Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.11.2017, 18:06
farkindalik

Standard Siz ne düsünüyorsunuz bu yazisma hakkinda? kiminle yazistimi yazmicam..

> selam, naber? neredensin?..
> "dürüstlük pahali bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz" hz. ömer

Hiçbir insan ucuz degildir... Her insan değerlidir.. Insanlar ya bilgisiz yada bilinçsiz dir. Bu yüzden bu sözün tmmmini yazmadım. Çünkü başı doğru sadece.
Sana uzak bi yerdenim

-------

> her insanin bir fiyati vardir...
> at sahibine göre kisner misali...
> insanlarda ederlerini, aldiklari para ile belli ederler..
> burda önemli olan bir insanin en büyük karakter özelliklerinden birisi olan "dürüstlüge" yapilan vurgudur.
> malesef günümüz insanlarinda cok az rastladigimiz bir özelliktir.
> para icin kendi inancini, benligini, kisiligini satan insanlar etrafimizda mevcuttur.
> herneyse...
> demek benden uzaklarda bir yerdesin! ben yollarin irakligina degil, gönüllerin yakinligina bakan bir insanim.
> gönül irak olupta yol yakin olsa ne olur. yaninda olmasina ragmen cok uzaklardaymis gibi bir
> profil cizer... yaninda olmasina ragmen kendini yalniz hissedebilirsin...
> iyi pazarlarin olsun.... hürmetler

Aldiklari parayla derken? Bence konu para degil egitimdir. Farkindaliktir. Insanlar cok bencil. Egitimin evde alinmasi gerektiğine inanan zavallilar var oysa herbirimiz birbirimize sahip cikabilmeliyiz. Öğrendiklerimizi baskalarinada öğretebilmeliyiz. Bi insani sorunuyla basbasa birakmamali birbirimize köstek degil destek olabilmeliyiz. Bütün bunlari insan sirf evde degil asil olan okulda ogrenebilmeliyiz. Ama okulda daha cok rekabeti hırsı öğretiyorlar para nasil kazanilir öğretiyorlar. Önemli olan bir insan kazanabilmek! Topluma ve başta kendine faydası olabilen bir insan.

-------

> yazdiklarina kismen katiliyorum, kismen ise hayir.
> bir cocugun ilk ögretmeni ebeveynidir yani anne ve babasidir.
> cocuk anne ve babasindan ne ögrenmisse, o kendisi icin mutlak dogru olan seydir.
> cocuk evde ahlaki kurallari, ne yapmasi gerektigini, neler yapmamasi lazim geldigini
> anne ve babasindan ögrenir. mesela yalan söylemenin kötü bir huy oldugunu, hirsizlik yapmanin
> utanc verici, yüz kizartici bir aliskanlik oldugunu, baskasini rahatsiz etmenin dogru olmadigini vs. vs...
> bunlari uzatabiliriz.. bu tür meziyetleri ailesinden ögrenir.
> aile ögrendiklerini gittigi okulda da pekistirir ve okulda aldigi egitimle gelecegini cizer, kaderini belirler...
> tabi burda da dikkat etmesi gereken kisiler vardir.. arkadas cevresi... bir cocugun gelisimindeki en büyük etkenlerden birtanesidir.
> iyi arkadaslara sahip olan bir cocuk okulda aldigi egitimle topluma daha faydali olur...
> kötü arkadaslarla birlikte olan cocuk kötü isler yapar, hirsizlik gibi, baskasini taciz gibi, sigara icmek gibi,
> esrar, eroin insan sagligina zarar veren keyif verici ama sagligina zararli seyleri kullanmak gibi...
> bir insanin gelisiminde en büyük özellik egitimli bir ailede yetismesi ve maneviyatini ögrenerek kendini gelistirmesidir.
> maneviyati güclü olan bir cocugun hata yapma olasiligi cok düsüktür.
> maneviyati güclü olan cocuklar zaten topluma yararli olan bireylerdir...
> bu konu cok derin malesef herkesin hayata bir bakis acisi var... önemli olan ortak noktalari bulup
> güzel bir harmoni yakalamaktir...
> toplum icinde farkindalik yaratmak kisiye birsey kazandirmaz... kisi farkindaligini ortaya koyarak sadece kendi egosunu tatmin eder.
> toplum icinde sayginlik kazanmasi farkindaligi ile degil almis oldugu egitimi, sahip oldugu maneviyati,
> günlük hayatinda tatbik ettigi ahlaki kurallaridir.
> bilmem anlatabildim mi? ;-)
> yas kac sorabilir miyim? egitim durumunuz ne?

Gördüğüm tek sey var sen hic yasamamissin ya yazik. Sirf ezber beynin hic çalışmamış senin. Eger ben öğretmen olup sende öğrencim olsaydın bu yazdiklarinla 1 puan bile kazanamazdin!!!
Pardon ama bi cocuk nasil meydana geliyor diye soracam ama korkarim sex yaparak diyecrksin. Aciklim.. Alkolü fazla kacirip kiminle sex yasadini bilmeyenimi ararsin esrarin etkisinde kalip kiminle eglendini bilmeden cocuk yapanimi yoksa tecavüz sonucu dünya ya gelen cocukmu? Bi insan hicmi düşünmez ya hicmi kafa yormaz arkadaş? Bu yazdiklarin çok ürpertici biliyormusun? Cogunluk senin o kötü dedigin seyler ve kisilerden ibaret bu insanlari napalim tek tek vuralimmi yokmu edelim bu ne ya.
Asil merak konusu senin egitim seviyen ne inan cok merak ediyorum. Dilerim okumamis ol. Yoksa vay halimize.

------

> )) evet bu yazdigin cevapla da senin egitim seviyenin nasil yerlerde süründügünü ögrenmis > oldum.
> neden böyle saldirgansin? cok mu ezildin, büzüldün ve kullanildin hayatta? kimse seni insan > eger sen benim ögretmenim olsaysin var yaa... suna hic süphen olmasin ki, orda ögreten
> sen degil, ben olurdum
> sen benim yasadiklarimi ve edindigim tecrübeleri nereden bileceksin ki!
> ben senin gibi cikolatalarla, kicinda pemperslerle büyümedim.
> benim rahmetli anam kicimi hep bez icinde sicak toprakla kapatirdi...
> sen bunun neden yapildigini da anlayamazsin.
> madem ki toplumda kötü isler yapan coksa sen cocuklarini onlarla birlikte büyüt
> cocuklarin alkolik olsun, sigara icsin, esrar, eroin kullansin.. hirsizlik yapsin vs. vs...
> bu yazdiklarindan sonra harbi farkindaligin ortaya cikiyor...
> senin gibi bir kadinla hayatta evlilik yapip cocuk sahibi olmak istemezdim.
> bir gram akli olan cocugun nasil olacagini nasil meydana gelecegini bilir zaten.
> sex yapmadan, cinsel birlesme olmadan erkegin ve kadinin hormonlari birbiri ile bulusup
> sevismeden
> kaynasmadan bir kadin nasil hamile kalabiliyor ki?
> cocugu sex yapmadan nasil doguracaksin? haa tüp bebek yöntemi ile deme...
> döllenme olmadan mümkün degil..
> neyse biz seninle ayri dünyalarin insaniyiz...
> beyin melekelerimi daha fazla senin sacmaliklarina cevap vermek icin yormak istemiyorum
> belli ki, ateist veya agnostik bir kafa yapin var...
> egitim durumuma gelince; kendini satsan benim sahip oldugum egitim seviyesine ulamazsin
> sahip oldugum diplomalari alamazsin.
> yine de;
> yolun ve bahtin acik olsun. iyi bir pazar aksami dilerim.
> byeeeee
Alt 27.11.2017, 01:14
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von farkindalik Beitrag anzeigen
> selam, naber? neredensin?..
> "dürüstlük pahali bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz" hz. ömer

Hiçbir insan ucuz degildir... Her insan değerlidir.. Insanlar ya bilgisiz yada bilinçsiz dir. Bu yüzden bu sözün tmmmini yazmadım. Çünkü başı doğru sadece.
Sana uzak bi yerdenim

-------

> her insanin bir fiyati vardir...
> at sahibine göre kisner misali...
> insanlarda ederlerini, aldiklari para ile belli ederler..
> burda önemli olan bir insanin en büyük karakter özelliklerinden birisi olan "dürüstlüge" yapilan vurgudur.
> malesef günümüz insanlarinda cok az rastladigimiz bir özelliktir.
> para icin kendi inancini, benligini, kisiligini satan insanlar etrafimizda mevcuttur.
> herneyse...
> demek benden uzaklarda bir yerdesin! ben yollarin irakligina degil, gönüllerin yakinligina bakan bir insanim.
> gönül irak olupta yol yakin olsa ne olur. yaninda olmasina ragmen cok uzaklardaymis gibi bir
> profil cizer... yaninda olmasina ragmen kendini yalniz hissedebilirsin...
> iyi pazarlarin olsun.... hürmetler

Aldiklari parayla derken? Bence konu para degil egitimdir. Farkindaliktir. Insanlar cok bencil. Egitimin evde alinmasi gerektiğine inanan zavallilar var oysa herbirimiz birbirimize sahip cikabilmeliyiz. Öğrendiklerimizi baskalarinada öğretebilmeliyiz. Bi insani sorunuyla basbasa birakmamali birbirimize köstek degil destek olabilmeliyiz. Bütün bunlari insan sirf evde degil asil olan okulda ogrenebilmeliyiz. Ama okulda daha cok rekabeti hırsı öğretiyorlar para nasil kazanilir öğretiyorlar. Önemli olan bir insan kazanabilmek! Topluma ve başta kendine faydası olabilen bir insan.

-------

> yazdiklarina kismen katiliyorum, kismen ise hayir.
> bir cocugun ilk ögretmeni ebeveynidir yani anne ve babasidir.
> cocuk anne ve babasindan ne ögrenmisse, o kendisi icin mutlak dogru olan seydir.
> cocuk evde ahlaki kurallari, ne yapmasi gerektigini, neler yapmamasi lazim geldigini
> anne ve babasindan ögrenir. mesela yalan söylemenin kötü bir huy oldugunu, hirsizlik yapmanin
> utanc verici, yüz kizartici bir aliskanlik oldugunu, baskasini rahatsiz etmenin dogru olmadigini vs. vs...
> bunlari uzatabiliriz.. bu tür meziyetleri ailesinden ögrenir.
> aile ögrendiklerini gittigi okulda da pekistirir ve okulda aldigi egitimle gelecegini cizer, kaderini belirler...
> tabi burda da dikkat etmesi gereken kisiler vardir.. arkadas cevresi... bir cocugun gelisimindeki en büyük etkenlerden birtanesidir.
> iyi arkadaslara sahip olan bir cocuk okulda aldigi egitimle topluma daha faydali olur...
> kötü arkadaslarla birlikte olan cocuk kötü isler yapar, hirsizlik gibi, baskasini taciz gibi, sigara icmek gibi,
> esrar, eroin insan sagligina zarar veren keyif verici ama sagligina zararli seyleri kullanmak gibi...
> bir insanin gelisiminde en büyük özellik egitimli bir ailede yetismesi ve maneviyatini ögrenerek kendini gelistirmesidir.
> maneviyati güclü olan bir cocugun hata yapma olasiligi cok düsüktür.
> maneviyati güclü olan cocuklar zaten topluma yararli olan bireylerdir...
> bu konu cok derin malesef herkesin hayata bir bakis acisi var... önemli olan ortak noktalari bulup
> güzel bir harmoni yakalamaktir...
> toplum icinde farkindalik yaratmak kisiye birsey kazandirmaz... kisi farkindaligini ortaya koyarak sadece kendi egosunu tatmin eder.
> toplum icinde sayginlik kazanmasi farkindaligi ile degil almis oldugu egitimi, sahip oldugu maneviyati,
> günlük hayatinda tatbik ettigi ahlaki kurallaridir.
> bilmem anlatabildim mi? ;-)
> yas kac sorabilir miyim? egitim durumunuz ne?

Gördüğüm tek sey var sen hic yasamamissin ya yazik. Sirf ezber beynin hic çalışmamış senin. Eger ben öğretmen olup sende öğrencim olsaydın bu yazdiklarinla 1 puan bile kazanamazdin!!!
Pardon ama bi cocuk nasil meydana geliyor diye soracam ama korkarim sex yaparak diyecrksin. Aciklim.. Alkolü fazla kacirip kiminle sex yasadini bilmeyenimi ararsin esrarin etkisinde kalip kiminle eglendini bilmeden cocuk yapanimi yoksa tecavüz sonucu dünya ya gelen cocukmu? Bi insan hicmi düşünmez ya hicmi kafa yormaz arkadaş? Bu yazdiklarin çok ürpertici biliyormusun? Cogunluk senin o kötü dedigin seyler ve kisilerden ibaret bu insanlari napalim tek tek vuralimmi yokmu edelim bu ne ya.
Asil merak konusu senin egitim seviyen ne inan cok merak ediyorum. Dilerim okumamis ol. Yoksa vay halimize.

------

> )) evet bu yazdigin cevapla da senin egitim seviyenin nasil yerlerde süründügünü ögrenmis > oldum.
> neden böyle saldirgansin? cok mu ezildin, büzüldün ve kullanildin hayatta? kimse seni insan > eger sen benim ögretmenim olsaysin var yaa... suna hic süphen olmasin ki, orda ögreten
> sen degil, ben olurdum
> sen benim yasadiklarimi ve edindigim tecrübeleri nereden bileceksin ki!
> ben senin gibi cikolatalarla, kicinda pemperslerle büyümedim.
> benim rahmetli anam kicimi hep bez icinde sicak toprakla kapatirdi...
> sen bunun neden yapildigini da anlayamazsin.
> madem ki toplumda kötü isler yapan coksa sen cocuklarini onlarla birlikte büyüt
> cocuklarin alkolik olsun, sigara icsin, esrar, eroin kullansin.. hirsizlik yapsin vs. vs...
> bu yazdiklarindan sonra harbi farkindaligin ortaya cikiyor...
> senin gibi bir kadinla hayatta evlilik yapip cocuk sahibi olmak istemezdim.
> bir gram akli olan cocugun nasil olacagini nasil meydana gelecegini bilir zaten.
> sex yapmadan, cinsel birlesme olmadan erkegin ve kadinin hormonlari birbiri ile bulusup
> sevismeden
> kaynasmadan bir kadin nasil hamile kalabiliyor ki?
> cocugu sex yapmadan nasil doguracaksin? haa tüp bebek yöntemi ile deme...
> döllenme olmadan mümkün degil..
> neyse biz seninle ayri dünyalarin insaniyiz...
> beyin melekelerimi daha fazla senin sacmaliklarina cevap vermek icin yormak istemiyorum
> belli ki, ateist veya agnostik bir kafa yapin var...
> egitim durumuma gelince; kendini satsan benim sahip oldugum egitim seviyesine ulamazsin
> sahip oldugum diplomalari alamazsin.
> yine de;
> yolun ve bahtin acik olsun. iyi bir pazar aksami dilerim.
> byeeeee

>Kiz bu bizim makina mühendisi...)))))) Forumun hamam oglani.$u kafasinda fesle dolasan, akil >hastasi,raporlu ,Kadir Misiroglundan tarih ögrenen ruh hastasi bu ..)
>o yazdiklarindan sonra birde zaman ayirip cevap vermissin..
>Korb verdiysen diyer 199 nickiyle yazar piskopat

Geändert von Lara__ (27.11.2017 um 01:25 Uhr).
Alt 27.11.2017, 19:14
seyrangah_06

Standard

Pfühühühühü,

bu agnostik magsnotik degil, bu zat-i muhterem, bir alevi dönmesidir.

Benden cok seyler kapmaya ve ögrenmeye calisiyor. "Hürmetlerimi" sunarim efendim. Bu terimi ben bir konuda sakasina sana yazmistim. Bak nasil da kapmis bizim kancik alevi dönmesi yezit

Zitat:
Zitat von Lara__ Beitrag anzeigen
>Kiz bu bizim makina mühendisi...)))))) Forumun hamam oglani.$u kafasinda fesle dolasan, akil >hastasi,raporlu ,Kadir Misiroglundan tarih ögrenen ruh hastasi bu ..)
>o yazdiklarindan sonra birde zaman ayirip cevap vermissin..
>Korb verdiysen diyer 199 nickiyle yazar piskopat

Geändert von seyrangah_06 (27.11.2017 um 19:22 Uhr).
Alt 28.11.2017, 00:37
eMasculine

Daumen runter Lara&SeyranGay

yaratıklar çok ulaşılamaz varlıklar. Gerizakaliklarina ulasmak mümkün degil
Alt 05.12.2017, 17:31
seyrangah_06

Standard

Zitat:
Zitat von eMasculine Beitrag anzeigen
yaratıklar çok ulaşılamaz varlıklar. Gerizakaliklarina ulasmak mümkün degil
Ondan mi benim yazilarimi birebir aliyorsun ve beni taklit ederek benden ögrendigini ispat ediyorsun. At sahibine göre ki$ner, tahsillim, at sahibne göre kisner.
Alt 07.12.2017, 00:33
Benutzerbild von emasculin
emasculin emasculin ist offline
Erfahrener Benutzer

Reden SeyranGay

Olmayan beynine xxxxxxxxxxxxxx
Alt 07.12.2017, 00:56
seyrangah_06

Standard

Ulan artik Misir'da ki sagir Sultan bile isitti. Her yolu deniyorsunuz, iyilikle de kötülükle de, hic sizin erkeklik gururunuz mu yok lan? Kiz istemiyor, sizden tiksiniyor, o sizin denginiz mi lan? O sizin gibi teranelerle bir saat bile yan yana duramaz. Yok mu lan size Suriye'li ya cevrenizden birisi..
Milleti ve en cok Lara'yi biktirdiniz lan.. Amk ne bu böyle lan?

Zitat:
Zitat von emasculin Beitrag anzeigen
Olmayan beynine xxxxxxxxxxxxxx
Alt 07.12.2017, 01:13
Erfahrener Benutzer

Reden Soysuz it SeyranGay

düsünce özürlü sanala kabadayi

mohahahah görenbilir sen anladin lan

o hornbrille camlarina sicayim
Alt 07.12.2017, 09:43
seyrangah_06

Standard

Zitat:
Zitat von emasculin Beitrag anzeigen
düsünce özürlü sanala kabadayi

mohahahah görenbilir sen anladin lan

o hornbrille camlarina sicayim
Ulan senin kadar korkak, yalanci, iftiraci adi serefsiz görmedim. Bir de müslümanim dersin, amina kodugumum soysuz haysiyetsiz alevi dönmesi serefsiz. Senin soyunda kaninda bi bok yok ki, kansiz ipne.. Bi de böyleleri kalkarlar baskalarina iftira atarlar, dinsiz minsiz derler, avluda "terbiye" edilmis Ensar Vakfi badenlenmi$i seni... Sizin en kabadayinizin amina koyumum lan
Alt 08.12.2017, 04:27
Erfahrener Benutzer

Reden Aus SeyranGay`s Schatzkiste

Modern bir hastanede cok sıkışan bir adam defalarca denemesine karsin devamli mesgul olan erkekler tuvaletine giremez. Adamin zor durumunu gören bir hemsire adamin haline acir ve
- Bayim, duvardaki tuslarin hic birine dokunmayacaginiza söz verirseniz bizim cok özel tuvaleti kullanabilirsiniz.’ diyerek yardimci olur.

Adam tesekkür eder, ihtiyacini giderdikten sonra gözleri karsisindaki duvarda bulunan ve üstünde IS, IH, TP ve OTC yazan rengarenk tuslara takilir.

Biraz tereddüt eder, söz vermistir. Ancak merakini yenemeyerek IS yazan birinci tusa dokunur. Altindan fiskiran ilik su aninda adamin altini yikar.

Erkekler tuvaletinde boyle bir lüksü hic yasamamis adam, daha büyük bir haz beklentisi icinde IH tusuna basar. Sonuc, bekledigi üzere olaganüstüdür. Bu kez ilik su yerine püfür püfür bahar cicegi kokulu ilik hava, nazik yerlerini kurulamaktadir…

Hanimlar tuvaletinin tuvalet ötesi bir sey olduguna inanan adam tereddütsüz TP tusuna uzanir. Bu kez de talk pudrasinin oksayici etkisiyle kendinden gecer.

Son tusun daha görkemli bir etkisi olacagina kuskusu olmayan adam hemen ona da basar. Gözlerini acip hatirladigi ilk sey, hastanede uzandigi yatakta kendisine dogru egilmis endiseli hemsirenin yüzüdür.
- Ne oldu bana?’ diye sorar aci icinde, – son hatirladigim sey, hemsirelerin özel tuvaletinde üzerinde OTC isaretli bir tusa basmak.’
- Biliyorum der hemsire; OTC otomatik tampon cikarici demektir.
gibiniz yastiginizin altinda…
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche