Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 10.10.2013, 17:18
TheToni

Idee CHP 'başörtüsü huzuru bozar' görüşünde

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, demokratikleşme paketinde yer alan kamuda türbanın serbest bırakılması ile ilgili, devletin zaptiye olmadığını söyledi. Koç, 'Demokratik, laik bir sistemi tahrip edecek, eğer bu yönde inanç yönünde ya da etnik temelde bir devlet yapılanmasına, hizmet sunmasına gidersen, bu sistem demokrasi ve laik bir sistem olmaktan çıkar. Orada da barış ve huzur olmaz." dedi.

Partisinin Gaziantep İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Koç, hükümetin geçtiğimiz günlerde açıkladığı demokrasi paketine yönelik eleştiriler yöneltti. 'Andımız'ın kaldırılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Koç, 'İki de bir Türkiye'yi yöneten kişinin, önüne mikrofon konduğunda, grup konuşmasında, kendi saha ve seyircisinin önünde bir gün İsmet Paşa'ya, bir gün Reşit Galip'e, bir gün başka birine küfreder derecede hakaret etmesi ne kadar doğru? Artık kamuoyunun takdirine bırakmak gerekiyor. Bugünlere gelmişiz, biz bir millet olmuşuz. Bir sürü badireden geçmişiz. O insanların hepsi kimliklerini, inançlarını, farklılıklarını bir kenara koymuşlar, bir araya gelmişler bugüne gelebilmek için. Dediğimiz, Türk milleti diye tarif ettiğimiz süreç budur.' ifadelerini kullandı.

Kamuda türbanın serbest bırakılmasıyla ilgili de konuşan Koç, şunları söyledi: 'Devlet zaptiye değildir. Herkes kişisel hak ve özgürlüklerini her alanda olduğu gibi din ve inanç özgürlüğünde de kullanmak hakkına sahiptir. Bunda hiç şüphe yok. Hiç kimsede de bir itiraz yok. Fakat demokratik ve laik bir sistemde devletin egemenliğini kullananlar, kimler bunlar, yasama, yürütme, yargı, eğitim, güvenlik, burada hizmet sunanlar, devlet adına hizmet sunanlar inanç ve etnik köken konusunda kör olmak zorundalar, tarafsız olmak zorundalar. İnançlarını ve etnik kökenlerini belli edecek herhangi bir sembol, işaret giymemeleri, takmamaları gerekir. Bu Türkiye için değil, her demokratik laik rejimde bu böyledir. Bakın baştan söylüyorum. Devlet zaptiyelik yapmaz. Herkes istediği gibi giyinir, kuşanır, yer, içer. Oralarda, tabi az önce söylediğim sistemde, kadınlara şu kadar çocuk yapacaksın diye baskı da yapılmaz. Ama devlet adına egemenliği kullananlar, devlet adına hizmet sunanlar, eğitimde, yargıda, güvenlikte, yasamada, yürütmede tarafsız olmak zorundalar. Bunu ifade ediyorum. 'Efendim CHP türbana karşı.' Lafı tersinden anlama. 'Devlet zaptiye değil' diyorum. Ama demokratik, laik bir sistemi tahrip edecek, eğer bu yönde inanç yönünde, ya da etnik temelde bir devlet yapılanması oluşturması, hizmet sunmasına gidersen, bu sistem demokrasi ve laik bir sistem olmaktan çıkar. Orada da barış ve huzur olmaz."
Alt 12.10.2013, 10:20
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kamuda türbanın serbest bırakılmasıyla ilgili de konuşan Koç, şunları söyledi: 'Devlet zaptiye değildir. Herkes kişisel hak ve özgürlüklerini her alanda olduğu gibi din ve inanç özgürlüğünde de kullanmak hakkına sahiptir. Bunda hiç şüphe yok. Hiç kimsede de bir itiraz yok. Fakat demokratik ve laik bir sistemde devletin egemenliğini kullananlar, kimler bunlar, yasama, yürütme, yargı, eğitim, güvenlik, burada hizmet sunanlar, devlet adına hizmet sunanlar inanç ve etnik köken konusunda kör olmak zorundalar, tarafsız olmak zorundalar. İnançlarını ve etnik kökenlerini belli edecek herhangi bir sembol, işaret giymemeleri, takmamaları gerekir. Bu Türkiye için değil, her demokratik laik rejimde bu böyledir. Bakın baştan söylüyorum. Devlet zaptiyelik yapmaz. Herkes istediği gibi giyinir, kuşanır, yer, içer. Oralarda, tabi az önce söylediğim sistemde, kadınlara şu kadar çocuk yapacaksın diye baskı da yapılmaz. Ama devlet adına egemenliği kullananlar, devlet adına hizmet sunanlar, eğitimde, yargıda, güvenlikte, yasamada, yürütmede tarafsız olmak zorundalar. Bunu ifade ediyorum. 'Efendim CHP türbana karşı.' Lafı tersinden anlama. 'Devlet zaptiye değil' diyorum. Ama demokratik, laik bir sistemi tahrip edecek, eğer bu yönde inanç yönünde, ya da etnik temelde bir devlet yapılanması oluşturması, hizmet sunmasına gidersen, bu sistem demokrasi ve laik bir sistem olmaktan çıkar. Orada da barış ve huzur olmaz.
================================================== ============
Devlet zaptiye değil diyeceksin,sonrada herkes kişisel hak ve özgürlüklerini her alanda olduğu gibi din ve inanç özgürlüğünüde kullanma hakkına sahip dir diyeceksin sonrada,kamuda belli kesimler dışındaki kıyafet serbestliğine karşı çıkacaksın,bu kadar saçmalama ve çelişkiler ancak chp de olabilir.

Geändert von TaylanSadi (12.10.2013 um 10:22 Uhr).
Alt 12.10.2013, 18:07
TheToni

Standard

yillardir basörtüsü sorununu cözebilirler ama cözmüyorlar diyen chp simdi yine anayasa mahkemesine kosmayi ihmal etmiyor.

bunlar 11 yildir zihniyetlerinde ilerleme kaydedemedi malesef.
Alt 14.10.2013, 23:19
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Dikkat !!!

Ba$örtüsüyle üniversiteye Tayip sayesinde girdigini sananlara,bayanlara secme ve secilme hakkini,egitim hakkin da veren Atatürk'tür

Insanliga bu kadar zarari dokunan,camiye helikopterle giden insani evliyaymi$ gibi görmeyin artik....uyanin...zeki olun
Alt 15.10.2013, 14:46
TheToni

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
Ba$örtüsüyle üniversiteye Tayip sayesinde girdigini sananlara,bayanlara secme ve secilme hakkini,egitim hakkin da veren Atatürk'tür

Insanliga bu kadar zarari dokunan,camiye helikopterle giden insani evliyaymi$ gibi görmeyin artik....uyanin...zeki olun
lara lara lara,
pesimden kostugun yetmemis gibi simdide burada propaganda yapmaya calisiyorsun.

gecen gün tülaya benim kim oldugumu sormussun. niye arkamdan soruyorsun. ben buradayken acik acik bana sorabilirsin.

ama cevabinida hazir alinca tülaya hakaret ettin. bunu sana hic yakistiramadim!!!

aciklik getirmek icin burada herkese ilan ediyorum laraya korb veren kisi benim simdi benim kim oldugumu anlamissindir
Alt 25.10.2013, 15:00
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen

Evet.. seçme seçilme hakkı vermiş ama seçilen başörtülüyüde meclise almayan chp zihniyeti,bunu neden görmemezlikden geliyorsun?
Alt 31.10.2013, 19:27
Erfahrener Benutzer

Standard nihayet...

Başörtülü Bayan Milletvekilleri Meclise girdiler sonunda,demekki chp nin şimdiye kadar ayak diremesi fasa-fisoymuş
Alt 06.11.2013, 18:54
Benutzerbild von Qairo
Qairo Qairo ist offline
Neuer Benutzer

Standard

atatürkmü vermis???..hatan olmasin? ...

atatürkün ve inönönün zamaninda Müslümanlara ne zulümler yapildi. Kuran-i Kerimi bile okumak yasaklandi, ezani bile türkce okuttular.
Alt 06.11.2013, 18:58
Benutzerbild von Qairo
Qairo Qairo ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Chp ve akp zamanini bi karsilastiriverin lütfen.

Onca yil iktidarda olan Chp türkiyeyi kaldirmak dursun 3.sinif bir ülke haline getirdi. Böyle vizyonsuz bir partiye hala oy veren var bunu anlayamiyorum.
Alt 18.11.2013, 00:48
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Anlasan $a$irirdim zaten....

malesef sizin gibilerine katlanarak ya$amak zorundayiz...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche