edelim yazdiklarin dogru!! !!!

bundan öncekiler yapti ,bunlarda yapabilir diyorsun? dogrumu anladim Sevtap?
Bundan öncekiler insanlari satti, insanlari satmak daha kötü diyorum.

Kötü sartlarin iyisini alalim diyorum, baska alternatif yok. Chp kilicdaroglu ölesiye degismeyecek ve 25% den yükselmeyecek gibi. Mhp icin 13% den 16 % cikmak zafer. Kimler gücleniyor? Hdp. Bu durumda en iyi alternatif AKP.
Batininda korkusu olduguna göre vardir Bir is. Evet hdp güclenecegine oyumu AKP ye vermeyi tercih ederim. Ayrica türkiyede son 10 yilda Göze batan pozitif gelismeler var, yani gözle görülen. Bunlar AKP nin basarisi diyorum suanki bilgimle. Türkiyenin özgüveni yerine geliyordu son yillarda. Bunu Chp ve mhp gecmiste basaramadi. Hdp yi hic demeyim. Suan ciddiye alacagim tek parti AKP

Geändert von SevtapTuran (09.06.2015 um 23:30 Uhr).
Alt 10.06.2015, 02:44
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

* AKP bu secimde tam destan yazamadi, ama destan yazdi cunku 13 yildir hep 1. parti cikmayi basardi. 13 yilda 12 secim kazandi, yerel, genel, cumhurbaskanligi secimleri. Buna ragmen AKP'ye kaybetti demek yanlis, ister AKP'li olun ister olmayin. AKP ile HDP'yi karsilastirmak hakaret gibi bir sey. Cumhurbaskanligi secimlerinde AKP HDP'ye 4 kat fark atti, bu secimlerde de 4 kat fark atti. %12 nerede, %42 nerede.

* AKP en fazla yatirimi dogu ve guneydogu'ya yapti, en az yatirimi karadeniz'e yapti. En fazla oyu karadeniz'den aldi, guneydogu ve dogu anadolu'dan hic oy almadi. Bu nankorluk degil midir?

* Tum muhalefet partileri sozde baris surecini elestirirken AKP ve Erdogan kurtlere resmen kucak acti, Turklerden daha fazla haklari onlara tanidi, istanbul'da izmir'de apo posterleri acilmasini, PKK sempatizanlarina bile izin verdi. Buna ragmen onceki secimde oy vermis olan kurtler gitti HDP'ye oy verdi. HAYIR, bunlar baris istemiyor sadece savas istiyor.

* AKP kurtleri kucaklamayip milliyetci bir tavir takinsaydi oylari dusmezdi, belki AKP'ye oy vermis kurtler yine HDP'ye donerdi ama en azindan milliyetcilerin oylarini kazanirdi AKP.

* Baris isteyen biri teror orgutu sozculugu yapan bir partiye, apo'ya baskan diyen bir partiye OY VERMEZ.

* HDP'nin aldigi oylarin cogu AKP'ye daha once oy vermis kurtlerin HDP'ye oy vermesinden kaynaklaniyor + alevi oylari + Fazil Say gibi koyu CHP'li gecinip birden doneklik yapip HDP'ye oy veren CHP'lilerin oylari.

* Erdogan'in 400 milletvekili cikarip baskanlik sistemini getirmesi ZATEN imkansizdi, ne diye teror partisini meclise soktunuz? Abdullah Ocalan'in teror savunucusu YEGENI bile mecliste. Onun yerine CHP'ye oy verselerdi en azindan CHP milletvekili sayisini arttirirdi.

Dedim ya, tam nankorluk.

Geändert von Bosphorus_ (10.06.2015 um 02:46 Uhr).
Alt 11.06.2015, 00:40
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Kötü sartlarin iyisini alalim diyorum, baska alternatif yok. Chp kilicdaroglu ölesiye degismeyecek ve 25% den yükselmeyecek gibi. Mhp icin 13% den 16 % cikmak zafer. Kimler gücleniyor? Hdp. Bu durumda en iyi alternatif AKP.
Batininda korkusu olduguna göre vardir Bir is. Evet hdp güclenecegine oyumu AKP ye vermeyi tercih ederim. Ayrica türkiyede son 10 yilda Göze batan pozitif gelismeler var, yani gözle görülen. Bunlar AKP nin basarisi diyorum suanki bilgimle. Türkiyenin özgüveni yerine geliyordu son yillarda. Bunu Chp ve mhp gecmiste basaramadi. Hdp yi hic demeyim. Suan ciddiye alacagim tek parti AKP

bundan öncekiler insanlarimizi satti derken ? kast ettiğin şey ne tam olarak?
Almanya ile 31 Ekim 1961`de imzalanan Türk İşgücü Anlaşması ? Bu ara bundan öncekileri dedigin sene 1961 -$u an 2015 yilindayiz..peki !senin deyiminle satma nedenleri,iki öküz,bes inek,dört davar, bir inek ! öylemi?ba$ka nedeni yok yani!????

Kötü $artlarin iyisi AKP öylemi? sana göre.Hadi bunada peki !!!

Oslo'da Aponun adamlariyla oturup pazarlik masasi yapan kimdi?
Dagdan inenler Haburda PKK $ovu yaparken acili$ diye alki$ tutan kimdi?
Diyarbakirda $ivan perver ve Tatlises kürtce $arkilar söylerken e$lik eden kimdi??
Aponun ihanet mektubu dolmabahcede okunurken alki$layan kimdi?
Kobanide sava$a gitmek icin siniri acanlar kimlerdi???

HDP'nin güclenmesi SENI $imdi neden rahatsiz ediyor??????

bak ne güzel yazmissin 10 yilda göze batan positiv geli$meler diyorsun.
O gözüne son 10 yilda verdigi negativ zararlarida batsin.
Ama niye batsinki undan öncekileri insan satti ya! bunlarda ülkeyi satmi$ kime ne dimi sevtap? ne varki bunda ....

Gercekten KomIksin.kusura bakma komiksin yazdim diye
Alt 11.06.2015, 07:03
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von iplemeyen Beitrag anzeigen
he yav he dünyanın işi gücü yok Türkiye ile uğraşacakar puhahaha. Kimse bizi çekemiyor zaten la ne adamsınız yav. kezban kız gibi herkes benle uğraşıyor puhahah

Dünyanin en geostrajik, en bereketli, en eski kültürlü topraklarina sahibiz. Gecmisimizden dolayi tekrar gelmesi bile dünyayi korkutuyor. Birde taa avrupadan cine kadar biraktigimiz kültür miras, kültür akrabaligida göz önüne alirsak; dünyanin en büyük korkusu bütün türklerin büyük Bir devlet olmasi

Zitat:
bundan öncekiler insanlarimizi satti derken ? kast ettiğin şey ne tam olarak?
Almanya ile 31 Ekim 1961`de imzalanan Türk İşgücü Anlaşması ? Bu ara bundan öncekileri dedigin sene 1961 -$u an 2015 yilindayiz..peki !senin deyiminle satma nedenleri,iki öküz,bes inek,dört davar, bir inek ! öylemi?ba$ka nedeni yok yani!????

Kötü $artlarin iyisi AKP öylemi? sana göre.Hadi bunada peki !!!

Oslo'da Aponun adamlariyla oturup pazarlik masasi yapan kimdi?
Dagdan inenler Haburda PKK $ovu yaparken acili$ diye alki$ tutan kimdi?
Diyarbakirda $ivan perver ve Tatlises kürtce $arkilar söylerken e$lik eden kimdi??
Aponun ihanet mektubu dolmabahcede okunurken alki$layan kimdi?
Kobanide sava$a gitmek icin siniri acanlar kimlerdi???

bak ne güzel yazmissin 10 yilda göze batan positiv geli$meler diyorsun.
O gözüne son 10 yilda verdigi negativ zararlarida batsin.
Ama niye batsinki undan öncekileri insan satti ya! bunlarda ülkeyi satmi$ kime ne dimi sevtap? ne varki bunda ....

Gercekten KomIksin.kusura bakma komiksin yazdim diye
Bu konuda bos söyleyecegini söylemis; tek bu yeterli AKP tercihi icin:
Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
eger bati, amerika, israil ya da aralarindan fasist olan kurtler bu kadar Erdogan karsitiysa, anlayin ki Erdogan dogru yoldadir. cunku bunlar hicbir zaman Turkiye'nin iyiligini ve gelismesini istemedi, istemiyor, istemez.
Alt 11.06.2015, 10:05
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Hadi bunlari satti diyelim, ama ondan öncekilerde insanlarimizi avrupaya satti. Bir traktör, Bir inek alayimda köyüme döneyim diye Fakir, Savas yorgunu anadolu halki avrupaya isci kurumlarina para ödenerek avrupaya satildi. Bir sürü yuvalar yikildi.
Ama bu olmamis ki?

Kimseyi zorla yurt disina satmadi kimse. Isteyen gitti, istemeyen kaldi. Gidenler bir kac yilligina diye gitti ve hala dönemediler, burada kurdular hayatlarini cünkü.

Elma ile Armutu birbiriyle kiyaslamamali..
Alt 11.06.2015, 13:36
NurBanu

Standard

önemli olan halkin secimidir!!!

ve TÜRK halki da kararini secimlerde belirtdi

KARAR: AKP artik tek basina iktidar olmiyacak, koalisyon yolu ile hükümeti kuracak

Halk niye böyle bir karar aldi, esas onu tartismak lazim, demekki AKP nin bazi kararlari /yaptiklari halk tarafindan dogru bulunmamis ki AKP oylarinin bir kismini diger partilere kaptirdi.

Gecmiste yasanlari elbetde unutmamak lazim

ama

önemli olan BUGÜNÜ ve GECELEGI düsünerek YAPICI ELESTIRIDE bulunmak FIKIR ÜRETMEK!!!

Her ne olursa olsun,
Merve kavakciyi sirf basörtüsü icin meclisten kovan chp, bakalim dilek öcalani meclise nasil kabul edecek. SIRF chp digil bütün diger partilerin de bu konudaki tutumunu 4 gözle bekliyorum.
Alt 16.06.2015, 08:53
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Cunku iyi, zeki ve bariscil bir insan teroru destekleyen bir partinin guclenmesinden rahatsiz olur.

Seni rahatsiz etmiyor mu?

AKP dusmanligi gozleri bu kadar kor etmis ama bak ne oldu, yine AKP birinci parti, yine en fazla milletvekili cikarildi. CHP, AKP dusmanligi yaparak HDP'ye bir elestiri bile yoneltmedi yine oyu %25'i gecemedi. Aptallik ettiler, CHP HDP'ye yuklenseydi alevilerin oylarini kendi lehlerine cekebilirlerdi.

Bir musluman Turk olarak, CHP'nin daha fazla milletvekili cikarmasini HDP gibi bir teror partisinin meclise girmesine tercih ederdim. Kanka CHP bile kendini dusunmuyorsa ben niye bunu dusuneyim.
Alt 16.06.2015, 22:19
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Dünyanin en geostrajik, en bereketli, en eski kültürlü topraklarina sahibiz. Gecmisimizden dolayi tekrar gelmesi bile dünyayi korkutuyor. Birde taa avrupadan cine kadar biraktigimiz kültür miras, kültür akrabaligida göz önüne alirsak; dünyanin en büyük korkusu bütün türklerin büyük Bir devlet olmasi

Zitat:

Bu konuda bos söyleyecegini söylemis; tek bu yeterli AKP tercihi icin:

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
eger bati, amerika, israil ya da aralarindan fasist olan kurtler bu kadar Erdogan karsitiysa, anlayin ki Erdogan dogru yoldadir. cunku bunlar hicbir zaman Turkiye'nin iyiligini ve gelismesini istemedi, istemiyor, istemez.

$imdide di$ Politikaya atladik...hadi bunada ok.

amerika ve israel'in Türkiyeye kar$i olmalari Erdoganin ülkeyi satip savurmaya,soyup sogana cevirme hakkini veriyor ! dogrumu anladim sevtap???
Alt 16.06.2015, 23:46
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
amerika ve israel'in Türkiyeye kar$i olmalari Erdoganin ülkeyi satip savurmaya,soyup sogana cevirme hakkini veriyor ! dogrumu anladim sevtap???
Yanlis anlamissin.

Amerika ve israil'in Erdogan karsiti olmasi Erdogan'in ulkeyi satmadigi anlamina geliyor. Sen verirsen hoslarina gider, vermezsen seni sevmezler.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche