Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.09.2017, 21:19
___OZAN___

Standard ...

Bir ara Facebook vb. yerlere çok takılırdım.Uzun süredir butür yerlere pek takılmıyorum.En fazla zaman harcadığım yer burası,girer 5 dk. durur,sıkılır çıkarım.
Geçen gün faceye girip bir baktım neler oluyor diye,500 ün üzerinde arkadaş eksik,bir kısmı ceza yemiş ki bu yaklaşık 450 civarında,diğerleri ise beğenme yapmıyorum diye çıkmış kanımca.
Neyse konuyu uzatmadan;
Bana bu net ortamlarında birşey oldu,insanların dürüst ve gerçekçi oldukları inancmı yitirdim.Tabi bunda sahte nickler ve yaptıklarının da payı yok değil... Sırf kendisine tavır almış diye,karşı cinsi teşhir etmeye çalışan,binbir türlü şey yapanlarda cabası tabi...
Bu tür şeyler bana banal geldiği için pek uğraşmak istemem...
Fakat olur arada biri size zırt diye yazar(Lütfen bana yazmayın bayanlar dediğim,defalarca gerekçelerini açıkladığım halde.),boş bulunup cevap yazdınız mı,koyduğunuz sınırı aştınız mı,hapı yuttuğunuz andır,düşünsenize yazmayın diyorsunuz(Farkında olmaksızın davet ediyoruz aslında)birine cevap verme ihtiyacı duyorsunuz.Bu cevap sizi başka bir probleme doğru götürüyor....
Neyse bana yazan kişiye cevap verince 3 gün aralıksız yazdı,ben cevap yazmakta yorulunca,bir kaç yazdığını okuyup cevap yazmadım,bu da birden beni arkadaşlıktan attı,2 gün sonra yeniden bir arkadaşlık önerisi geldi,kabul edip bekledim,çeşitli argümanlar felan filan derken,bu zatı muhterem birgün yine çıkmış arkadaşlıktan.Bende zehir zemberek karakter eleştirisi yapıp genele bıraktım.Aradan zaman geçti tabi 1 yıl oldu gelen arkadaşlık tekliflerinde bu kişi yine çıktı karşıma,fakat bu sefer ilişkisi var diyor profilde.Aradan geçen zaman süresi içinde bana bir kere bile yazmadı,taa ki ilişki durumu bozuluncaya kadar...Ben üzüldüm duruma diyorum,o ise bütün kadınlar senin peşinde değil diyor,ne alakaysa?Benim öyle bir derdim yok diyorum,kimse seni iplemiyor diyor.... Baktım olacak gibi değil OK dedim,es geçtim....Siz siz olun çokta ciddiye almayın sanal dünyayı....

Geändert von ___OZAN___ (19.09.2017 um 21:33 Uhr).
Alt 02.10.2017, 22:57
___OZAN___

Standard Azad Etmek;

Beni tanıyanlar az çok bilir,birine deli divane aşıktım bi ara,bi ara diyorum çünkü şimdi zerre his taşımıyorum...
Onca yıl yazdım panoda veya forumda.Umudumu yitirip gittim,sonra bir umut yine geldim.Bu bir kısır döngü gibi defalarca tekrarladı kendini....
Hep gelip beni azad etmesini bekledim,bu beklenti yıllara yayılsada bekledim.Sonra bana geldiği gibi geldi yine,o umarsız tavrıyla.Hayatımda çok şeyler değişti dedi.Klasik hikaye yani,biri çeker gider ve hayatına birini alır.Ha bu öylesine bir arkadaşlıkta değil,nişanlanmış diye duydum.Başka nickleri ile arada girer kontrol eder ve gider...
En son geldiğinde beni azad etti farkında olmaksızın.Çünkü bir kadının sadist ve gaddar olması,ukala tavrı ve edası ile yapmaya çalıştığı şey,daha çok acı vermektir.Kendi çektiği acıyı bastırmak için,başkasına acı vermeye çalışır.Şimdi buralara gelir yazar,etrafımda dolaşır,çeşitli biçimlerde taş atar etrafıma,taş attrı bazen birilerine felan filan işte.Sonuç itibari ile,bu azad etme olayında bir pişmanlık taşıdığını hissettim.Geldiğinde birşey aradım onda,insani değerler falan ama yokmuş.....
Alt 03.10.2017, 21:50
___OZAN___

Standard Aşk Bitti;

Herşey bir yana Aşk bitti(Platonik aşkta olsa)benim yazma işleri askıya kalktı,yeniden aşık olsam iyi olur,üretemiyorum artık )))
Alt 10.11.2017, 21:27
___OZAN___

Standard Patavatsızlık;

Bugün bir müşterideydim,yanımda,bana refakat eden bir bulgaristanlı Türk ile beraber.Akşam yemeğini,geç yemiyeyim diye sipariş verip oturduk.Yemek geldikten sonra yanımdaki,bir sipariş daha verdi,birlikte götürecekmiş?) Karşıdaki soruyor ne olsun abi,o da herşey olsun dedi.Bende bu konuşmanın üzerine ona ne bulursan doldur,hatta bu önünde duran kızı bile koysan onuda yer dedim.Tam gülecektim ki,kız arkasını dönüp beni mi diye türkçe konuştu,neye uğradığımı şaşırdım.Buralarda fazla türkiyeli olmaz,olanlarıda tanırız.Meğer öğrenciymiş,rezil oldum kısaca,durumdanda kurtulamadım...En sonunda özür diledim ve önüme döndüm....Siz siz olun benim düştüğüm duruma düşmeyin.....
Alt 10.12.2017, 16:24
Benutzerbild von Thosinglone1979
Thosinglone1979 Thosinglone1979 ist offline
Neuer Benutzer

Standard

ich nix verstehen
Alt 08.10.2018, 12:16
Benutzerbild von Thosinglone1979
Thosinglone1979 Thosinglone1979 ist offline
Neuer Benutzer

Standard

.Zaten umurumda değil yaşamın şerzenişli hali,bu açıdan pek korkmam.(Tabi 2 kere ölümle burun buruna gelmeminde bir etkisi var.)
Alt 12.11.2018, 17:54
Benutzerbild von fikiralemi
fikiralemi fikiralemi ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sizce hangisi daha güzel söylüyor?

Hem reklam olsun hem fikrinizi alayım.
Bence ikincisi harika söylüyor.
Alt 04.02.2019, 14:19
__BIRESKIYA

Standard Sevmek hasta eder;

Sevmek hasta ediyor insanı.Birini seversin yürekten,sonra bir bakarsın,o'nu her gördüğünde kalbinin atışı ve hızı değişir,dengen bozulur,her tartışmada,her anlaşmazlıkta.Seversin ama sevildiğine bir türlü emin olamazsın bazen,beyninin içinde hep o karşılıksız ve karmaşık sorular vardır.Hani derler ya sevgi ilaç gibidir,iyi eder insanı diye.Sevgi karşılıklı bir eylem olduğu için,sevince değil,sevilince iyi oluyor insan.Sevilince;ilacını almış bir hasta gibi yüzü gülüyor insanın,dünyası farklılaşıyor.Demek ki sevmek değil,sevilmek iyi ediyor.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche