Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 02.11.2010, 11:28
Benutzerbild von DieWahrheit
DieWahrheit DieWahrheit ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee CHP’de kurultay restleşmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK), “Tüzük Kurultayı” restleşmesine sahne oldu. Bazı MYK üyelerinin, “Eski tüzüğe dönmek için en kısa sürede ‘tüzük kurultayı’ toplansın” önerisi CHP’yi karıştırdı.

Bu öneriye Kılıçdaroğlu, “Ben seçime kadar Yargıtay’ın da uygulanması uyarısında bulunduğu tüzükle gitmeyi uygun buluyorum” karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu’nun kararı üzerine bu kez gündeme, “Öyleyse talebimizi Parti Meclisi’nde (PM) tartışalım. PM’nin gündemine tüzük kurultayını da alalım. Eski tüzüğe dönülsün” seçeneği masaya konuldu. Kılıçdaroğlu bu seçeneğe, “Benim imzamın olmadığı bir önergeyle PM’den tüzük kurultayı kararı aldırtırsanız, ben de gündeminde PM seçimi olan kurultay kararı alırım” çıkışını yaptı. Buna rağmen 21 kişilik MYK üyelerinden 18’i, “Tüzük Kurultayı” gündemli önergeye imza attı.

Toplantıda Genel Sekreter Önder Sav, Kılıçdaroğlu’na sitem etti: “Sizi yazışmalarla ilgili olarak anı anına bilgilendirdim. Yazıların ne anlama geldiği konusunda bilgi verdim. Siz çıkıp gazetecilere ‘Benim bilgim yok’ dediniz. Bu beni çok rahatsız etti, yaraladı.” Gergin MYK toplantısı sonrasında gözler yarınki PM’ne çevrildi. PM’nde “Tüzük Kurultayı” kararı alınması halinde, Kılıçdaroğlu da PM seçimi olan Kurultay kararı alacak. CHP Lideri, partiyi yeni tüzük doğrultusunda belirleyeceği MYK ile yönetecek.

Demekki bu Kilicdaroglu devamli yalan söylüyormus. Benim bilgim yok diyerek sucsuz gözükmeye calisiyormus. Ama Önder Sav erkekce yalanci oldugunu ortaya cikarip yüzüne vurdu.
Iste CHPnin ic yüzü
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche