Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 28.07.2009, 23:04
albirt

Standard Türkiyede Youtube

Bildiginiz gibi, Türkiyede Youtube ve baska sitelere normal yollardan girmek mümkün degil.
Izin zamani geldi, ve TR de tatil yapacak olursaniz alt'daki link'de anlatildigi gibi DNS ayarlarinizi degistirebilirsiniz, ve engelsiz Internete sahip olabilirsiniz. Ben denedim, gercekten oluyor, ve aslinda TR de herkez bu islemi yaparak heryere giriyor)

http://tvcapture.eu/root/yazilim/881...bemegaupl.html
Alt 29.07.2009, 22:06
Benutzerbild von JellyDieTulpe
JellyDieTulpe JellyDieTulpe ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Hallo niye türkiyedekiler youtube a giremiyorki???
Alt 30.07.2009, 01:19
albirt

Standard

AKP yasakladi cünkü, demokrasi var ya)
bir video'da atatürke hakaret edilmis, bu yüzden, Youtube kapatiliyor. Ne salak bir Mantik dimi, yani, birileri Türklerin belli yerlere girmelerini istemiyorsa, onlara hakaret etsin, bizim Hükümet'de hemen Siteyi kilitlesin.

iran'dan farkimiz yok böyle devam ederse, ama millet daha ayakta uyuyor. lasst uns lieber weiter über das deutsche gesundheitssystem diskutieren.

..birt
Alt 30.07.2009, 02:12
Benutzerbild von shadow
shadow shadow ist offline
Benutzer

Daumen runter yasaklayan AK Parti değil Anayasamız

You Tube'a özgürlük geliyor

14 aydır erişime kapalı olan Youtube'un temsilcileri, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'dan randevuyu kopardı. Gelecek hafta yapılacak görüşmeden önce taraflar umutlu 14 aydır erişime kapalı olan dünyanın önde gelen video paylaşım sitesi Youtube'a özgürlük yolu için Ulaştırma Bakanı ile biraraya gelecek. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Youtube temsilcileriyle hafta içinde bir görüşme yapacak. Görüşme, Youtube'da erişim yasağını kaldıracak önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

TALEP YOUTUBE'DAN

Dünyanın önde gelen video paylaşım sitesi Youtube, 5 Mayıs 2008'den beri bir başka deyişle 14 aydır Atatürk aleyhine bazı videoları kaldırmadığı için mahkeme kararıyla erişime kapalı. Youtube'un, 'suç' sayılan videoları kaldırarak yeniden erişime açılması için Ulaştırma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bugüne değin değişik girişimlerde bulundu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Youtube'un Türkiye'deki 'temsilcileri' ile daha önce bir görüşme yaptı. Ancak, sonuç değişmedi. Youtube, videoları kaldırmadığı için erişim yasağı devam etti. Youtube, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan hafta içinde sürpriz bir randevu talebinde bulundu. Kanada'dan salı günü dönecek olan Yıldırım, Youtube temsilcileri ve avukatlarıyla gelecek hafta bir araya gelecek. Bakan Yıldırım, SABAH'ın sorususu üzerine Youtube'la bir kez daha görüşeceklerini söyledi. Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, bu kez sorunun çözüleceği inancını taşıyor. Bakan daha önce Youtube'un randevu isteğiyle ilgili sorulara 'as soon as possible' (en kısa sürede) yanıtını vermişti.

14 aydır kapalı Youtube ile ilgili önemli sorunlardan biri de vergi. Türkiye'de reklam toplayıp vergi ödemeyen şirketle ilgili olarak Bakan Yıldırım "21 ülkede şirket kurup ödüyor bize gelince 'yapmayız' diyor. Yapamazsan Allah selamet versin" sözleriyle konuyu açıklamıştı.

İŞTE 3 TALEP

1- Sitede, Atatürk aleyhine bazı videolar kaldırılmalı. Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, Youtube'a erişim yasağının mahkeme koyduğu için yasağın kaldırmasının videoların çıkarılmasına bağlı olduğuna dikkat çekti.

2- Youtube, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de resmi bir temsilcilik kurmalı. Yasal konularda idare (devlet) Youtube'da muhatabını bilmeli.

3- Youtube, Türkiye'ye özgü 'tr' uzantılı bir site dizayn etmeli. Bu site, Türkiye'nin ulusal mevzuatını ve internete ilişkin yasasını dikkate alarak yayın yapacaktır. Dolayısıyla erişime engelleme riski de ortadan kalkacaktır.
Alt 30.07.2009, 14:16
FairyLady

Standard

Türklerin tüm o videolarin altinda ettigi küfürleri görürseniz yasagin aslinda cok hayirli oldugunu görürsünüz Gereksiz gereksiz küfürler ve hakaretler...
Alt 30.07.2009, 16:15
albirt

Standard

ben bazen sadece onlari okumaktan kopuyorum
Alt 30.07.2009, 17:13
FairyLady

Standard

Alisana kadar bayagi bir beynin sulaniyor ama
Alt 30.07.2009, 20:51
albirt

Standard

benim beyin zaten sulanmis)
Alt 30.07.2009, 21:52
Benutzerbild von JellyDieTulpe
JellyDieTulpe JellyDieTulpe ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

is ja heftig...
Alt 30.07.2009, 22:09
FairyLady

Standard

Ahhah benimkide sulandi sulanacak yakindir o yüzden ordaki yorumlari okumuyorum artik yada herseyi tiklamiyorum :-D
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche