Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.03.2015, 14:42
Benutzerbild von Alphawolf
Alphawolf Alphawolf ist offline
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen Konu başlıklarının Türkçeden hariç bir dille açılması üzerine;

Bir yılı aşkın bir süredir bu siteye üyeyim. Foruma pek göz atmazdım, bugün şöyle alıcı bir gözle baktım ki; genelde konu başlıkları, konu içerikleri ve konulara yapılan yorum %99 Almanca lisanıyla icra edilmiş. Sonuçta Türkiyeden, ya da Almanya harici bir ülkeden katılıp Almancayı bilmeyen, ya da Almancayı bildiği halde Almanca yazmak, fikir belirtmek istemeyen insanlar mevcut. Sormak istiyorum bu çifte standart neden? Herkes hayata Almanca ile mi bakıyor? Vizyonu, dünya görüşü, kültürü vesairesi. Türkçe konuşan birisi tefekkür '' düşünmek'' edemez mi? Lütfen, burada konu başlığı açan herkesten istirham ediyorum; Almancadan ziyade Türkçeye ağırlık vermeniz hususunda... Saygılar.

Geändert von Alphawolf (11.03.2015 um 14:43 Uhr). Grund: Harfte yanlışlık.
Alt 11.03.2015, 15:50
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Selam ,

görüslerine aynen katiliyorum, lakin burdaki arkadaslarin cogu almanya dogumlu veya türkce ye pek hakim olamayan ,(ne yazikki) kesimlerden veya
türkceyi inan hic bilmeyen TÜRK??? lerden olusuyor !

bazi arkadaslar, irki acidan türk dilini kullanmiyor, bazisi siyasi görüsünden dolayi. bunlar azinlikta diyebiliriz..

birde cogu üyenin almanyadan katiliyor olmasi, burda almanca dilini kullaniminin önünü iyice aciyor.

gönül isterki bütün kullanicilar türkce dilinde yazissin ve anlassin, lakin board sakinleri bunu önemli görmemis ki bu konuyu pek takip etmemisler.

Ama yinede benimde istegim burda güzel türkcemizin kullanilmasi.

lakin biraz zor olabilecek bir emel bizimkisi !!

selamla
salih

Zitat:
Zitat von Alphawolf Beitrag anzeigen
Bir yılı aşkın bir süredir bu siteye üyeyim. Foruma pek göz atmazdım, bugün şöyle alıcı bir gözle baktım ki; genelde konu başlıkları, konu içerikleri ve konulara yapılan yorum %99 Almanca lisanıyla icra edilmiş. Sonuçta Türkiyeden, ya da Almanya harici bir ülkeden katılıp Almancayı bilmeyen, ya da Almancayı bildiği halde Almanca yazmak, fikir belirtmek istemeyen insanlar mevcut. Sormak istiyorum bu çifte standart neden? Herkes hayata Almanca ile mi bakıyor? Vizyonu, dünya görüşü, kültürü vesairesi. Türkçe konuşan birisi tefekkür '' düşünmek'' edemez mi? Lütfen, burada konu başlığı açan herkesten istirham ediyorum; Almancadan ziyade Türkçeye ağırlık vermeniz hususunda... Saygılar.
Alt 11.03.2015, 16:03
Benutzerbild von Alphawolf
Alphawolf Alphawolf ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen hoch 1978salih'e cevaben;

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam ,

görüslerine aynen katiliyorum, lakin burdaki arkadaslarin cogu almanya dogumlu veya türkce ye pek hakim olamayan ,(ne yazikki) kesimlerden veya

bazi arkadaslar, irki acidan türk dilini kullanmiyor, bazisi siyasi görüsünden dolayi. bunlar azinlikta diyebiliriz..

birde cogu üyenin almanyadan katiliyor olmasi, burda almanca dilini kullaniminin önünü iyice aciyor.

gönül isterki bütün kullanicilar türkce dilinde yazissin ve anlassin, lakin board sakinleri bunu önemli görmemis ki bu konuyu pek takip etmemisler.

selamla
salih
Teşekkür ederim yorumunuz için, dileklerinize tüm kalbimle katılıyorum.
Alt 11.03.2015, 18:43
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam ,

selamla
salih
Cok haklisin, burada dogup büyümenin verdigi zorluklar bunlar. Ne yazik ki yalnis kelime kullanildiginda da ikaz ediliyoruz cogu zaman, belki bu yüzden almancaya dönüyoruz.

Ikaz yerine hosgörü olsa, eminim daha cok türkce yazilir burada.
Alt 15.03.2015, 17:48
Benutzerbild von deniz1008
deniz1008 deniz1008 ist offline
Benutzer

Reden tony-faker's usülü kullanmak, 't9' hat sich selbst dechiffriert

screenshot
11.03.2015, 15:05
Zitat:
Zitat von T9 Beitrag anzeigen
... kullandikca gelistirebiliriz. güzel kullanmaya calisalim.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche