Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 27.11.2010, 17:32
Alllahsiztosba

Standard Linux Ubuntu 10.10

Linux kullanicilari icin harika bir program. Bildiginiz üzere bir cok islem sistemleri (Windows) programlari ücret karsiligi satarken, Linux kendi sistemini ismarladiginizda evinize kadar CD'sini gönderiyor. Hatta internetten de bedavaya indirmeniz mümkün.
Peki bu Ubuntu'nun özellikleri neler. Eski bir Linux Suse kullanici olarak sunu diyebilirim ki, Ubuntu ile Windows 7'ye bile tas cikarabilecek seyler yapilabiliniyor. Örnegin; Windows 7 bir cok özelligini Addons olarak sunarken, Ubuntu bu özellikleri zaten icerisinde barindiriyor. Ayrica sistem acilma esnasinda Windows'a da tas cikarabilecek bir yetenege sahip. Peki Ubuntu'yu kimlere tavsiye edebilirim? Oyun oynamayan, sadece islerini yapmak icin kullanan kullanicilar icin en ideal isletim sistemi. Tek sorun tembel Windows'tan kopup Linux'a gecis olacak. Sebebi ise bir cok seyi kendinizin yapmasi. Windows'ta herseyi kendisi yapan isletim sistemi, Linux'ta bunu yapmiyor. Sunu da eklemekte fayda görüyorum. Windows'tan daha güvenli oldugunu düsünüyorum. Su an icin gelismelere devam edilse de masa üstü dizaynina ve kullanirken yapmis oldugu showlarla kendisine baglayan bir isletim sistemi.

Yazi okumaktan sikilanlar icin bir video:
http://www.youtube.com/watch?v=QxXBDQjLygU&feature=fvw

Yani; UBUNTU ROCKT!!!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche